Jump to content
OldMan

Vajan nõu

Recommended Posts

Ehk antioksüdant.

C-vitamiini päevane soovitatav kogus on 75 mg, sellise koguse saame näiteks:

* 10 g kibuvitsamarjadest,

* 40 g astelpajumarjadest, paprikast või petersellist,

* 60 g mustadest sõstardest,

* 90 g spargelkapsast,

* 110 g kiivist, lillkapsast, maasikatest, murakatest või tillist,

* 150 g punastest sõstardest,

* 190 g kaalikast,

* 200 g valgest peakapsast, apelsinidest, mandariinidest või sidrunitest,

* 210 g apelsinimahlast,

* 250 g karusmarjadest.

http://www.fitness.e.../177/vitamiin-c

...kuna C-vitamiini metabolism (ainevahetus) toimub enamasti stressi olukorras, on sportlasele vajalik kogus vähemalt 200-300 mg päevas...

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

100g kalaõli vs 200g, hind sama..

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Parandan veidi. Rootsis on energiajoogid keelatud alla 16 aastastele noortele. seda vöetakse siin päris tösiselt. Ja siis möned nagamanid kambakesi 'sheerivad' yht jooki ja jälgivad, et keegi peale ei satuks. :)

Schweeden. Where 90% of the world's weirdest laws come from :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

C-vitamiini päevane soovitatav kogus on 75 mg

Kes soovitas ? :D

Mina näiteks soovitan 3 g ja see on ka see oletatav kogus mida inimese eellane toiduga sisse sai kui ühel friigil C-vitamiini sünteesiahel katki läks aga ta ära ei surnud tänu söögist saadavatele kogustele, ja sai hulga lapsi, kellest me põlvneme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline oli nt tänane toitumine.

Siin ta on :

Hommik 8.30 -

200ml rohelist teed.

60g neljaviljahelbe putru.

32g sepik, sellepeale panen viiu sinki / juustu või / kurki /tomatit.

60g muna.

2 kapslit Olimp Gold Omega Caps.

Vahepala 10.30

Suur Õun/ 50g kohupiima

Lõuna 12.30

150g kartul

50g kapsasalatit

100g kodujuustu

200ml piima

70g põdraliha

Vahepala 15.30

200g Kohupiim

Õhtu 18.30

80g kanaliha

140g spagette

200ml keefirit

50g Kurgi-tomati salat oliiviõlis

Hilisõhtune 10.30

200g kohupiima

On veel üks probleem, nimelt olen eelnevate päevadel arvutused kokku löönud ja ei saa 200g valgukogust kätte, tuleb sinna 130-150 juurde, mida ette võtta ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hommikul näiteks mune rohkem ja õhtul 80g kanaliha asemel pigem 200+, spagette võid julgelt vähemaks võtta, eriti kui eesmärk rasva vähendada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hommikul näiteks mune rohkem ja õhtul 80g kanaliha asemel pigem 200+, spagette võid julgelt vähemaks võtta, eriti kui eesmärk rasva vähendada?

Jah, eesmärk on rasvapõletada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis jälle väike küsimus.

Kuna eesmärk on rasvapõletada, siis kas dieediga kaob ka jõud?

Sellessuhtes, et kõik jõunäitajad vähenevad, kükk, rinnalt surumine jne... .

Ise teen 2x nädalas aeroobset ja 3x nädalas jõutrenni

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis jälle väike küsimus.

Kuna eesmärk on rasvapõletada, siis kas dieediga kaob ka jõud?

Sellessuhtes, et kõik jõunäitajad vähenevad, kükk, rinnalt surumine jne... .

Ise teen 2x nädalas aeroobset ja 3x nädalas jõutrenni

Ma ei tea, kuidas teistel on. Võibolla oskavad paremini oma sööke sättida kui mina. Mul vähenesid kõik jõunäitajad. Lisaks tekkis mingi letargia või energiapuudus või apaatsus... Konfisin oma söömise nii ringi, et kaal püsib ja jõud tõuseb vaikselt. Pekk põleb ka ilmselt väga aeglaselt, no on vaevu märgata kui võrrelda mingeid kuu vanuseid pilte.

Ma ei ole mingi sportlane ega pesumodell ja ei kavatse selleks hakata ka, tervisele ohtlikult paks ka enam pole. Minu seisukoht on, et aega on, prse see dieet, elu tuleb mõnusalt elada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainus garantii lihasmassi säilimiseks on võimalikult aeglane kaalulangus ja massile suunatud treening! Tuleb säilitada võimalikult normaalne toitainete vahekord.Suureneb valgu osakaal, sest kärped puudutavad rasva ja süsivesikute tarbimist. Mida madalam on kaloraaž, seda suurema osa sellest katab valk. Üle jäänud kaloraažist peaks süsivesikud katma võimalikult suure osa,sest see on tähtis kõrge treeningusuutlikkuse ja taastumiskiiruse säilitamiseks.Rasva mitte vähem kui 50g.

Õige toiteainete vahekorra ja massile suunatud treeninguga võivad jõunäitajad ka suureneda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainus garantii lihasmassi säilimiseks on võimalikult aeglane kaalulangus ja massile suunatud treening! Tuleb säilitada võimalikult normaalne toitainete vahekord.Suureneb valgu osakaal, sest kärped puudutavad rasva ja süsivesikute tarbimist. Mida madalam on kaloraaž, seda suurema osa sellest katab valk. Üle jäänud kaloraažist peaks süsivesikud katma võimalikult suure osa,sest see on tähtis kõrge treeningusuutlikkuse ja taastumiskiiruse säilitamiseks.Rasva mitte vähem kui 50g.

Õige toiteainete vahekorra ja massile suunatud treeninguga võivad jõunäitajad ka suureneda.

Tänan !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere !

Kuna nüüd on olemas korralik toitumiskava, siis tahtsin küsida treeningute pealt.

Kuna langetan kaalu, siis tahaksin peale aeroobse trenni ja jõutrenni teha.

Kas ma võin teha 1.nädal 2x nädalas aeroobset ja 2.nädal 2x jõutrenni ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere !

Kuna nüüd on olemas korralik toitumiskava, siis tahtsin küsida treeningute pealt.

Kuna langetan kaalu, siis tahaksin peale aeroobse trenni ja jõutrenni teha.

Kas ma võin teha 1.nädal 2x nädalas aeroobset ja 2.nädal 2x jõutrenni ?

Keskendu jõutreeningutele. Aeroobne võib aidata sul lisakaloreid põletada aga lihasmassi säilimise seisukohalt pole mõtet sellega liiale minna. Samas, kui kogu nädala treening on näiteks 2x jõusaal ja 2x pikem aeroobne siis see on täiesti ok.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõlemad on OK, aga lihtsalt jõutreening aitab sul lihaseid säilitada. Aeroobset võid juurde teha küll, aga mitte päris nii, et iga päev jooksed mitu tundi. Kui sa piirdud paari aeroobse treeninguga nädalas siis see on täiesti ok. Samas võid vabalt ka ainult jõutreeningut teha. Aga aeroobne aitab mõned ekstra kalorid põletada ning tervisele kasuks tuleb ta samuti.

Kaalukaotus ainult puhtalt kaalu kaotamise eesmärgil on tobe. Eesmärk peaks olema siiski vähendada rasvaprotenti. Kui aga jõutreening välja jätta siis kokkuvõttes kaotab ka lihasmassi ning üldpilt võib lõppeks olla selline "skinny-fat", kus kaalud küll vähe, aga oled ikka lodev, sest lihasmass on väike.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×