Jump to content
j2nkuuu

Ühe leibkonna inimeste erinev toitumine

Recommended Posts

Lõin selle teema, sest viimasel ajal on selline tunne, et varsti sõidab katus ära ja mul oleks vaja abi, kuidas kaasharrastajad, võistlussportlased ja muud asjapulgad hakkama saavad näiteks väikeste lastega perede ja/või "tavakodanikest" elukaaslaste-abikaasade kõrvalt oma toitumisega ja selle režiimi selgekstegemisega teistele.

Mina üritan toituda nii (alati ei ole 100% võimalik just nii, aga eks see ole tahtejõu küsimus):

iga kolme tunni tagant 4-5x päevas söön enamvähem sama koguse toitu, kus ma vaatan, et oleks olemas valk, head rasvad, värske kraam ja et süsivesikud tuleksid (kui ma trenni teinud ei ole veel tolleks hetkeks) enamasti puuviljadest ja/või teraleivast-sepikust. Kui aga olen teinud trenni selleks ajaks, siis luban endale kõrvale ka tatart, pastat või riisi. Aga tsiteerides klassikuid: "Väga heaks ei tohi olemine minna." (seda ütles minu teada vend Vähk). :rolleyes:

Ma ei ole võistlussportlane, aga see ei tähenda, et ma ei võiks oma toitumisse samasuguse tõsidusega suhtuda - inimestena tahame ju kõik täisväärtuslikku elu elada.

Olen enda peal aastatega kogenud, et toitumise muutmise mõte ei seisne vaid kaalukaotuses, rasva% vähendamises vmt aspektis. Hea tuju, bioloogiline rütm ja vaimne tervis on veel tähtsamad, kui mingi paganama suveks vormi teema ajamine. Stabiilselt kvaliteetse toidu söömine on midagi, millele peab siin elus rõhku panema just sellepärast, et me oleksime täna ja 30 aasta pärast terved ja muhedad. Vähemalt mina arvan nii.

Ja kui keegi n-ö "võhik", enamasti näiteks mõni kursakaaslane, kelle jaoks toitumine on mingi teisejärguline asi, küsib minult, et miks ma nii toitun (sest taeva päralt, ma ju ei söögi üldse midagi, kui kartul pole põhitoit keset taldrikut), siis ma ausõna ei jõua ega tahagi küsijale enam seletada, sest liiga palju kordi on tulnud vastuseks: "Aga see ei ole ju normaalne."

Kui ma eelnevat lõiku räägin (et toitumisega saab peaaegu kõike enda juures kontrollida), siis ei taheta seda uskuda. Vastused on naljaga pooleks, a la "söö šokolaadi ja meel on alati rõõmus."

Aga ok, see selleks. Tegelik probleem on selles, et mul on noormees, kes on harjunud sööma hommikuks selliseid asju nagu praekartul, riisipuder, praemuna viineritega, eelmise päeva õhtusööki ülessoojendatult... Minu jaoks klassifitseerub taoline toit esiteks ulme alla hommikusöögina ja teiseks tekitab tunde, et ma oleks justkui hommikusöögi üldse vahele jätnud. Plaanime kokku kolida, aga ma ei kujuta seda kooselu ette (kuigi mul on kaks aastat paarina kooselamise kogemust, aga eksiga olime mõlemad parajad katsetajad sobiva toitumisega ja praegune toitumine kujunes koos välja), kui üks ei kavatse mingi hinna eest hakata hommikuks putru sööma ja mina ei kavatse kellegi pärast oma raske (mõtte)tööga kujunenud toitumisideaalidest ja sellega seonduvatest eesmärkidest loobuda.

Lisaks on mul rahakulu enda toidule enamvähem paigas (nii paigas, kui ühel üliõpilasel see olla saab eksole), aga kui me oleme koos (noh siin ja seal, pikalt kuskil paigal ei ole), siis on rahakulu vaat, et kolmekordne.

Mul oleks lihtsalt vaja, et keegi ütleks mulle, et küll kõik paika loksub ja et erinevate toitumisstiilidega inimesed saavad koos hakkama ning ei tülitse väga selle pärast :P

Praegu on mu olemine üsna närviline, sest ma tahan normaalset lahendust.

Kui on kogemusi või soovitusi, siis võiksite jagada.

Lisaks vabandan, et väga põhjalikult foorumit läbi ei käinud - äkki on taoline teema juba kellegi poolt tekitatud. Ärge siis pahandage. :rolleyes:

-J.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väljakujunenud isiksust on suht võimatu muuta.Okey, me võime omale illusioone luua aga reaalus on teistsugune.Muidugi ei tähenda see seda, et proovima ei peaks ;)

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päeva lõikes toitun ma elukaaslasega samuti erinevalt ning sellest pole mingit probleemi, mõlemad järgime oma toitumispõhimõtteid vastavalt eesmärgile ;)

Kuigi jah, hommikusöök on meil suht sama, ainult kogused erinevad minu kasuks ^_^ (puder, muna, roheline tee, kalamaksaõli).

---

Aga selles suhtes, et las su elukaaslane toitub "ulmeliselt", sest see peaks ju rahaliselt odavam variant olema?

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigepealt tänud kiire tagasiside eest!

Argo: jah, eks ta vist nii ole, aga noh, armastuse nimel peab tõesti proovima :rolleyes:

htilga: noh, jutt on olnud nii, et tegelikult argipäeviti sööksime koos vaid kaks toidukorda - hommikusöögi ja päeva viimase söögi - et ei olekski nagu viga. Kõige hullemad on nädalavahetused: siis sööme kõik toidukorrad koos ja see süsteemitamine ajaks koos elades juhtme kokku, seda enam, et mina olen köögi-kata, sest ma oskan paremini süüa teha (ei taha kedagi ega midagi solvata, aga see on välja tulnud katse-eksitus meetodil ja korduvalt :D ). Lihtsalt, seni on olnud raske leida ühine mugav süsteem ja siis mõlemad teevad üksteise nimel kompromisse ning söövad seda, mida tegelikult muidu üksi olles esimese asjana ei valiks. Ses mõttes, et suhte alguses sai elatud justkui õhust ja armastusest, aga mida aeg edasi, seda rohkem oleme hakanud veetma aega üheskoos ja siis saabki selline elementaarne asi nagu toitumine teravalt aktuaalseks ja eriti veel siis, kui see juba kodust kaasa tulles erinev on.

samuil: nii see on...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigepealt tänud kiire tagasiside eest!

Argo: jah, eks ta vist nii ole, aga noh, armastuse nimel peab tõesti proovima :rolleyes:

htilga: noh, jutt on olnud nii, et tegelikult argipäeviti sööksime koos vaid kaks toidukorda - hommikusöögi ja päeva viimase söögi - et ei olekski nagu viga. Kõige hullemad on nädalavahetused: siis sööme kõik toidukorrad koos ja see süsteemitamine ajaks koos elades juhtme kokku, seda enam, et mina olen köögi-kata, sest ma oskan paremini süüa teha (ei taha kedagi ega midagi solvata, aga see on välja tulnud katse-eksitus meetodil ja korduvalt :D ). Lihtsalt, seni on olnud raske leida ühine mugav süsteem ja siis mõlemad teevad üksteise nimel kompromisse ning söövad seda, mida tegelikult muidu üksi olles esimese asjana ei valiks. Ses mõttes, et suhte alguses sai elatud justkui õhust ja armastusest, aga mida aeg edasi, seda rohkem oleme hakanud veetma aega üheskoos ja siis saabki selline elementaarne asi nagu toitumine teravalt aktuaalseks ja eriti veel siis, kui see juba kodust kaasa tulles erinev on.

samuil: nii see on...

Aga täiesti erinevate asjade söömine pole variant? Ebakasulikku on ju nii lihtne valmistada ja muidu ka odav :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh, on ikka variant ja praegu justkui ainus.

Odavuse koha pealt - arvatavasti jah. Eks muidugi on lihtne teha need praekartulid talle ja endale omlett, aga minu toit on kiirema valmimisajaga ja tervislikum, aga tema toidu pärast peaksin poole rohkem aega hommikul köögis veetma ja kogu see olukord tekitab stressi, sest tahan ju talle parimat, aga praekartul ei ole parim :D

Muudetud kasutaja j2nkuuu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...ja kogu see olukord tekitab stressi, sest tahan ju talle parimat, aga praekartul ei ole parim :D

Kah õige ;)

Siis tuleb elukaaslane tervisliku toitumise seminarile saata (või nt koos minna).

http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/35403-seminarid-tervislikust-toitumisest-rasvapoletusest-ja-lihaste-kasvatamisest/ ,natuke aega tagasi tema näiteks korraldas, ehk teeb varsti jälle :)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh, on ikka variant ja praegu justkui ainus.

Odavuse koha pealt - arvatavasti jah. Eks muidugi on lihtne teha need praekartulid talle ja endale omlett, aga minu toit on kiirema valmimisajaga ja tervislikum, aga tema toidu pärast peaksin poole rohkem aega hommikul köögis veetma ja kogu see olukord tekitab stressi, sest tahan ju talle parimat, aga praekartul ei ole parim :D

Elu on kompromisside kunst ja seetõttu tuleb osata ka ennast kehtestada.

Teed kolm hommikut järjest omletti ja ajapuudusel midagi enamat ei tee ... ning neljandal hommikul küsitakse, miks nii vähe omletti tegid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Elu on kompromisside kunst ja seetõttu tuleb osata ka ennast kehtestada.

Teed kolm hommikut järjest omletti ja ajapuudusel midagi enamat ei tee ... ning neljandal hommikul küsitakse, miks nii vähe omletti tegid.

See ei ole kompromiss :D

Aga kuidas sa teed omletti? Võid tema tükile ju midagi meelepärasemat juurde lisada (nt. küsid, et millega talle sobib).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Elu on kompromisside kunst ja seetõttu tuleb osata ka ennast kehtestada.

Teed kolm hommikut järjest omletti ja ajapuudusel midagi enamat ei tee ... ning neljandal hommikul küsitakse, miks nii vähe omletti tegid.

:D

Tegelikult, kui nüüd sügavalt järele mõelda, siis äkki kehtestangi ennast liiga vähe...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See ei ole kompromiss :D

Aga kuidas sa teed omletti? Võid tema tükile ju midagi meelepärasemat juurde lisada (nt. küsid, et millega talle sobib).

Ega ma väga palju enda omletiga ei trikita. Aga kui on tunne, et tahaks midagi huvitavamat, siis panen kahest täismunast ja kahest munavalgest (oleneb munade suurusest, enamasti piisab tegelikult kolmest munast) ja törtsust piimast tehtud omleti sekka paprikat, hakkliha ja viilu juustu.

--

Ta on öelnud mulle lihtsalt, et talle omlett ei meeldi ja siis ma väga ei olegi talle pakkunud omletti... :ph34r:

Muudetud kasutaja j2nkuuu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega ma väga palju enda omletiga ei trikita. Aga kui on tunne, et tahaks midagi huvitavamat, siis panen kahest täismunast ja kahest munavalgest (oleneb munade suurusest, enamasti piisab tegelikult kolmest munast) ja törtsust piimast tehtud omleti sekka paprikat, hakkliha ja viilu juustu.

--

Ta on öelnud mulle lihtsalt, et talle omlett ei meeldi ja siis ma väga ei olegi talle pakkunud omletti... :ph34r:

Aga muna mingil muul kujul? Keedumuna näiteks? Lõppkokkuvõttes kasulikum ka ;)

---

Aga tehke nii, et panete mõlemad paberile kirja kõik variandid, et mis keegi hommiku- ja õhtusöögina süüa sooviks ning leiate sellest ühisosa?

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga muna mingil muul kujul? Keedumuna näiteks? Lõppkokkuvõttes kasulikum ka ;)

---

Aga tehke nii, et panete mõlemad paberile kirja kõik variandid, et mis keegi hommiku- ja õhtusöögina süüa sooviks ning leiate sellest ühisosa?

Keedumuna läheks küll jah, nagunii kui putru teen hommikul, siis ikka keedumuna ka kõrval.

Aga pudruvalikust oleks meil ühine ainult tatar. Riisi- või mannaputru ei tee ma põhimõtteliselt juba (samahästi võiks lihtsalt pätsi saia süüa... ok, äkki kaldun liiga äärmustesse, aga minu jaoks need kaks on kõige mõttetumat pudru üldse) ja näiteks kaerahelbeputru tema ei söö.

See kirjapaneku idee plõksib ka mul juba eilsest peas tegelikult, aga vajas meeldetuletamist. Aitäh, oled suureks abiks! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njah karm asi aga selline on elu kahjuks.Olen püüdnud näiteks oma vanavanematele toitumist selgitada jne aga peale näilist mõistmist ja arusaamist tuleb teema lõpetuseks selline kirves,et oi oi oi.

Keeldumine nende toidust tähendab neile seda,et nende söök ei kõlba või pole piisavalt hea.Võibolla ma üldse pirtsutan jne.Ega siin suurt midagi teha ei olegi.

Kui tegemist aga omaenda perega siis probleem ehk isegi raskem ning kompromisse leida raske kuid mitte võimatu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njah karm asi aga selline on elu kahjuks.Olen püüdnud näiteks oma vanavanematele toitumist selgitada jne aga peale näilist mõistmist ja arusaamist tuleb teema lõpetuseks selline kirves,et oi oi oi.

Keeldumine nende toidust tähendab neile seda,et nende söök ei kõlba või pole piisavalt hea.Võibolla ma üldse pirtsutan jne.Ega siin suurt midagi teha ei olegi.

Kui tegemist aga omaenda perega siis probleem ehk isegi raskem ning kompromisse leida raske kuid mitte võimatu.

Tean täpselt, millest räägid! Vanaemaga see väga tundlik teema tõesti.

Noh, kuna ma elan omaette juba mõned aastad, siis pere saab mul aru minu toitumisharjumustest ning ei ürita neid enam muuta (olen raske kadalipu edukalt läbinud), aga kui me noormehega hakkame koos elama nii, et ta tuleb otse kodust... mul ei saa lihtne olema :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui Te saate vanemaks, siis jõuate arusaamisele, et see toitumisteema on Teie kõige väiksem mure kooselus :D

Argo

Kui see on kõige väiksem mure ja praegu on see juba nii suur mure, siis no ema anna padruneid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainult rumal muigaks selle teema üle.Toitumine,söömine on ja jääb niiakaua kui ka inimkond eksisteerib.

Aga eks jah niikaua kui siseelundkond rasva ei mattu siis pole ka ju probleemi sellele inimesele.hiljem nutetakse ja halatakse,et miks ma küll varem ei võinud õigesti toimida.

Seetõttu arvan,et pole mõttet hakata demagoogitsema.Perekonnad on erinevad,probleemid erinevad jne jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumine,söömine on ja jääb niiakaua kui ka inimkond eksisteerib.

Ei saaks rohkem nõustuda!

Kui see teema ei oleks mulle oluline, poleks ma nõu ja toetust otsima tulnud... Aga no tõesti, ma olen mures, kuigi mitte liigselt, sest kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab :rolleyes:

Tahaks nii, et mõlemad oleks rahul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma seda kooselamise teemat ei puudutaks vaid ütleks hoopis, et ei ole erilist vahet, kas sa oma insuliini kõigutad 4-5x päevas riisi ja kartuli või puuviljadega ja sepikuga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma seda kooselamise teemat ei puudutaks vaid ütleks hoopis, et ei ole erilist vahet, kas sa oma insuliini kõigutad 4-5x päevas riisi ja kartuli või puuviljadega ja sepikuga.

Tänan, et sellele tähelepanu osutasid. See asi sai üldiselt veidi valesti kirja pandud - jäi nagu mulje, et mu süsivesikuteks ongi hunnik puuvilju ja päts leiba/sepikut päeva lõpuks selle 4-5 toidukorra peale. Tegelikult ikkagi nii ei ole, aga ma ei viitsi hakata oma menüüst lähemalt rääkima, sest esiteks on mul asi paigas ja teiseks on foorumis kerge üleküllasus nendest menüüde lahkamise teemadest, las käesolev teema keskendub erinevate toitumisharjumustega inimeste kooselu toimimisele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×