Jump to content
Eva_M

Kas kava sobib kaalu langetamiseks?

Recommended Posts

Tere! Olen 22-aastane naine. Hetkel kaalun 85 kg ning olen 169 cm pikk. Eesmärgiks oleks kaalu langetamine. Lugedes foorumit ja muid internetis leiduvat toitumisalast teavet koostasin endale ise toitumiskava:

7:30 H: 200 ml 2,5% piima, 40 g kaerahelbeid ( või hirsihelbeid/ 4-viljahelbeid/ 7-viljahelbeid), 1 keedetud muna, 1 viil Jassi seemneleiba, natuke kurki või muud rohelist, 1 spl linaseemneõli, tass kohvi ilma suhkruta ja vähese piimaga

10:00 VP: 1 puuvili, nt. õun/apelsin/pirn

12:00 L: pool pakki pruuni riisi, 1 karp tuunikala soolvees (või muud kala nt. heik, heeringas,pangasius, lõhe) , 150 g riivitud porgandit, millele on lisatud 1 spl oliiviõli, 1 viil Jassi seemneleiba

15:00 VP: 125 g kohupiima rosinatega, 20 g mandeid

18:00 Õ: 40 g tatart, 100 g kana , 2 spl oliiviõli, 150 g külmutatud juurviljasegu

21:00 VP: 100 g 4 % kodujuustu, millele lõigun sisse tomatit, kurki, paprikat, tass rohelist teed

Kokku tuleks: 2000 kcal, 137 g valku-28%, 200 g süsivesikuid-42% ja 66 g rasva-30%.

Peale toitumise korrastamise oleks plaanis ka esialgu 3 x nädalas algajate kava järgi jõusaalis käia.

Kas sellise toitumisega oleks võimalik kaalu langetada või peaks vähendama kaloraaži ja süsivesikute osakaalu?

Ette tänades kõiki vastajaid. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole midagi liiga rasvane- valkude ja rasvade osakaal on suht minimaalne sinu kehakaalu arvestades. Kui millegagi veel manipuleerida vähendamise mõttes, siis seda vaid süsivesikute arvelt. Vaata kuidas su keha reageerib sellele kavale ning vastavalt muutustele saab vajadusel ju korrektuure sisse viia ;)

---

Kui miski magama ei lase jääda, siis likvideeri õhtune roheline tee (mulle on see nt. ergutava toimega ning raskendab uinumist).

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise arvasin ka, et pole liiga palju rasvu. Minu teada oleks päevas vaja rasvu 1 g/kg kohta. Kuid kui oleks nii palju rasvu-85 g, siis läheks kaloraaz liialt suureks. Rohelise tee joomine mul isiklikult õhtul uinumist ei raskenda, aga võtan teadmiseks. ;) Vaatan nüüd, kuidas keha sellele reageerib ja kui muutusi ei teki vähendan süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui aus olla, siis vahest on isegi algajate kava liiga ränk, eriti kui eelnev treening puudub.

Mul üks tuttav-klient hakkas uuesti jõukas käima.. hea oli, et mult täiskompleksi, personaaltreeningu ja kava tellis, aeroobne oli allapoole igasugust arvestust, oma teadmistega oleks end vigaseks rapsinud. Nüüd paar kuud teeb rohkem aeroobse suunitlusega asju ja siis vaikselt ehk jõuab "algaja jõusaalitreeninguni" ka.

Et teemaalgatajal soovitaks kindlasti kõigepealt mingi spetsialistiga koormus paika panna, koormustestid ja nii, et südame-veresoonkond ka järgi jõuaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere! Olen 22-aastane naine. Hetkel kaalun 85 kg ning olen 169 cm pikk. Eesmärgiks oleks kaalu langetamine. Lugedes foorumit ja muid internetis leiduvat toitumisalast teavet koostasin endale ise toitumiskava:

7:30 H: 200 ml 2,5% piima, 40 g kaerahelbeid ( või hirsihelbeid/ 4-viljahelbeid/ 7-viljahelbeid), 1 keedetud muna, 1 viil Jassi seemneleiba, natuke kurki või muud rohelist, 1 spl linaseemneõli, tass kohvi ilma suhkruta ja vähese piimaga

10:00 VP: 1 puuvili, nt. õun/apelsin/pirn

12:00 L: pool pakki pruuni riisi, 1 karp tuunikala soolvees (või muud kala nt. heik, heeringas,pangasius, lõhe) , 150 g riivitud porgandit, millele on lisatud 1 spl oliiviõli, 1 viil Jassi seemneleiba

15:00 VP: 125 g kohupiima rosinatega, 20 g mandeid

18:00 Õ: 40 g tatart, 100 g kana , 2 spl oliiviõli, 150 g külmutatud juurviljasegu

21:00 VP: 100 g 4 % kodujuustu, millele lõigun sisse tomatit, kurki, paprikat, tass rohelist teed

Kokku tuleks: 2000 kcal, 137 g valku-28%, 200 g süsivesikuid-42% ja 66 g rasva-30%.

Peale toitumise korrastamise oleks plaanis ka esialgu 3 x nädalas algajate kava järgi jõusaalis käia.

Kas sellise toitumisega oleks võimalik kaalu langetada või peaks vähendama kaloraaži ja süsivesikute osakaalu?

Ette tänades kõiki vastajaid. :)

Selle kaloraažiga peaks kaal vähenema 80 kg-ni, siis tuleks kaloraaži vähendada. Kui kaloraaž viia esialgu väga madalale, siis tekib näljatunne, mis paljudel vähendab kaalulangetamise motivatsiooni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle kaloraažiga peaks kaal vähenema 80 kg-ni, siis tuleks kaloraaži vähendada. Kui kaloraaž viia esialgu väga madalale, siis tekib näljatunne, mis paljudel vähendab kaalulangetamise motivatsiooni.

Põhjenda. Saan aru, et sinu mõttekäik seisnes selles, et kui kehakaal väheneb, siis järelikult on sealt edasi väiksem ka vajaminev kcal hulk? Aga seda ju vaid eeldusel, et kaalukaotus toimub lihaste arvelt (rasvkude, kui ebaaktiivne kude, ei kasuta ju eksisteerimiseks kcal?). Samuti kirjutas teemaalgataja, et hakkab käima 3x nädalas algajate kava järgi jõusaalis, mis oleks justkui eelduseks kaloraaži tulevikus (kasvõi pisut) pigem tõsta? :)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelnevalt olen käinud nii bodypump trennis kui jõusaalis kuid kahjuks on jah pikem treeningpaus sees ning alustangi nii-öelda algusest. Eks treeningute katkemine ning toitumise käest laskmine on ka põhjuseks, miks mu kehakaal pea 20 kg on tõusnud. Oma roll võis olla ka depressioonil ja pikal AD kuuril. Kuid ma ei pea õigeks ravimeid tegelikult kehakaalu tõusus süüdistada. Eks see ikka pigem enda laiskus oli !!!

Koormustesti tegemine ning aeroobse lisamine jõutreeningutele on väga hea mõte. Ma tegelikult ei arva, et algajate kava liialt raske oleks, kuid parem jah tasapidi organismi koormusega taas harjutada.

Kindlasti võiks kaloraaži langetada kui kaal üldse enam ei lange. Kuid ei plaani langetada kaloraaži väga madalale. Olen kunagi gümaasiumis oma lollusest toitunud ka 1200-1400 päevase kaloraažiga ja langetanud kaalu, kuid ega see hästi ei lõppenud. Kaua ju sellise piiramisega vastu ei pea, ning kaotatud kilod on varsti tagasi. Pigem tahaksin kujundada tervislikku eluviisi kui laskuda äärmustesse. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelnevalt olen käinud nii bodypump trennis kui jõusaalis kuid kahjuks on jah pikem treeningpaus sees ning alustangi nii-öelda algusest. Eks treeningute katkemine ning toitumise käest laskmine on ka põhjuseks, miks mu kehakaal pea 20 kg on tõusnud. Oma roll võis olla ka depressioonil ja pikal AD kuuril. Kuid ma ei pea õigeks ravimeid tegelikult kehakaalu tõusus süüdistada. Eks see ikka pigem enda laiskus oli !!!

Koormustesti tegemine ning aeroobse lisamine jõutreeningutele on väga hea mõte. Ma tegelikult ei arva, et algajate kava liialt raske oleks, kuid parem jah tasapidi organismi koormusega taas harjutada.

Kindlasti võiks kaloraaži langetada kui kaal üldse enam ei lange. Kuid ei plaani langetada kaloraaži väga madalale. Olen kunagi gümaasiumis oma lollusest toitunud ka 1200-1400 päevase kaloraažiga ja langetanud kaalu, kuid ega see hästi ei lõppenud. Kaua ju sellise piiramisega vastu ei pea, ning kaotatud kilod on varsti tagasi. Pigem tahaksin kujundada tervislikku eluviisi kui laskuda äärmustesse. :)

Vähemalt praegu liigud jälle õiges suunas, anna aga minna. Vahepeal siis anna muutustest ka teada :)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×