Jump to content
RiinaSolo

Mida arvate Nutridata toitumispäevikust?

Recommended Posts

Tere!

Mul tekkis vajadus lahti saada oma viimastest reitel-puusal istuvaest 2kg-st ja kõige paremini mõjub see mul kergelt kaloraaži alandades ja trennikoormust lisades. Nüüd olen kasutanud tap.nutridada.ee toitumispäevikut ja ma olen tõsiselt segaduses!

Sellist päeva, kus mul ei oleks rasva % lubatust kõrgem peaaegu ei olegi! Tihti on ka valgu % suurem. Puudu jääb siis pidevalt süsivesikutest, mida ma siis kogu aeg üritan rohkem menüüsse tuua..aga see on raske, ma ei taha päevas 3 banaani või pool pakki kummikomme näost sisse ajada! Ja täisterapastat tundub, et ei saa ka kätte piisavalt süsivesikuid siis vist..

Olen 161cm ja kaalun 47-48kg (kõigub nende vahel, veest jne tingitud), hommikul jooksen oma 3.5km ja 4-5 nädalas veel tantsu/jõutrenn.

Menüü on siis järgnev:

Hommik:

Kohupiima kreem Pasha 150g

Täistera leib 28g

Sepiku viil 31g

avokaado 8g

sulajuust light 8g

kalkunisink 6g

gouda juust 12g

kiivi 40g

mate tee - 2-3 tassi

Lõuna:tatrapuder veega, õliga + sibul, küüslauk, tšilli 140g

Kikase kana-juustutasku 80g

salat (lehtsalat, tomat, kurk, redis, balsamico, tšilli ja seemned)

pool banaani

Vahepeal üks kohv piimaga loengute vahel 170g + 5kummikaru Haribo

Õhtul:

rassonlik veiselihaga, õli (salvest) 200g

näkileib 2 tk 12g

Teine pool baanaani

4tk kuivatatud ploomi (vees leotatud)

2 tassi matet

See on nüüd tasakaalus variant, pärast seda kui lisasin sinna kuivatatud ploomid ja kummikommid, mida võibolla polekski tegelikult täna söönud...

Kui palju seda nutridata siiski usaldama peaks? Ma kasutan peamise rasvana toidus siis avokaadot ja hapukoort, magusa koha pealt tuleb seda šokolaadist...aga kogu aeg liiga palju..ei mõista eriti kust seda siis liiga palju tuleb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No süsivesikuid ei pea kindlasti kummikommidest või muust magusast täis sööma, vaid kasulikest süsivesikutest ;) Need kummikarud pärsivad rasva loovutamist kindlasti omajagu! Võta ntx 1 täisteraleib.

Kui tahad rasva puusadelt maha saada, siis kindlasti ära suurenda süsivesikute kogust, vaid valgu kogust.

Kasutan isegi nutridata toitumisprogrammi ja ei pea kinni sealolevatest "normidest", kuna seal on siiski ammune inf, mis ei arvesta nüüdisaegseid toitumissoovitusi rasva kaotamiseks. Süsivesikute tõstmisel (eriti magusa arvelt) teed endale karuteene ja on väga raske soovitud tulemuseni jõuda. Kaalu alandamisel Sa ju ei soovi kaotada oma olemasolevat lihast!? Süsivesikute tõstmisel ja valgu alandamisel juhtub just see, et kaotad rohkem lihast ja pärast on Sul puusadel hoopis sama palju rasva järel ja vähem lihast...

Sellest menüüst on keeruline järeldada, kui mitu grammi midagi on -ei viitsi neid koguseid ka ise sisse lööma hakata... Kui palju Sul süsivesikuid/rasvasid/valke kokku tuleb?

Muudetud kasutaja LiKe12 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen 161cm ja kaalun 47-48kg (kõigub nende vahel, veest jne tingitud), hommikul jooksen oma 3.5km ja 4-5 nädalas veel tantsu/jõutrenn.

Menüü on siis järgnev:

Kui palju seda nutridata siiski usaldama peaks? Ma kasutan peamise rasvana toidus siis avokaadot ja hapukoort, magusa koha pealt tuleb seda šokolaadist...aga kogu aeg liiga palju..ei mõista eriti kust seda siis liiga palju tuleb?

Sealsed soovitused on keskmisele inimesele ning ka siis suhtliselt kaheldava teaduse baasil. Ei ole mõtet arvesse võtta oluliselt.

Mis on su menüü Valk, süskarid, rasv ja kaloraaž?

No süsivesikuid ei pea kindlasti kummikommidest või muust magusast täis sööma, vaid kasulikest süsivesikutest ;) Need kummikarud pärsivad rasva loovutamist kindlasti omajagu! Võta ntx 1 täisteraleib.

Eip. Kummikarud ei ole mingi maagiline ühend, mis pekki ladestab. Lihtsalt vitamiinide/mineraal-ainete puudulikud. Kuid iga toit ei peagi neid kurguni täis olema.

Kui tahad rasva puusadelt maha saada, siis kindlasti ära suurenda süsivesikute kogust, vaid valgu kogust.

Nii ja naa. Oleneb praegustest kogustest ennekõike.

Kasutan isegi nutridata toitumisprogrammi ja ei pea kinni sealolevatest "normidest", kuna seal on siiski ammune inf, mis ei arvesta nüüdisaegseid toitumissoovitusi rasva kaotamiseks. Süsivesikute tõstmisel (eriti magusa arvelt) teed endale karuteene ja on väga raske soovitud tulemuseni jõuda. Kaalu alandamisel Sa ju ei soovi kaotada oma olemasolevat lihast!? Süsivesikute tõstmisel ja valgu alandamisel juhtub just see, et kaotad rohkem lihast ja pärast on Sul puusadel hoopis sama palju rasva järel ja vähem lihast...

Oleneb.

Sellest menüüst on keeruline järeldada, kui mitu grammi midagi on -ei viitsi neid koguseid ka ise sisse lööma hakata... Kui palju Sul süsivesikuid/rasvasid/valke kokku tuleb?

Just. Sama küsimus. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eip. Kummikarud ei ole mingi maagiline ühend, mis pekki ladestab. Lihtsalt vitamiinide/mineraal-ainete puudulikud. Kuid iga toit ei peagi neid kurguni täis olema.

Archangel: Aga päris kummaline on ju soovitada menüüsse jätta kummikarud ja magus sokolaad, kuid eesmärk on rasvapõletus. Toituda võiks tervislikumalt, siis kaob ka kummikarude isu (nendes ju palju transrasvu ka, tekitab ohtralt tsellut ntx :P ) ja üleliigne rasv kehalt. B) Pealegi ei ole neis kasulikke aineid. See-eest miks peaks head süskarid ja rasvad üldse kuhugi ladestuma, kui toitumine on ok!? :) Ega ma mingi ekspert pole, aga vähemalt olen nii aru saanud...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Archangel: Aga päris kummaline on ju soovitada menüüsse jätta kummikarud ja magus sokolaad, kuid eesmärk on rasvapõletus. Toituda võiks tervislikumalt, siis kaob ka kummikarude isu (nendes ju palju transrasvu ka, tekitab ohtralt tsellut ntx :P ) ja üleliigne rasv kehalt. B) Pealegi ei ole neis kasulikke aineid. See-eest miks peaks head süskarid ja rasvad üldse kuhugi ladestuma, kui toitumine on ok!? :) Ega ma mingi ekspert pole, aga vähemalt olen nii aru saanud...

Panid ära :D 6ige jutt

Kus kummikarudes transrasvu on?

Pole ise neid nii ammu söönud, et pole kunagi nende sisu uurinud nii pingsalt.

Loogika järgi tavalises kummikarus väga rasva olla ei tohiks, aga eks oleneb, milline kummikomm on, neid ju sada eri sorti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panid ära :D 6ige jutt

Kus kummikarudes transrasvu on?

Pole ise neid nii ammu söönud, et pole kunagi nende sisu uurinud nii pingsalt.

Loogika järgi tavalises kummikarus väga rasva olla ei tohiks, aga eks oleneb, milline kummikomm on, neid ju sada eri sorti.

Mnjah, õige tähelepanek! :rolleyes: Vabandan! :) Tahtsin öelda, et selline ninn-nänn "magus" ja "tehislikud" tooted just soodustab rasvade ladestumist ja kindlasti ei tuleks nende abil enda süskareid täis süüa...

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Archangel: Aga päris kummaline on ju soovitada menüüsse jätta kummikarud ja magus sokolaad, kuid eesmärk on rasvapõletus. Toituda võiks tervislikumalt, siis kaob ka kummikarude isu (nendes ju palju transrasvu ka, tekitab ohtralt tsellut ntx :P ) ja üleliigne rasv kehalt. B) Pealegi ei ole neis kasulikke aineid. See-eest miks peaks head süskarid ja rasvad üldse kuhugi ladestuma, kui toitumine on ok!? Ega ma mingi ekspert pole, aga vähemalt olen nii aru saanud...

Küsi Vend-Vähi käest, et kuidas ta nii ilusa sixpacki sai, kui pidevalt dieedi ajal kummikomme sõi? :)

Tuleb aru saada, et mitte iga viimanegi, kui toidupala mida suhu topid ei pea olema kurguni igasugu mineraale ja vitamiine täis, sest meie kehal pole kõike ülekülluses ka vaja ning mingit ekstra kasu sa ei saa, kui endale elu eest igasugu "naturaalset" toitu üritad sisse pressida.

Meie keha ei tee vahet toitainete nimetustel, ikka sisul. Sellist asja nagu "Head süskarid" või "Hea rasv" pole olemas. Kõik sõltub kontekstist.

Õun võib olla ka totaalselt Mürgine toit, kui su päeva menüü on juba sisaldanud kolm kotti õunu näiteks. Kontekst, kontekst.

Mõned kummikarud, kui ülejäänud menüü on täiesti piisav keha toitainete vajaduste rahuldamiseks, ei ole probleem ning ei sega vormi saamist ühegi nurga alt.

No fuck, ma söön päevas pool kilo jäätist ja kooki ning sixpack on pea-aegu väljas. Sinu jutu järgi peaks see võimatu olema. :D

Panid ära :D 6ige jutt

Kus kummikarudes transrasvu on?

Pole ise neid nii ammu söönud, et pole kunagi nende sisu uurinud nii pingsalt.

Loogika järgi tavalises kummikarus väga rasva olla ei tohiks, aga eks oleneb, milline kummikomm on, neid ju sada eri sorti.

Vaevalt, et seal transrasvu on. Kui ka on siis nii väikses koguses, et alla 10 paki korraga nosimist ei tee küll midagi, kui isegi siis. :D

Mnjah, õige tähelepanek! :rolleyes: Vabandan! :) Tahtsin öelda, et selline ninn-nänn "magus" ja "tehislikud" tooted just soodustab rasvade ladestumist ja kindlasti ei tuleks nende abil enda süskareid täis süüa...

No mida ta soodustab. ******* ei soodusta. :)

Vaata - sa EELDAD, et soodustab kuna see on SINU JAOKS loogiline. Pähh toit = pähh vorm.

Kahjuks või õnneks maailm ei tööta sinu suva ja arvamuste järgi, vaid baseerub ikka teadusele. Mis näitab ilusti, et meie keha balanseerib kehakaalu ja rasvamassi osakaalu sõltuvalt kaloraažist, aktiivsusest ning sissesöödud makro toitainete tasakaalust, ning vähemal määral ka mikro-toitainete kogustest. (See viimane omab kõige väiksemat lühiajalist mõju ning kehale vajalikud toitained on võimalik omastada juba poole kaloraažiga täiesti vabalt ning isegi vähema puhul)

Kui sööd ainult kummikarusid oma süskarite saamiseks siis jääd lõpuks lihtsalt haigeks. Pekist saad suure tõenäosusega samamoodi aga lahti.

Paar pilti naisest, kes iga päev pizzat ja muud kiirtoitu, jäätiseid, küpsiseid ja kummikarusid sõi. Kui tahad võin ta nime anda ja võid Facebookis suhelda. Usun, et tal pole midagi selle vastu. :)

261668_136790989732734_100002055022293_249213_4945050_n.jpg224348_124768737601626_100002055022293_173787_4548972_n.jpg

Sellise vormi saamine naistel on mega-raske. Kuid ta saavutas selle siukse dieedi peal, et enamik ei julge "off-seasonil" ka nii süüa.

Muudetud kasutaja Janika Jürgenson poolt
Palun vali enda sõnu avalikus foorumis

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Archangel, see, et üks naine võib süüa mida iganes ja heas vormis olla, ei tähenda, et kõik võivad. Organisme on erinevaid. Mõni on juba looduse poolt paremas vormis kui see, kes pool elu vaeva on näinud. Mõni võib süüa ükskõik mida ja midagi halba ei juhtu. Mõnel läheb toitumine natukenegi paigast ära ja kilosid muudkui tuleb ja tuleb.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Archangel, see, et üks naine võib süüa mida iganes ja heas vormis olla, ei tähenda, et kõik võivad. Organisme on erinevaid. Mõni on juba looduse poolt paremas vormis kui see, kes pool elu vaeva on näinud. Mõni võib süüa ükskõik mida ja midagi halba ei juhtu. Mõnel läheb toitumine natukenegi paigast ära ja kilosid muudkui tuleb ja tuleb.

Ekstreemseid kehatüüpe ikka leidub, kuid päris nii ka pole, et söö mida tahad ja midagi ei muutu või vastupidi. Kui ei MÕISTA seda mis toimub, ei tähenda, et toimuv on midagi Maagilist vaid lihtsalt seda, et inimene, kes seda jälgib on liiga köhh köhh, loll. :D

. Tõin ülevalpoolse pildi välja lihtsalt näitena. Ning neid võingi tooma jääda. Kuna enamik siinseid usub oma silmi rohkem, kui teadust siis tundsin vajadust.

Kui Ott saavutab kuivuse oma menüüga siis kõik ahhetavad ja ohhetavad ning kiidavad takka. Kui keegi saavutab võrdväärse vormi vastupidise dieediga siis lendavad kõik selga. :D

Minu aju ei võta. :D

Aga uskuge mida tahate. Ma lihtsalt proovin inimesi täielikest toitumishäiretest eemale hoida. Mõni hakkab või buliimikuks, kuna kogemata sõi kummikommi ära või langeb sügavasse depressiooni... pole nii ennekuulmatu midagi, lol.

Ma lähen nosin veidi jäätist vahepeal ja muljetan siinse foorumi totruse üle veidi. ;)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui Ott saavutab kuivuse oma menüüga siis kõik ahhetavad ja ohhetavad ning kiidavad takka. Kui keegi saavutab võrdväärse vormi vastupidise dieediga siis lendavad kõik selga. :D

Minu aju ei võta. :D

Minuteada sinu vormi veel Oti omaga v6rrelda ei saa ^_^

Aga Ott ja Koovit tegid kyll erinevate toitumissysteemidega vormi ja ei mäleta kyll et keegi Antsonile selle pärast "selga lennanud" :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paar pilti naisest, kes iga päev pizzat ja muud kiirtoitu, jäätiseid, küpsiseid ja kummikarusid sõi. Kui tahad võin ta nime anda ja võid Facebookis suhelda. Usun, et tal pole midagi selle vastu. :)

Sellise vormi saamine naistel on mega-raske. Kuid ta saavutas selle siukse dieedi peal, et enamik ei julge "off-seasonil" ka nii süüa.

Las ma algul saan oma soovitud keha oma praeguste toitumisnõuannete järgi, peale seda võin Sinu soovituste järgi eksperimenti teha :P

No kes ei tahaks päevas endale karbi jätsi lubada ja ainult Geishat või magusaid saiu süüa (no minul poleks midagi selle vastu, kui vorm säiliks, arterid ei ummistuks ja tsellu ei tekiks)... millegipärast ei tundu see loogiline tõesti...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minuteada sinu vormi veel Oti omaga v6rrelda ei saa ^_^

Aga Ott ja Koovit tegid kyll erinevate toitumissysteemidega vormi ja ei mäleta kyll et keegi Antsonile selle pärast "selga lennanud" :rolleyes:

Ei rääkinudki endast. Pigem üle maailma teistest inimestest. Aga siinmaal on kuidagi väga ebaselge see süsteem kelle vormi austatakse ja kelle oma mitte. :D

Kooviti menüüga pole kursis. Vbl kuna seda väga ei reklaamita siis ei hõõru ka inimestele vastukarva? Või lihtsalt omade tippude kallal ei nussita? :D

No kes ei tahaks päevas endale karbi jätsi lubada ja ainult Geishat või magusaid saiu süüa (no minul poleks midagi selle vastu, kui vorm säiliks, arterid ei ummistuks ja tsellu ei tekiks)... millegipärast ei tundu see loogiline tõesti...

Läheneme lihtsalt. :)

Miks see ei tundu loogline?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Läheneme lihtsalt. :)

Miks see ei tundu loogline?

Näiteks tavapärastel põhjustel... et:

1) paljud saiakesed, koogikesed sisaldavad halbu ühendeid - küllastamata rasvu, transrasvu, E-aineid. Nende tarbimise mittepiiramine ladestab kergemini rasva, ummistab artereid, koormab maksa, soodustavad haiguste teket (vähk, rasvumine, halva kolesterooli suurenemine, siseorganite rasvumine). Isegi inimesel, kellel on kiire ainevahetus ja väliselt ei ole nö pekki näha, siis sisemus võib hoopis teist keelt rääkida..

2) koogikestes ja kommides ei ole piisavalt mineraale, vitamiine - tulemusena tekib toitainetest puudus..

3) Suurte suhkrukoguste tarbimine pidavat sõluvust tekitama - a la mida rohkem saad seda rohkem tahad. Kahjustab hambaid ja nüristab mälu pealekauba.

4) Väikesel kogusel magusal on suur energiahulk võrreldes tervislikuma toiduga nagu juurvili, puuvili. Peale energiahulga on nendes toitudes ka rohkelt süsivesikuid, mis aktiveerivad suuresti insuliini tootmist ja see suurendab omakorda tühja kõhu tunnet.

5) Väikestel lastel söövitavad krõpsud ja magus hambaid! Kasv jääb kinni...

Eriti rohkem ei oska diskuteerida, kuid põhitõdesid tean.. B)

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näiteks tavapärastel põhjustel... et:

1) paljud saiakesed, koogikesed sisaldavad halbu ühendeid - küllastamata rasvu, transrasvu, E-aineid. Nende tarbimise mittepiiramine ladestab kergemini rasva, ummistab artereid, koormab maksa, soodustavad haiguste teket (vähk, rasvumine, halva kolesterooli suurenemine, siseorganite rasvumine). Isegi inimesel, kellel on kiire ainevahetus ja väliselt ei ole nö pekki näha, siis sisemus võib hoopis teist keelt rääkida..

Kuidas küllastunud rasvad halvasti mõjuvad? Kuidas mõjuvad transrasvad halvasti? Mis on viga E-Ainetel?

2) koogikestes ja kommides ei ole piisavalt mineraale, vitamiine - tulemusena tekib toitainetest puudus..

Nõus üldjoontes. Aga sa ei arvesta seda, et vajalikke mineraale-vitamiine saab väga kergesti muudest allikatest mida ei pea üldsegi palju tarbima.

3) Suurte suhkrukoguste tarbimine pidavat sõluvust tekitama - a la mida rohkem saad seda rohkem tahad. Kahjustab hambaid ja nüristab mälu pealekauba.

Sõltuvus on individuaalne ja oleneb suhkrust ja muust menüüst, aktiivsusest. Hambaid tõesti kahjustab puuduliku hoolitsemise korral.

Kuidas suhkur mälu nüristamisega seotud on?

4) Väikesel kogusel magusal on suur energiahulk võrreldes tervislikuma toiduga nagu juurvili, puuvili. Peale energiahulga on nendes toitudes ka rohkelt süsivesikuid, mis aktiveerivad suuresti insuliini tootmist ja see suurendab omakorda tühja kõhu tunnet.

Toidu kalorisisaldus erineb iga toidu puhul. Pole argument. See palju kaloreid tarbid päeva jooksul otsustad siiski sina, mitte toit.

Valgud aktiveerivad süsivesikutega pea-aegu võrdväärselt Insuliini. Kohati ISEGI ROHKEM. Insuliin PÄRSIB isusid. Ehk tekitab TÄIS KÕHU tunde, mitte tühja.

5) Väikestel lastel söövitavad krõpsud ja magus hambaid! Kasv jääb kinni...

Suhkrud söövitavad tõesti hambaid (Labaselt öeldes - tõde on veidi keerulisem) aga ainult vähese hammaste hoolitsemise puhul on see oluline.

Kuidas kasv kinni jääb?

Eriti rohkem ei oska diskuteerida, kuid põhitõdesid tean.. B)

Sorry, aga põhitõdedest ei tea sa midagi. :)

Kui 10 palli süsteemis sinu teadmisi hinnata siis annaksin 2/10-st kuna osad asjad õiged, aga osad jubedalt valed või piiratud mõistmisega. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas mõjuvad transrasvad halvasti?

Kuidas nad halvasti EI mõju?

Antsoniga ei "nussita" ilmselt sellepärast et ta on rohkem tegude kui sõnade mees ja ei käi mööda maailma ringi ja ei kisa kõikides foorumis et kõik teised on lollid ;) ;)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas nad halvasti EI mõju?

Antsoniga ei "nussita" ilmselt sellepärast et ta on rohkem tegude kui sõnade mees ja ei käi mööda maailma ringi ja ei kisa kõikides foorumis et kõik teised on lollid ;) ;)

Üritasin Sokratese metoodikat kasutada. Trans rasvad võivad halvad olla, aga mind huvitab kuidas antud postitaja selle uskumuseni jõudis. Kui vastus on, et a'la see tüüp ütles siis on ju kohe näha, et inimene ei mõista asja sisu vaid räägib pm. lihtsalt kuulujutte edasi. :)

Mis Antsonisse puutub siis ega ma ei eeldagi, et iga inimene viitsiks nii nagu mina siin foorumis tõmmelda. Enamik ei viitsi kuna neil "muu elu" vms. Ma lihtsalt juhtumisi teen oma igapäevast tööd arvuti taga ja mul on seda aega siin vaielda.

Samas Antsoni vanu postitusi võib lugeda küll ja küll ning eks ta on nii mõnegi inimesega omajagu "vaielnud". Vahe lihtsalt selles, et temal on Spetsialisti ja IV astme treeneri märge juures ning temaga pikalt keegi vaielda ei viitsi ega taha kuna eeldatakse, et ta teab millest räägib.

Appeal to Authority at it's finest.

Kui midagi saavutanud pole siis vaidlegi ennast siin foorumis ogaraks ja keegi ei kuula. Võida paar tiitlit või käi mõni diplom välja ning kohe on respect majas ning võid suht ükskõik mida suust välja pritsida ning see on puhas kuld. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas Antsoni vanu postitusi võib lugeda küll ja küll ning eks ta on nii mõnegi inimesega omajagu "vaielnud". Vahe lihtsalt selles, et temal on Spetsialisti ja IV astme treeneri märge juures ning temaga pikalt keegi vaielda ei viitsi ega taha kuna eeldatakse, et ta teab millest räägib.

Jah, kindlasti on asi "Spetsialisti" ja "IV taseme" märkes :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui midagi saavutanud pole siis vaidlegi ennast siin foorumis ogaraks ja keegi ei kuula. Võida paar tiitlit või käi mõni diplom välja ning kohe on respect majas ning võid suht ükskõik mida suust välja pritsida ning see on puhas kuld. :D

Nii see on.Paraku.

Sellest, et sa end ise Tõe Ainuvaldajaks ja kõik teised lollideks kuulutad, on tiba vähe jah, B)

Muuseas, ka diplomist ei piisa.Tõe kriteerium on praktika.Sinul pole ka siin midagi ette näidata.

Sry .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas küllastunud rasvad halvasti mõjuvad? Kuidas mõjuvad transrasvad halvasti? Mis on viga E-Ainetel?

Nõus üldjoontes. Aga sa ei arvesta seda, et vajalikke mineraale-vitamiine saab väga kergesti muudest allikatest mida ei pea üldsegi palju tarbima.

Oota,sa soovitad siis süüa koogikesi ja muud jama ? Ütleme et kui on valida selline "koogi-dieet" vs vanakooli korralik toitumine siis peaks valima selle esimese ? Aga kui üldse ei olegi selline koogisööja,siis sel juhul peaks "koogivendadel" olema mingi eelis mida minul pole.Sa ju ometi propageerid seda ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii see on.Paraku.

Sellest, et sa end ise Tõe Ainuvaldajaks ja kõik teised lollideks kuulutad, on tiba vähe jah, B)

Muuseas, ka diplomist ei piisa.Tõe kriteerium on praktika.Sinul pole ka siin midagi ette näidata.

Sry .

Mida mul ette näidata pole? Sadu inimesi, kes sarnaselt minu toitumisele end võistlusvormi ajavad? Lugematu arv teaduslikke viiteid minu väidete tõestamiseks.

Oh jah. Ei mul ei ole mitte midagi ette näidata. :rolleyes::blink:

Oota,sa soovitad siis süüa koogikesi ja muud jama ? Ütleme et kui on valida selline "koogi-dieet" vs vanakooli korralik toitumine siis peaks valima selle esimese ? Aga kui üldse ei olegi selline koogisööja,siis sel juhul peaks "koogivendadel" olema mingi eelis mida minul pole.Sa ju ometi propageerid seda ?

Kus ma soovitan koogikesi kellegil süüa?

Mida ma soovitan on süüa nii nagu meeldib, mõningate pidepunktidega. Kui sulle maitseb koogike, siis on lihtne seda endal menüüsse lisada ilma, et see midagi negatiivset kaasa tooks. Lihtne.

Tulemusi võib saavutada 1000-ndel eri moel. Ma lihtsalt juhtumisi propageerin lähenemist, kus ei pea endal 99% poes leiduvast keelama hakkama ning ülejäänud 1-te protsenti sööma fikseeritud kella-aegadel ja fikseeritud kogustes, kartuses, et muidu ei arene. :lol:

Ning tundub, et tulemustes - vahe puudub. Laval on igasugu tegelasi erinevate meetodite kasutajatest.

Ehk otsusta ise - sööd piiratud menüüd väga rangete reeglite järgi. Või toitud nagu vähe normaalsem inimene ning hoiad lihtsalt teatud asjadel silma peal. Viimane variant on kahtlemata raskem - kuna nõuab ise-seisvat ajutööd ja mõistmist. Aga kui aju töötab siis lõpptulemusena elad paremat elu kuna ei ohverda oma füüsilise vormi saamiseks niiväga palju.

Aga eks ise teate. Kui leiate, et vormi saamiseks peab ilmtingimata metsikult toiduvalikut piirama hakkama, ning jumal teab veel mida manipuleerima koguste ja ajastuse suhtes siis andke minna.

Minu poolest tõmmelge end või toitumishäirete maailma tippu oma tegemistega. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise igapäevaselt treenerina kogu selle toitumise ja treeningu sees olnud nüüdseks 16 aastat ja võin öelda julgelt, et ülekaaluline hakkaks lihtsalt kehakaalust alla võtma, siis polegi erilist tähtsust milliseid toiduaineid ta sööb. Peamine, et sööb väheb kui ennem ja liigub rohkem kui ennem. Ja see toimib eranditult kõigi puhul, kui just pole tegemist terviserikkega mis otseselt seda mõjutab.

Teine asi on kuidas ta ennast tunneb sellel allavõtmise perioodil. Kui ikka toitainete vahekord on paigast ära ja ei teata millal, mida võiks süüa, siis üldjuhul selliselt toitudes pikalt vastu ei pea. Mitte, et selle järgimine oleks niivõrd raske, vaid enesetunne mis sellega seoses tekib, ehk füüsilisele ja eriti vaimsele pingele ei pea inimene vastu lihtsalt.

Kui aga rääkida tippvormi tegemisest, siis see on väga individuaalne, eriti mis seda mõjutab on insullini tundlikus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Insuliin PÄRSIB isusid. Ehk tekitab TÄIS KÕHU tunde, mitte tühja.

Vale puha!

Räägi mõne inimesega, kes seda kasutab (näiteks mõne suhkruhaigega.)

Söögiisu mitmekordistub ja kaalutõus on fenomenaalne.

Või näiteks miks on hüpoglükeemia (madal veresuhkur, mida põhjustab insuliin) üks sümptomeid suur nälg?

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üritasin Sokratese metoodikat kasutada. Trans rasvad võivad halvad olla, aga mind huvitab kuidas antud postitaja selle uskumuseni jõudis. Kui vastus on, et a'la see tüüp ütles siis on ju kohe näha, et inimene ei mõista asja sisu vaid räägib pm. lihtsalt kuulujutte edasi. :)

Ei pmst on Sul õigus jah, et need "teadmised" mis ma välja tõin põhinevad a la sellel, et mingi tüüp kuskil ütles. Kuna mul endal toitumisspetsi haridust ei ole, siis sellegipoolest usun endast targemaid, kes asjast rohkem jagavad ja teavad. Usun, et mul on väga palju toitumise kohta veel õppida aga sama näen ka Sinu puhul. Sul võib musklis keha olla, aga kui Sind hakkavad teised terviseprobleemid kimbutama, siis ei ole need musklid ju ka midagi väärt!? Ja nagu seesamune naisterahvas ülevalpool kasvatas endale sellised musklid jätsi ja friikatega - suht karm mis tal ju sees toimuda võib, kuigi väljastpoolt on kena!?

No minu 2-palli teadmised on näiteks nendelt saitidelt pärit:

Transrasvad http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/15246-head-rasvad-halvad-rasvad/

E 621 http://mahesammud.wordpress.com/2011/03/06/naatriumglutamaat-ehk-e621-ehk-msg/ ( tekitab närvisüsteemi talitlushäireid ja aju närvirakkude kahjustusi)

Insuliin http://www.nutritiopedia.com/2012/02/are-carbs-evil-heres-one-way-of-looking-at-it/

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vale puha!

Räägi mõne inimesega, kes seda kasutab (näiteks mõne suhkruhaigega.)

Söögiisu mitmekordistub ja kaalutõus on fenomenaalne.

Või näiteks miks on hüpoglükeemia (madal veresuhkur, mida põhjustab insuliin) üks sümptomeid suur nälg?

http://www.medbio.in...0Nov06%20v2.htm

Appeti6.gif

" Insulin dampens appetite by inhibiting NPY/AgRP-secreting neurons and by activating POMC-releasing neurons. Insulin appears to have both short-term and long-term actions and is essential in regulation of body weight. Resistance to insulin is very often associated with obesity and the loss of insulin's regulation of metabolism as seen in diabetes type 2. "

Appeti5.gif However, the arcuate nucleus responds to swinging blood sugar levels, appetite being stimulated when blood glucose levels fall and inhibited with the high blood sugar levels encountered after a meal

Ei pmst on Sul õigus jah, et need "teadmised" mis ma välja tõin põhinevad a la sellel, et mingi tüüp kuskil ütles. Kuna mul endal toitumisspetsi haridust ei ole, siis sellegipoolest usun endast targemaid, kes asjast rohkem jagavad ja teavad. Usun, et mul on väga palju toitumise kohta veel õppida aga sama näen ka Sinu puhul. Sul võib musklis keha olla, aga kui Sind hakkavad teised terviseprobleemid kimbutama, siis ei ole need musklid ju ka midagi väärt!? Ja nagu seesamune naisterahvas ülevalpool kasvatas endale sellised musklid jätsi ja friikatega - suht karm mis tal ju sees toimuda võib, kuigi väljastpoolt on kena!?

No minu 2-palli teadmised on näiteks nendelt saitidelt pärit:

Transrasvad http://forums.fitnes...-halvad-rasvad/

E 621 http://mahesammud.wo...k-e621-ehk-msg/ ( tekitab närvisüsteemi talitlushäireid ja aju närvirakkude kahjustusi)

Insuliin http://www.nutritiop...-looking-at-it/

Terviseprobleemide kohta ei oska sa ise väljaspool arsti kabinette ja analüüse ise suurt midagi arvata. Seega spekuleerid kellegi tervise kohta, baseerudes oma puudulikele teadmistele, mis jätavad sulle mulje nagu nende tervis peaks korrast ära olema vms. :)

Inimene võib süüa väga laias valikuid toitaineid ning teadlikult majandada oma tarbimisi, et saavutada heaks terviseks vajalik ning samas nautida ka igasugu "rämpsu" :)

Sinu linke loen nõksa hiljem. Tööga läks kiireks vahepeal. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×