Jump to content
pipipikksokk

Maggie dieet, mis arvate?

Recommended Posts

Ja millegipärast ei tea praktiseerivad arstid toitumisest muhvigi, kuid siin ei saa ometigi olla seost (sic!) :blink:

Vanakooliomadest kindlasti leidub selliseid.

Uuekooliomadega olen juba päris mitmega toitumisteemadel üsna põhjalikult arutlenud.

Niiet ka need müüdid vajaks kerget ümberlükkamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küll aga ei oma see tähtsust kuna kui paljud inimesed treenivad sama lihast uuesti järgmise 24h jooksul? Sest 24h on see aeg, mis kulub, et glükogeenivarud täis laadida pm. vägagi tühjast olekust. Seda siis keskpärase süsivesikute tarbimise puhul päeva jooksul.

Ujujad,staierid, jalgratturid,triatlonistid,korvpallurid jne üldiselt kõik kes treenivad 10 korda nädalas või rohkem. Sinu üldistused on väga vildakad. Mõtle enne kui midagi kraaksud.

Tavaharjutajal kes treenib jõusaalis 3 korda nädalas 60-90 minutit ei ole tõesti mõtekas tarvitada sheigis valku/süsikaid vahekorras 1/2(30/60). Minu arusaam sellest vahekorrast oleks pigem 30g valku/15g süsikaid kuid ma ei kuuluta seda kui ainukest tõde maailmas. Ka "suured poisid" saalis muide kasutavad sheigis sama vahekorda.

"Pole nii lolli inimest, kelle käest poleks midagi õppida, ja pole nii tarka, kes ei räägiks lollusi."

Kahjuks sinu räuskamine ei kuulu kummagi näite alla. Milleks sedasi käitud ?? Soovid sa tunnustust või tähelepanu ??? Selliselt hüsteeritsedes ei saavuta sa kumbagi mitte kunagi.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellepärast tulebki rohkem arv kordusi süüa, et ühe toidukorra vahelejäämine ei tekitaks probleemi.

Kontorirottidel ei ole just vaja süüa tihedalt, sest energiakulutus on väike.

Probleem on täiesti olemas. Kui tihedalt süüa, on saadav energiakogus ühe toidukorra kohta väike ja üle 2-3 tunni

sellega vastu ei pea. Tulemuseks on madal energiatase ning tühi kõht.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem on täiesti olemas. Kui tihedalt süüa, on saadav energiakogus ühe toidukorra kohta väike ja üle 2-3 tunni

sellega vastu ei pea. Tulemuseks on madal energiatase ning tühi kõht.

Ja kui tühi kõht veel siis on kui üks nendest kolmest söögikorrast vahele jääb :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ujujad,staierid, jalgratturid,triatlonistid,korvpallurid jne üldiselt kõik kes treenivad 10 korda nädalas või rohkem. Sinu üldistused on väga vildakad. Mõtle enne kui midagi kraaksud.

Mida ma üldistasin kulla mees. Lisasin veel juurde pika lõigu sellest, kuidas treenerid peaksid olenevalt oma hoolealustest soovitama ka süsikute lisamist peale trenni.

Mida aga siin foorumis loeb hommikust õhtuni? Seda sama treenerikoolituste ILA, kus igaüks peab peale trenni lahmima endale 100g süskareid sisse, muidu ei arene. TULE TAEVAS APPI!

Kas koolitus nii kehva, või inimesed ei mõista selle sisu lihtsalt.

Ei ole ju normaalne, et mingile harrastussportlasele soovitatakse kuhi suhkruvett peale trenni sisse kallata muidu ei ole areng optimaalne. No mis mõttes.

Neid päevas mitu korda treenivaid sportlasi on siin foorumis abi küsinud nii vähe, et ei tulegi ükski selline ette kui aus olla. Enamik tavalised inimesed või tavapärased kulturistid, kes kord päevas paar tundi saalis rahmeldavad ja kogu moos. Puudub vajadus süskarilaadungi järgi, ning areng selle taha kindlasti kinni ei jää.

Need, kes tegelevad vastavate mitu korda päevas trennidega siis olen muidugi seda meelt, et arvatavasti peakski juurde võtma süskareid. Pole kunagi enda teada vastupidist väitnud.

Tavaharjutajal kes treenib jõusaalis 3 korda nädalas 60-90 minutit ei ole tõesti mõtekas tarvitada sheigis valku/süsikaid vahekorras 1/2(30/60). Minu arusaam sellest vahekorrast oleks pigem 30g valku/15g süsikaid kuid ma ei kuuluta seda kui ainukest tõde maailmas. Ka "suured poisid" saalis muide kasutavad sheigis sama vahekorda.

Suurte poiste teema on vähe teine. Nende kehakeemia on juba teistsuguseks veidi pressitud. See mida ma kuulutan on lihtsalt teaduslik materjal minupoolsete kommentaaridega. Võib ju jääda mulje, et ajan mingit oma ümberlükkamatut joru - aga vähe raske on mul seda mitte teha, kui tõendusmaterjal on niivõrd paikapidav ning keegi teine midagi vastuväideteks ka ei esita. Saad sa aru, et ma lihtsalt proovin inimesi harida.

Ainuke asi mida nad siit foorumist muidu loevad on see, kuidas peavad poodi Dekstroosi järele jooksma, sest muidu ei arene. Usun, et saad ise ka aru, et seda suhkruvett lampi kõigile pähe määrida pole just ILUS tegu. Minu poolest joogu - aga joogu vähemalt teadlikult mida see annab. Siin loodetakse MR. O'ks üleöö saada nende trikkidega. :P

Kas võin küsida mida sinu arvates see 15g süskareid tegema peaks sinu kasuks? :) Valgud, okei - vähe vajalikum ühend, peale trenni võib teatud eeldustel kasu olla ja aitab päevast vajadust kätte saada. Aga need süskarid? Maitse rikastamiseks või kerge energialaks - sure, why not. Loota, et lihasmassi areng vms kuidagi pareneks... vähe mõttetu IMO.

Kahjuks sinu räuskamine ei kuulu kummagi näite alla. Milleks sedasi käitud ?? Soovid sa tunnustust või tähelepanu ??? Selliselt hüsteeritsedes ei saavuta sa kumbagi mitte kunagi.

Tunnustust? Tähelepanu? Suht savi neist.

Tahan lihtsalt inimesi harida kuna ei eksisteeri siin maailmas üksi. Ei viitsi hommikust õhtuni endale meelepärase alaga tegelemise kohta lugedes kuulata ainult sama copy-paste ila, mida määritakse pm. olenemata inimesest kõigile samamoodi pähe. That's all.

Tahate kahtlaseid tooteid müüa raha teenimiseks, siis müüge. Kena ja tore. Piirduge sellega, et ütlete - Mina kasutan seda või toda ja minu vorm siuke. Ise otsustage. Selle asemel räägitakse kõigile mingit pseudo-teadust ja tõmmatakse keeruliste, kuid ähmaste ja ebatõeste sõnadega õnge.

Mistahes muus valdkonnas tõmmataks sellistele petuskeemidele kiiresti kriips peale. Inimeste lollusi kasutavad paljud ära aga toidulisandite ringkondades on see lausa kriminaalselt ekstreemtasemetel IMO. :D

Lol, mul on tegelt olemas isegi paar - E-maili kohalikelt treeneritelt. Kus päris mitu tükki tunnistavad, et jah. 99% lisanditest puhas jahu ja suhkruvesi. Ei midagi erilist mida tavatoidust ei saaks. Lollid lihtsalt maksavad ilusas purgis toote eest 3x rohkem.

Seda on ka Indrek Otsus öelnud bytheway, kui kedagi huvitab... kaamera ees lausa, et "töötavaid" lisandeid mida tavatoidust hästi ei saa võib ühe käe näppudel üles lugeda.

Seega jah. Miks ma seda kõike siin kirjutan? Ise kah enam hästi ei tea. Kasu sellest ei saa, ainult rünnatakse. Aga ju siis mingi iseloomu viga, et kui ikka tean, et maakera lapik ei ole, siis hakkab ajudele, kui kõik teised rõõmsalt serva üles leida proovivad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole ju normaalne, et mingile harrastussportlasele soovitatakse kuhi suhkruvett peale trenni sisse kallata muidu ei ole areng optimaalne. No mis mõttes.

Neid päevas mitu korda treenivaid sportlasi on siin foorumis abi küsinud nii vähe, et ei tulegi ükski selline ette kui aus olla. Enamik tavalised inimesed või tavapärased kulturistid, kes kord päevas paar tundi saalis rahmeldavad ja kogu moos. Puudub vajadus süskarilaadungi järgi, ning areng selle taha kindlasti kinni ei jää.

Need, kes tegelevad vastavate mitu korda päevas trennidega siis olen muidugi seda meelt, et arvatavasti peakski juurde võtma süskareid. Pole kunagi enda teada vastupidist väitnud.

No nii nüüd sain minagi siis teada, et oled hoopis tavaharjutajate hingeharija. Jutt käib sul muidu ikka väga kõrgelt ja näiteid tood "keemikute" ettevalmistustest valmistumisel võistlusteks(Mr O)

Kui sa ei tea isegi kuidas Eestis noortesport on organiseeritud(rääkimata profispordist) siis ei ole vaja kuulutada oma väljamõeldisi.

Noori kes treenivad 2 X päevas(8-10 korda nädalas) on Eestis päris palju. Audentese Spordigümnaasium (kergejõustik,korvpall,võrkpall,käsipall,tennis,judo,maadlus,ujumine,laskmine), Audentese Spordigümnaasiumi Otepää filiaal (murdmaasuusatamine,kahevõistlus,suusahüpped,jalgrattasport,orienteerumine). Samuti mitmed ujumiskoolid üle Eesti treenivad 2 korda päevas. Sellised noored on vägagi sagedased külastajad siinses foorumis. V-o sinu teadmised "konnatiigi" spordist piirduvatki Samsoni jõusaaliga.

Mõnes mõttes on sinu lollustest ka kasu. Inimesed saavad teada kuidas kindlasti ei tohiks toituda (süüa 1 X päevas) Lapsed tulevad treeningul küsima kuidas neil oleks mõttekam oma toitumist sättida ja ka nalja saab palju sinu üllitisi arutades. Suured tänud ! Äkki peaksidki hoopis meelelahutuse peale mõtlema ??

Mis ülesandeid süsikad ettendavad sheigis võiksid ikka ise teada. Juba sügaval nõuka ajal oli meil TSIK`s nii treeningu ajal kui pärast trenni süsikate joogid kasutusel. Praegu asi kõvasti edasi arenenud. Nüüd on ujujate trennijoogis vedelad aminohapped, süskarid ja anaeroobsel perioodil ka vedelad energeetikud.

Aga jõudu fantaseerimisel ja oma maailmas elamisel.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, leidsin lõpuks veidi vajalikku materjali ka sinu küsimusele. :) - Pole see mida originaalselt viitasin, aga eks ma otsin edasi hiljem.

See on REVIEW, mis võtab kokku mitmete uuringute tulemused ja proovib seletada miks ja kuidas asjad käivad. Üldiselt ei olnud see uuring see, mida ma originaalselt silmas pidasin aga sellegi poolest ajab asja ilusti ära.

Mõte väga lihtne - Pidev aminohapete olemasolu küll hoiab anaboolset seisundit ja lihastelagundamine on madal, kuid samas puudub valgusünteesi kõrge tase. Võrreldes "Pulse" toitumisega, kus päeva jooksul lubatakse keha küll katabolismi vahepeal, kuid korvatakse see sedavõrd suuremate valgusünteesidega peale valgutarbimisi.

http://www.clalit.or...zeanabolism.pdf

oubfrd.jpg

Nii, leidsin ka aega selle artikli lugemiseks. Muid viiteid hetkel ei kommenteeri, kuna ei jõudnud süveneda, aga selle lugesin läbi küll. Esiteks, see graafik on "healthy old persons" kohta, et nende puhul "pulse" meetod töötas paremini. Samas, noorte kohta oli kirjas: "In young subjects, the differences in protein anabolism were minor between the spread and the pulse patterns because the response of muscle protein synthesis to feeding was similar whatever the feeding pattern.". Ehk siis väide, et see "pulse" meetod on efektiivsem, ei pea paika - see oleneb vanusest ja võib-olla ka soost või muudest teguritest.

Teiseks, ma sain aru, et kogu see artikkel uurib just valgu tarbimist - kõik need kirjeldatud söögikorrad sisaldasid ainult valku. Näiteks valgu "kiiruse" kohta oli kirjas: "Feeding non-protein energy simultaneously with protein induced a smaller difference between slow and fast proteins, either because digestion rates differed less or because additional energy reduced differences in amino acid catabolism between the two groups". Ja me päriselus ju ei tarbigi kunagi eraldi söögkorrana ainult valku. Tavapärase toitumise kohta, kus koos valguga tarbitakse ka süsivesikuid ja rasva, ei ole seal artiklis peaaegu midagi kirjas. Ehk siis see artikkel ei käi päris selle asja kohta, millest me enne rääkisime.

Kolmandaks, osad väited käivad seal loomade kohta, seda ma ei võta üldse tõsiselt. Kui isegi erinevas vanuses ja erinevast soost inimeste kohta oli saadud erinevaid tulemusi, siis kuidas saab inimest hiirega võrrelda?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sind huvitavad autod, oled autojuht või rallimees siis kas sulle sobiks selline suhtumine, et Ah, mul mehaanik ütles, et mu auto mootorit lükkavad pisikesed päkapikud, kes joovad bensiini. Just nii mootor töötabki. . :)

Ma alles kuulsin, et kalorid on tegelikult väikesed elukad, kes mul kapis elavad ja riideid väiksemaks õmblevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga teema enda kohta tahtsin rääkida, et kahjuks on see dieet päris popiks läinud, juba kahel käel võib lugeda inimesi, keda olen näinud seda jälgimas või alustamist plaanimas.

Muudetud kasutaja Leegi-H poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×