Jump to content
AlkuOlen14

Ei arene

Recommended Posts

Tere,

Olen 16-aastane noormees.Ma olen käinud jõusaalis eelmise aasta detsembri algusest ja mul selline probleem, et need 3 kuud, peaaegu 4 kuud, mis ma käinud olen pole märganud erilist muutust või üldist lihaste kasvu. Ainuke lihas, mille kasvu olen märganud võrreldes detsembriga on biitseps. Ja noh jõudu on ka natuke rohkem juurde tulnud.

Alguses käisin jõusaalis E-R. Viimasel ajal hakkasin käima E; K; R, kuna alaselga hakkasid aeg-ajalt valud tekkima aga see selleks.

Sellest tuleb mul ka küsimus, et kas see, et ma nii tihti algaja kohta jõusaalis käisin mõjutas/pidurdas lihase kasvu?

Poolteist kuud kasutasin algajate kavasid ja nüüd on mul kava selline(oli kasutuses ka siis kui E-R käisin ~pool kuud) :

Jätan välja need mida kavast enam ei kasuta.

1.päev - Rind, biitseps, käsivars, kõht

Surumine hantlitega kaldpingil ............... 15; 12; 10

Käte kokku viimine trenazööril istudes(Liblikas trenazööril)............ 15;12;10

Lendamine hantlitega lamades ............................. 15;12;10

Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes...................... 15;12;10

Küünarvarte kõverdamine hantlitega istudes ................... 15;12;10

Küünarvarte kõverdamine hantlitega istudes kontsentreeritult ................ 15;12;10

Randmepainutus kangiga istudes, althoie ...................... 15;12;10

Randmepainutus kangiga istudes, pealthoie ................... 15;12;10

Kõhulihased ................3 x max

2.päev - Reie esi- ja tagaosa, säär

Kükk kangiga kang turjal ........................ 3x 10-12

Käärkükk ............................. 3x 10-12

Jala sirutus ette trenazööril ............... 15;12;10

Jalgade kõverdamine trenazööril kõhuli ................ 15;12;10

Jõutõmme kangiga sirgete jalgadega ................ 15;12;10

Pöiasirutus seistes hantliga................. 15;12;10

3.Päev - Ülakeha

Surumine kangiga lamades.................. 4x10

Surumine hantlitega lamades ................ 15;12;10

Tõmme kangiga vastu kõhtu kummargil ...... 15;12;10

Õlgade tõsted kang selja taga.................15;12;10

Kangi surumine kuklalt ..................... 15;12;10

Prantsuse surumine kangiga lamades ............. 15;12;10

Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes ............ 15;12;10

Soojendus kestab ~8 minutit( õla-, randme-, küünarvarre-, põlve-, puusaringid) ja siis sõudemasinaga.

Söök hommikuti on tavaliselt võileivad, vahest pudru(mitmevilja, manna, tatra) v pannkoogid.

Lõunal see, mis koolis on: supp, praad vaheldumisi + jogurt, puding, banaan vms ja kodus pm söön õhtul samasid sööke kuigi suppi suht harva.

Lisaaineid ei tarbi. Ja toitumiskava puudub.

PS! Jõusaal ei ole koolis just kõige parem pigem suht jama ja sellepärast olen ka kava vastavalt kohandanud.

Mingi asi selgusetuks jäi, küsige! Ja andke nõu! :)

Vabandan, kui valesse kohta sai postitus tehtud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Algajate kavad on selle jaoks, et närvisüsteem hakkaks efektiivsemalt su lihaseid liigutama. Teisest-kolmandast kuust hakkavad lihased ka kasvama ja siis sõltub juba sellest, et kava teeks maksimaalselt 2 kuud ja ajaks näost sööki sisse pidevalt, sinu eas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tähtsad asjad:

Anna kehale piisavalt toitaineid.

Piisavalt valke, piisavalt rasvu ning süskareid. Kaloraaž peab olema lihasmassi kasvu soodustab, ehk ületama sinu päevaseid vajadusi. Ehk kaal peaks tõusma hakkama.

Treening peab olema progressiivne. Iga trenn võiksid üritada igas harjutuses viimasele seeriale veidi raskusi juurde panna. Või mõni kordus, või pikem negatiiv. Ükskõik mida, mis teeks selle seeria raskemaks, kui ta oli eelmine kord. See põhjustab arengu.

Samade raskustega vehkimine trenn, trenni järel ei vii kuskile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 korda nädalas ülakeha tehes ei pruugi sul lihased ära taasuta ja see võib ka arengut takistada.. Üldiselt kui toitumine ja trenn paigas võib algaja 4 kuuga väga palju muutuda.. Eks pead oma asjad üle vaatama :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei. Ja mul tekkis veel selline küsimus toitumise osas, et kas ma peaksin tihedamalt sööma ja vähe või siis korraga palju?

Ütlen ruttu ära, et tihedamini! (enne kui teistpidise vastuse saad :D)

Ja jaota portsud selliselt, et üldkaloraažis jääd kergelt plussi :)

Üldiselt: vähemalt 2g/1kg valku kehakaalu kohta, 1g/1kg rasvu kehakaalu kohta.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 korda nädalas ülakeha tehes ei pruugi sul lihased ära taasuta ja see võib ka arengut takistada.. Üldiselt kui toitumine ja trenn paigas võib algaja 4 kuuga väga palju muutuda.. Eks pead oma asjad üle vaatama :)

Edit: Taastuda*

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tekkis ka küsimus , et kui päevane üldkaloraaž on 2000 kcal , jõusaal on E,K,R , aga ma käin T ja N sörkimas siis peaks T ja N üldkaloraazi tõstma ?

Korruta oma kehakaal 40 kcal, siis peaksid saama vajaliku kaloraaži kehakaalu tõusuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlesin, et panen siia nüüd eelmise nädala söömiskava vnoh selle mida ma üldiselt söön:

Esmaspäev 26.03.2012:

Hommik: Tass kohvi(200 ml), võisaiad

Lõuna: Makaronisupp(200 ml), sai + munavõie, maasikajogurt

Õhtu: Spagetid suitsukana ja vorsti tükkidega(~400g), klaas piima(200 ml)

Teisipäev 27.03.2012:

Hommik: Tass kohvi(200 ml), praetud muna + sink, 2 võisaia

Lõuna: kartul+hakklihakaste(~300g), klaas piima(200 ml), küpsis(SELGA)

Vahepala pärast kooli: 2 vorsti-juustu saia

Õhtu: spagetid(~200g), klaas piima(200ml), makaroni salat(~70 g)

Kolmapäev 28.03.2012:

Hommik: tass kohvi(200 ml), mitmeviljapuder(300g)

Lõuna: Frikadellisupp(200 ml), kisell+kohupiimapasta

Vahepala pärast kooli: makaronisalat(~150g), kohupiim(OTTO 100g)+mesi+kaneel+suhkur+hapukoor(~15g)

Õhtu:kartul,raguu, klaas piima(200 ml)

Neljapäev 29.03.2012:

Hommik: tass kohvi(200 ml), võisaiad(täistera)

Lõuna: praetud kala + kartul(~300g), klaas õunamahla(200 ml)

Vahepala pärast kooli: kohupiim(OTTO 100g)+suhkur+hapukoor(~15g)+kaneel

Õhtu: kartul(70g), guljašš, klaas piima(200ml), kala(40-50g)

Reede 30.03.2012:

Hommik: tass kohvi(200 ml), võisaiad, manna puder kohupiima ja maasikamoosiga(250 - 300g)

Lõuna: seljanka(250 - 300 ml), puding(125ml)

Vahepala pärast kooli: manna puder kohupiima ja õunamoosiga(150-200 g)

Õhtu: ---------

Laupäev 31.03.2012:

Hommik: kartulisalat(250g), tass kohvi(200ml), võisaiad

Lõuna: klaas piima(200ml), omlett(300-400g)

Õhtu: keedetud kana kints(300g-400g), tatar(~200g)

Pühapäev 31.03.2012:

Hommik/Lõuna: pannkoogid maasikamoosiga, tass kohvi.

Õhtu: kartul, guljašš, klaas piima

Tahaks teada, mida peaks söögikordadest just ära hoidma söögikordadest ja mida juurde lisama!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Katastroof! Niimodi muidugi ei arene :o

Hommikusöök on olematu ning toitumine on üks suur süsivesikute hunnik.

---

Kohupiimale otsa suhkur, kaneel, mesi - mis magusa overkilli sa teed? :D Üksinda kaneelist piisaks ja ei rikuks toitu ära :)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mida ma siis veel hommikuks sööma peaks?

See mee ja suhkruga kohupiim polnud üldse magus. :D

Aga, et ma pean siis terve enda toitumise ümber tegema!?

Ma ei kujuta ette ka mitte, mida ma siis veel sööma peaksin!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikusöögina sai minema ja söö korralikult (täistera)kerahelbe putru, kõrvale roheline tee ja paar keedumuna :)

Aga mõistlik oleks sul tellida korralik toitumiskava, kui tulemusi soovid - http://www.fitness.ee/veebitreener

Ja mõnel päeval sööd vaid 2x päevas(ning noil päevil(R,P) tundub nagu reaalselt olekski 100% süsivesikud) :blink:

Niimodi toitudes sa ei hakka ever arenema.

Ning selle metsiku SV tarbimise tagajärg ongi lõpuks see, et kohupiim isegi suhkur, mee ja kaneeliga korraga ei tundu magus... (nagu sa mainisid). Tegelikult võiks piirduda vaid kaneeliga (mis olekski tervislik valik ning samas ka piisavalt (vähemalt minu jaoks) magus).

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga ma pm küsisin, et mida ma üldiselt peaksin ära jätma ja mida juurde panema.. Sain ainult hommikusöögi kohta vastuse.

Ja 32 euri ma toitumiskava eest kindlasti maksma ei hakka, kuna õpilasena on suht keeruline see summa kokku ajada.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga ma pm küsisin, et mida ma üldiselt peaksin ära jätma ja mida juurde panema.. Sain ainult hommikusöögi kohta vastuse.

Ja 32 euri ma toitumiskava eest kindlasti maksma ei hakka, kuna õpilasena on suht keeruline see summa kokku ajada.

Ma soovitan kindlalt artikleid toitumise kohta lugeda ja eelnevaid teemasi, äkki saad neist abi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga ma pm küsisin, et mida ma üldiselt peaksin ära jätma ja mida juurde panema.. Sain ainult hommikusöögi kohta vastuse.

Ja 32 euri ma toitumiskava eest kindlasti maksma ei hakka, kuna õpilasena on suht keeruline see summa kokku ajada.

Lihtsalt see toitumine oli nii müstiline, et vajab kapitaalset ümbertegemist. Kui raha tellida pole, siis tutvu siin teemas viidatud raamatutele - http://forums.fitnes...at-toitumisest/ :)

---

Löö oma numbrid toitumises täpselt kokku ning tarbi 25% valku, 25% rasvu, 50% süsivesikuid. Eelista loomset valku, taimset päritolu rasvu ning liitsüsivesikuid. Toidulisanditest soovitan kalamaksaõli(hommikul), c-vitamiin(~500mg), Ca+Mg+Zn preparaat(õhtul).

Arenguks ole kerges positiivses kaloraažis. See: http://www.fitness.ee/bav-arvuti annab sulle teada palju sa treenivabal päeval 3/4 kulutad (ehk treenivaba päeva energiakulu = BAV + (1/3(BAV))). Treeningtunni eest lisa ~500 kcal.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×