Jump to content
AmAcC

treening dieedi perioodil

Recommended Posts

nagu ma olen aru saanud on kasvab lihas kui tarbid piisavas koguses valke, sööd rohkem kui kulutad. kaalulangetamise perioodil pead tarbima vähem kaloried kui kulutad et progress toimuks. aga küsimus selle kohta oleks et kui ma treenin dieediperioodil siis kuidas tagada et lihasmassi oluliselt ei kaotaks, sest pean tarbima vähem kui kulutan?? olen kasvatanud mõningal määral lihasmassi ja muidugi on kogunenud talvega ka rasva. sellest on vaja suveks lahti saada aga kuidas edasi treenida ja toituda nii et lihasmassi kadu oleks minimaalne? kas dieediperioodil kui tarbid vähem kui kulutad ning samal ajal jõusaalis edasi treenides lihasmass kaob märgatavalt? oleksin väga tänulik mõne selgituse eest. aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minimaalne defitsiit. 10% miinust on selline sobiv kustmaalt on kaalukadu veel piisavalt märgatav, et endal juukseid välja ei kisu. ;) - Valgud hoia kõrgel, kõrgemal, kui massi tegemise ajal. Rasvu ära samuti unusta kuna hormonaalsüsteem saab niigi kergelt põntsu alakaloraazis.

Jätka korralikult trennide tegemisega.

Kui dieet on õigesti tehtud siis jõukadu ei saa olema ning pigem peaksid ka kõik jõunumbrid kasvama vaikselt. Seega säilib ka enamus lihast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen hetkel samuti dieedil ja Archiga ühel nõul. Isiklikult olen 4-5 korda nädalas saalis, hommikusöök koosneb peamiselt valgust ja rasvadest, edasi trenn, pärast korralik praad, õhtuks salat ja tuunikalakonserv, kalafilee või kana. Kui hilisõhtul veel nälg näpistab, siis viskan ühe muna ka sisse :)

Idee siis selles, et lihas kasvab ka defitsiidis olles, kui valgud piisavalt kõrgele ajada, kuid mitte täistoitumisega sarnasel määral

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Idee siis selles, et lihas kasvab ka defitsiidis olles, kui valgud piisavalt kõrgele ajada, kuid mitte täistoitumisega sarnasel määral

Seda tahaksin mitte-keemikul näha küll. :P Hea on, kui lihasmass säilib, üldiselt kipub ikka mingil määral vähenema.

Mida rohkem pead kaalu kaotama, seda rohkem võib lihas kaduda. Mida aeglasemalt alla võtad (nt 300-500g nädalas oleks ok), seda vähem lihas kaob.

Nagu on öelnud Indrek Otsus: "Absoluutselt loogiline on, et trenn, mis aitas lihast kasvatada, aitab seda ka hoida." Ehk siis treeningud peaksid jääma sama raskeks: kehale on vaja anda signaal, et elutingimused on nii rasked, et jõu ja lihasmassi püsimine on eluliselt vajalikud.

Kui võimalik, suurenda treeningvahendi raskust. Mingil määral võib olla võimalik jõunäitajaid isegi suurendada. Samas muidugi võid nt lõuatõmbeid rohkem jõuda, kui lõpuks 10 kg vähem kaalud. Kui minna äärmustesse ehk kulturismivormi, siis kipuvad raskused ikkagi varem või hiljem veidi langema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh, seda rääkis mulle Silbaum ja hetkel tundub küll, et mehel oli õigus. Mõistagi kehtib see alustavate treenijate kohta, edasijõudnutel efekt puudub.

Algajatel on jah võimalik nn rasva põletada ja lihast kasvatada samal ajal. Treeningutega alustades hakkab lihaste veesisaldus suurenema ja võib öelda küll, et lihas kasvab. Otsuse raamatus oli minuteada tõesti soovitus dieedi ajal valke veidi rohkem tarbida. Põhjenduseks oligi vist lihase taastusmaterjaliga varustamine alakaloraaži ja Otsuse meetodil kindlasti ka lisandunud suure aeroobse treeningu tingimustes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, mis siin salata- siiani olen võistlusteks ikka 2-3 cm igalt poolt ümbermõõtudes kaotanud kui mingi 14-15 kg maha olen saanud... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga umbes kui suur peaks dieedil olles see rasva päevane tarbimine protsentuaalselt olema?

Ei ole sulle keegi võimeline vastust andma, tuleb järgi proovida, võidakse ainult soovitada.

Kunagi langetasin kaalu norm tempos ja süsivesikud olid 50 %, rasv max 25-30, jõud ja lihased kadusid mühinal, iga nädal võtsin mingist ajast alates 5 kg rinnalt surumises kangilt vähemaks. Praegu kaotan kaalu 40 % rasvasisaldusega kogu toitumisest ja jõudu ei kao eriti (süsikad 25 %)l. Samas on palju neid, kes kaotavad rasva ka 60 % süsikatega.

Seega tuleb ise järgi proovida, kuu ajaga saad ka vastuse, kuidas sinu keha toimib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihasmassi kadu dieedi ajal sõltub ka suuresti kaalulanguse tempost, mida väiksem see on, seda vähem kaotad ka lihast - selge kui oled algaja ei imesta kui sa samal ajal ka lihast mingil määral juurde saad ,kuid seda palju me kaotame või juurde saame on tegelikult raske mõõta. Põhiline mille järgi hinnata saame on jõunäitajate seis ja visuaalne pilt kui on jõudu ja ka väljanägemine on võimas, siis tõenäoliselt on ka lihasmassi kadu olnud minimaalne.

Ideaalne on mitte üle 300 - 400 grammi nädala alla võtta, selle tempoga teed suure tõenäosusega maksimaalse, et lihast säilitada. Kui aga kaotad juba rohkem kui 500 gr nädalas rääkimata 1 kilost, siis on ebatõenäoline et see kõik rasva arvelt on läinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×