Jump to content
choco0

Kui tihti treenida?

Recommended Posts

On olemas selline tore koht kust saad vaadata endale harjutusi teatud lihastele: http://www.fitness.ee/harjutustepank

Mulle tundub et Sul pole kannatust eriti palju antud, paari nädalaga juba loodad mingeid silmaga märgatavaid tulemusi näha. Sa pead arvesse võtma, et kuna Sa just alustasid siis Sa arvatavasi pole veel kõigest nii väga hästi aru saanud, et mis kuidas ja miks töötab. See foorumi keskkond on täis kulda väärt informatsiooni, nii et kui on tõsine soov ennast vormi ajada siis pead ise vaeva nägema, ja uurima siin foorumis ringi, loe eelnevaid teemasid ja kahma informatsioone sealt, ja kui tekkib küsimusi siis küsi üle.

Ja Sinupuhul ei tohiks see kaalu number küll midagi määrata, pigem võiks juba rasva lihastesse panna. Kui inimene tõesti emotseb enda kaalu üle, ja kaalub ennast nii 10 korda päevas, siis Sa saad sealt nii erinevaid tulemusi. Nii et ürita ennast ainult 1 korra kaaluda nädalas. Näiteks, mina teen seda esmaspäeval kohe peale ärkamist(käin WC's eelnevalt siiski). Kui Sulle see kaalunumber tõesti nii tähtis on siis katsu ainult 1 korra päevas kaaluda, hommikul järjekordselt peale ärkamist ja WC's käimist.

Kui inimene on "masenduses" siis on väga raske kaalu langetada, toitutakse valesti ja trennist ei tule kah kõik kõige paremini välja. Midagi Sulle lugemiseks:

Ja paastumisest: http://www.spartasport.ee/nouanded/toitumisnouanded/uudis/2010/09/12/argo-ader-paastumine-on-kahjulik

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik reielihased, sh. stabiliseerivad lihased saavad väga hea koormuse klassikaliste funktsionaalsete harjutuste abil, mille kuningas on tavaline kükk. Kõikide väikeste stabiliseerivate ja jala asendit muutvate lihaste trimmimiseks aga mine nt. proovi BodyCombatit - see kubiseb kõikvõimalikest harjutustest, kus töötavad ka kõik lähendajad ja sirutajad jms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan vahepealseid kirjutajaid!

Otsustasin siiski täna menüü üles siia panna- hommikul umbes kümne ajal makaronid hakkliha ja hernestega (nn kastmeks natuke ketsupit, kuivalt ei suuda süüa väga), ca pool tundi hiljem pool tassi kohvi piima ja suhkruga ning mõnuga tühjendasin ka meepurki.... Magusaisu tapppppis! Miskine viie ajal üks amps lihapirukat, rohkem ei lubanud aga ära ka öelda ei saanud. Õhtul siis nüüd natuke enne kaheksat üks pihv (mis meenutas küll rohkem kokkupressitud frikadelle), väike tükk omletti (muna, vorst, roheline sibul) koos herneste ja kodujuustuga. Ning peale panin ketsupit kah- mul komme nii süüa, muidu kuidagi liiga kuiv, nagu ka eespool kirjutasin.

Jalutamas sai ka käidud.

Niisiis.. Esmamuljed?

Muudetud kasutaja choco0 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esmamulje on ....oioioi :wacko: Sa pead sööma hakkama.Hetkel on su menüü nagu nälgival Aafrika lapsel.Löö oma menüüst välja pihvid,makaronid,pirukad,limonaadid ja selline pahn,mis sisaldab suhkruid.Hakka sööma ...hommikusöök-vahepala-lõunasöök-vahepala-õhtusöök-vahepala.Too menüüsse valgud,head rasvad :muna,kala,liha,kodujuust jne jne jne.Vahepaladena puuvili,kodujuust,pähklid.Enne magamaminekut väike kodujuust.Päeva lõpus ürita anda vähem süsivesikuid ja rohkem valke.Ehk siis vähem igasugu kartul,riis...kõik mis sisaldab süskareid.Kalorite arvutamisel on abiks kaloriarvuti,mille leiad tööriistade alt.Toitumisele lisa ka trenn.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Plaanin ka bodypumpi minna järgmine kuu, seniks jätaksin omapäi treenimise, üritan palju jalutada ja katsun toitumise korda saada.

Esmalt siis ajad paika: ideaalne oleks hommikul, korralik söök enne kooli, ehk siis pool 9. Vahepalaks, ei kujuta ettegi, mida süüa.. Ilmselt puudub ka näljatunne. Ning päeval siis korralik toit pool 3, kui jõuan koju.. Koolis väga süüa ei tahaks ka. Õhtul ~7 saaksin ilmselt õhtusöögi.. Ja kui lisada õhtune snäkk vms näiteks kell 10, kas sobiks?

Vaatasin ka kaloriarvuti üle, üritan kasutama hakata.

Muudetud kasutaja choco0 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle vahepala võid ka ära unustada. Pole ühtegi teaduslikku tõestust, et tal mingi efekt oleks. Võid vabalt ka 3 korda päevas süüa, aga need peaksid sisaldama mõnusalt rasva (põhiline energiaallikas), valku ja minimaalselt süsivesikuid.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii, järgin nightq nõuannet :)

Lükkaks siia ka kahe päeva menüü üles.

Eile hommikul siis pool 9 munapuder (2 muna + roheline sibul) ja mannaputru (kogus umbes 50g)

päeval pool 4 patustasin shokolaadiga (50g), sõin õuna (umbes 250g) ja tüki napoleoni kooki (~70g)

kuna jõudsin koju hilja, siis õhtul kella 11 paiku sõin mingit hernemöksi (ümmargune hernes + riivitud muna) ja salatit (kurk-tomat-hiinakapsas-linaseemned).

Täna H pool 9 kaerahelbepuder (paki järgi 45g) ja eilset kurgitomati salatit.

P pmst suutäis eilset toitu (hernemöks :D) ja suutäis salatit jaaaa samuti 400g leiva-pähkli jogurt.

Vahepeal nüüd käisin trennis ka- bodypumpis. Võttis läbi küll, jalad andsid eriti tunda trenni ajal. Aga kogemus ise oli meeldiv, ilmselt jäängi nüüdsest käima.

Ja õhtul kui trennist saabusin (peale üheksat) sõin suppi, milles oli hernest, lillkapsast ja frikadelle ning sama salatit, mis eilegi. Piisavas koguses :D

Saan aru, et ikkagi söön vähe, sest eks vahepeal kipub ka kõht karjuma toidu järgi. Mitte küll nii hullult, aga natuke ikka. Katsun siis vahepalasid ka sokutada kuskile võib-olla.

1 küsimus oleks ka: Kas ma võin edaspidi ka mõned päevamenüüd siia panna üles, et targemate nõu saaks või siis peaksin söögiks ja trenniks blogi tegema? Vaatasin, et teil täitsa olemas see variant.

Muudetud kasutaja choco0 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kus lõunasöök on? Hetkel sa praktiliselt ainult süsivesikuid söödki, sellest ka magusaisu. Need 2 muna siin midagi ei päästa.

Mõtlesingi panna sellised ajad, et söön pool 9 (lähen kooli), pool 3 (tulen koolist) ja pool 8 (õhtusöök, mida ise ei tee). Lõunasööki kui sellist vist polegi... >Aga liiga pikad vahed jäävad sisse nagu näha, nii et peaks veel mingi aja vahele panema

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uuendan teemat. Toitunud olen enda arust :), üsna normaalselt, see nädal sai ka 2x bodypumpis käidud. Seal mulle meeldib, tahaks lausa iga päev käia, hehee.

Nüüd koolivaheajal läks see toitumise ajakava täiesti metsa, järgmisest nädalast üritan selle jälle korda saada.

Kodujuust, kohupiim ja muna on sellised tavalised toidud viimasel ajal. Magusat väga ei luba, aga vahel siiski pean, et saada energiat + magus tekitab ka hea tuju. Eks suve alguses annan teada ehk, kas ja millised muutused toimunud on ja mis peamine, kas saavutasin oma eesmärgi :)!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uuendan teemat. Toitunud olen enda arust :), üsna normaalselt, see nädal sai ka 2x bodypumpis käidud. Seal mulle meeldib, tahaks lausa iga päev käia, hehee.

Nüüd koolivaheajal läks see toitumise ajakava täiesti metsa, järgmisest nädalast üritan selle jälle korda saada.

Kodujuust, kohupiim ja muna on sellised tavalised toidud viimasel ajal. Magusat väga ei luba, aga vahel siiski pean, et saada energiat + magus tekitab ka hea tuju. Eks suve alguses annan teada ehk, kas ja millised muutused toimunud on ja mis peamine, kas saavutasin oma eesmärgi :)!

Lähenemisi on mitmeid: http://www.apollo.ee...tuju-dieet.html :)

Muudetud kasutaja htilga poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea kas seda raamatukogudes ka saada on?

Igatahes sattusin sellisele teemale: http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/33682-tervislik-toitumine-ja-halb-enesetunne/page__hl__p%E4hklid__st__20

Ja tundsin end seal osaliselt ära. Ise ka viimasel ajal põen väikeseid peavalusid vahel harva, nagu pingepeavalud vms.. Ei tea, kas see võib ka menüü totaalsest muutumisest olla? Vahepeal tahaks lausa alla anda ja ajada magusat näost sisse nii palju kui kulub. Aga samas mulle väga meeldib ja sobib praegune elustiil (korralik söök + trenn). Oeh, keeruline :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki Sul menüüs midagi puudu, või midagi üle. Too enda menüü välja, ja targemad inimesed aitavad Sul selle paika panna. Võib-olla ülehindad enda kehalisi võimelid, ehk siis teed liiga palju trenni ja keha ei suuda ära taastuda. Paar asja mille üle mõelda, eks Sa ise pead proovima katse-eksitus meetodil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm, ma siin vahelduva eduga pean küll toitumispäevikut, kiirematel päevadel jääb osa ka märkimata. Üritan nüüd paar päeva kogused ja muud asjad kirja panna ja nädala lõpuks panen menüü üles :) trenni palju kindlasti ei tee, seni olen vaid bodypumpis käinud ja eelmine nädal ainult 2x.

Muudetud kasutaja choco0 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tulen jälle nõu küsima, enne, kui menüü üles viskan.

See toitumine teeb muret- nagu ma olen enne ka öelnud, mu plaan on vähendada rasva ja vormida keha, ei mingeid lihaseid (naistel neid nagunii ei tule nii lihtsalt), bodypump kolm korda nädalas + õige söök peaks ju ikkagi paari kuuga tulemusi andma? Eksju? Onju? No öelge paluuuun, et peaks.....

Saia ma ei tarbi enam ammu, samuti makarone jne. Šokolaadi endale vahel luban tükikese ja muudest magusatest asjadest (karastusjoogid jne) ka loobunud, krõpse ja hessi ja mäkki ei ole juba aastaid söönud.

Pm. praegu on väga teemas mul tihti müsli (kahel viimasel päeval hommikuti, avastasin selle, mõtlesin, et vahelduseks kaerahelbepudrule võiks seda süüa), kohupiima söön ka, tavaliselt peale trenni (siis ka söön selle väikese paki korraga ära, 200g või mis ta ongi.. ja see on veel kusjuures LAHJA vanilli kohupiim :D), kodujuustu söön toidu kõrvale, tomatit-kurki, juurvilju, kana.... Koguseid ei oska muude toitude puhul öelda, aga üldiselt silma järgi mõistlikud kogused. Ja seoses müsliga olen tarbima hakanud ka jogurtit, vahepeal lihtsalt joon klaasitäie ära.

Üritan rikastada menüüd, vahel ostan pähkleid jne......... Aga ikkagi tundub, et teen midagi valesti, reie siseküljed teevad ikka muret.. Rasv ei taha sealt üldse kaduda.

Homme hommikul ka kaalun end- viimati kui mõni aeg tagasi kaalusin, olin 49 koma millegagi, ehk siis ise olin rahul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No toituda võib ju ükskõik kui õigesti aga põhipoint on ikkagi selles, et kaalu kaotamiseks tuleb kulutada rohkem kui tarbid ;)

Aga see 3x nädalas bodypump on väga hea :)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

A ja veel..

Neiukene.. Sa oled 160cm pikk ja kaalud 50kg. Mille pärast sa muretsed?

:o

Oh jah, see kaalu pikkuse teema on suhteline. Ise olen samamoodi 161 ja kaalun 47kg ega ole piitspeenike! Täpselt samamoodi kannan nii 2kg lisaraskust reitel ja kannikatel. Ma ei tea, kust on tulnud see arusaam, et 160cm juures on okei kaaluda 50kg. On küll jah, et ei näe jube välja tõesti, aga riideid leida on küll raske! Eriti pükse, sest 26 suurus on sel juhul väga ümber ja 27 vajab korralikku vööd, rääkimata siis pikkusest, mida hea 20cm lühemaks peab tegema.

Ma soovitaks sulle ka harjutada end hommikust sööma. Ürita õhtul tõesti süüa natuke varem või natuke vähem, juhul kui varem ei saa. Hommikul joo nö mao äratamiseks klaas vett või tass teed (mitte kohvi, siis ei puurgigi söögiisu tulle). Väga head on ka erinevad smuutid: keefir+banaan+ marjad/õun/pirn oma maitse jägi. Ka pool tassi joogijogurtit teeb hommikul juba head, proovi.

Treenimise koha pealt teeks ma ühe päeva kindlasti vabaks, selliseks "lõdvestuse" päevaks, seda on nagunii igal inimesel korra nädalas vaja :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No toituda võib ju ükskõik kui õigesti aga põhipoint on ikkagi selles, et kaalu kaotamiseks tuleb kulutada rohkem kui tarbid ;)

Aga see 3x nädalas bodypump on väga hea :)

Siis pean ju iga toidu kcalorid täpselt välja arvutama ja siis veel selle palju ma päevas kulutama pean ja palju veel trennis kulutan... Jube keeruline :D

RiinaSolo- söön juba tükimat aega hommikuti, üldiselt miskine pool h peale ärkamist, sellega probleeme pole :)

Muudetud kasutaja choco0 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis pean ju iga toidu kcalorid täpselt välja arvutama ja siis veel selle palju ma päevas kulutama pean ja palju veel trennis kulutan... Jube keeruline :D

RiinaSolo- söön juba tükimat aega hommikuti, üldiselt miskine pool h peale ärkamist, sellega probleeme pole :)

Algul võib see paras müstika tunduda, kuid õige pea käid juba poes sellise pilguga ringi, et ainult numbrid silme-ees ongi ^_^ (st. see harjub ruttu sisse)
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh jah, see kaalu pikkuse teema on suhteline. Ise olen samamoodi 161 ja kaalun 47kg ega ole piitspeenike! Täpselt samamoodi kannan nii 2kg lisaraskust reitel ja kannikatel. Ma ei tea, kust on tulnud see arusaam, et 160cm juures on okei kaaluda 50kg. On küll jah, et ei näe jube välja tõesti, aga riideid leida on küll raske! Eriti pükse, sest 26 suurus on sel juhul väga ümber ja 27 vajab korralikku vööd, rääkimata siis pikkusest, mida hea 20cm lühemaks peab tegema.

Mis sa arvad palju see neiu kaalub? Pikkus samuti 161cm.

DanaLinnBailey_8.jpg

56kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaevalt tal samapalju lihast ka kui sel pildil

Ja see ongi asja mõte. :)

Kohati on tunne, et naistel tasuks üldse kaalud aknast välja visata. Keerab neil juhtmed liiga haigelt krussi. Hakkavad paanitsema ning toitumine lendab suure kaarega kuu peale. No tee või tina aga pooltel naistel on silmad märjad, kui kaal järsku 100g eilsega võrreldes juurde viskab. Jube mentaliteet. :P

DLB - naine pildil - oleks arvatavasti ülisale isegi 60kg juures ning täiesti normaalse välimusega isegi 65kg juures.

Ja siin mõni nutab, et 47kg ja paks. Lihtsalt lihasmassi nietu. Kui aga hakata sealtpoolt veel kaalu alla kiskuma siis on puhta näljahädaline valmis.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa tegeled bodypumpiga 3 korda nädalas, ja räägid et Sa ei taha lihaseid saada. Pole küll kunagi bodypumpis käinud, aga tean mis seal enamvähem tehakse. Eeldates et Sa teed korralikult harjutsi kaasa bodypumpis, siis peaks Sul lihaste kasv toimuma.

Paari kuuga peaks vormi märkama küll, iseasi kuidas Sina seda märkad. Mul oli küll algul raske aru saada, et ma oleks vormi läinud. Aga kui teised tegid komplimente, siis võis eeldata et mingi progress on toimunud. Kui kõvasti edasi pingutad, siis küll juhtub Sinugagi nii varsti. Üks asi mille võid kasutusele võtta on, et Sa teed iga nädal endast pilti, parem oleks kui lased endast teha pilte siis tulevad paremad välja, äkki poiss või sõbranna aitab. Ühesõnaga kisud ennast aluspesu väele, ja pilti tegema. Nii saad ülevaate enda vormist, kui oled juba paar kuud pildistanud siis on hea võrrelda ja vaatad et kas on toimunud arengut. Midagi sellist peaks ta Sul nägema, natukene jama näidis aga vähemalt on point: http://awlss.com.au/...ogress-shot.jpg

Ja kuna on norimistuju siis tahaks tähelepanu juhtida müsli ja jogurti peale. Ma millegipärast julgen eeldada, et Sa need mõlemad saad poest? Loe millest kõik need tehtud on.

Müsli: http://forums.fitnes...ic/13832-musli/

Jogurt: http://www.fitness.e...e&articleID=403

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×