Jump to content
maise

Kui palju võtsin nüüd juurde?

Recommended Posts

Ossa raks kui palju magusat Sa päevs ikka sööd, nüüd oleneb mis kiirusega Sa seda kaalulangetamist tahad teha. Praegu ütleks et see on üpris aeglane, mina asendaks magusained millegi muuga. Hommikul väike magus on ok(näiteks see tume šokolaad, ja peale trenni koheselt võib kah 1 puuvilja endale lubada. Poe jugurti asendaks kah ära õige jogurtiga ehk siis mitte maitsestatud jogurt ja teeks ise kuidagi söödavaks ta. Näiteks lisad mandleid, ja vb mingit moosi/mett. Ja kas see Felixi kanasupp on kõige õigem valik, ma võin ainult eeldada kuidas ja mida ta sisaldab, ma tahan siis öelda et katsivaarita ise midagi. Dieetkokteilpulbrist ma kah nüüd aru ei saa...

Mida Sa võiks teha on, et arvuta ära palju protsentuaalselt valke, süsivesikuid ja rasvu saad. Tundub et Sinu menüü koosneb enamusest süsivesikutest, pead lisama valke ja rasvu juurde. Aga jah arvuta ära palju Sul valke, süsivesikuid ja rasvu tuleb selle menüüga. Tahaks kohe ise kah teada praegu. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ossa raks kui palju magusat Sa päevs ikka sööd, nüüd oleneb mis kiirusega Sa seda kaalulangetamist tahad teha. Praegu ütleks et see on üpris aeglane, mina asendaks magusained millegi muuga. Hommikul väike magus on ok(näiteks see tume šokolaad, ja peale trenni koheselt võib kah 1 puuvilja endale lubada. Poe jugurti asendaks kah ära õige jogurtiga ehk siis mitte maitsestatud jogurt ja teeks ise kuidagi söödavaks ta. Näiteks lisad mandleid, ja vb mingit moosi/mett. Ja kas see Felixi kanasupp on kõige õigem valik, ma võin ainult eeldada kuidas ja mida ta sisaldab, ma tahan siis öelda et katsivaarita ise midagi. Dieetkokteilpulbrist ma kah nüüd aru ei saa...

Mida Sa võiks teha on, et arvuta ära palju protsentuaalselt valke, süsivesikuid ja rasvu saad. Tundub et Sinu menüü koosneb enamusest süsivesikutest, pead lisama valke ja rasvu juurde. Aga jah arvuta ära palju Sul valke, süsivesikuid ja rasvu tuleb selle menüüga. Tahaks kohe ise kah teada praegu. :P

Kaaluabis näitab mul süsivesikuid 56% valke 30% ja rasvu 14 %

Olen sellise toimimisega päris kenasti alla võtnud, mitte kiirelt, aga see pole ka minu eesmärk, kuna olen omal nahal tundnud, et kiire laalulangus võib võrduda ka kiire kaalu tagasitulekuga. Sooviks siin lihtsalt teada, kui tervislik see on, aga tuleb välja, et ei olegi kuigi tervislik :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaaluabis näitab mul süsivesikuid 56% valke 30% ja rasvu 14 %

Olen sellise toimimisega päris kenasti alla võtnud, mitte kiirelt, aga see pole ka minu eesmärk, kuna olen omal nahal tundnud, et kiire laalulangus võib võrduda ka kiire kaalu tagasitulekuga. Sooviks siin lihtsalt teada, kui tervislik see on, aga tuleb välja, et ei olegi kuigi tervislik :D

Rasvu on jah kuidagi vähe ikkagi, neid võid saada näiteks siis lõhest/forellist. Või siis osta endale linaseemneõli ja hakka seda tarvitama, kuskil 4-5 eurot maksab 0,5 liitrine pudel. Või siis tarbi pähkleid, pane näiteks jogurti sisse mandleid. Ja üksi asi veel, mis mul ennem jäi välja toomata. Et Sa kuidagi sööd suht külmi toite ainult, ma ei tea kuidas Sinuga lood on aga kas soe toit ei anna täis kõhu tunnet paremini?

Ei ole ta midagi Sul nii väga hull menüü, kui ta täidab Sinu eesmärgi ära siis kõik bueno ju. Ma lihtsalt tõin Sulle paar asja välja, mida võiks asendada/välja jätta, nii et kui tekkib huvi fitness järgmisele tasemele viia siis Sa tead enamvähem mida kuda teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata asja nädala lõikes.

Isegi kui korraks mõnisada grammi tuleb, siis ülejäänud päevad nullivad ära selle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kolme nädalaga suutnud alla võtta kõigest 300 g, kuigi teen 5 x nädalas trenni ning viiel päeval kuuel päeval nädalas tarbin kuni 1800 kcal ning ühel päeval luban endale kõike. Kas see ei ole liiga vähe?? Kas peaksin endal ''cheat day'' kalorsust ka siiski hindama, või on igati ok 300 g kolme nädalaga maha võtta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pikkus, kaal, vanud, sugu, mis treeninguga tegeled?

300g on ilmselgelt vähe.

Pikkus 159,5 cm

Kaal: 65,3 kg

Vanus: 18

Sugu: Naine

Käin neli korda nädalas aeroobikatrennides (võib nimetada rasvapõletustrenniks) ning üks kord nädalas rulluisutan ca 50 min.

Märgin ka ära, et olen alates augusti keskpaigast kuni siiani ( aprilli lõpuni siis ) alla suutnud võtta 12 kg, alguses langes kaal umbes 3 kg kuus, kuid nüüd kuidagi üldse ei lange... Äkki see üks päev, kus ma luban endale kõike, mida hing ihaldab, läheb liiale??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei paneks kaalu seisakut patupäeva arvele. On loomulik, et dieedil olles mingi hetk kaalukaotus pidurdub. Praegu tundub, et keha on harjunud selle dieedil oleku toidukogusega ja paneb kõik varusse. Püüa mõni päev süüa 2000-2100 kalorit ja siis uuesti kärbi 1800 peale, sellisel juhul keha saab aru, et ei ole vajadust varusid koguda ja kaal peaks uuesti langema hakkama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võid proovida 2 päeva kõrge kaloraaž, 1 madal.

Näiteks: 2 päeva kaloraaž 2000kcal, 1 päev 1800kcal, 2 päeva 2000kcal jne.

Cheat day ei tähenda, et võid terve päeva endale paska suhu ajada. Sööd cheat dayl ainult ühe burgeri või pitsa vms ja ongi kõik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin foorumis ei tohi rääkida kaalulangetajatele KOOGIST. Mina isiklikult kastutasin dieedil olles igat seitsmendat päeva(pühapäeva) "laadimiseks". Naine küpsetas mulle õunakooki. Kaloraaz tõusis sellel päeval 1000kcal. Arvutasin välja palju on vaja jahu,mune,suhkrut ja õunu , et 1000kcal täis tuleks. Koogitükid jaotasin ära söögikordade peale päeva jooksul. Kui aus olla siis vahest lausa ootasin seda pühapäeva. Minu kogemus sellise kaloraazi kõigutamisega on igatahes väga positiivne. See ei ole muidugi ainuke võimalus kaloraazi kõigutada. Võib mängida süsikatega päevade kaupa või teha tihedamalt "laadimispäevi" jne..

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib mängida süsikatega päevade kaupa või teha tihedamalt "laadimispäevi" jne..

Justament! Mul ka praegu käsil tihedemalt patupäevi, kui mõni nädal tagasi ja kaal on uuesti liikuma hakanud .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainevahetuselt ja kaalu kõikumiselt on suht mõttetu lineaarsust oodatu, kui just tipp-kulturist pole, kes tõesti on võtnud eesmärgiks gramme lugeda.

Seisakute teke on normaalne, sest keha peab kohanema uute kaaludega ning lõpmatuseni ei saa progress samamoodi toimuda. Kaalu kaotust tuleks võrrelda, kui kummi venitamisega, kus kummi tõmbajaks on hetke kaal, ning alguspunkgiks algkaal. Sinu hetke kaal ei peegelda sinu keha tegelikku sissejuurdunud kaalu, mille muutumiseks läheb aega.

Lõpmatult kummi sikutades võib t. nö. puruks minna ehk ainevahetuse täiesti kokku jooksutada nii, et keegi enam sotti ei saa.

Väikene chill. Aeg maha, tiksuda samal kaalul veidi. Katsetada jah kalorite kõigutamistega veidi, vbl teha nädalakene pikemat laadimist ja siis uue jõuga eesmärgi suunas.

2d6jcic.png

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelmise nädala laupäeval oli mul täielik patupäev, sõin ära ligi 2900 kcal ja minu kaalualandamiseks on vaja 1785 kcali. Järgmine päev olin 500 g raskem. Esmaspäev ja teisipäev olin korralik, sõin mõlemad päevad umbes 1785 kcali aga eile sõin umbes 2200 kcali kuna olin kuskil kella kolmeni (tegin koolitööd) üleval ning keha ütles, et tal on energiapuudus. Täna astusin hommikul kaalu peale ja kaalusin veel 400 g rohkem kui peale pühapäevast ( peale cheat dayd ).

Millest see võib tingitud olla? Ma olen püsinud viimased 3 kuud stabiilselt kuskil 64,3 ja 65,3 kg vahel ja olen 159,5 cm pikk, ehkki olen teinud trenni ja nädala sees enamasti kaloraaži jälginud. Äkki need laupäevased söömingud mõjutavad ikka kuidagi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb, mida söönud oled. Tahke toit püsib soolestikus kauem.

Hommikuti söön putru, vahepalaks mõne puuvilja ja pähkleid, lõunasöögiks tavaliselt supp kahe sepikuga või riis tuunikalaga vms ning õhtuks pakk kohupiima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×