Jump to content
Monika Saar

Monika Saar järelkasvuga saalis!

Recommended Posts

Tere kõigile ka minu poolt!

Monika Saar - minu nimi ja olen ka üks uustulnukatest bodyfitnessis. Räägin natuke siis teile endast ja sellest kuidas sellise ala juurde jõudsin.

Aasta oli 2009 ja esimene juuli , kui alustsin jõutreeningutega. Eks sai käia jõusaalis varemgi, aga mitte mingi eesmärgiga, vaid lihtsalt vahelduseks aeroobikale. Enne jõusaali treeninguid olin aktiivne aeroobika harrastaja. Vahel isegi viis korda nädalas. Kuna ma elasin enne Tamsalus, siis seal sai ikka suusaradadel joostud , kõnnitud ja vahel ka suusatatud. Sporti olen teadlikult teinud viimased 11 aastat, peale viimase poja sündi.

Mul on kolm poega ja väga tore abikaasa, kes on mind alati toetanud ja nemad on ka minu kõige suuremad fännid.

post-2438-0-79643400-1329986968.jpg

Treeninguid alustasin kodus, kuna vahendid selleks olid olemas. Kang, hantlid, stepp, lõuatõmbe toru ukse vahel, jala ja käteraskused ja siis veel mingisugune puidust pink, mille saime tuttava käest ja muidugi kõik lauad toolid diivanid mis käiku läksid. Tuli ka odavam,kui koguaeg jõusaalis käija. Ainuke asi mis tollal raha küsis, olid toidulisandid.

post-2438-0-49283600-1329982838.jpg

post-2438-0-07250200-1329982872.jpg

post-2438-0-73281100-1329982902.jpg

post-2438-0-58127200-1329982932.jpg

post-2438-0-57038100-1329982959.jpg

post-2438-0-56400600-1329982993.jpg

post-2438-0-79042100-1329983018.jpg

Eks sai ka igasugu muid harjutusi teha ja vahel olid lapsed abiks, kes siis seljas olid raskuseks või kõhulihaste tegemisel jalgadel istusid.

Vahel nad ei viitsinud ka ,aga kordamööda siis olid nõus mind aitama.

Kuna areng oli päris hea ja huvi selle ala vastu kasvas, otsustasin end edasi arendada. Sai tellitud vastav ajakirjandus ja netist oli ka igasugu infot hangitud. Fitness.ee oli ikka põhiline leht kus surfata sai.

Oma esimeseks treeneriks pean ma ka oma abikaasat, kuna koos sai trenni tehtud, siis koostas ta minule ka esimesed treeningkavad.

Kuid tänaseks on siis aasta möödas sellest, kui läksin Ott Kiivikase toitumiskoolitusele Sparta klubisse ja sealt see kõik alguse sai.

Küsisin Oti käest tollal, et millised võimalused oleksid minul üldse võistlustele jõudmiseks. Teadsin , et sellel alal võistlemine nõuab ka head geneetikat. Ja eks ennast on ju kõige raskem hinnata. Ott võttis mu vastu , vaatas tollal üle ja pani kokku uue treeningkava. Käisin aegajalt ennast näitamas ja esimeseks eesmärgiks panime sügisesed Eesti meistrivõistlused. Suured tänud Otile!

Siinkohal tahan tänada ka Natalia Nazarenko- Kiivikat, kes oli suureks abiks lavalise liikumise juhendamisel ja poseerimisel.

post-2438-0-21405300-1329986605.jpg

Ja siis see kõik juhtus 30 oktoobril kuulutati Monika Saar bodyfitnessis -163cm katekoorias teiseks. Olin üllatunud, et nii hästi läks. Lootsin ise, et esimene kord võiks vähemalt mitte viimane olla, aga läks hoopis paremini. Super

post-2438-0-77900400-1329986715.jpg

Ja ega sellega siis asi ei lõppenud. Möödus umbes viis päeva kui helistas mulle Ott ja ütles, et oled valitud Eesti koondisesse Maailma Karika etapile mis toimub kahel nädala pärast Nokia Kontserdimajas. See oli minu jaoks suurim au ja tõeline väljakutse. Esimest korda praktiliselt laval ja kohe selline võimalus. Sealt sain suured kogemused, kuna võistlejaid oli tunduvalt rohkem meie kategoorias. Ja tase, see ikka hoopis teine.

Ühesõnaga arenguruumi on!

Aga hetkel elan Tallinnas ja töötan Sparta Fitshopis. Treenin ennast ikka Oti käe all ja kuulun ka Team Kiivikasse. Treeningklubiks on nüüd Sparta Spordiklubi. Järgmine eesmärk on hetkel kevadised Eesti karikavõistlused.

Järgneb.........

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, Monika! Võiksid lisada ka paar hetke vormi pilti

Ma lisasin need Team Kiivikas teemasse ja koos kommentaaridega. Selliste õpilastega nagu Monika on lust töötada, sest enesedistsipliin ja kriitikameel on olemas ja see ongi edasiviiv jõud. Vaadates kui väike jäi sügisel vahel ka Estaga, kes krooniti ka absoluutseks võitjaks oli esimene võistlus ikka väga suur kordaminek, loodan et Monika suured saavutused on alles ees, sest tegelik võistlejastaaz on ikka väga väike ja seal on arenguruumi. Edu Monikale!

Pere toetus on sul alati olnud ja see on väga oluline, tihti tulidki ülevaatusele mees ja poisid kaasas, seda on tore näha, sest kui peres ei ole teineteise mõistmist, siis ei tule asjast midagi välja ka. Seega hoidke teinetest ja toetage ka edspidi! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaevalt ,et enam neid kodustreenimise pilte tuleb ,sest hetkel treenib Monika suurepäraselt sisustatud Sparta jõusaalis ja elab Mustamäel korter aus ja hea..... :D Kuid mõtteainet neile kes ideevaeguse küüsis vaevlevad, et mida kodus teha, oli see suurepärane näide.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaevalt ,et enam neid kodustreenimise pilte tuleb ,sest hetkel treenib Monika suurepäraselt sisustatud Sparta jõusaalis ja elab Mustamäel korter aus ja hea..... :D Kuid mõtteainet neile kes ideevaeguse küüsis vaevlevad, et mida kodus teha, oli see suurepärane näide.

Jah, kodus treenimine eeldab teadmiseid ja pühendumust. Koduseid võimalusi ei anna Tallinnas ilmselt Sparta laia treeningvarustusega võrrelda :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh Ott ilusate lausete eest!

Hetkel treenin ennast tõesti Sparta spordiklubis. Tänan siinkohal Spartat,kes mulle tõesti suure võimaluse andis siin treenida.

Ja praegused treeningu tingimused võtan kokku siis selliselt, et see on sama nagu sapikast mersusse istumine. Olen väga rahul ja annan endast parima.

Jõudu teile kõigile, selle ala fännid!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jagan teile ka natuke oma kööginippe, kuidas kaalulangetuse ajal toimin. Kuna iga päev ei ole võimalik kokata, siis teen oma söögid tavaliselt mitmeks päevaks valmis. Perele peab muidugi süüa tihedamini tegema, aga olen sellega harjunud. Kui ma hästi mäletan , siis olen juba vähemalt 5 kui mitte rohkem aastat söönud teisiti kui perele valmistanud. Neile teen ikka rammusamaid sööke.

Aga kuna mul nüüd kaks pikka tööpäeva ees, siis tegin omale kalasupi põhja valmis. Tööjuures läheb peale vesi ja tl puljongipulbrit ning supp ongi valmis.

post-2438-0-15329500-1330253796.jpg

Võtsin jupi fooliumit ja vajutasin käe abil kausiks.

post-2438-0-72029800-1330253877.jpg

Panin 100 g kala sisse , seekord siis Tilaapia

post-2438-0-27255300-1330253986.jpg

Juurde lisasin 150g keedetud porgandeid ja kaalikat.

post-2438-0-08068000-1330254058.jpg

Ja valmis ta ongi. Pealt kinni ja sügavkülma.

Nüüd on kolmeks päevaks õhtusöök olemas.

Lõunaks teen kana ja panen juurde salatit või siis keedetud köögivilju.

Head meisterdamist teilegi!

Trennis näeme!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere sõbrad! Pole juba mõnda aega midagi kirja pannud.

Täna siis see kuulus naistepäev!

:wub: Palju õnne ka minu poolt kõikidele naistele!

Käisin täna Revalis ülevaatusel ja juba täitsa mõnus pilt. Kaal on vaikselt kukkuma hakanud.

Sai natuke Otiga treeningut muuta ja ega siin aega ole, varsti võistlused käes.

Aga teeme tööd ja näeme vaeva , ega muidu edukaks ei saa.

Tore oli Airet ja Kristjanit näha, kes rõõmsalt naisi rõõmustasid Fitshopi tooteid degusteerides.

Muideks koju sõidsin kesklinnast Mustamäele, täpselt tund aega!!

Tänu streigile!

Ilusat kõigile!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neid kodustreenimise pilte vaadates - minule antaks kodus tappa, kui ma laua tõstaks jalgupidi tugitoolile :) Niigi juba pidev virin, sest diivani all on hommikuvõimlemiseks BodyPumbi kang ketastega, nurgas vedeleb lõuatõmbamise toru ja laes on kendo mõõgast triip :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neid kodustreenimise pilte vaadates - minule antaks kodus tappa, kui ma laua tõstaks jalgupidi tugitoolile :) Niigi juba pidev virin, sest diivani all on hommikuvõimlemiseks BodyPumbi kang ketastega, nurgas vedeleb lõuatõmbamise toru ja laes on kendo mõõgast triip :)

Ma vaatasin sama, et laud jalgadega diivanil. Hakkasin kohe muret tundma, kas diivanikate ikka vastu peab :) ?!

Aga see on hea näide, et kui väga tahta, leiab ka võimaluse ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere sõbrad!

:wub:

Pole kaua enesest märku andnud. Võtan siis lühidalt kokku oma kevadise võistluse.

No midagi head sel korral ei olnud. Jooksin ummikusse oma kaalulangetusega ja eks ajanappus ajas mõtted kinni.

Ei ole hullu - sai laval ikke ära käidud ja kogemus seegi. Eks mis sitasti see uuesti nagu rahvakeeli öeldakse.

Aga olen väga õnnelik, et teistel kõigil hästi läheb. On olnud huvitavaid võistluseid kus omadele kaasa sai elada.

Ja siin tahangi õnnitleda kõiki kes nii Lätist kui Santa Susannast karikad ja medalid koju toonud on. Väga lahedad reportaažid on olnud.

Kiitus reporteritele! Ootame põnevusega järgmiseid võistluseid.

Aga treeningud jätkuvad ja ikka Sparta spordiklubis. Õues on ilus ja ilm hakkab juba soojemaks minema nii, et õue kardiot tegema.

Minuga võite kohtuda iga nädal Sparta Fitshopis!

Ootan teid kõiki külla!

Seniks soovin teile kõigile kaunist ja õnneliku kevadet!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alati armas ja särav Monika! Võibolla oli see kevad selline lugu, et liigne pinge kuna sügisel olid ju nii kõrgelt hinnatud ja teadsid, et peaksid veel parem olema. No ja väike stress teeb juba oma töö. Ma igaljuhul elan sulle alati kaasa ja sügisel läheb kindlasti hästi.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks kui tagasi olen siis istume maha ja joonistame uue plaani ,mis ja kuidas edasi liikuda. Olulisem sportlikust tulemusest on see, et sa oled tore ja töökas ja sõbralik inimene!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:wub:

Oi kui armsad sõnumid!

Aitäh teile kallikesed, tore on selliseid sõpru enda ümber omada!

Täna tegin oma esimese tõsisema jooksu õues.

Nimelt oli täna 32 Keskkooli põhikooli õpilastel jooks ümber Harku järve- 7km.

Ja üks hull ema oli ka lastega rajal - Mina muidugi.

:P

Aeg tuli 37.25.88 polegi halb maastiku kohta. Vahepeal oli ikka päris hea soine ja jalad said ka läbi märjaks.

Mind on alati sellistel üritustel huvitanud ka see, mida laps tunneb sellisel distantsil? Ja ma pean ütlema ,et ikka päris raske on mõne jaoks selline pingutus. Mäletan isegi omal ajal neid jooksukrosse ja suusapäevi. Teasin juba ette ära, et lähen surema. Kooli ajal ei olnud mina ka eriline sportlane , see mis kästi tegin ära ja ega ma siis rohkem ei liigutanud. Huvi on alles hiljem spordi vastu tulnud.

Aga kunagi ei ole hilja nagu öeldakse. Nüüd teen ikka mõnuga asja. Ja jooks on üks mu lemmikuid kardioalasi- õues muidugi

Olen ennegi käinud lastega koos jooksmas ja suusavõistlustel ning kaasa uhanud. Sügisel Eestikatele valmistusin nii, et läksin poistega jalgpalli trenni kaasa. Seni kuni nemad mängisid, mina jooksin staadioni ringe. Seltskond on see mida vahel tahaks aga keegi ei viitsi ju joosta, või ei jaksa, siis siiberdan ennast alati lastega kaasa!? Õues on ikka mõnus vudida. Olen praegugi mõnda tuttavat Maijooksule kutsunud aga kes ei jaksa ja kes ei viitsi. Pole midagi lähen siis üksi. See on lahe üritus- mulle massid meeldivad.

Aga jään pöialt hoidma meie Fitnessikoondisele, kes sõidavad sellel nädalavahetusel Horvaatiasse EM-ile!

Olge tublid ja hoidke Eestlaste latt ikka kõrgel, nagu siiani olete seda teinud!

Edu teile!

NB! Ja ärge reportaaži unustage!!!!

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eilset päeva võib vist küll esimeseks tõeliselt soojaks ilmaks lugeda- tuul välja arvatud.

Ja oh mis ime, mul vaba päev ka ! Mõtlesin siis ,et mis teha. Ootasin pojakesed koolist ära ja otsustasime loomaaeda minna.

post-2438-0-87915600-1336714501.jpg

Loomaaias ei ole veel põhihooaeg alanud aga juba väga mitmed liigid jalutasid väljas ja nautisid soojust ja päikest. Mõningaid puure alles restaureeritakse ja osad vahekäigud olid ka veel suletud. Lillepeenrad olid juba kaunilt õites.

post-2438-0-70657100-1336714564.jpg Minu musikesed!

Sai ka esivanemaid külastatud! Oli ikka šimpansil biitseps.

post-2438-0-88988800-1336714607.jpg

post-2438-0-32349600-1336714810.jpg

Päris lahe päev oli! Soovitan kõigile- perepilet maksis 12.20 pole sugugi kallis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere kallid sõbrad!

Pole endast siin foorumis ammu märku andnud.

Annan siis oma tegemistest teile natuke aimu. Kuna oli tervisega natuke probleeme vahepeal, siis nüüd olen jälle tagasi lainel. Ja peaks ütlema, et need lained on hetkel väga kõrged. Eks paar nädalat sai treeningutest puhata ka. See tuli kindlasti kasuks.

Jätkan treeninguid ikka Spartas ja olen endiselt Tiimis "Kiivikas".

Lisaks sellele olen haaranud paraleelselt kinni ka erinevatest rühmatreeningutest, hetkel siis nendest mis toimuvad väljas.

Nagu kaasvõitlejatel kombeks, avaldan ka enda toidulisandid,mis hetkel kasutusel.

Teadmiseks ka kõigile, et olen otsustanud sügisel mitte võistelda. Aega on ja vaatame mis kevad toob.

Teistele kõigile aga palju jõudu, kes sügisel Eesti Meistrivõistlustel võistlevad!

post-2438-0-53455800-1347263393.jpg

Suur tänu siinkohal Fastile,kes mind toetanud on!

Eile aga oli üks vahva päev paljudel Eestlastel kes osalesid SEB sügisjooksul.

Sai ka ära käidud. Olen juba paar korda sellel 10 km rajal varem käinud. Väga rore üritus on. Jooksuharrastajale paras distants. Kuid sellel aastal ei käinud ma üksi, vaid vedasin oma 17 a poja Karli ja mehe Mareku ka rajale. Kuna Marek pole juba aastaid tõsist trenni teinud, siis otsustas ta ka seekord natuke nalja visata ja osales jooksul oma tööriietes, kiiver peas ja turvakingad jalas.

Teadmiseks, kaalusime ära eelnevalt ka turvakingad. Üks king kaalub 700 g.

Karli pärast me ei muretsenud, see on vana sportlane.

Mina aga parandasin oma aega kahe minuti võrra. Endine aeg oli 58 minutit aga seekord oli 56,2. Vähemalt täitsin oma eesmärgi. Karl oli meist kõige kiirem ja läbis raja 47minutiga.

Marek jäi ka ellu, ajaks oli 1. 16 min.

Tublid mehed mul!

post-2438-0-49656000-1347264029.jpg

Kõik abivahendid said talle ka kaasa antud.

post-2438-0-04479800-1347264127.jpg

No vot, nii ma siis toimetan siin suures pealinnas. Tervitan kõiki ja olge ikka sportlikud.

Järgmise korrani!

Ja nüüd lähen ma oma treenerit õnnitlema, kes saab täna 35 aastaseks.

Palju õnne Ott Kiivikas!

And welcome to club!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pajatan natuke ka oma treeningutest!

Nüüd on juba tunne, et organism on saanud puhata ja mõnusalt taastuda. Kuna energiat on praegu piisavalt,siis treenin hetkel täiel võimsusel!

Treeningkava on kolm trenni ja üks vaba. Keha jagatud siis kolmele päevale. Raske ja kerge vaheldumisi.

Olen enda jaoks avastanud super hea toote Fastilt ja selleks on Amino Rush! Super head aminohapped kuhu on siis lisatud Kreatini!

Annab trenni ajal sellise energialaksu, et treeningud on viimasel ajal lausa 2,5 tunnisteks veninud. Soovitan kõigile!

Taastumiseks olen praegu kasutanud Whey3 -me! Sinna lisan Dextrot, ning kiire taastusjook ongi valmis. :rolleyes:

Tavaliselt algavad mu trennid hommikul kell 8.00. Kuna kella 11-00 algab tööpäev, siis hommik on kõige mõnusam treenimiseks. Õhtuti minust enam treenijat ei ole ja eks saalis siis ka palju rahvast. Kardiot teen igal trennipäeval vähemalt 30 - 50 min. Trennivabal - siis mõnulen niisama saunas.

Teadmiseks kõigile, et EMV ei osale. Võtan hetkel aja maha. Aga vaatame mis kevad toob, siis uued tuuled ja päike käib ka kõrgema kaarega.

Oma Teamile soovin edukat sügishooaega ja kuldseid tulemusi!

Kõigile, kes soovivad minuga koos treenida, siis tulge hommikuti Sparta jõusaali!

Trennis näeme!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rushiga kütan ise ka 3 trunnised trennid nagu möödaminnes dieedi aeg! ;) Toimib täiega! Pühapäeval lodoetavasti hakkavad laksud käima, seega ära ehmata kui lõunataeva heledaks lööb.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin mina siis ka Jaanika juurest jänest toomas ja toit sai selline!

post-2438-0-24690500-1349614914.jpg

Lubasin Jaanikale tagasisidet. Jäneseliha on tõesti maitsev, nagu kana peaks ütlema. Ilus hele liha ja saab sama ruttu valmis kui kana. Koos kartulite ja porganditega ahju kuskil 40 min ja ongi mõnus nämm valmis. Panin fooliumi ka peale küpsemise ajaks, saab mahlasem.

See toit mõnus ka dieediajal, kui kartulid salati vastu vahetada.

Üldiselt mulle meeldib teha igasuguseid liharulle ka perele, siit üks mu lemmikuid, kanafileerullid spinati ja fetajuustu täidisega keeratud peekonisse.

post-2438-0-04355500-1349615010.jpg

Mmmmmm........

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×