Jump to content
Guest Kodunetreenija

Käte surisemine

Recommended Posts

Guest Kodunetreenija

Tere!

Olen mõned kuud kodus trenni teinud (alustasin eelmise aasta lõpus, enne seda ei ole trenni teinud järjepidevalt mitu kuud ja terve elu jooksul pole teinud trenni, mis arendaks lihaseid kõvasti). Üritan treenida tervet keha ühtlaselt. Teen kätekõverdusi, lõuatõmbeid, kükke ja kasutan ka hantleid. Mõned nädalad tagasi hakkasin tegema intensiivsemalt trenni ülakehale. 10 kätekõverdust kitsalt, 10 õlgade laiusel, 10 laialt - need teen järjest. Peale lõuatõmbeid teen veel hantlitega biitsepsile täiendavat trenni jne.

Täna tekkis rinnalihaseid venitades kätes päris tugev surin, käed hakkasid ära surema (täna ei olnud esimene kord, aga surin on järjest sagedasem). Samuti surevad käed öösel magades ka ära.

Milles on asi, kas ülekoormus, mingite ainete puudus või midagi muud ja kuidas saaks sellest surinast lahti saada?

Toitumine peaks mul korras olema. Olen 16 aastane, kaalun 56kg ja suudan teha 11 lõuatõmmet ilma jõnksutamiseta, sirgelt rippudes krõnksus jalgadega. Alustasin eile Armstrongi lõuatõmmete korduste suurendamise programmiga, loodan 1 kuu pärast 15 lõuatõmmet teha juba.

Olen iga asjaliku vastuse eest tänulik! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Ma ise arvan et sul mingis kohas "compartment sündroom" või saab närv rinnalihast venitades ülevenituse.

Venita rinnalihast kõverdatud küünarliigesega esiteks, nii proovimise pärast.

Äkki täpsustad kuidas su käed surisevad? kas näiteks väike ja selle kõrval olev sõrm?

Igatahes ma arvan, et sul on n.brachialis (õlga läbiv närv) kuskilt kompromiteeritud, kas siis rinna juurest, triitsepsi või küünarliigese juurest.

9129_15237_5.jpg

Aga seda, kas ta on sul ülevenitatud või kuskilt kokku pressitud, ma sulle interneti teel öelda ei oska. Sa võid proovida seda teistsugust venitust ja siis mööda seda närvi kulgemist kuni kaenlaauguni välja masseerida. (kollased jooned pildil)

Igatahes anna teada, kuidas läheb, seniks parimat!

Georg, teiping.ee

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul endal oli ka midagi sarnast

Kui tegin Smith masinaga kükke ja kätega kangist kinni hoidsin siis ajapikku ühes asendis käte hoidmisest hakkasid ka käed surisema

(tegin pikki seeriaid ja kordusi, seega olid käed pikalt ühes asendis ja pinges)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, tegin endale kasutaja, et saaksin vastata selle teema all.

Täna just proovisingi venitada kõverdatud küünarliigesega, muidu venitasin sirgete kätega. See surisemine on alates küünarliigesest kuni sõrmede otsteni. Alguses on nõrgem, pärast muutub tugevamaks venitamise ajal. Selline nagu torkiv surin vms., mis sarnaneb veidi sellele, kui peale lumes püherdamist leiliruumi tagasi minna. Praegu ei oska mälu järgi eriti täpsemalt kirjeldada.

Vaevalt, et mul on ülevenitus, sest ma ei venita väga tugevasti ja kaua. Kui see on "compartment sündroom", kas siis seda on kuidagi võimalik ravida ka.

Kordan igaks juhuks seda, et magades hakkavad käed ka surema. Siis ma hakkan näppe rusikasse panema ja siis jälle välja venitama, kiiresti, see aitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Massaaž, soe (soojakott näiteks, see geelkott on saadaval apteegis), venitus.

Ühel mulle kirjutanud kasutajal oli sarnane jama ja sai lahti, ehk võib siin vähe täpsustada kui tihti ja mida ta tegi?

Kas sureb terve käsi või läheb mingi üks piirkond esimesena tundetuks? Siit näiteks, võid värvi öelda.

arm_hand_dermatomes.png

aga üldiselt on ikka ravi suures piiris sama

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas näiteks väike ja selle kõrval olev sõrm?

mul endal oli parema käe väike sõrm ja selle kõrval olev sõrm mõnikord peale trenni kas "tuim" või surises. Enam seda ei ole. Kuna siin teemaks läks siis ma küsiks ka millega võiks olla tegu.

Kas ROtter-i poolt maintud magneesiumi puudus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul endal oli parema käe väike sõrm ja selle kõrval olev sõrm mõnikord peale trenni kas "tuim" või surises. Enam seda ei ole. Kuna siin teemaks läks siis ma küsiks ka millega võiks olla tegu.

Kas ROtter-i poolt maintud magneesiumi puudus?

Ulnaarnärv ilmselt kuskilt kompressiooni all, näiteks lihase poolt. Klassikaline keiss.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küünarliigesest alates terve käsi. Proovin järgmisel korral piirkonnad täpsemalt meelde jätta, polegi sellise pilguga konkreetselt vaadanud, mis piirkonnad täpselt. Homme või ülehomme kirjutan uuesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aa, ja kui kedagi huvitab, kas see Armstrongi programm töötab, siis andke teada ja ma teen kas uue teema või kirjutan siia samma 2 ja 4 nädala pärast uuesti.

Ma tahaks veel küsida, et kas võib teha peale lõuatõmbeid (25 korda 5-10min jooksul) veel hantlitega ka 3 seeriat biitsepsile, või on siis juba ülekoormus? Sama küsimus oleks ka selle harjutuse tegemise kohta: http://www.weight-training-guide.net/training/images/back_dr.jpg Alaselga treenin nii, et lasen kellegil kodus jalgade peale istuda ja siis teen voodi ääre pealt ülakeha tõstmisi, samal päeval.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praegu istusin arvuti taga, küünarnukid laual, parema käelaba oli vasaku käe nukkide peal. Järsku hakkas vasaku käe väike sõrm tõmblema, liikus ette-taha iseenesest, mitte küll palju, umbes 1 cm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled proovinud ka mu n6uandeid järgida, kuidas edeneb?

Kui minu soovitused nädala-paariga ei aita, v6ta ette reis neuroloogile v taastusarstile, ehk saad ka mingi hea fysio vastuv6tule kui väga hästi läheb..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on ka öösel käsi nn ära surnud aga ainult siis kui kätt magades pea all olen hoidnud. Ise arvan, et asi lihtsalt selles, et pea surub verevarustuse osaliselt kinni. Sõrmed lähevad külmaks ka. Või on asi millsekis muus?

Muudetud kasutaja k88 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on ka öösel käsi nn ära surnud aga ainult siis kui kätt magades pea all olen hoidnud. Ise arvan, et asi lihtsalt selles, et pea surub verevarustuse osaliselt kinni. Sõrmed lähevad külmaks ka. Või on asi millsekis muus?

Loe yleval kirjutatut, väga konkreetsed teatud närvile viitavad kaebused ka treeningjärgselt.

Tegemist võib olla ka karpaalkanali sündroomiga:

http://www.eestiarst...ed_aspektid.pdf

V6i mis t6enäolisem, compartment syndroom kyynarliigeses v6i kubitaalkanali syndroom..

http://www.eatonhand.com/hw/hw007.htm

cubital0.gif

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Istusin saunas eile, see annab vist pareminigi sooja kui see soojakott, venitan ka. Täna öösel ei surnud käed ära ja praegu venitades ei olnud üldse mingit surinat tunda. :) (see võib ka mingi juhus olla)

Tänud nõuannete eest, nädala pärast umbes annan teada, kas on see surin täiesti ära kadunud või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Istusin saunas eile, see annab vist pareminigi sooja kui see soojakott, venitan ka. Täna öösel ei surnud käed ära ja praegu venitades ei olnud üldse mingit surinat tunda. :) (see võib ka mingi juhus olla)

Tänud nõuannete eest, nädala pärast umbes annan teada, kas on see surin täiesti ära kadunud või mitte.

Kuidas läinud on?

Tavaliselt kui asi lahenenud on, siis ununevad k6ik enne antud lubadused ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh, see läks täitsa meelest ära jah. Eks nii olegi, et kui probleem sujuvalt kaob, läheb see meelest ära ja ei mõtle enam sellele.

Surin on märgatavalt väiksemaks jäänud, peaaegu et kadunud isegi ja öösiti ei sure käsi enam nii kergesti ära. Tänan abi eest! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore et sain abiks olla, jätka neid tegevusi ^_^

Ja teised, kellel on mingid mured või probleemid, siis georg@teiping.ee ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×