Jump to content
choco0

Kui tihti treenida?

Recommended Posts

Ja see ongi asja mõte. :)

Kohati on tunne, et naistel tasuks üldse kaalud aknast välja visata. Keerab neil juhtmed liiga haigelt krussi. Hakkavad paanitsema ning toitumine lendab suure kaarega kuu peale. No tee või tina aga pooltel naistel on silmad märjad, kui kaal järsku 100g eilsega võrreldes juurde viskab. Jube mentaliteet. :P

DLB - naine pildil - oleks arvatavasti ülisale isegi 60kg juures ning täiesti normaalse välimusega isegi 65kg juures.

Ja siin mõni nutab, et 47kg ja paks. Lihtsalt lihasmassi nietu. Kui aga hakata sealtpoolt veel kaalu alla kiskuma siis on puhta näljahädaline valmis.

Agreed.

Pidev kaalumine pole mõningal juhul niivõrd objektiivne tegevus (kui just võistlev sportlane ei ole), et see oleks õigustatud võttes arvesse selle tegevuse stressorlikkust (nt. mõni vaatab, et on 100g juurde tulnud ning hinnates seda teadmist katastroofiliseks ehk tõuseb kortisooli tootmine ning näilikkusest saab veelgi karmim tegelikkus? :D)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Dziizas, ma olen 2x siia pika teksti maha kirjutanud aga google chrome lööb oma errorit ise ette, enne, kui postitus valmski on :S

enam ei jaksa kirjutada.

Igatahes seoses kiirete aegadega koolis ja suurte väljaminekutega eraelus, pole jõudnud alates eelmisest nädalast trenni. Kahju on, väga kohe. Mulle meeldib seal, tunnen end nagu kodus. Katsun järgmisest nädalas taas joone peale saada ja välja vedada 3x nädalas mai lõpuni. Pean hakkama saama.

Menüü lubasin ka üles panna, aga kuna see müstiliselt kadunud mu arvutist, siis..See kas hilineb või tuleb uuem menüü järgmise nädala lõpus, sest nüüd mõned päevad polegi kirja pannud. Ei tea, kuidagi ära vajunud see kirjutamine, aga peab end sundima jällegi.

Piltidest nii palju, et neid olen algusajast peale teinud :)

Aga oot- mis te tahate mulle öelda, et müsli ja jogurt ei ole siis head toiduasjad? Ma lausa vajan joguritit viimasel ajal, nii nii isutab.. Võin januga lihtsalt klaasitäie ära juua :D

+ PALUN keegi suunake mind sellele teele, et kuidasmoodi ma saan arvutada nt. 100g pähklite energia/misiganes arvu, et kuidas ma tean, palju ma siis hiljem kulutama pean energiat? Ja samuti palju on minu enda soovitatav kalorite hulk päevas (tarbida) ja palju ma sealjuures kulutama peaks!! Kavatsen ka selle ette võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaloriarvuti, siin saad teada, mis palju kaloreid annab

http://www.fitness.ee/kaloriarvuti

Ja siit saad sa arvutada enda eksisteerimisele kuluva energiahulga. See tuleb julgelt korrutada 1,3, et saad enda päevane energiakulu.Ja edasi võid lugeda mõnest teisest teemast kuidas valke, rasvu ja süsivesikuid seal arvutada.

http://www.fitness.ee/bav-arvuti

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

+ PALUN keegi suunake mind sellele teele, et kuidasmoodi ma saan arvutada nt. 100g pähklite energia/misiganes arvu, et kuidas ma tean, palju ma siis hiljem kulutama pean energiat? Ja samuti palju on minu enda soovitatav kalorite hulk päevas (tarbida) ja palju ma sealjuures kulutama peaks!! Kavatsen ka selle ette võtta.

See arvutamine.. et kui ma nüüd niipalju söön siis ma pean pärast niipalju trenni tegema, et see maha võtta... 'tis a slippery slope.

Ole ettevaatlik - 1. see et sa pärast selle nö maha treenid võib anda "loa" igasugu pahna süüa 2. omamoodi buliimia võib sealt areneda

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

/.../Katsun järgmisest nädalas taas joone peale saada ja välja vedada 3x nädalas mai lõpuni. /.../

See on juba teine kord üpris lühikese aja jooksul. Teema pealkiri on "kui tihti treenida", no misasja sa küsid seda kui sul nagunii distsipliin puudub? Sel juhul vahet ju pole. Vabandust, aga mis on need objektiivsed asjaolud, mis takistavad sind trenni minemast täna? Kas homme, Suurel Reedel, on metsajooks või jalgrattaga sõitmine keelatud (ma ise selliseid asju ei tea, sest ma uudiseid ei vaata)?

Kui kõik muu on suurema prioriteediga kui sport, siis sellisel juhul on normaalne, et just sport (sh. puhkus, toitumine, trenn) on need, mis kannatavad. Kui palju sa täna õhtul telerit kavatsed vaadata? Aga arvutit, ma ei mõtle diplomitöö pärast vaid Facebook, Google+, 9gag jne? Sotsiaalset suhtlemist saab harrastada ka sporti tehes. Muuda oma aja kasutamise prioriteete ja ole järjepidev. Mul on selline tunne, et sul oleks trenni nõu asemel hoopis palju rohkem vaja vaja aja juhtimise teemalist koolitust. Ära oota trenniga alustamisega või toitumise muutmisega kuni lõpliku teoreetilise tõe selgumiseni (etteruttavalt informeerin, et seda pole), vaid ole pidevalt asja juures ja tegutse selle informatsiooni baasilt, mis sul hetkel on. Sa võid olla toiduainete toiteväärtuse arvutamise või trennikavade koostamise maailmameister, aga kui sellest teooriast mitte midagi praktikasse ei jõua, siis on sellest vähe abi.

Võta enda sloganiks TNT: Today, Not Tomorrow.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga arvutit, ma ei mõtle diplomitöö pärast vaid Facebook, Google+, 9gag jne? Sotsiaalset suhtlemist saab harrastada ka sporti tehes.

Nt uuri kas sul sõpradel on runkeeper või endomondo vms kontosid. Tee ka. Asenda FB-s tehtavad/vaadatavad postitused kelelgi lõunapiltidest hoopis sõpradega väikse võistluse pidamisel.

Nt, kes tegi see kuu kõige rohkem trenne, kes kõige kangemaid, kes migni raja kiiremini läbis jne. Ja siis seal likeige teineteise trennitegemisi ja kommenteerige, "mees sa oled hull peast 3 tundi sellist trenni järjest!??" Ja kui sa mingi hea tulemuse kuskil teed saad uhkeldamiseks ka otse FB-sse jagada ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea kas seda raamatukogudes ka saada on?

Selleks vaata http://www.lugeja.ee/record/501096 ja vali tab "Leidumus". Mõned üksikud raamatukogud (sealhulgas Rahvusraamatukogu) pole seal küll esindatud.

Aga 6.15€ vast pole liiga palju sellise ilusa raamatu eest. Raamatupoes saab ju ka sirvida asja sisu, et otsustada, kas see on see tee mida oleks vaja käia. Raamatukogu laenutab seda sulle vaikimisi kolmeks nädalaks, aga neid retsepte oleks

võibolla kasulik jälgida mitu aastat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on juba teine kord üpris lühikese aja jooksul. Teema pealkiri on "kui tihti treenida", no misasja sa küsid seda kui sul nagunii distsipliin puudub?

Antud juhul jääb asi siiski raha taha!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Antud juhul jääb asi siiski raha taha!

Mets, tänav ja muu õueruum ei ole praegu veel tasuline liikumisruum, vbl varsti on transport tasuta ja jalamehed maksku aga noh raha pärast küll trenn tegemata ei jää.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mets, tänav ja muu õueruum ei ole praegu veel tasuline liikumisruum, vbl varsti on transport tasuta ja jalamehed maksku aga noh raha pärast küll trenn tegemata ei jää.

Tõsi ta on, kuid pidasin silmas, et pole saanud BODYPUMPis käia, jalutanud jne olen ikkagi, ega seepärast tõesti koju arvutisse ei jää istuma.

Tänud!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsi ta on, kuid pidasin silmas, et pole saanud BODYPUMPis käia, jalutanud jne olen ikkagi, ega seepärast tõesti koju arvutisse ei jää istuma.

Kas sul jalgratast ei leidu kodus olema? Ise näiteks joosta ei viitsi,aga rattaga ringi veereda küll.Jalutamine on tore küll,saab kopsud puhtaks,aga trennina ei tea,ei saa sellist vunki kätte sellest ma pakun. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis te jamate, et raha pole.

Ma käin õhtuti väljas jalutamas ning siis mänguväljakul tõmban mitu seeriat lõuga, teen kätekõverdusi, rööbaspuudel surumisi ja igasugu muid asju. Toss väljas ning lihased kutud vaat-et rohkemgi, kui peale jõusaali.

Nina toast välja pista ning leiab sittakanti võimalusi trenni teha. Peab ainult viitsimist olema pekk majast välja tõsta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis te jamate, et raha pole.

Ma käin õhtuti väljas jalutamas ning siis mänguväljakul tõmban mitu seeriat lõuga, teen kätekõverdusi, rööbaspuudel surumisi ja igasugu muid asju. Toss väljas ning lihased kutud vaat-et rohkemgi, kui peale jõusaali.

Nina toast välja pista ning leiab sittakanti võimalusi trenni teha. Peab ainult viitsimist olema pekk majast välja tõsta.

Täiesti õige. Ma ise hetkel välismaal hotellis ja siin saab ka teha kätekõverdusi, kõhulihaseid. Lisaks liigutasin kaks tõiesti õigel kõrgusel olevat lauda sobivale kaugusele ja sain teha või siis imiteerida rööbaspuudel surumist. Pildil kujutatud:

4552_orig.jpg

Lisaks on õudes ka mänguväljak kus kiikusid hoiab üleval 70x35mm nelikanttoru, mille peal saab täitsa edukalt lõuga tõmmata.

Kindlasti annab päris korraliku toonuse ka igahommikune võimlemine. Igasuguseid kodus teostatavaid harjutusi saab ka netist uurida, kasvõi siiit http://www.youtube.com/watch?v=qQLxf56j7Nw

No ja lõpetuseks kuldsed sõnad: Kes tahab trenni teha näeb igalpool võimalusi, ülejäänud näevad ainult vabandusi, miks ei saa midagi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×