Jump to content
pipipikksokk

Maggie dieet, mis arvate?

Recommended Posts

Mis arvate sellest dieetist, kas on väga suur kahju kehale või kas on okei?:) Minul soov küll kaotada vaid 8kg ehk ma seda päris lõpuni siis vist ei tee?

Peale nelja nädalast dieeti pidamist, teie kaal väheneb 10 kuni 28 kg. Esimese nädalaga tavaliselt läheb ära 3-7 kg. Antud toitumise režiim toetub mitte toiduainete kalorsusele, vaid organismi keemilistele reaktsioonidele. Seetõttu režiimi tuleb järgida rangelt ja muutmata, muidu sellest pole kasu. Kui otsustasite ära jätta režiimist mõni toiduaine, siis mitte mingil juhul ärge asendage selle teisega. Kui režiimis mõnel toiduainel pole määratud kogus, siis seda tuleb süüa kuni kõht saab täis. Režiim on kõlbulik kõiki vanuste jaoks ning pole vajadust režiimi ajal võtma vitamiine.

Kasulikud märkused:

Tuleb juua rohkem vett; võib juua klaasi mineraalvett igal ajal;

Köögiviljad keedetakse vees ilma puljongite lisamata, kuid tohib lisada soola, pipart, maitseainet, sibula, küüslauku;

Ei tohi kasutada õli või rasva; praadida teflonpannil ilma õlita.

On lubatud juua kohvi või teed suhkru ja piimata, võib suhkruasendajaga;

Nälja tundel võib süüa kurke, porgandit või salatit, kuid 2 tundi pärast ettenähtud söögikorda; Tuleb rangelt pidada antud režiimi, samade toiduainetega ja nende kogusega, mitte vahetada lõuna õhtusöögiga ja tagurpidi;

Režiimi ei tohi katkestada üheks päevaks ja alustada järgmisest päevast, vaid tuleb alustada otsast peale, sama kehtib eksituse korral;

Sport on soovituslik;

Peale režiimi pidamist teil tekib kõhutäistunne isegi siis kui olete vähe söönud. Kui tekib soov korrata režiimi uuesti, siis on soovitatav korrata kaks korda esimest ja neljandat nädalat. Söömisaeg ei ületa 15-20 min.30 enne sööki tuleb ära juua 500 g vett ehk 1,5 l päevas. See on miinimum, võib juua rohkem. Joome ühe hingetõmbega, mitte lonksudega, et ei tekiks turset. Päevane norm on 30 g vett 1 kg kaalule

Igapäevane hommikusöök: 1/2 apelsini või greipi ja 1-2 keedetud muna

***Esimene nädal

1 päev

Lõuna: üks puuviljasort piisavas koguses (apelsinid, õunad, pirnid, aprikoosid, melonid, arbuusid jne.)

Õhtusöök: praetud või keedetud liha (tükikesed või rasvata hakkliha), peale lambaliha

2 päev

Lõuna: keedetud või praetud kana (nahata)

Õhtusöök: 2 keedetud muna, salat (kurk, salat, tomatid, paprika, porgand), 1 röstitud saiaviil või 1/4 lavaši, 1 apelsin või greip

3 päev

Lõuna: kodujuust piisavas koguses, 1 röstitud saiaviil, tomatid

Õhtusöök: praetud või keedetud liha, peale lambaliha

4 päev

Lõuna: üks puuviljasort piisavas koguses (apelsinid, õunad, pirnid, aprikoosid, melonid, arbuusid jne.)

Õhtusöök: praetud või keedetud liha (tükikesed või rasvata hakkliha), peale lambaliha, salat

5 päev

Lõuna: 2 keedetud muna, keedetud köögiviljad (kabatšokk või aedoad või porgand või rohelised oad)

Õhtusöök: keedetud või praetud kala, salat, 1 apelsin

6 päev

Lõuna: üks puuviljasort piisavas koguses (apelsinid, õunad, pirnid, aprikoosid, melonid, arbuusid jne.)

Õhtusöök: praetud või keedetud liha (tükikesed või rasvata hakkliha), peale lambaliha, salat

7 päev

Lõuna: keedetud või praetud kana (nahata), tomatid, keedetud köögiviljad, 1 apelsin

Õhtusöök: köögivili

***Teine nädal

1 päev

Lõuna: keedetud või praetud liha, salat

Õhtusöök: 2 keedetud muna, salat, 1 apelsin

2 päev

Lõuna: keedetud või praetud liha, salat

Õhtusöök: 2 keedetud muna, 1 apelsin

3 päev

Lõuna: keedetud või praetud liha, kurgid

Õhtusöök: 2 keedetud muna, 1 apelsin

4 päev

Lõuna: 2 keedetud muna, kodujuust, keedetud köögiviljad

Õhtusöök: 2 keedetud muna

5 päev

Lõuna: keedetud või praetud kala

Õhtusöök: 2 muna

6 päev

Lõuna: keedetud või praetud liha, tomatid, 1 apelsin

Õhtusöök: värskete puuviljade segu (apelsin, mandariin, melon, virsik, õun)

7 päev

Lõuna: keedetud või praetud kana (nnahata), tomatid, keedetud köögiviljad, 1 apelsin

Õhtusöök: keedetud või praetud kana (nahata), tomatid, keedetud köögiviljad, 1 apelsin

***Kolmas nädal .

1 päev : Puuvilja päev

Päeva jooksul erinevad puuviljad mis tahes koguses (puuvilju võib kombineerida) peale: viinamarju, mangot, datleid, banaane, viigimarju.

2 päev: Köögiviljapäev

Päeva jooksul erinevad keedetud köögiviljad ja erinevad salatid, peale kartuleid ja teravilja

3 päev:Puuviljapäev

Päeva jooksul erinevad puuviljad (vt 1 päev), erinevad keedetud köögiviljad, salatid igal ajal igas koguses

4 päev: Keedetud või praetud kala igas koguses, salat (ainult kapsas või roheline salat) igas koguses, keedetud köögiviljad.

5 päev Keedetud või praetud liha (peale lambaliha) või kana, keedetud köögiviljad

6 ja 7 päev

Päeva jooksul üks kindel puuviljasort igas koguses igal ajal (ainult õunad või pirnid, või virsikud, või aprikoosid).

***Neljas nädal.

Allmainitud toiduained jaotatakse terveks päevaks

1 päev

4 keedetud või praetud lihaviilu või

1/4 keedetud kana

3 tomatit, 4 kurki

1 tuuni kala purk (õlita või pestud veega)

1 röstitud saiaviil1 apelsin

2 päev

2 keedetud või praetud lihaviilu (max 200 gr)

3 tomatit, 4 kurki

1 röstitud saiaviil

Õun või pirn, või 1 meloniviil, või apelsin

3 päev

1 lusikas kohupiima või kodujuustu

Väike taldrik keedetud köögivilju

2 tomatit, 2 kurki

1 röstitud saiaviil

1 apelsin või greip

4 päev

1/2 keedetud või praetud kana

3 tomatit, kurk

1 röstitud saiaviil

1 apelsin või greip Õun või pirn, või 1 meloniviil, või apelsin,

5 päev

2 keedetud muna

1 salat,

3 tomatit

1 apelsin või greip

6 päev

2 keedetud kana rinnakest

1/8 kg kodujuustu või brõnsat

1 röstitud saiaviil

2 tomatit, 2 kurki,

hapupiim

1 apelsin või greip

7 päev

1 lusikas kohupiima

1 tuunikala purk (õlita või pestud veega)

Väike taldrik keedetud köögivilju

2 tomatit, 2 kurki

1 röstitud saiaviil

1 apelsin või greip

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaob ära 10 - 28kg kuu ajaga. Nüüd tahaks teada, mitu kilo sellest oleks rasv, mis kaob? Ma arvan, et suurem osa kaalukadust oleks lihase arvelt. Põhimõtteliselt saab sellest inimesest peenike paks - ümbermõõdud vähenevad, aga rasv suuremas osas jääb alles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no aga kas rasva ei kao, kui trenni tehakse ka? selles ju trenn ka soovituslik ning mina teeksin ka trenni.

Pole spets, aga ilmselt trenniga kaob veel rohkem lihast, kui niisama lebotades, sellise toitumisega :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Idiootsus kuubis. Sellise dieediga kaasneb kiire kaalukaotus just vee ja lihaste arvelt, rasvavarusid võib ta ehk 5% mõjutada.

Kokkuvõttes teed tervisele kuhjaga kahju ja kaotatud kilod tulevad kiiresti tagasi ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole spets, aga ilmselt trenniga kaob veel rohkem lihast, kui niisama lebotades, sellise toitumisega :D

Nii peaks olema jah.Ning kui see kuu aega dieeti läbi saab,mis siis edasi ? Keha peab jälle mingi uue süsteemiga harjuma hakkama ning kaal hakkab uuesti tõusma.Lihtsam on toitumine paika panna ning see elustiiliks teha. ;)

Muudetud kasutaja Kang08 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Armas neiu, selle "dieediga" te kaugele ei jõua. Kui tahate kaalu lanegetada (ja loodan, et te soovite seda teha rasva mitte lihaste arvelt), siis pange paika normaalne toitumine ja füüsiline koormus. Ideaalis oleks hea kui teie kaal langeks 0,5 kg nädalas ja mitte rohkem. See mida ma pean silmas normaalse toitumise all, võiksite ise siit fitness foorumist või raamatutest välja uurida, sest infot jagub küllaga, kui ainult tahta. Ei soovita infot hankida sellistest saitidest nagu näiteks naistekas.ee või kirss. nett- suurem osa diietidest ja toitumisest on seal jama.

Alustage näiteks sellest, et arvutate välja oma baasainevahetuse ja selle järgi saate paika panna oma päevase kaloraaži.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 päev

Õhtusöök: 2 keedetud muna, salat (kurk, salat, tomatid, paprika, porgand), 1 röstitud saiaviil või 1/4 lavaši, 1 apelsin või greip

Ma sõin just 3 keedetud muna.Huvitav, kas ma lähen nüüd paksuks? :ph34r:

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

okei. kusjuures paljud paljud kirjutavad foorumites, et mõjus hästi ja pole tagasitulnud kaalu. kui peale seda dieeti süüa normaalses koguses ja tervislikke asju, siis ei saa ju kaal tõusta?

või lihtsalt võtta mõned nipid sealt, et iga kord enne söömist pool liitrit vett, süüa palju puuvilju, muna ja köögivilju, lisada veel täistera asju. siis peaks ju olema kõik okei

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kus selles kavas on hommikusöök, päeva põhilisemaid toidukordi? Selle dieedi võid rahulikult unustada nagu ka kõik muud taolised. Toitumine paika kas foorumi või spetsialisti abiga ja koatad kaalu tervislikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

okei. kusjuures paljud paljud kirjutavad foorumites, et mõjus hästi ja pole tagasitulnud kaalu. kui peale seda dieeti süüa normaalses koguses ja tervislikke asju, siis ei saa ju kaal tõusta?

või lihtsalt võtta mõned nipid sealt, et iga kord enne söömist pool liitrit vett, süüa palju puuvilju, muna ja köögivilju, lisada veel täistera asju. siis peaks ju olema kõik okei

Kas ei oleks mõistlikum/lihtsam alustada kohe normaalse toitumisega?

Ja mitte nipid vaid eesmärgi saavutamiseks on vaja asi kindlalt paika panna:) Vett on muidugi kehal vaja kuid ei maksaks selle kogusega väga peensustesse laskuda. Joo siis kui janu on (ma ei pea silmas ülemääraselt), sest oma keha tuleb kuulata, nii toimib kõik palju paremini. Puuvilju jaa aga ma arvan, et mitte palju, sest tegemist on siiski süsivesikutega ja soov on teil ju kaalu alandada. Muna, jah aga ka muid toiduaineid, mis sisaldavad valku (kohupiim, kanafilee, tuunikala jne). Köögiviljad võiksid teie taldrikul moodustada lõviosa. Täisteratooted on head kuid ka mõõdukalt (n. eelistada võiksid täisterakaerahelbe puder, täisterapasta, täisteraleib jne). Aga kõik ei ole ok, kui mainimata on jäänud rasvad! Eriti taimsed. N: oliiviõli, kõrvitsaseemne õli, seemned, pähklid, avokaado. Ja loomsed: kala, munakollane jne.

Muudetud kasutaja A.Sirel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on praegu need menüüs täiesti olemas ja väga okeid kogused. 1 kiivi, 1 virsik hommikul maitsestamata jogurti ja müsliga või kamapallidega + kaerahelbepudru. vahepeala 7 mandlit ja mõni puuvili, ntks õun või pirn. lõunaks kas salat köögiviljadega või kui kiire on, siis jogurt ning pea alati ka täisteraleib. õhtuti lahja kohupiim rosinatega, salat + kas kana või muna. ja karastusjooke ei söö, saia ei söö, alkoholi ei joo enam. kõik peaks vist paigas olema, aga kaal nüüd seisab 59 peal ja alla ei lähe. enne 60kg ja soov saada 52kg peale tagasi. pikkuseks 170 ja ülakehas kõik üleliigne:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mu bav on kuskil 1450 mida on minu jaoks no ikka niiiii palju! isegi mu rämpsu aegadel söömisega ei saanud ma kätte seda:D

Kui sa BAVi täis ei söö, siis on tegu juba nälgimisega. Ime, et energiat üldse jagub veel. Sinna juurde tuleb ka päevasest aktiivsuset tingitud energiahulk.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kõik peaks vist paigas olema, aga kaal nüüd seisab 59 peal ja alla ei lähe. enne 60kg ja soov saada 52kg peale tagasi. pikkuseks 170 ja ülakehas kõik üleliigne:)

Sinu teises teemas räägiti proteiinidest,headest rasvadest ning siin vaatab vastu jälle sama menüü.Ja kõik on paigas ...... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siimani võib imestada et ikka ja jälle leiab eesti nö "meditsiiniajakirjadest", taolisi dieete, minu arust on see tervisele lausa ohtlik!

meditsiiniajakiri Kroonika :D . Ei saanud kohe kirjutamatta jätta ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik ülakehas on ülearune? Tissid ka?

Igatahes - sellise dieedi puhul on keha kindlasti stressis. Stressis keha hoiab kinni ja salvestab tõenäolisemalt just kõhurasva. Rohkem praegu ei ole aega midagi öelda.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis mul ka küsimus, et kui ma panin kehamassi indeksisse Sinu kaalu ja pikkuse 170 ja 60 kg. Sain tulemuseks normaalkaal. Kui aga 52 lausa siis tuli vastus selline

Sinu kehamassindeks on: 18

Alakaal!

Oi-oi, tundub, et oled liiga kõhn. Väike alakaal iseenesest tervisele ohtu ei kujuta, kuid ära mitte mingil juhul dieetidega eksperimenteeri. Mitte kunagi. See võib väga halvasti lõppeda.

Kui sinu KMI on tunduvalt väiksem kui 18, on lood väga tõsised. Otsi abi! Samuti pöördu arsti poole siis, kui sinu kehakaal on lühikese aja jooksul märgatavalt langenud.

Sinu probleem ei ole kaal, pigem lihase puudumine. Ja sa võiks aru saada ,et kui sa ei ole BAV täis saanud väga pikka aega, siis sa peaksid surnud olema!Äkki ei ole spordifoorum õige koht kust abi otsida...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan, et neiu, kui Sa tahad ka tulevikus olla saleda kehavormiga, siis käi kaarega mööda säärastest kommertsdieetidest. Palun mõista, et nädalas annab tõsise trenni ja range (kuid tasakaalustatud) dieediga alla võtta maksimaalselt 0,5kg, seega 2 kg kuus !

Ja mingeid erandeid ma kuulda ei taha, neid on alati, enamus on kommerts, teine enamus eluohtlik dieeditamine, kolmas enamus võtab seda vee arvelt.

Kui Sa järgid sääraseid kommertsdieete, maksab tulevikus kenasti lõivu selle eest, palun Sind!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kunagi kuritarvitasin jõusaalis pulbrijooki. Kui olin avastanud, et olin kaalus lihtsalt juurde võtnud ja ka kõtu hakkas ka juba tulema, lõpetasin selle kasutamise. Mõtlesin siis paaniliselt, et kuidas alla hakata võtma. Uurisin kohe dieete ning alustasin kõige räigemast - Ei tarbinud piimatooteid, ei joonud mahlasid, ei söönud makarone ega riisi, ei söönud puuvilju. Võtsin ette süüa ainult juurvilju koos hakklihaga. Kuna ei olnud just palju erinevaid variante, mida ma oskasin nende komponentidega teha, siis see tüütas peale kahte nädalat juba ära. Ma sõin seda lõpuks rõvedustundega. Kuulõpus hakkasin tarbima riisiga neid samu asju. Oluliselt polnud kehaga midagi muutunud.

Otsustasin alustada täiesti algusest. Ehk siis viia toidukorrad normi. Süüa vähemalt 3-4 korda päevas, nagu normaalne oleks. Sest tegelikult mul oli see päevane söögikordade aeg täiesti suvaline. Vahel 1 kord päevas, teine kord 2 korda päevas ning näiteks hommikul ja südaöösel. Kui ma sain selle korda, siis hakkasin kohe langema kaalu ja läksin väiksemaks.

Ehk siis... ma leian, et ei pea sööma mingisuguseid eriti spets asju endal sisse minimaalsetes kogustes.

6 päeva sööd normaalset, tavalist toitu (rohke rohelisega) ja ühel päeval nädalas võid lubada endale ükskõik mida.

Kui sa oled liikuv inimene ja teed higistades trenni pidevalt, siis see toimib ka sinul. Olgugi, et see on kõikidel inimestel individuaalne, kuidas neile mingisugune toitumine mõjub. Aga see on see kõige esimene asi, mis tuleb korda saada. Kui sellega ei tule selliseid tulemusi nagu tahaks siis alles hakkad täpsemalt vaatama, mida annaks selles tavalises toidus muuta/asendada.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oi siis Te räägite kummitusega:D Ma kooli ajal vahepeal jõudsin süüa ainult ühe kohukese ja krõbinaid piimaga aga vot näed, siiani olen elus ja mitte ühtegi terviseviga ei ole. ptuiptuiptui. Ei saanud küll kaloreid täis ja isegi ei mõelnud nende peale, veel vähem mitu g süsivesikuid ja valke saan.

17-19 aastaseni olin kogu aeg 52kg, nüüd aga 59kg sest läks käest ära. Ma ju tunnen, et mul on rasva ülakehas. Ja no kui ma enne olin suurema rinnakorviga (jaanuar 2012), siis nüüdseks märtsis on see kahanenud juba, samuti ka käed. Ja kui ma kaalusin 52 jne, siis oli ka kõik tervisega korras. Mu enda 25 aastane õde kaalub 52kg ja on 165cm pikk ja temal pole ka tervisega probleeme. Kogu aeg sellised olnud. Naguu, ma ei näe probleemi üldse.

Ja see valguvärk, lisasin juurde juurde ja mõned asjad vahetasin välja.

Ja seda dieeti ma ei tee! Lihtsalt uurisin.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja kui mu kehakuju tüüp oleks selline, et mul läheks rasv ühtlaselt kogu kehale, siis oleks see 60kg okei, aga nagu ma olen juba öelnud, siis ainult ülakehas. Nimetatakse seda vist õunakehakujuks? Mu jalad on väga peenikesed. Mu rinnaaluse ümbermõõt on 68cm, mis on okei ja sealt ei soovi maha, aga just naba juurest see rasv ära :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsam oleks, kui lisaksid endast pildi siia teemasse.

Igastahes, kui sa sellise toitumisega jätkad, siis sul see õuna kuju ei kao ja veel hullem kui tekib pirnikujuline keha - sellest on juba raskem lahti saada. Nii, et hakka normaalselt toituma 4-5 korda päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×