Jump to content
Erik Orgu

"toitumine effektiivseks rasvapõletuseks" ehk "kiire rasvapõletus"

Recommended Posts

Hommikul seltskonnauudiseid lugedes just imestasin, et need kaalukate tantsusaate osalised ongi pandud sisuliselt Atkinsi dieedile. Selle füüsilise koormuse juures. Taevas appi!

Enesetunne on neil hea, energiat on varasemast rohkem, kaal kukub kolinal ja pärast trenni söövad nad endiselt süsivesikuid.

Milles on meil siin probleem??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enesetunne on neil hea, energiat on varasemast rohkem, kaal kukub kolinal ja pärast trenni söövad nad endiselt süsivesikuid.

Milles on meil siin probleem??

Probleem? See, et üleöö alustada nii intensiivsete treeningutega ja samal ajal dieediga, mis ühe osaleja sõnul välistab süsivesikud peaaegu et täielikult. Lihtne ju.

Teine variant on see, et koostatud toitumiskava tegelikkuses nägi küll mingit hulka süsivesikuid ette, mis on ka igati loogiline, aga kui ikka lehes (vist oli Õhtuleht, mis ka ei üllata) ütleb inimene, et sööb muna, kodujuustu, liha jms, ja kartulid-tatar-riis-leib-sai on täiesti keelatud, siis minu jaoks kõlab see küll nagu Atkins. Just nagu Leegi eespool ütles, et võik siis ju Roberti koostatud menüüsoovitused kuskil edasi anda, mitte lasta inimestel oma peaga järgi tegema hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enesetunne on neil hea, energiat on varasemast rohkem, kaal kukub kolinal ja pärast trenni söövad nad endiselt süsivesikuid.

Milles on meil siin probleem??

Probleem on selles et yx tore teoreetik, mitte praktik seda toitumise poolt majandab, kaalumine juba näitas pädevust. Ja mees kes pidavat suhkruzombie olema ning spetsialistile vastu hakkas, võttis kõige rohkem alla ja seda parema enesetunde juures!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teine variant on see, et koostatud toitumiskava tegelikkuses nägi küll mingit hulka süsivesikuid ette, mis on ka igati loogiline, aga kui ikka lehes (vist oli Õhtuleht, mis ka ei üllata) ütleb inimene, et sööb muna, kodujuustu, liha jms, ja kartulid-tatar-riis-leib-sai on täiesti keelatud, siis minu jaoks kõlab see küll nagu Atkins. Just nagu Leegi eespool ütles, et võik siis ju Roberti koostatud menüüsoovitused kuskil edasi anda, mitte lasta inimestel oma peaga järgi tegema hakata.

Kui menüü avalikuks teha, kes siis koolituste eest maksab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui menüü avalikuks teha, kes siis koolituste eest maksab?

Klassika - lollidelt tulebki nende raha ära võtta. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui menüü avalikuks teha, kes siis koolituste eest maksab?

Hehee, mitte kogu menüü grammidega koos avalikuks. :)

SOOVITUSED avalikuks ei ole vast palju palutud, sh. ka see, millal ja mis kujul neid va süsikaid süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina näen, et kogu selle teema tuumaks tegelikult on ju sinu enda isiklik ISU, kui keha tunne, mida ta sulle annab mõistmaks mida ta vajab. Unustage ära kõik dieedid ja mitte-dieedid; mis on vale ja mis on õige. Seda ei ole olemas. On olemas vaid sinu isu. Sinu keha on suurepärane indikaator sellele mida ta vajab. Aga seal on väike konks.

Isu, kui suurepärane taju või töörist on väga paljudel ära rikutud ja sellega ei ole me sünkroonis nagu me olema peaksime. Me oleme keha õpetanud toituma valesid toite, mis ei vasta meie organismiga nii nagu ta on looduse poolt loodud. Kui tal tekib mingi isu ja kui me oleme õpetanud talle mingi toidu kogemuse põhjal, siis ta võtabki selle, mida ta on kogenud, samas aimamata vale toidu ohust. Kui toit ei tule otse loodusest ja ei ole orgaaniline, siis just see on see mis tapab meie isu.

Seda võib vaadata ka nii: sinu keha on rumal ja annab vaid infot toidu vajadusest vastavalt mida ta on kogenud; ja sinu mõistus on tark, kes otsustab, mida ta oma kehale annab.

Või: sinu keha on tark ja teab täpselt mida ta vajab, aga sinu mõistus on loll, kes ei tea mis on õige toit, mida kehale pakkuda.

Ühesõnaga vahet ei ole kumb, point ongi selles, et nad ei tee koostööd, mida nad tegema peaksid ja on loodud tegema.

Eriti naistel, väga paljudel on komme oma isusi matta ja vaadata neid kui vaenlast, kes tahab neid paksuks teha. Tegelikult aga annab keha vägisi teada, et ta vajab nt vitamiine ja mineraale ja antioksüdante, et anda kehale mida ta vajab. Selle asemel paneme me aga suhu mingi tärklilise või muu töödeldud toidu, mis sisaldab praktiliselt ainult kaloreid ja olematu kogus vitamiine/mineraale/antioksüdante jne. Samal ajal saame me töödeldud toidust liigpalju vabu radikaale, mis otseselt takistavad mitokondrite tööd, mis tähendab otseselt ka seda, et vaja juurde süüa, kuna on energiapuudujääk.

Kogu asja tuum on mitokonder ja tema tervis, sest just tema vastutab meie rakkude energia eest. Aga meie keha on nii loodud, nagu ta on looduses arenenud. Mis tähendab orgaanilist toitumist, milles on esindatud suurepärane harmoonia erinevatest süsivesikute allikates, rikkumata vee molekulist, kui ka harmoonias ja teineteist täiendavadi mineraale, vitamiine ja antioksüdante. Just neid on vaja, et keha saaks energiat ja õigesti talitada ja just see on see mida keha meile tegelikult teada tahab anda. Mitte et kui palju kaloreid ma peaksin sööma või mitte. Kui keha saab piisavalt neid mikrotoitaineid, siis ei ole vaja absoluutselt jälgida päevaseid kaloraaze, sest esiteks keha energia tasakaal on paigas, mis ei nõua pidevat toitu, ehk me ei tapa enam oma isu. Ja meie isust saab meie jaoks suurepärane abiline teadmaks mida meie keha tegelikult vajab. Sest kui mitokonder on tervislik, siis ei ole võimalik inimesed ennast üle süüa kaloritest. Ning kalorist saab täiesti tähtsusetu termin sinu jaoks.

Seega, mitokonder terveks, orgaaniline toit peale ja kõik su dieedimured ja tervisemured on lahendatud. Jälgi vaid oma isusid. Isu on su sõber, mitte vaenlane.

Miks ketokeenne dieet tegelikult töötab? On just sellepärast, et nt tehtud katsed rottidel näitas, et kaloriallikaks mitte süsivesik, vaid rasv aktiveeris organismi tegema rohkem tööd mitokondril. Mitokonder sai justkui märku, et on "energiakriis" ja rakud võivad jääda "miinusesse", mis sundis mitokondril oma tööd tõhustama. Mis toimus on see, et kaalulangus ja isulangus toimus iseensest ning ei olnud vaja liiga palju kaloreid enam, et korvata energiapuudujääk. Sama mehhanism, teatud uuringud näitasid, toimub ka kui inimene paastub. Või siis langetab kaloraazi andmaks "rumalane" kehale märku, et on oht või kriis ja toitu ei ole nii palju saadaval, mis sundis organismil tõhustama mitokondri tööd.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea, milline reaalselt on viimase postitaja füsioloogia-alased teadmised, aga viimasest postitusest need küll kuskilt välja ei paista.

Mis asjad need antioksüdandid sinu meelest on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise tegin kunagi cavemani dieeti, siis oli küll nii, et konkreetselt tekkis mingi toidu isu, näiteks puuviljade või liha. Ükskord jäi ka terve päev söömisel vahele, kuna kõht oli täis. Ei tea kül mida, aga süüa küll ei tahtnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Evolutsiooniliselt on see isude asi BS. Me teame seda, et katseloomad söövad ka ennast paksuks, kui neil on toitu, mis on rasvarikas, süsivesikurikas ja mitmekesine (selles mõttes et erineva välsimusega).

Ma olen üsna kindel, et keskmine caveman, kes oletame on just ühe lihatüki järamise lõpetanud ja siis PÕMM ajamasinaga McDonaldsisse satuks sööks selle lagedaks, mitte ei ütleks, et "Äkää, mul ei ole isu, sest kuna ma olen eluaeg ainult nii õigeid asju söönud ja praegu on mul kõht täis, siis ma rohkem ei söö."

Psühholoogilised ürginimese toitumisstrateegiad ei pruugi olla automaatselt adaptiivsed tänapäeva ühiskonnas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks siis palju hommikusööki ei söö? Kui need hommikul ärgates mäkkarisse sõidutada, kas siis näeme kah mega söögiorgiat?

Siin saab määravaks see, et seal mäkkaris oldi "söögiorgial" eelmisel õhtul suhteliselt hilisel ajal ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tihti tormatakse maci lõuna ajal :)

Viide :D ?

Seal tundub koguaeg inimesi olevat, nv 6htuti eriti..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tihti tormatakse maci lõuna ajal :)

Vahel tormatakse veel sinna ja siis tuuakse toit tööle söömiseks, et kõik salatidieedil olevad preilid saaks vesistada. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Evolutsiooniliselt on see isude asi BS. Me teame seda, et katseloomad söövad ka ennast paksuks, kui neil on toitu, mis on rasvarikas, süsivesikurikas ja mitmekesine (selles mõttes et erineva välsimusega).

Ma olen üsna kindel, et keskmine caveman, kes oletame on just ühe lihatüki järamise lõpetanud ja siis PÕMM ajamasinaga McDonaldsisse satuks sööks selle lagedaks, mitte ei ütleks, et "Äkää, mul ei ole isu, sest kuna ma olen eluaeg ainult nii õigeid asju söönud ja praegu on mul kõht täis, siis ma rohkem ei söö."

Psühholoogilised ürginimese toitumisstrateegiad ei pruugi olla automaatselt adaptiivsed tänapäeva ühiskonnas.

Mu kahel kassil on pidevalt 6-7 erinevat söögikaussi nina ees ning nad söövad tihti ja mitte kunagi üle oma piiri, säilitades normaalse kehakaalu. Katseloomade näide siin ei päde.

Muudetud kasutaja nightq poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu kassid on väga valivad. Kui söök pole naturaalne, siis jätavad nad selle sinnapaika. Selveri lihast kõnnivad nad kaugelt mööda või siis

nuusutavad korra ja raputavad pead.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Katseloomade näide ei päde selle pärast et ühe inimese kassid on valivad?

Selline loogika teeb minust kurva kutsika:( Alustada võiks sellest, et kass on üks väga halb loom, kellega inimest võrrelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu kassid on väga valivad. Kui söök pole naturaalne, siis jätavad nad selle sinnapaika. Selveri lihast kõnnivad nad kaugelt mööda või siis

nuusutavad korra ja raputavad pead.

Vaatle oma kasse ja käi mõnel koolitusel veel ning oled toitumise spets valmis! Lol

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatle oma kasse ja käi mõnel koolitusel veel ning oled toitumise spets valmis! Lol

Kuidas sa nüüd sellise võrdlusmomendi sisse tuua said? Kassid on vapsee omaette teema ja isiklikuks minemine sind paremas valguses ei näita, pigem vastupidi Ma ei ole siin Archangel vms, nii et ründa argumente, mitte isikut.

Niisama tülinorimine on madalalaubaliste teema.

Muudetud kasutaja nightq poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×