Jump to content
pipipikksokk

Maggie dieet, mis arvate?

Recommended Posts

Ma ei üritanud küsida midagi sult, lihtsalt ironiseerisin.

Minu jaoks ei ole tihti olulised laborites tehtud teaduslikud katsetused, vaid ka reaalne praktiline kogemus.

Aga see selleks.

Pean sind kiitma su oskuse eest väidelda, aga samas pean sind laitma, kuna sinu jutust jääb vale mulje algajatele ja neile, kellel on kehakaaluga probleeme ning kes ei suuda oma isusid jne kontrollida. Sa küll ei väida ja soovita otseselt, et ülekaalulised, sööge 1 kord päevas ja kõik on korras, aga selline üldmulje jääb lugejale küll.

Noh jah, see on tõsi muidugi. Üldine inimkond ei ole spetsialiseerunud nii kitsastele valdkondadele. Seega suur osa juttu läheb kõrvust mööda ning napsatakse endale sobiv välja ja pärast kirutakse... ei vaidle vastu.

Aga ma ei oska ka kuidagi oluliselt paremini läheneda.

Üks võimalus ongi vaielda puhtalt akadeemilisel tasemel erinevate antud ala ekspertidega, teades väga hästi, et tavainimesed ei mõista ega saagi vbl kunagi midagi sellest kõigest mõistma enne, kui mõni kavalpea olemasolevaid teadmisi ära ei kasuta ja üldist publikut harima ei hakka. :P

Vbl on tõesti kogu minu ettevõtmine neis foorumites mõttetu vaev ning tekitab rohkem segadusi, kui et midagi paremaks teeks.

Vbl tõesti on lihtsam inimestel järgida seda, mis toob tulemusi ning siis vastavalt soovile ise valida, kas ollakse selle metoodikaga rahul või soovitakse asjadest lähemalt teada või alternatiivseid meetodeid kasutada.

Hmmm.... Aga tänud vastamast. Eks ma mõtlen selle üle järele, kas on mõtet jätkata neid foorumi diskussioone sellisel tasemel, mida mõistavad vaid käputäis inimesi, lol. :D

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina igatahes lähenen asjale tavainimese vaatenurgast, kes lihtsalt ei saa üle 3 korra päevas süüa. Mida te soovitate näiteks kirurgile, kes

7 tundi järjest opisaalis viibib või ta teistele ametivendadele, kellest sõltub mitmete inimeste elu? Tihe söömine on okei, kui me räägime kontorirottidest,

aga paljudele on selline lähenemine liig mis liig ning vajab alternatiivsemat lähenemist.

5+ kerget toidukorda on mõeldav üksnes kulturistele ja fitnessi harrastajatele. Tööga hõivatud inimestele on see piin kuubis.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on praegu need menüüs täiesti olemas ja väga okeid kogused. 1 kiivi, 1 virsik hommikul maitsestamata jogurti ja müsliga või kamapallidega + kaerahelbepudru. vahepeala 7 mandlit ja mõni puuvili, ntks õun või pirn. lõunaks kas salat köögiviljadega või kui kiire on, siis jogurt ning pea alati ka täisteraleib. õhtuti lahja kohupiim rosinatega, salat + kas kana või muna. ja karastusjooke ei söö, saia ei söö, alkoholi ei joo enam. kõik peaks vist paigas olema, aga kaal nüüd seisab 59 peal ja alla ei lähe. enne 60kg ja soov saada 52kg peale tagasi. pikkuseks 170 ja ülakehas kõik üleliigne:)

Tere pipipikksokk

Olen väga roheline tervisliku toitumise alal :D Samuti huvitab mind, kuidas saada tervemaks ning ilusamaks läbi toimtumise ning aeroobse trenni. Endal mul on ülearu kõrge kolesterool (8,9), kaalu on 67 - pikkust 173 vanust 31.

Aga sinu menüü juures sooviksin küsida - ega magu valutama hakka, kui sooja sööki ei söö? :)

Kui suured kogused sul jogurti, maitsestamatajogurti, kohupiima, pudru ja kamapallide/müsli ning salatite puhul on?

Parimat,

M.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina igatahes lähenen asjale tavainimese vaatenurgast, kes lihtsalt ei saa üle 3 korra päevas süüa. Mida te soovitate näiteks kirurgile, kes

7 tundi järjest opisaalis viibib või ta teistele ametivendadele, kellest sõltub mitmete inimeste elu? Tihe söömine on okei, kui me räägime kontorirottidest,

aga paljudele on selline lähenemine liig mis liig ning vajab alternatiivsemat lähenemist.

5+ kerget toidukorda on mõeldav üksnes kulturistele ja fitnessi harrastajatele. Tööga hõivatud inimestele on see piin kuubis.

Sa unustad ära veel ühe kategooria - kodanikud, kes peavad kaalust vabanema, et üleüldse edasi elada ja kes selle pärast peavad >5X päevas sööma.

Ja võimalused leitakse.

Sa ei kujuta ette, kui leidlikuks inime muutub, kui tööle hakkab enesealalhoiuinstinkt, :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tule taevas appi...

Indrek Otsus on rajanud selle koolituse lähtudes vanast teadusest ja andmetest. Vanasti arvati, et ka Maa on lapik

ning kõik teised planeedid tiirlevad ümber selle. Paraku oli reaalsus veidi teine, või mis? :ph34r:

Antson purustab Otsuse väited kerge vaevaga kildudeks.

Dafaq did I just read?! :blink:

Koolitust loevad nimekad TÜ õppejõud. Ja kui mulle tuleb sisuliselt anonüümne neti-kommentaator väitma, et seal räägitut pigem mitte uskuda, siis... for god sake! See on isegi rumaluseks liiga totter. This is madness! :D

Ma ei ole leidnud tõendeid, mis näitaksid, et tihe söömine parandaks lihasmassi kasvu. Olen näinud uuringuid, kus saavutati parem lihasmassi säilitamine, kui päevane valgukogus on väike.

Aina müstilisemaks läheb...

3kgice.jpg

---

Arch, jutt ei ole mitte sellest, et kas sagedasemal / harvemal söömisel "kasvatame rohkem lihast", lol (lihaskasvuks piisab minimaalsest pluss-kaloraazist). Asi tiirleb selle ümber, et kui kvaliteetne on kasvatatav lihasmass, st. kuivõrd rasvavaba see on ;)(arva ära kummal juhul on see kvaliteetsem ^_^ ).

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina igatahes lähenen asjale tavainimese vaatenurgast, kes lihtsalt ei saa üle 3 korra päevas süüa. Mida te soovitate näiteks kirurgile, kes

7 tundi järjest opisaalis viibib või ta teistele ametivendadele, kellest sõltub mitmete inimeste elu? Tihe söömine on okei, kui me räägime kontorirottidest,

aga paljudele on selline lähenemine liig mis liig ning vajab alternatiivsemat lähenemist.

5+ kerget toidukorda on mõeldav üksnes kulturistele ja fitnessi harrastajatele. Tööga hõivatud inimestele on see piin kuubis.

Aeg on näidanud,et kui kuidagi ei saa,siis kuidagi ikka saab.Kirurg on äärmuslik näide.Raske uskuda,et 24/7 inimene opisaalis viibib.Kontorirottidel on toidukordade jaotamine jah lihtsam,aga kui on ikka vaja kaalu alandada,siis saab sellega hakkama ka ükskõik mis teise eluala esindaja.Lihtsalt peab omama mingil määral enesedistsipliini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina igatahes lähenen asjale tavainimese vaatenurgast, kes lihtsalt ei saa üle 3 korra päevas süüa. Mida te soovitate näiteks kirurgile, kes

7 tundi järjest opisaalis viibib või ta teistele ametivendadele, kellest sõltub mitmete inimeste elu? Tihe söömine on okei, kui me räägime kontorirottidest,

aga paljudele on selline lähenemine liig mis liig ning vajab alternatiivsemat lähenemist.

5+ kerget toidukorda on mõeldav üksnes kulturistele ja fitnessi harrastajatele. Tööga hõivatud inimestele on see piin kuubis.

Just. Kui otsene kasutegur (ja seda tegurit ma praktiliselt leidnud pole) puudub tiheda ja harva söömise vahel - Siis nahhui end piinata, kui pead oma elustiili ümber korraldama, et see 5+ einet kätte saada.

Isegi kui see annaks mõned protsendid kasu, kas tavaharrastajatele on ilmtingimata vaja öelda, kui väga nad PEAVAD tihti sööma, et areneda? Mõttetu ju. :P

Sa unustad ära veel ühe kategooria - kodanikud, kes peavad kaalust vabanema, et üleüldse edasi elada ja kes selle pärast peavad >5X päevas sööma.

Ja võimalused leitakse.

Sa ei kujuta ette, kui leidlikuks inime muutub, kui tööle hakkab enesealalhoiuinstinkt, :P

Ei kujuta ettegi jah. Aga ei mõte ongi selles, et leida mistahes meetod, mis töötab spetsiifiliselt sulle. Ehk - vähe kasu sellest, kui sa tead, et 1x päevas süües saad tulemusi aga puudub kas tahtejõud või soov nälga alla suruda. Ja miks peakski onju. Tobe.

Kusjuures ma tean vist ainult 1-2 inimest, kes piirduvad ühe einega päevas isiklikel eelistustel. Enamik ikka 2-3 vähemalt. Seega loodan tõesti, et keegi välja ei loe, et peaks nüüd 1x päevas söömist praktiseerima hakkama, sest enamikel ei tule see EVER välja. :P

Seega katsetage, leidge see "sweet spot", mis tagab parima isukontrolli, energiatunde ja une näiteks. Ning ärge laske kõigutada end nendest, kes kisavad, et ilmtingimata PEAB tihedamini või harvemini sööma. EI PEA. Võib, aga ei pea. Kui ka kunagi mingi kasutegur leitakse siis on 10x tõenäolisem, et sul on 10x suurem probleem kuskil mujal toitumises või treeningus, et toitumise sageduse alla aega raisata. :D

Dafaq did I just read?!

Koolitust loevad nimekad TÜ õppejõud. Ja kui mulle tuleb sisuliselt anonüümne kommentaator väitma, et seal räägitut pigem mitte uskuda, siis... for god sake! See on isegi rumaluseks liiga totter. This is madness!

Korduvalt sulle öeldud, ära usalda inimesi, usalda fakte. Tõendeid. MIs vahet, kes seda loengut kuulavad vms. Who gives a shit. Lõpeta see autoriteetide kummardamine ära. Mõtle oma peaga. Kujuta ette, et seda koolitust rääkis sul suvaline prükkar maja ees. Vbl siis hakkad sisu üle mõtlema, mitte aga sellele, kui kõva mees see oli, kes seda sulle rääkis. ;)

Aina müstilisemaks läheb...

Arch, jutt ei ole mitte sellest, et kas sagedasemal / harvemal söömisel "kasvatame rohkem lihast", lol (lihaskasvuks piisab minimaalsest pluss-kaloraazist). Asi tiirleb selle ümber, et kui kvaliteetne on kasvatatav lihasmass, st. kuivõrd rasvavaba see on ;)(arva ära kummal juhul on see kvaliteetsem ^_^ ).

No Da Faq did I JUST READ. :D

Mõtle ka nüüd mida sa kirjutasid.

Aga okay, saan aru mida silmas pead.

Sind huvitab võimalikult palju lihasmassi juurde saada ilma rasvata. Ilmselgelt, või siis kaotada võimalikult palju pekki ilma lihaskaota. Ilmselgelt. Aga kuna ma just tõin välja mitu, mitu uuringut, mis teoretiseerisid või näitasid, et kui Üldse midagi, siis HARVEM söömine pigem toetab lihasmassi kasvu võrdväärse kaloraazi juures. Ning rasvamassi langust. Comprende?

IMO ei ole vahet. Sööd harva, sööd tihti. Aga kui ikka väga pedantseks minna siis kukuvad tõendid pigem sinna, et HARVEM on kasulikum nii kvaliteetse lihasmassi kasvatamise puhul, kui ka rasvamassist vabanemisel. :D

Tiksub kohale?

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere pipipikksokk

Olen väga roheline tervisliku toitumise alal :D Samuti huvitab mind, kuidas saada tervemaks ning ilusamaks läbi toimtumise ning aeroobse trenni. Endal mul on ülearu kõrge kolesterool (8,9), kaalu on 67 - pikkust 173 vanust 31.

Aga sinu menüü juures sooviksin küsida - ega magu valutama hakka, kui sooja sööki ei söö? :)

Kui suured kogused sul jogurti, maitsestamatajogurti, kohupiima, pudru ja kamapallide/müsli ning salatite puhul on?

Parimat,

M.

KÕIGEPEALT, mis toimub siin minu teemas?:D:D:D

Ei hakka magu valutama. Mulle piisab kahest korrast nädalas kui süüa suurt praadi. Ma lihtsalt ei jõua iga päev teha.

Jogurti söömise jätsin nüüd maha- mõttetu tegelikult, kui just tegu pole greek jogurtiga vms. aga need marjajogurtit ei ole head. Kaerahelbepudru 1dl koos 1dl piima ja 1dl veega. maitsestamata jogurtit ütleme nii et kuskil 3spl või 4spl. Kamapalle üks peotäis ning müslit ka. Salatit nii et terve taldrik on täis seda:P

aga minult pole mõtet küsida, ma nkn toitun valesti jne:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seepärast küsisin su päevatoidu kohta, kuna see meeldiks mulle enesele ka - ma ei suuda süüa kana või muud liha. Kala veel kuidagi läheb alla, aga peale liha (eriti kana) söömist on mul ülejäänud päev väga halb olla, iiveldab ja raske olla. Millest see olla võib - ma ei mõista.

Eriline köögivilja fännaja ka pole - kui siis vaid toorelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seepärast küsisin su päevatoidu kohta, kuna see meeldiks mulle enesele ka - ma ei suuda süüa kana või muud liha. Kala veel kuidagi läheb alla, aga peale liha (eriti kana) söömist on mul ülejäänud päev väga halb olla, iiveldab ja raske olla. Millest see olla võib - ma ei mõista.

Eriline köögivilja fännaja ka pole - kui siis vaid toorelt.

Kana ma söön õhtuti salati kõrvale, muidu salat nii igav ju :P Või siis praen õlita muna endale või keedan ja siis panen salati sisse. Ma sööngi köögivilju toorelt. Pugi porgandeid, kapsast :P Õhtuti tavaliselt tuleb söömisisu peale ning siis võta külmkapist beebiporgandid ja värset kapsast ja nosi neid :P

Ma olen enda menüüst jätnud välja kõik karastusjoogid k.a poemahlad, saia nisujahu, kommid, tordid, koogid, popcorni jne muu asja ning lihtsalt asendanud need köögiviljadega, puuviljadega, pudruga, pruuni riisiga jne.

Kuigi pean ütlema et kuna see nädal olin haige, siis sõin ikka päris palju jama sisse sest nii suur söögiisu tekkis :D - jäätist, sefiiritorti, grillvorsti ning täna sõin veel sepikut ja sprotte:D

Samuti hakkasin ka kardiot tegema ja mu kõht on väiksemaks jäänud imekombel, ei tea kas see väike 15 minutit kardiot on tõesti nii tõhus:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kana ma söön õhtuti salati kõrvale, muidu salat nii igav ju :P Või siis praen õlita muna endale või keedan ja siis panen salati sisse. Ma sööngi köögivilju toorelt. Pugi porgandeid, kapsast :P Õhtuti tavaliselt tuleb söömisisu peale ning siis võta külmkapist beebiporgandid ja värset kapsast ja nosi neid :P

Palun ära soovita,kui sa ei tea isegi mida teed.

Ma olen enda menüüst jätnud välja kõik karastusjoogid k.a poemahlad, saia nisujahu, kommid, tordid, koogid, popcorni jne muu asja ning lihtsalt asendanud need köögiviljadega, puuviljadega, pudruga, pruuni riisiga jne.

Asendasid ühed süskarid teistega.Mitte et puuviljad ja puder halvad asjad oleksid,aga kus on valgud ja rasvad.

Kuigi pean ütlema et kuna see nädal olin haige, siis sõin ikka päris palju jama sisse sest nii suur söögiisu tekkis :D - jäätist, sefiiritorti, grillvorsti ning täna sõin veel sepikut ja sprotte:D

Samuti hakkasin ka kardiot tegema ja mu kõht on väiksemaks jäänud imekombel, ei tea kas see väike 15 minutit kardiot on tõesti nii tõhus:)

Söögihood tekivad kui menüüs on midagi valesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ütlesingi et ärgu võtku minu toidukava kuna see ei ole okei.

ega mul ei tulegi neid söömishoogu, lihtsalt elu hakkas tulema peale haiget olemist ja üks tegur veel, mis tekitab suurt söögiisu ning sõingi selliseid asju kokku:P

No aga valke saan ju muna ja kanaga ja piimatoodetega? Rasva mandlitega, ka kana ja munaga. kodujuustuga.

ma ütlen et ma ei saa palju süüa, ma ei ole kunagi mingi õgard olnud kes hunnikutes sööb ja minule sellest piisab kuigi mõnejaoks on seda ilmselgelt vähe ja paneb naerma aga näed, kõik protsessid minus toimuvad ja kõik on okei. see söögisuur isu tuleb kord kuus ja lähen lolliks, mõni teine naine kindlasti ühineb B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just. Kui otsene kasutegur (ja seda tegurit ma praktiliselt leidnud pole) puudub tiheda ja harva söömise vahel - Siis nahhui end piinata, kui pead oma elustiili ümber korraldama, et see 5+ einet kätte saada.

Isegi kui see annaks mõned protsendid kasu, kas tavaharrastajatele on ilmtingimata vaja öelda, kui väga nad PEAVAD tihti sööma, et areneda? Mõttetu ju. :P

Ei kujuta ettegi jah. Aga ei mõte ongi selles, et leida mistahes meetod, mis töötab spetsiifiliselt sulle. Ehk - vähe kasu sellest, kui sa tead, et 1x päevas süües saad tulemusi aga puudub kas tahtejõud või soov nälga alla suruda. Ja miks peakski onju. Tobe.

Kusjuures ma tean vist ainult 1-2 inimest, kes piirduvad ühe einega päevas isiklikel eelistustel. Enamik ikka 2-3 vähemalt. Seega loodan tõesti, et keegi välja ei loe, et peaks nüüd 1x päevas söömist praktiseerima hakkama, sest enamikel ei tule see EVER välja. :P

Seega katsetage, leidge see "sweet spot", mis tagab parima isukontrolli, energiatunde ja une näiteks. Ning ärge laske kõigutada end nendest, kes kisavad, et ilmtingimata PEAB tihedamini või harvemini sööma. EI PEA. Võib, aga ei pea. Kui ka kunagi mingi kasutegur leitakse siis on 10x tõenäolisem, et sul on 10x suurem probleem kuskil mujal toitumises või treeningus, et toitumise sageduse alla aega raisata. :D

Korduvalt sulle öeldud, ära usalda inimesi, usalda fakte. Tõendeid. MIs vahet, kes seda loengut kuulavad vms. Who gives a shit. Lõpeta see autoriteetide kummardamine ära. Mõtle oma peaga. Kujuta ette, et seda koolitust rääkis sul suvaline prükkar maja ees. Vbl siis hakkad sisu üle mõtlema, mitte aga sellele, kui kõva mees see oli, kes seda sulle rääkis. ;)

No Da Faq did I JUST READ. :D

Mõtle ka nüüd mida sa kirjutasid.

Aga okay, saan aru mida silmas pead.

Sind huvitab võimalikult palju lihasmassi juurde saada ilma rasvata. Ilmselgelt, või siis kaotada võimalikult palju pekki ilma lihaskaota. Ilmselgelt. Aga kuna ma just tõin välja mitu, mitu uuringut, mis teoretiseerisid või näitasid, et kui Üldse midagi, siis HARVEM söömine pigem toetab lihasmassi kasvu võrdväärse kaloraazi juures. Ning rasvamassi langust. Comprende?

IMO ei ole vahet. Sööd harva, sööd tihti. Aga kui ikka väga pedantseks minna siis kukuvad tõendid pigem sinna, et HARVEM on kasulikum nii kvaliteetse lihasmassi kasvatamise puhul, kui ka rasvamassist vabanemisel. :D

Tiksub kohale?

Nii, sellega saab isegi mitu kärbest korraga :)

valgutoendid.JPG

http://www.upload.ee...algutoendid.JPG

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ja kui varem enne seda toitumist oli mul terve päeva jooksul kõhukorisemist ikka väga palju kuigi sõin. ja nüüd enam pole, ainult siis kui nätsu söön ;) ja iga inimene on erinev. kuna ma tunnen end poole paremini kui enne, siis ei saa ju miskit valesti olla. mõni vajab rohkem süüa, mõni vähem. lihtne. või ma eksin? :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleks vist kuhugi vaba teema alla teha eraldi rubriik "Küsi Archangelilt" vms,siis oleks seal hea vaielda.Hetkel on siin mingi 5 lehte titaanide heitlust :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tule taevas appi...

Indrek Otsus on rajanud selle koolituse lähtudes vanast teadusest ja andmetest. Vanasti arvati, et ka Maa on lapik

ning kõik teised planeedid tiirlevad ümber selle. Paraku oli reaalsus veidi teine, või mis? :ph34r:

Antson purustab Otsuse väited kerge vaevaga kildudeks.

Therapeutic use of ketogenic diets should not require constraint of most forms of physical labor or recreational activity, with the one caveat that anaerobic (ie, weight lifting or sprint) performance is limited by the low muscle glycogen levels induced by a ketogenic diet, and this would strongly discourage its use under most conditions of competitive athletics.

http://www.nutritionandmetabolism.com/content/1/1/2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korduvalt sulle öeldud, ära usalda inimesi, usalda fakte. Tõendeid. MIs vahet, kes seda loengut kuulavad vms. Who gives a shit. Lõpeta see autoriteetide kummardamine ära. Mõtle oma peaga. Kujuta ette, et seda koolitust rääkis sul suvaline prükkar maja ees. Vbl siis hakkad sisu üle mõtlema, mitte aga sellele, kui kõva mees see oli, kes seda sulle rääkis. ;)

Mulle meeldib see, kuidas sa end põhimõtteliselt professoritega võrdled (või õigem oleks kohati neist paremaks pead). Ja sa pole siin ainus selline ^_^

Paljud õppejõud, professorid (jah need, kes päriselust midagi ei tea :rolleyes: ) on kirjutanud raamatuid ja lugenud tuhandeid uuringuid oma elu jooksul, osalenud kümnetes ja kümnetes uuringutes ja sina ütled et tead inimese ainevahetusest rohkem kui nemad ^_^ See, info mis siit läbi käib, on ainult pinnavirvendus.

Enne kui ma seda eriala õppima hakkasin mõtlesin ka, et ma olen jube tark, et mis neil õppejõududel mulle enam õpetada on :wacko:

Arvad et need uuringud mis just nüüd tehtud on ainuõiged ja neid 5a pärast ümber ei lükata :D ? Meenutan et paljudes neist on kirjutatud et protsessid miks see või teine toimub, pole täpselt seletatavad, aga ilmselt pole nad sinu käest küsinud ^_^

Huvitav on see, et nn "autoriteet" olek hoopis diskrediteerib inimese öeldut, tehtut ja loetut ^_^?

Muidu, carry on :lol:

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Archangel, veel sulle midagi, mis sind hämmastada võib :)

SYSKARIDKOHEPEALETRENNI.jpg

http://kulturism.ee/...diYldained3.pdf ,lk65

---

Arch, tasub lugeda, mine laenuta - http://tallinn.ester.ee/search~S1*est?/tsportlase+toitumine/tsportlase+toitumine/1%2C1%2C2%2CB/frameset&FF=tsportlase+toitumine&2%2C%2C2 :)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle meeldib see, kuidas sa end põhimõtteliselt professoritega võrdled (või õigem oleks kohati neist paremaks pead). Ja sa pole siin ainus selline ^_^

Paljud õppejõud, professorid (jah need, kes päriselust midagi ei tea :rolleyes: ) on kirjutanud raamatuid ja lugenud tuhandeid uuringuid oma elu jooksul, osalenud kümnetes ja kümnetes uuringutes ja sina ütled et tead inimese ainevahetusest rohkem kui nemad ^_^ See, info mis siit läbi käib, on ainult pinnavirvendus.

Enne kui ma seda eriala õppima hakkasin mõtlesin ka, et ma olen jube tark, et mis neil õppejõududel mulle enam õpetada on :wacko:

Arvad et need uuringud mis just nüüd tehtud on ainuõiged ja neid 5a pärast ümber ei lükata :D ? Meenutan et paljudes neist on kirjutatud et protsessid miks see või teine toimub, pole täpselt seletatavad, aga ilmselt pole nad sinu käest küsinud ^_^

Huvitav on see, et nn "autoriteet" olek hoopis diskrediteerib inimese öeldut, tehtut ja loetut ^_^?

Muidu, carry on :lol:

Nõustun Sinu jutuga.

Tegelt ma täiest südamest loodan, et Janar või Silvar Rückenberg midagi siia kirjutaksid. Pärast nende kirjutust võib teema täies rahus kinni panna. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Dafaq did I just read?! :blink:

Koolitust loevad nimekad TÜ õppejõud. Ja kui mulle tuleb sisuliselt anonüümne neti-kommentaator väitma, et seal räägitut pigem mitte uskuda, siis... for god sake! See on isegi rumaluseks liiga totter. This is madness! :D

Ja millegipärast ei tea praktiseerivad arstid toitumisest muhvigi, kuid siin ei saa ometigi olla seost (sic!) :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa unustad ära veel ühe kategooria - kodanikud, kes peavad kaalust vabanema, et üleüldse edasi elada ja kes selle pärast peavad >5X päevas sööma.

Ja võimalused leitakse.

Sa ei kujuta ette, kui leidlikuks inime muutub, kui tööle hakkab enesealalhoiuinstinkt, :P

Unustad ära, et kaalualandamiseks ei pea 5+ korda sööma...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina igatahes lähenen asjale tavainimese vaatenurgast, kes lihtsalt ei saa üle 3 korra päevas süüa. Mida te soovitate näiteks kirurgile, kes

7 tundi järjest opisaalis viibib või ta teistele ametivendadele, kellest sõltub mitmete inimeste elu? Tihe söömine on okei, kui me räägime kontorirottidest,

aga paljudele on selline lähenemine liig mis liig ning vajab alternatiivsemat lähenemist.

5+ kerget toidukorda on mõeldav üksnes kulturistele ja fitnessi harrastajatele. Tööga hõivatud inimestele on see piin kuubis.

Sellepärast tulebki rohkem arv kordusi süüa, et ühe toidukorra vahelejäämine ei tekitaks probleemi.

Kontorirottidel ei ole just vaja süüa tihedalt, sest energiakulutus on väike.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, sellega saab isegi mitu kärbest korraga :)

valgutoendid.JPG

http://www.upload.ee...algutoendid.JPG

Pea 40a vana uuring. Mõnus. Aga vanus polegi niiväga oluline. Räägib valguvajadustest millega nõus olen. Kuid teeb toitumistiheduse vajalikkuse kohta ennatlikke järeldusi vigaste eelduste põhjal, mitte tõendite põhjal. Elame siiski tänapäevas ning proovime võtta arvesse ennekõike siiski viimase aja arenenud tehnoloogiaga tehtud uuringuid enne, kui hüppame järeldusteni ja sellest kiirelt raamatu kirjutame. :P

Huvitav on see, et nn "autoriteet" olek hoopis diskrediteerib inimese öeldut, tehtut ja loetut ^_^?

Muidu, carry on :lol:

EI diskrediteeri midagi. Lihtsalt lihtne loogika, et inimese saavutused ei ole kuidagi seotud sellega, mida ta suust välja ajab. Eksju. Me võime panna isikule suuremat usaldust tema saavutuste ja kuulsuse põhjal - aga see on meie isiklik valik ning loogikaga pole siin midagi pistmist.

Muidugi kui puuduvad vastavad teadmised, et objektiivselt õigeid järeldusi teha kellegi ütluste, tegevuste vms kohta ning puudub ka soov kunagi seda teha, siis on tõesti targem usaldada autoriteete. Aga kui nii käitume siis peaksime vähemalt aksepteerima fakti, et ta võib ka eksida ning kui keegi meile tõestab, et ta tõesti ka eksib siis ei ole mõtet enam paaniliselt kinni hoida...

Archangel, veel sulle midagi, mis sind hämmastada võib :)

SYSKARIDKOHEPEALETRENNI.jpg

http://kulturism.ee/...diYldained3.pdf ,lk65

---

Arch, tasub lugeda, mine laenuta - http://tallinn.ester...tumine&2%2C%2C2 :)

Mis mind hämmastama peaks? Ammu teada, et süskarid kiirendavad glükogeenivarude taastumist. Lahkasin seda ka ühes teises teemas.

Küll aga ei oma see tähtsust kuna kui paljud inimesed treenivad sama lihast uuesti järgmise 24h jooksul? Sest 24h on see aeg, mis kulub, et glükogeenivarud täis laadida pm. vägagi tühjast olekust. Seda siis keskpärase süsivesikute tarbimise puhul päeva jooksul.

http://www.ncbi.nlm....v/pubmed/838636

"Following exercise, glycogen concentration had dropped to a mean value of approximately 28% of its preexercise value. After 2 h, it had recovered to 39%, at 5 h to 53%, at 12 h to 67%, and at 24 h to 102% of its preexercise value.."

"It was concluded that, following glycogen depletion through intense intermittent exercise, complete recovery to preexercise values may be accomplished within 24 h; and that within this time period, the rate of resynthesis cannot be accelerated by a higher than normal carbohydrate intake."

Lisaks on treeninguga glükogeenivarude tühjendamine üks hämmastavalt raske ülesanne anyway. Ning mida tühjem on lihas, seda kiiremini ta ka taastub alguses. (http://www.ncbi.nlm..../pubmed/1900096 )

Seega jah. Kui sul on tavaks iga trenn uhada oma 3h-d, nii, et lihas glükogeenist tühi ning siis kohe paari tunni pärast uuesti seda teha - siis jah, peale trenni küta dekstroosi vms sisse kuidas mahub. Tuleb kasuks. Kui aga neid kahte nõuet ei täida, siis on suhkruvee joomine üks ääretult tobe asi mida inimestele peale sundida.

Sest enamik inimesi peab sama lihasrühma treenimise vahel niigi juba oma 48h või rohkemgi pausi. Väita, et glükogeenivarude kohene trennijärgne täitmine on Vajalik absoluutselt kõigile? Lol. Olge nüüd.

http://www.unm.edu/~...r/glycogen.html

"For the recreational athlete participating in weight training, consideration of muscle glycogen stores is most satisfactory maintained with a well-balanced and calorically-sufficient diet. It is necessary for personal trainers to consider the exercise habits and goals of their weight training clients before prescribing carbohydrate supplementation to benefit exercise performance. So as not to let clients get carried away, it is meaningful to remind them that an excess of carbohydrate intake, exceeding bodily energy expenditure needs, will result in weight gain. However, it is apparent from these two studies reviewed that individuals doing concurrent aerobic exercise with high-intensity resistance training and/or completing multiple training sessions per day should be concerned with maintenance of glycogen stores, since glycogen depletion may reduce work output and duration."

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×