Jump to content
edovald

Oleks täitsa hädasti abi vaja.

Recommended Posts

Nonii, pöördun siis lõpuks siia foorumisse selle murega, et oleks vaja mingit kava, mis võiks hästi toimida(keegi kes oskab omast kogemusest pakkuda midagi). Kuna olen juba poolteist aastat jõusaalis tihe külastaja, siis ei taha ikkagi lihas ja jõud niimodi kasvada nagu võiks.. Räägin siis natukene lähemalt, mida kasutanud olen, et oleks lihtsam abi pakkuda. Alustasin siis algajate 3 päevase kavaga (kus olid päevas 4 harjutust, sealhulgas ka kükid ja kõik teised compound harjutused), mis kestis siis 6 kuud, sellele järgnes siis edasijõudnutele kava. Kuid soov oleks natukene tõhusamalt seda lihast kasvatada ja see edasijõudnutele osa ei olnud kõige paljulubavam vaadates seda, kuidas siis esimene osa välja kukkus. Siis kuidagi mingi tüübi kaudu, sain kava mis oli 5 korda nädalas, igapäev teatud lihasgrupp ja igale lihasgrupile 5 harjutust, tegin seda siis päris mitu kuud aga arengut ikka väga ei tulnud. Nüüd siis võtsin omale 4 päevase kava (ülakeha/alakeha/ülakeha/alakeha), proovisin sellega siis midagigi saavutada aga harjutuste järjekord tundub natukene halb olevat, samuti järgmine trenn olen ikka samas kohas ja edasi ei arene kusagile. Toitumise kohapealt, ei saaks just öelda, et tean täpselt mida igapäev söön aga proovin võimalikult mitmekesist ja tervislikku toitu süüa. Hommikuti tavaliselt on puder, kuna koolis puhvet on päris tervislik, siis saan sealt kohupiima/jogurtit ja mingi korraliku võileiva, söön ka koolitoitu mida päeval pakutakse, peale trenni võtan proteiinijoogi ning pärast trenni söön korraliku prae vms( seda mida kodus pakutakse :D) kuid siiski, proovin olla võimalikult tervisliku toitumsie peal, samuti joon ka päevas korralikult vett. Ehk oleks kellegil võimalik midaig välja pakkuda, võtab kohe kurvaks, et ei taha see asi kuidagi välja tulla..

Vabandan,et asi nii pikalt välja kukkus, mõtlesin, et proovin siis võimalikult täpse info anda asjatundjatele :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi tundub vägagi segane ning mitmetest teguritest mõjutatud. Kõige parem oleks kui läheksid kohalikus jõusaalis oleva treeneri juurde oma probleemiga ning ehk üheskoos leiate lahenduse :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi pigem nigelas toitumises. Kava üksinda sul lihast ei kasvata.

No ei hakka vastu vaidlema, et toitumine võiks ehk väheke korralikum olla, samas ei saaks ka öelda, et see väga nigel on. Võiks öelda, et söön ja proovin kõike tervislikumalt teha, kui trennikaaslane, kes on aastaga tublisti kasvanud ja ei pea kinni tähtsamatest asjadest..

Muudetud kasutaja edovald poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ei hakka vastu vaidlema, et toitumine võiks ehk väheke korralikum olla, samas ei saaks ka öelda, et see väga nigel on. Võiks öelda, et söön ja proovin kõike tervislikumalt teha, kui trennikaaslane, kes on aastaga tublisti kasvanud ja ei pea kinni tähtsamatest asjadest..

Too siis meile oma toitumine välja :) Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Too siis meile oma toitumine välja :)

Kuna mul kindlat toitumiskava pole, siis ei saa ka täpselt öelda, mida ma igapäev söön kuid tavaliselt näeb asi välja nii:

7:00- Enamjaolt puder, vahepeal ka muna

10:00- Kooli puhvetist ostetud jogurt/kohupiim, võileib, mingi puuvili/juurvili

13:00- Koolitoit, tavaliselt nädalas pakutakse 3 korda praadi ja 2 korda suppi

16:00-Enne trenni kerge eine, oleneb sellest mida kodust leian, tavaliselt proovin tarbida võimalikult palju valke/süsivesikuid

19:00- Peale trenni proteiinijook

Peale seda jõuan koju ja proovin võimalikult korralikku toitu saada, oleneb sellest mida on valmis tehtud aga kuna ema pooldab ka tervislikku toitumist, siis ei ole sealt mingit prahti oodata :) Kuigi olen korduvalt mõelnud, et ehk süsivesikuid jääb tõesti natukene puudu, sõber soovitas valgujoogile dekstroosi juurde lisada, kas on äkki selle kohta mingeid kommentaare?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi pigem nigelas toitumises. Kava üksinda sul lihast ei kasvata.

Ma ei ole mingi ekspert aga arvan ka et asi toitumises ja see ka et jõudu tuleb teha nii et mõjuks ja raske oleks.

Ise alustasin 2 kuud tagasi ja olen ~10 kg juurde võtnud, osa on muidugi rasv ka aga kui rasva ei tule siis ei kasva lihas ka kõige effektiivsemalt. Põhimõtteliselt otsin igal võimalusel valgurikast toitu.. süsivesikuid ja rasvu ka ei piira kuna neid ka vaja!

Väljanägemine on muutunud täielikult! Nüüd ei saa särke ette osta kuna kavatsen veel kasvada:)

Ühes teemas oli ka üks hea link http://www.fitness.e...e&articleID=972

Unustasin lisada et peale igat trenni joon 30g valgupulbrit ja ~10g dextroosi ka, kui oli raske trenn siis õhtul ka valgujook ilma süsivesikuteta (kui tean et ei saanud tavatoidust kõike kätte mis vaja). Pluss tegin just kreatiinikuuri prooviks läbi ja peale pausi võtan kindlasti edasi :)

Et jah sööma peab kõvasti ja trenni ka kõvasti :)

Muudetud kasutaja rolfvector poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole mingi ekspert aga arvan ka et asi toitumises ja see ka et jõudu tuleb teha nii et mõjuks ja raske oleks.

Ise alustasin 2 kuud tagasi ja olen ~10 kg juurde võtnud, osa on muidugi rasv ka aga kui rasva ei tule siis ei kasva lihas ka kõige effektiivsemalt. Põhimõtteliselt otsin igal võimalusel valgurikast toitu.. süsivesikuid ja rasvu ka ei piira kuna neid ka vaja!

Väljanägemine on muutunud täielikult! Nüüd ei saa särke ette osta kuna kavatsen veel kasvada:)

Ühes teemas oli ka üks hea link http://www.fitness.e...e&articleID=972

Unustasin lisada et peale igat trenni joon 30g valgupulbrit ja ~10g dextroosi ka, kui oli raske trenn siis õhtul ka valgujook ilma süsivesikuteta (kui tean et ei saanud tavatoidust kõike kätte mis vaja). Pluss tegin just kreatiinikuuri prooviks läbi ja peale pausi võtan kindlasti edasi :)

Et jah sööma peab kõvasti ja trenni ka kõvasti :)

No tänud lingi eest, vaatan selle kindlasti üle.. no mis ma muud oskan siis öelda, ju siis on toitumisega nii jamasti aga samas ei soovi toitumiskavale ka raha raisata, sest kus ma tean, et mulle ka midagi korralikku valmistatakse, sõber lasi teha ja sai täieliku saasta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No tänud lingi eest, vaatan selle kindlasti üle.. no mis ma muud oskan siis öelda, ju siis on toitumisega nii jamasti aga samas ei soovi toitumiskavale ka raha raisata, sest kus ma tean, et mulle ka midagi korralikku valmistatakse, sõber lasi teha ja sai täieliku saasta.

Kust tellis ja milles "saastasus" väljendus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei usu et toitumine on süüdi.

Kirjuta kava lahti.

Ära usu siin igaüht, kõik on oma arvates TEADJAD:)

Mõistlik oleks trennikava paika saada ning siis veidi toitumist kõpitseda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kust tellis ja milles "saastasus" väljendus?

Ausalt öeldes, ei teagi kust ta täpselt tellis aga maksis selle eest vähemalt 20 euri, pandi kokku ning sellega pigem langetas kaalu ja lihasmassi, kui seda juurde sai..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei usu et toitumine on süüdi.

Kirjuta kava lahti.

Ära usu siin igaüht, kõik on oma arvates TEADJAD:)

Mõistlik oleks trennikava paika saada ning siis veidi toitumist kõpitseda.

Usun ka, et kavaga ka natukene pistmist, olen siiski võimalikult palju igasuguseid jõusaali artikleid lugenud, kas soovid kõige hiljutisemat kava? Osad on nagu inglise keeles ja ei teagi kohe kuidas siin eesti keelde täpsemalt tõlkida neid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usun ka, et kavaga ka natukene pistmist, olen siiski võimalikult palju igasuguseid jõusaali artikleid lugenud, kas soovid kõige hiljutisemat kava? Osad on nagu inglise keeles ja ei teagi kohe kuidas siin eesti keelde täpsemalt tõlkida neid.

Aga äkki ongi probleem selles, et kuna sa ei tea kuidas neid täpselt eesti keelde panna, siis seetõttu teedki valesid harjutusi? Näiteks kui on kirjas "bench press", siis selle asemel, et horisontaalis kangiga lamades suruma hakata, hakkad sa hoopis "pinki suruma" vms :D See seletaks selle hästi ära, et oled 1,5 aastat jõusaalis käinud aga mitte mingit arengut pole olnud :) Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga äkki ongi probleem selles, et kuna sa ei tea kuidas neid täpselt eesti keelde panna, siis seetõttu teedki valesid harjutusi? Näiteks kui on kirjas "bench press", siis selle asemel, et horisontaalis kangiga lamades suruma hakata, hakkad sa hoopis "pinki suruma" vms :D See seletaks selle hästi ära, et oled 1,5 aastat jõusaalis käinud aga mitte mingit arengut pole olnud :)

Eks ikka nii hull ka see asi pole, youtube ju täis kõiki neid harjutusi, ainult kirjuta sisse ja saad kõik kätte, samuti ka mingid bodybuilding lehed..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühesõnaga tundub, et siit vist rohkem enam midagi ei tule :)ning, et see siis tahab hetkel jääda toitumise taha rohkem, eks ma siis proovin seda kuidagimoodi rohkem parandada aga vaatasin nüüd Fitnessi lehelt neid kavasid, ehk oskab keegi selle kohta midagi öelda ?http://www.fitness.ee/treeningkavad/21

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt see asjaolu tekitas kahtlusi, et kui sa ei oska öelda / kirjeldadagi, et mida sa täpselt jõusaalis teed, siis kuidas saab selles kindel olla, et sa seda üleüldse õigesti teed :)

Aga ikkagi, kirjuta täpsemalt kavad lahti, mis kuskilt leidnud oled ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jap. Kui toitumine on enam-vähem korras, siis saab kass ainult kavadesse maetud olla

Või stressi, mikrotoitainetepuudusesse, sooritustehnikasse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt see asjaolu tekitas kahtlusi, et kui sa ei oska öelda / kirjeldadagi, et mida sa täpselt jõusaalis teed, siis kuidas saab selles kindel olla, et sa seda üleüldse õigesti teed :)

Aga ikkagi, kirjuta täpsemalt kavad lahti, mis kuskilt leidnud oled ;)

Võin siis tuua välja nt. selle akva mida ma siis praegu viimati nüüd kasutasin..

Päev 1:

1)Tõmme vastu kõhtu kangiga kummargil

2)Lõuatõmbed

3)Mittetäielik jõutõmme

4)Lamades rinnalt surumine

5) Kaldpinnalt hantlitega surumine(rind)

6)Rööbaspuudel surumine

7)Surumine hantlitega istumisel(õlg)

8)Hantlitega külje peale lendamine

9)Küünarvarte kõverdamine kangiga(biitseps)

10)Prantsuse surumine

Päev 2:

1)Kükid

2)Jala sirutus ette trenažööril

3)Jõutõmme sirgete jalgadega

4)Sääremari leg pressil

5)Sääremari istudes

6)Kõhulihased

Ning sama asi kordub siis järgmisel korral ka, niimodi käin 4 korda nädalas nt. esmasp, teisip ja neljap, reede. Endale nagu tundub, et mõnes kohas on küll harjutused natukene valesti paigutatud, et kui ühe asjaga ühele poole saad, siis teist ei jõua enam korralikult teha ja niimodi jäängi ühe koha peale seisma :(.

5)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Või stressi, mikrotoitainetepuudusesse, sooritustehnikasse.

Stressi kohapealt, ei saaks isegi vastu vaielda, täitsa nõustun, et saan vahepeal päris vähe und, kuskil 6 tundi.. kooli tõttu, kuid proovin ikka 7-8 tundi ära venitada. Mikrotoitanete peale ei oskagi kohe midagi öelda, võiks öelda, et kuulen täitsa esimest korda :unsure:. Ning sooritusest nii palju, et olen alati proovinud teha neid harjutusi nii nagu näinud olen ja piisava raskusega, et kõik tuleks korralikult välja ;).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise alustasin jõusaalis käimist 9-10 nädalat tagasi ning hakkasin põhimõtteliselt 2x rohkem sööma, no nii, et ikka kõht punnis ning korralik toit, aga ega ma ennast magusaga ka piiranud pole. Kusjuures ma olen terve elu päris palju söönud, ning enamus siiski rämpstoit ja mis muu, kuid kaal ei tõusnud kunagi, paksuks ei lähe lihtsalt :D kuid selle ajaga mis jõusaalis olen käinud, on tulnud juurde ~8kg, jõudu lisandunud - rinnalt surumine +20-25kg; jõutõmme +30-35kg; kükk +25-30kg. Aga eks alguses edenebki asi kõige kiiremini(?). Jõin ka massilisajat (Scitec Volumass 35), pole küll kindel palju see kaasa aitas, aga eks midagi ikka :D

Pmst kui sa sööd rohkem korralikku toitu, siis ei tohiks vist muu rämpstoit/magus segadagi, ise ajan küll kõike sisse ning areng on päris korralik. :D

Jõusaalis teen jõudu ka ikka nii, et kui tunnen, et jõudu jääb peale seeriate tegemist üle, et jõuaks veel teha, siis järgmine trenn panen kohe raskust juurde harjutusele/harjutustele, mis tundus(id) kerge(d), nii, et ikka endast maksimum anda seeriates, iga nädal tunnen erinevust ;)

Loodan, et mu jutt midagigi aitas :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juurde saab võtta mitut moodi. Rämpstoiduga saad lihtsalt ebakvaliteetset massi ehk teisisõnu - pekki!

Aastas on väga hea, kui 5kg puhast liha juurde tuleb ning vanemad olijad rõõmustavad ka 1kg edusammu üle :rolleyes:

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juurde saab võtta mitut moodi. Rämpstoiduga saad lihtsalt ebakvaliteetset massi ehk teisisõnu - pekki!

Aastas on väga hea, kui 5kg puhast liha juurde tuleb ning vanemad olijad rõõmustavad ka 1kg edusammu üle :rolleyes:

Aga kuidas ma tean, mitu kilo "puhast liha" juurde tuleb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On olemas rida erinevaid kehaskanneerimise võimalusi, peamiselt röntgen (DXA) ning elektrijuhtimise meetodid, mis näitavad ära puhta liha, vee ja rasva

osakaalu kehas. Saab teada täpselt, kui palju kaalub näiteks parem käsi ning võrrelda seda vasakuga. Infot saab sealt rohkem kui tarvis :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×