Jump to content
suur poiss

mis arvate?

Recommended Posts

tere!

Olen 16. aasatane poiss ja mul selline väike mure ,et olen umbes 6 kuuga alla võtnud 25kg. Trenni alustades oli kaal 120kg ja praegu 94.6kg.Pikkus on 185cm.Trenni teen 5x nädalas ja toitumine on paigas .

Minu mure siis selline , et kas teie arvates on see normaalne ,et kaal ikka langeb nii mühisedes ja kas see on ikka hea, et olen nii kiirelt nii palju alla võtnud? (1 kuuga langeb kaal umbes 4.3kg võrra)

Eesmärgiks on rasvaprotsenti alandada ja lihasmassi kasvatada..

Ette tänades: Suur Poiss

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alguses tuli jõudu kiirelt juurde ja raskused suurenesid kiirelt.Nüüd on nt rind täiesti toppama jäänud,umbes 3 kuud sügan juba samu raskusi mis 3 kuud tagasi.

Jalad arenevad kiiresti ja teiste lihaste harjutustel olen ka saanud tasapisi raskusi suurendada.

Ma käin koos sõbraga jõusallis ja kuna me alustasime koos jõusaali umbes samade raskustega, siis on väga hea jälgida , et temal need jõunäitajad suureevad ikka nähtavalt kiiremini kui minul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et olukord kõige hullem polegi :) Selles suhtes, et oled suutnud jõunäitajaid suurendada samal ajal kaalu kaotades. Küllap tuli peale esimest kolme kuud neuraalse adaptsiooni näol teatav arengu (märgatav) aeglustumine. Niisiis mida peaks tegema? Ma soovitaksin sul ühe variandina treeningjaotust vahelduseks muuta (mida üldjuhul ~3 kuu tagant tehaksegi, tavaharjutaja näol). Mitmeks sul muidu keha jaotatud on ning mis lihasgruppe kuna koos teed? (triviaalne näide: kui varem tegid ühel päeval rind-biitseps, siis nüüd muuda see päev rind-triitseps ning muidugi sellest lähtuvalt ka teised treeningpäevad).

Kui endas päris kindel pole, siis ideid saab siit - http://www.fitness.ee/treeningkavad :)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MInuarvates on seal kavades ikka no LIIGA palju harjutusi eriti 16 aastase poisi jaoks kes pole varem veel aastaid treeninudki... Satud nii jube lihtsalt ületreeningusse, eriti kui kaal ka langeb pidevalt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimesed pool aastat ongi võimalik areneda nii, et kaal langeb ja lihast/jõudu tuleb juurde... Hiljem enam nii kahjuks ei saa.

Põhjus, miks sa enam ei arene võibki vabalt olla selles, et tihtipeale minnakse saali selleks, et kaalu kaotada ja parem välja näha... Kuid korraliku kaalukaotusega on suhteliselt lihtne sattuda ületreeningusse. Eriti algajatel on soodumus end jõusaalis suht rihmaks tõmmata, tegelt peaks baasharjutustega enne korraliku põhja alla saama.

Mul üks tuttav läks ka trenni, kombineeirsin talle nt. sellise kava ja tulemused olid väga head.

http://dl.dropbox.co...gkavad/kava.doc

Siin peaks olema rohkem kui küllalt. 2'ne jaotus on eriti suveperjoodil väga hea, siis jätkub aega veel palli mängida / aeroobset teha jne...

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimesed pool aastat ongi võimalik areneda nii, et kaal langeb ja lihast/jõudu tuleb juurde... Hiljem enam nii kahjuks ei saa.

Põhjus, miks sa enam ei arene võibki vabalt olla selles, et tihtipeale minnakse saali selleks, et kaalu kaotada ja parem välja näha... Kuid korraliku kaalukaotusega on suhteliselt lihtne sattuda ületreeningusse. Eriti algajatel on soodumus end jõusaalis suht rihmaks tõmmata, tegelt peaks baasharjutustega enne korraliku põhja alla saama.

Mul üks tuttav läks ka trenni, kombineeirsin talle nt. sellise kava ja tulemused olid väga head.

http://dl.dropbox.co...gkavad/kava.doc

Siin peaks küll olema rohkem kui küllalt. 2'ne jaotus on eriti suveperjoodil väga hea, siis jätkub aega veel palli mängida / aeroobset teha nt.

tundub hea, võtan ise ka kasutusele :) aga see kükk kangiga kus soojendus 15-20 seeriat, loodan, et mõtlesid kordust :P kui teen 20 seeriat soojendust, siis pärast vist küll kükki teha ei jõua :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimesed pool aastat ongi võimalik areneda nii, et kaal langeb ja lihast/jõudu tuleb juurde... Hiljem enam nii kahjuks ei saa.

Põhjus, miks sa enam ei arene võibki vabalt olla selles, et tihtipeale minnakse saali selleks, et kaalu kaotada ja parem välja näha... Kuid korraliku kaalukaotusega on suhteliselt lihtne sattuda ületreeningusse. Eriti algajatel on soodumus end jõusaalis suht rihmaks tõmmata, tegelt peaks baasharjutustega enne korraliku põhja alla saama.

Mul üks tuttav läks ka trenni, kombineeirsin talle nt. sellise kava ja tulemused olid väga head.

http://dl.dropbox.co...gkavad/kava.doc

Siin peaks olema rohkem kui küllalt. 2'ne jaotus on eriti suveperjoodil väga hea, siis jätkub aega veel palli mängida / aeroobset teha nt.

Treenin ise sarnaselt. Lihtsalt jalg on eraldi päeval ja harjutusi rohkem

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MInuarvates on seal kavades ikka no LIIGA palju harjutusi eriti 16 aastase poisi jaoks kes pole varem veel aastaid treeninudki... Satud nii jube lihtsalt ületreeningusse, eriti kui kaal ka langeb pidevalt...

Tõenäoliselt on sul õigus :)

Aga alati saab mängida kõigi treeningu põhiparameetritega: mahu, intensiivsuse ja sagedusega (et asja käsitlus päris ühekülgseks ei jääks ^_^ ). Selles suhtes, et ma viitasin nendele kavadele kui millelegi, kuhu saab tugineda ideede tarvis.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõenäoliselt on sul õigus :)

Aga alati saab mängida kõigi treeningu põhiparameetritega: mahu, intensiivsuse ja sagedusega (et asja käsitlus päris ühekülgseks ei jääks ^_^ ). Selles suhtes, et ma viitasin nendele kavadele kui millelegi, kuhu saab tugineda ideede tarvis.

Jah, kõigega saab mängida - aga milleks konkreetselt antud juhul seda vaja on? :)

Need edasijõudnute

kavad ei sobi talle kindlasti mitte. Pigem ajab see segadusse...

Järgnevaga ei viita ma mitte mingil juhul teema algatajale!

Kuid olen näinud saalis palju palju noori, kes käivad ja vehkelevad seal meeletu tahtejõuga "miljon" harjutust igale lihasgrupile nii et mull otsaees...

Tulemus on ületreening, motivatsiooni langus ja mõne kuupärast ei ole neid seal saalis enam üldse näha..

Algaja puhul kehtib lihtlabaselt reegel "Less is more!" e. lihas allub ja areneb nagunii väga hästi ka vaid baas +mõne lisa harjutusega, tähtis on tehnika / treeningu ülesehitus / maht / tunnetus selgeks saada, vältides ülekoormust/ületreeningut - siis võib-olla lootust olla, et treening jääbki aastateks kestma ning treenia suudab juba ise kava vastavalt arengule korrigeerima hakata.

Olen ise ka täpselt kõik need vead läbi teinud, aastaid tagasi mitu korda lõpetanud ja uuesti alustanud. Tagant järgi vaadates on selge miks see nii oli.

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, kõigega saab mängida - aga milleks konkreetselt antud juhul seda vaja on? :)

Need kavad ei sobi talle kindlasti mitte. Pigem ajab see segadusse...

Järgnevaga ei viita ma mitte mingil juhul teema algatajale!

Kuid olen näinud saalis palju palju noori, kes käivad ja vehkelevad seal meeletu tahtejõuga "miljon" harjutust igale lihasgrupile nii et mull otsaees...

Tulemus on ületreening, motivatsiooni langus ja mõne kuupärast ei ole neid seal saalis enam üldse näha..

Algaja puhul kehtib lihtlabaselt reegel "Less is more!" e. lihas allub ja areneb nagunii väga hästi ka vaid baas +mõne lisa harjutusega, tähtis on tehnika / treeningu ülesehitus / maht / tunnetus selgeks saada, vältides ülekoormust/ületreeningut - siis võib-olla lootust olla, et treening jääbki aastateks kestma ning treenia suudab juba ise kava vastavalt arengule korrigeerima hakata.

Olen ise ka täpselt kõik need vead läbi teinud, aastaid tagasi mitu korda lõpetanud ja uuesti alustanud. Tagant järgi vaadates on selge miks see nii oli.

Ja nii ongi, pole mõtet algajale asja üle müstifitseerida ;)

Muideks, meil on jõusaalis suurelt plakat:"Train longer, get stronger!" ,nii need müüdid alguse saavad :D

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuid olen näinud saalis palju palju noori, kes käivad ja vehkelevad seal meeletu tahtejõuga "miljon" harjutust igale lihasgrupile nii et mull otsaees...

Tulemus on ületreening, motivatsiooni langus ja mõne kuupärast ei ole neid seal saalis enam üldse näha..

Algaja puhul kehtib lihtlabaselt reegel "Less is more!" e. lihas allub ja areneb nagunii väga hästi ka vaid baas +mõne lisa harjutusega, tähtis on tehnika / treeningu ülesehitus / maht / tunnetus selgeks saada, vältides ülekoormust/ületreeningut - siis võib-olla lootust olla, et treening jääbki aastateks kestma ning treenia suudab juba ise kava vastavalt arengule korrigeerima hakata.

Olen ise ka täpselt kõik need vead läbi teinud, aastaid tagasi mitu korda lõpetanud ja uuesti alustanud. Tagant järgi vaadates on selge miks see nii oli.

Seega võiks iga jõusaali liikmelisusega esiteks kaasneda baasteadmiste konsultatsioon ja soovitused?

Täpsemad kavad ja soovitused jäävad tasu alla.

Vahel kampaaniatena olen näinud, et tule liitu praegu meiega ja hinna sees on ka personaalne konsultatisoon. Ent see oleks ju kasulikum niikuinii kaasa anda, sest klient jääb nii kauemaks käima kui ta oskab ja saab aru mis ta teeb ja ei pettu asjas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimesed pool aastat ongi võimalik areneda nii, et kaal langeb ja lihast/jõudu tuleb juurde... Hiljem enam nii kahjuks ei saa.

Põhjus, miks sa enam ei arene võibki vabalt olla selles, et tihtipeale minnakse saali selleks, et kaalu kaotada ja parem välja näha... Kuid korraliku kaalukaotusega on suhteliselt lihtne sattuda ületreeningusse. Eriti algajatel on soodumus end jõusaalis suht rihmaks tõmmata, tegelt peaks baasharjutustega enne korraliku põhja alla saama.

Mul üks tuttav läks ka trenni, kombineeirsin talle nt. sellise kava ja tulemused olid väga head.

http://dl.dropbox.co...gkavad/kava.doc

Siin peaks olema rohkem kui küllalt. 2'ne jaotus on eriti suveperjoodil väga hea, siis jätkub aega veel palli mängida / aeroobset teha jne...

kas mitte seööine kava 2ks jaotua ei ole mõeldud äsja jõusaali tlijatele.Mul on juba mingi algpõhi all, kuid kui te nii arvate , et mulle on see mõistlik siis ma proovin seda.Kuigi see sobib ideaalselt suveks , sest siis ei taha , et trenn võtaks palju vaba aega ära....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas mitte seööine kava 2ks jaotua ei ole mõeldud äsja jõusaali tlijatele.Mul on juba mingi algpõhi all, kuid kui te nii arvate , et mulle on see mõistlik siis ma proovin seda.Kuigi see sobib ideaalselt suveks , sest siis ei taha , et trenn võtaks palju vaba aega ära....

Ma arvan seda, et kui sa selle kavaga lihast kangeks ei saa, siis on raskused või tehnika vale, arvesta selleg, et lihas saab iga 3 päeva tagant vatti, mis on täiesti piisav... Sellest kavast peaks rohkem kui küll olema. Kui tunned, et mõni lihas on saanud liiga vähe koormust, võid sellele mõne seeria juurde lisada või harjutust muuta. Aga sry. noh ma ei näe vajadust esialgu rohkemaks. See, et sa "sada" harjutust nt. õlale teed ei tähenda, et see sul rohkem kasvaks, vaid vastupidi!

Vaata Dorian Yates 'Blood & Guts Trainer' youtubest, mitu harjutust maailmameister edasijõudnutele soovitab teha, veelvähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×