Jump to content
minaaa

Kaalulangetamine, minu küsimus.

Recommended Posts

17-aastane tütarlaps, BAV - 1745 kcal.

Minu tervislik ja kaalualandamisele kaasaitav? toitumine:

HOMMIK

Praemuna (praetud rapsiõliga)

Kodujuust

Tomat

Kurk

Roheline tee

KOOLIS

Leib

Singiviil

Kurk

Lehtsalat

Tomat

Puuvili

PEALE KOOLI (enne trenni)

Liha (kanafilee näiteks)

Kodujuust

Piim

Pähklid (sarapuu üldiselt)

PEALE TRENNI

Pool pakki magusat kohupiima

Õun

VIIMANE TOIDUKORD

Tee

Tahaksingi teada, mida arvate teie, kes te olete ilmselt targemad selliste asjade koha pealt, minu toitumisest.

Lisaksin ka, et ma ei suudaks mitmeid kuid niisuguselt süüa (loomulikult ma ei sööks täpipealt samasugust toitu iga päev, ma mõtlen just, et minu jaoks puuduvad sellisest menüüst maitsvad toidud - e. kõik mis on magus. Ainult kohupiim on hea!), omast kogemusest võin öelda, et ma annan alla ning söön ikka pool külmikut tühjaks, kui mingil hetkel tuju peale tuleb. Mul on tahtejõuga probleeme kuigi ma tõesti tahan alla võtta.

Olen väga-väga tänulik kui keegi viitsib selle postituse läbi lugeda ning öelda oma arvamuse, kas toitumine on väga mööda ja mida muutma peaks. Jälgin seda teemat ning kindlasti on abiks igasugune kriitika ning nõuanded.

Muudetud kasutaja minaaa poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Wow, 50 grammi rasva yhe laksuga? Natuke paljuv6itu pole? NIng kas on m6ttekas lihatooteid (heeringas) ja piimatooteid koos tarbida? Iseenesest 6iged toiduained muidu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul pole küll koguseid pandud, aga äkki sul menüüs liiga vähe rasvu? Praegu tundub, et enamasti ainukesed rasvad praetud munast ja pähklitest. Ma soovitaks sul toitumispäevikut pidada, saad reaalselt selge pildi, mida ja kui palju tarbid. Kui hakkad kasutama näiteks nutridata toitumispäevikut, siis seal lööb sul niikuinii rasvad ja valgud ületarbimisse, aga ära lase ennast sellest segada. Esialgu võid eesmärgiks panna, et rasva 1 g rasva/ 1 kg kehakaalu kohta ja 1,5/2 grammi valku/ 1 kg kehakaalu kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvutasin välja hommikusöögi, sul 145kcal, mis on hull näljapajuk. Ma kaalun samapalju ja söön praegu hommikuks 700kcal ja kaal langeb.

Et nagu mille põhjal välja arvutasid, postituses pole ju sõnagi kogustest :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et nagu mille põhjal välja arvutasid, postituses pole ju sõnagi kogustest :o

Noo umbkaudselt saab sealt välja võtta küll,eeldades et kõiki komponente on üks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvutasin just välja igasugused näitajad. (Lisasin söödavate toitude hulka ka linaseemneõli!)

Päeva jooksul tarbitav:

Energia - 1220 kcal

Rasv - 65,5 g

Valgud - 76,3 g

Süsivesikud - 88,5 g

Minu BAV - 1745 kcal

Hetkel tarbin ilmselt liiga vähe kaloreid, rasvu ja valke päeva jooksul. Nüüd, ma ei oska enam eriti midagi ette võtta. Ma ei kujuta ette mida veel süüa, praegu tundub juba toitu palju olevat.. ja ei tahaks ka mitu topsi kodujuustu/ paki pähkleid päevas ära süüa - toitumine läheks väga kalliks nii. Sooviksin seega teada mida veel süüa ja mis toidukorral.

Muudetud kasutaja minaaa poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viska rohkem rasvu sisse - võid, mune, pähkleid, mandleid, kookos- ja oliiviõli. Söö rohkem ka kala ja liha ning asi vaks.

Energia kättesaamiseks ei pea alati palju sööma, piisab kui vahetada toit energiarikkama vastu.

Hetkel on sul keha näljaseisundis ning paneb tallele iga väiksemagi energiakübeme.

Infoks veel, et BAV annab sulle minimaalse energiahulga, mida on üldse eksisteerimiseks vaja ning sinna lisandub tegelikult ka

aktiivsusest sõltuv lisaenergia.

Muudetud kasutaja nightq poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noo umbkaudselt saab sealt välja võtta küll,eeldades et kõiki komponente on üks.

Ok 1 muna ca 100Kcal, Kodujuust 1tops(200gr) ca 200 Kcal + mõned kalorid tomatkurgist. Ca 300Kcal mitte 145 nagu Hr. Rambovend pakkus Ma leian ka et seda oleks hommikuks vähe aga ..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen siis selgemaks :) - hommikul söön ma..

2 praemuna, praetud rapsiõliga

100 grammi kodujuustu (4%)

1 tomat

~5 viilu kurki

1 sl linaseemneõli

Mulle endale tundub, et see on päris korralik hommikusöök.

Mõtlesin, et äkki peale trenni võiks rohkem süüa.

Kas tuunikala peale trenni oleks OK? Kui on, siis millist eelistada kas õliga või ilma, olen lugenud, et peale trenni ei peaks rasvu väga tarbima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Su toitumisel pole suurt väga viga midagi. Kui saad rasvu 1g kehakaalu kohta on sellest täiesti piisav!!!!!

Muudaks niipalju, et hommikul sööks 3-4 muna ja lisaks multivitamiin ja veel veidi ~10g süsivesikuid - üks rukkipala nt. (aju vajab ka energiat koolis onju) ja kodujuustu jätaks õhtuks, enne magama minekut.

+ see, et söö oma Baasainevahetus kindlasti täis ikka... hetkel tarbid 1220kcal, siin on 550kcal defitsiit e. su keha väljendab seda sellega, et sul on igasugused isud koguaeg, pole vaja ennast piinata. Mõtle, millal sul on kõige suurem nälg/energia vajadus ja tarbi sellel ajal need ülejäänud kalorid täpselt nii kuidas isu on.

+Enne magama minekut omega 3'e.

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pakun välja veel, et su suurimad magusa isud tulevad just peale trennijärgset toitumist... Magusa kohupiima ja õunaga tõuseb veresuhkur ja kui see taas madal on vajad taas midagi magusat / (rasvade osakaal toitumises peale trenni on suht väike...) Proovi ära vahetada enne ja peale trenni toit ning vaata kuidas isudega siis lood on.

Sa ei kirjutanud millal su trenn lõpeb.. igaljuhul süües õhtul liha, salatit kõht täis, siis on ka peale seda igasugused magusa isud väiksemad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Magusaisud on mul alati trennivabadel päevadel, vahepeal ka peale kooli.

Peale trenni suurt söögiisu ma märganud pole - söön lihtsalt ära oma maitsva kohupiima ja õuna :) Aga see ei tähenda, et mul jube magusaisu peale trenni on, võin ka keedumune süüa. (Või üldse mitte midagi süüa, kuna isu ju pole.. seda ma siiski ei tee.)

Ja muidugi kui teised kodus söövad maitsvat toitu, siis mõnikord lihtsalt ei suuda toidule EI öelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Magusaisud on mul alati trennivabadel päevadel, vahepeal ka peale kooli.

Peale trenni suurt söögiisu ma märganud pole - söön lihtsalt ära oma maitsva kohupiima ja õuna :) Aga see ei tähenda, et mul jube magusaisu peale trenni on, võin ka keedumune süüa. (Või üldse mitte midagi süüa, kuna isu ju pole.. seda ma siiski ei tee.)

Ja muidugi kui teised kodus söövad maitsvat toitu, siis mõnikord lihtsalt ei suuda toidule EI öelda.

Kasulik võib olla ka maitsvam, kui ebakasulik. Asi on kokas ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasulik võib olla ka maitsvam, kui ebakasulik. Asi on kokas ;)

Jah, kasulikud toidud võivad väga maitsvad olla.. ma olen aga tihtipeale üldistatult mõelnud, et: kõik, mis on tervislik maitseb halvasti (natuke halvemini kui ebatervislik..)

ehk maitse järgi saan alati aru kas toit on ebatervislik või mitte. Enamust toidust, mis on mu tervislikus toitumises sees ma paraku ei naudi nagu nt. jäätist.. Võib-olla tõesti olen kehv kokk hoopis :P

Muudetud kasutaja minaaa poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×