Jump to content
Risto Uuk

Minu lollid vead toitumises

Recommended Posts

See pealkiri ei ole just kõige adekvaatsem, pigem sobiks midagi analoogset selle ülikooli teemaga nagu, et "miks ma oma toitumist muutsin" vmt.

Pealkiri viitab justkui sellele, et nüüd saab lugeda "täielike lolluste nimekirja", mida peaks ilmtingimata vältima, kuid tegelik sisu on see, et kuidas sa kohandad erinevaid teooriaid oma elustiiliga. Praegune pealkiri võib algajate(kes asja alles uurima hakkavad) maailmapilti antud teemas eksitada.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt huvi pärast küsin, kui palju autoril kogemusi ja saavutusi on? Või on olemas treenerikutse? Kas oled milleski võistelnud või oled läbi oma kogemuste ja teadmiste saavutanud supervormi?

Ei küsi seda norimiseks, vaid selleks, et teada, kui usaldusväärne su blogi teiste jaoks on. Kui loeb inimene, kes teemaga väga kursis ei ole, siis ta tahab kindlasti teada, kes selle kirjutanud on ja kas ta teab, mida kirjutab, või lihtsalt teoretiseerib. Seega tahaks väga teada, mida nende artiklite autor endast kujutab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tüüpilised KÕIKETEADJA vead. Selleks ongi haritud/suure elukogemusega inimesed kes sellised ullikesed maa peale tagasi toovad. Selline KÕIKETEADJA joon läbib kõiki sinu üllitisi. Polegi nagu millegi üle sinuga diskuteerida sest sinu kirjutistest jääb meelde ainult üks lõputult korrutatud „mina“.

ÜLIKOOL ON JAMA ! INTERNET RUULIB!!!

* Inimene, kes arvab end kõike teadvat, on nagu mädanenud õun, mis saab ainult veel puu otsast alla kukkuda.

(Idamaa tarkus)

* Umbes kaks aastatuhandet tagasi leiutas üks India kaupmees sellise matemaatilise märgi nagu 0. Kui seda numbrile liita, ei juhtu midagi, kui aga kirjutada nulle numbri järele, läheb tulemus järjest suuremaks. Kui jälgida kõiketeadja juttu visuaalselt, tundub, et nullid üha lisanduvad, kui aga üksi jäädes ja rahunenult hakkad kuuldut analüüsima, kaovad nullid võluväel. Võib-olla kõiketeadja aju ka mõnikord puhkab, kuid seda kiiremini liigub keel...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest ongi kõige suurem probleem sagedasti söömise juures see, et sellest saab kinnisidee, söömine muutub prioriteediks ja seda mitte tervislikkuse aspektist vaid sellest, et sinna kulub kõige rohkem aega.

Söömine saab kinnisideeks, kui sa selle kinnisideeks endale muudad, mida paraku Sina oled kunagi endale teinud. Koomiline ja pisut kurb ei ole mitte see, kui inimene kell kolm oma lõunat sööb (äkki see kulturist, kellest kirjutasid teises artiklis, oli võistlusdieedil), sest ta on sellega harjunud, vaid pigem see, et Sina selle üle muigad, sest Sulle selline stiil ei sobinud.

Söömisele ja selle ette valmistamisele ei kulu metsikult aega, kui seda teha teadlikult. Sulle ilmselt ei jõudnud see vilumus kohale, sest keerasid asja üle võlli.

Vahet ei ole, kas sa sööd kaks 15 minutilist einet või ühe 30 minutilise eine, ajakulu on ju sama!!

Mitte, et ma sind maha teeks, lugesin ka sinu poolt vastuväited, st. saad aru, et osadele sobib tihemalt söömine jne.

Hindan su entusiasmi ja kirjutamissoovi, aga su artiklid on kahjuks kõik liiga subjektiivsed. Edu sulle oma tõe otsingul. ;)

PS! muutsin veidi su teema pealkirja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kirjutasin uue postituse, mida ma enda meelest toitumises teinud olen: http://ristouuk.word...is-teinud-olen/

Mida sa enda toitumises läbi aastate muutnud oled?

Mõne huvitava punkti tõid välja, kuigi päris kõigega ei nõustuks. :)

Ise muutsin just seda, et kui enne sõin pigem tunde järgi, siis nüüd on olemas suht-täpne kaloraaž mida järgida. Neid kes suudavad ilma lugemata täpselt punktipealt täppi oma kalorite ja makrodega panna - väga hea, kuid enamik peaks vähemalt mingil perioodil oma elus näpuga jälge ajama, et vähemalt umbkaudnegi süsteem meelde jätta endale, et tõesti kogemata rämedalt puusse ei paneks, mis eesmärkide vastaselt hakkaks töötama. NIng võistlevad sportlased vbl kogu oma võistluskarjääri jooksul suht täpselt seda kõike reguleerima.

Üldiselt olen muutnud on toitumises viimase kolmveerand aasta jooksul pm. kõik ära, mis muuta annab. :D

Ei söö enam nagu robot 6+ korda päevas, väid heal juhul 3x, suurelt umbestäpselt teatud ajavahemikus. Tunnike sinna, tunnike tänna - ei oma tähtsust. Kord jääb eine vahele kuna lõbutsen millegagi - Who Cares. Ei muuda füüsise koha pealt mitte sittagi. Mõned jah ikka täiega propageerivad toitumise ajastamist paanilise täpsusega... aga ausalt öeldes pole ma veel näinud ühtegi tõendit, et sellest ka kasu tõuseks. Kui siis ainult väga subjektiivne tunnetatava energiataseme mõjutamine, mis võib edasi kanduda ka trennidesse.

Hommikuti ei söö enam üldse ning olen vähemalt 2x õnnelikum, kui siis, kui ärkasin ekstra 20 minti varem, et riis keema panna ja peekonit ja mune valmistada. Oeh, kui tüütu see oli. Ja milleks? Et kellegi Müüte järgida... lollus.

Kolestorooli pole kunagi kartnud ning tõesti - sissesöödav kolestorool mõjutab ülivähe midagi. Keha reguleerib kolestorooli taset teistmoodi.

Ning jah, küllastunud rasvad pole pahad vaid absoluutne liialdamine on ning teiste rasvade väljajätmine sealjuures.

Vedelikke joon tunde järgi, kuna nii on mulle kõige sobivam.

Lihtsalt huvi pärast küsin, kui palju autoril kogemusi ja saavutusi on? Või on olemas treenerikutse? Kas oled milleski võistelnud või oled läbi oma kogemuste ja teadmiste saavutanud supervormi?

Ei küsi seda norimiseks, vaid selleks, et teada, kui usaldusväärne su blogi teiste jaoks on. Kui loeb inimene, kes teemaga väga kursis ei ole, siis ta tahab kindlasti teada, kes selle kirjutanud on ja kas ta teab, mida kirjutab, või lihtsalt teoretiseerib. Seega tahaks väga teada, mida nende artiklite autor endast kujutab.

Aga see ei puutu asjasse. :)

Analüüsi pakutud Infot ilma autorit torkimata. See, kes on autor, mida ta teeb, milline ta välja näeb, tema saavutused ja diplomid - kõik Täiesti ebaoluline. See ei muuda tema poolt pakutud infot karvavõrdki.

Nõksa häirib, kui inimesed väärtustavad kellegi poolt jagatud informatsiooni sõltuvalt sellest, milline see inimene on.

Katsume rääkida ikka teksti üle, mitte inimese üle, kes seda kirjutas. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsitaat blogist:

"Paljud inimesed ei muuda enda arvamust sellepärast, et enda seisukohta on raske muuta. Kui sa oled aastaid üht meetodit teistele soovitanud ja ise rakendanud, siis kuidas julgeks järsku enda põhimõtteid 360 kraadi pöörata?"

Tahaksin juhtida tähelepanu sellisele asjaolule, et minuarvates ei vaata me mitte algpositsioonist teise suunda, olles enda 360 kraadi pööranud. Sellisel juhul oleme ikka algpunktis tagasi, see on nimelt täisring.

Aga üldises plaanis on see blogi siiski hea lugemine. Ehk rohkem oleks mõistlik alla kriipsutada just seda endale sobivust, mitte niivõrd ablsoluutset ja kõigile üheselt avalduvat suurt tõde. Siis ei oskaks nagu midagi ette heita, igale oma ja inimesed on ju ometi erinevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@Alexander Andrusenko: Aitäh küsimuse eest ja ei võta seda üldse norimisena.

Edulugusid mul eriti ette näidata pole. Ühe noormehega olen ma pikemalt töötanud ja tema oli enda lihasmassi kasvu ja sooritusvõime parandamisega väga rahul. Aga muidu olen ma lihtsalt üksikuid teisi trenne andnud. Hetkel pole kohta, kus kedagi treenida ja samamoodi on tulevik liiga ebaselge, et mingeid ärilisi projekte ette võtta.

Treenerikutse on olemas, aga see ei näita absoluutselt midagi, kuna üksi selle põhjal ei oleks mu teadmised midagi väärt. Palju rohkem on mulle andnud praktika Arctic Sport Clubi personaaltreeneri Kristjan Koiki juures, iseseisvad treeningud, arutelud suurepäraste pikalt töötanud treeneritega ning teaduslike/praktiliste raamatute lugemine.

Igale lugejale annaksin soovituse kriitilise pilguga igat artiklit lugeda. Mitte kellegi arvamust ei tohiks võtta sulatõena hoolimata tema kogemusest või reputatsioonist. See on tõsi, et keegi, kes asjaga hästi kursis pole, langeb lihtsamini väärinfo ohvriks. Küsi endalt, kas materjal tundub loogiline, läheb kokku sinu väärtustega, on mingi kogemuse põhjal tehtud ja omab teaduslikku alust.

Ma ei ole kusagil kirjutanud, et ma oleksin ekspert või omaksin pikaaegset kogemust. Ma arvan, et ma olen igati aus olnud enda tekste kirjutades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@Archangel: Ma arvan, et inimesed peaksid olema kursis sellega, millised toidud on energiarikkamad ja millised energiavaesemad, millised toitainerikkamad ja millised toitainevaesemad. See tundub minu jaoks suhteliselt kõik. Teada täpselt, kui palju su toit midagi sisaldab, on tegelikult üsna teisejärguline, kui sa toitud tähelepanelikult ja kuulad enda keha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@muammar: Panin algul 180 kraadi, ei teagi, miks ära muutsin. Aga kas tõesti jääb selline mulje nagu see, mida ma räägin, oleks mõeldud kõigile? Ma justkui toonitan pidevalt, et räägin enda kogemusest ja ütlen, et mõnele võib sobida teistmoodi jms. Näiteks selleski postituses ütlesin, et mõnele võib sobida sagedalt toitumine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle on lihtsalt mitmes artiklis silma jäänud väljendid "minu kogemused", "olen enda jaoks saavutanud ideaalvormi" jne. Selle pärast mind huvitabki, et millised need kogemused tegelikult on ja milline see ideaalvorm on. Aga siis on need kogemused ikkagi rohkem teoreetilisemat laadi või siis teiste inimeste kogemused, mitte sinu enda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@lkv: Aitäh kommentaari eest! Mulle meeldib, et sa kasutad positiivset kõneviisi ja annad konstruktiivset kriitikat.

Tegelikult ma ei ole nõus, et need on liiga subjektiivsed. Kui hakata lahkama, kus ma seda infot saanud olen ja mis mu uskumusi mõjutanud on, siis tuleb välja, et tuhanded ja tuhanded inimesed usuvad seda, mida ma usun. Ma ei olegi tegelikult nii unikaalne, kui ma loota tahaks. Kuigi jah, ma räägin enda kogemusest, on mu veendumisi vorminud ja kinnitanud teised treenerid ja toitumisnõustajad, kellel on omakorda palju kogemust ja tunde õppimisele kulunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@Alexander Andrusenko: Kui sulle meeldib minu infot nii kategoriseerida, siis lase käia. Ma lisaksin enda poolt veidi filosoofiat mõtlemiseks. Üks treener/teadlane Bret Contreras on öelnud midagi, mis võiks panna mõtisklema. Ta ütles, et kui tema oleks terve oma aja inimesi ainult treeninud, siis ta poleks isegi kümnendik sellest treenerist, kes ta praegu on. Lihtsalt inimese kogemus üksi on nii tühine asi. Me suudame üksi väga vähe õppida ja midagi uut luua. Mida rohkem teiste kogemusi ja teadmisi kokku panna, seda rohkem tuleb sealt ka välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@muammar: Panin algul 180 kraadi, ei teagi, miks ära muutsin. Aga kas tõesti jääb selline mulje nagu see, mida ma räägin, oleks mõeldud kõigile? Ma justkui toonitan pidevalt, et räägin enda kogemusest ja ütlen, et mõnele võib sobida teistmoodi jms. Näiteks selleski postituses ütlesin, et mõnele võib sobida sagedalt toitumine.

Minule tegelikult igast postitusest selline mulje ei jää, et tegemist oleks tingimata väga universaalse ja kõgile sobiva ainukese tõega.

Aga nagu siingi mitmest kommentaarist lugeda saab, siis mõnda ikka häirib see olemasoleva mainstream tõega vastanduv iseloom. Selle leevendamiseks see "minule sobib" tõe esiletoomine mõeldud oligi mu jutus.

Kasvõi võrdlusmoment Archangeli kirjutistega - ega ta reeglina väga valesti ei ütle midagi, aga võimalus tõlgendada iga tema lauset ainukese tõena ja ülejäänut naervuvääristav hoiak on selgelt väljendusoskuse taha jätnud tema tõsiseltvõetavuse laiemas plaanis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei rääkinud sellest. Mina mõistan "enda kogemuse" all seda, mida inimene ise on teinud ja enda peal kogenud. Kui ütled, et sul on kogemusi toitumise alal, siis mina saan aru, et sa ise oled tegelenud enda toitumisega ja saavutanud mingid märkimisväärsed tulemused. Kui sa ütled, et sul on kogemusi treeningu alal, siis mina saan aru, et sa ise oled teinud sporti ja midagi saavutanud (mitte tingimata võistlustel). Kas teiste teadmiste refereerimine on "enda kogemus"? Mulle tundub, et mitte.

Ma ei ütle, et kõik see, mida sa kirjutad, on vale. Kindlasti mitte. Osade asjadega ma nõus ei ole, aga see ei ole oluline. Lihtsalt riivab silma see, mida ka kodanik samuil märkis. Sinu "mina" ja "minu kogemused" on su artiklites liiga palju, kuigi tegelikult sul ju neid kogemusi ei ole. Sul on võib-olla mingid teadmised, mida sa oled saanud kirjandusest või teiste treenerite käest, aga mitte kogemused. Huvi pärast vaatasin Facebookist su pilte. Ära solvu, aga jutt ja pildid ei lähe kokku - ei paista, et sa ise sporti oleks teinud.

Ma ei ütle, et sa ei tohikski midagi sellist kirjutada. Teiste kogemuste ja kirjandusest saadud teadmiste põhjal võib ka kirjutada, see ei ole vale. Aga selleks, et su kirjutised vähem silma riivaks, võiksid hoopis rohkem viidata teistele allikatele ja kasutada vähem mina-vormi, mitte põhjendada kõike enda laialdaste kogemustega. Kui mina-vormis kirjutab tuntud sportlane, kellel on 20 aastast kogemust ja märkimisväärsed saavutused, siis on OK. Tema kirjutised põhinevad tema enda kogemustel, ja tema autoriteet räägib enda eest. Kui aga mina-vormis kirjutab tundmatu autor, kellel endal ei ole kogemusi ega saavutusi, siis ei tundu see eriti tõsiseltvõetav.

Ei tahtnud sind solvata või rünnata, lihtsalt tahtsin soovitada, et proovi neid artikleid nii kirjutada, et nad ei oleks sinukesksed. Siis oleks hoopis mõnusam neid lugeda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@muammar: See annab mõtlemisainet, kuna ma kindlasti ei taha jätta muljet nagu minu materjal on universaalne ja absoluutne tõde. Paljud teavad, et ma kahtlen kõiges ja olen väga kriitiline nii enda kui teiste tõekspidamiste osas. Ma kardan, et sageli ei ole asi isegi minu kõneviisis, vaid selles, et inimestel on raske hinnata arvamusi, mis ei lähe nende omaga kokku. Sellisel juhul ei ole mul midagi teha. Küll aga saan ma vaadata, et mu tekstides ei jääks kuidagi muljet, et ma olengi absoluutse tõega välja tulnud, mille üle ei saa arutleda ja mida on võimatu ümber lükata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu suurim viga oli aastate eest "elan selleks, et toituda" elustiil. Sellega kaasnesid toidu kaasavedamine üritustele, ärajäänud peod jne. Ühesõnaga abinõu ei õigustanud eesmärki kuna mul polnud plaanis lavale astuda ega tippspordiga tegeleda. Võibolla on ajajooksul lihtsalt teadlikkus suurenenud ja ei ole vajadust kõike mõõta ja kaaluda ega ilmselt ka mingit pidevat kasvu tagaajada.

Samas ma ei välista, et tipptasemel tehes selline elustiil võib ennast õigustada kuigi puhtalt pragmaatiliselt võttes on EV-s ühe käe sõrmedel inimesi, kellele selline elu ära tasub. Ülejäänu maksab pidevalt peale ja ei ole rahul, sest tegelikult tahaks peale toidu ka head autot, maja jm. hüvesid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@Alexander Andrusenko: Ma ei solvu absoluutselt. Minu meelest selline arutelu, mida sa praegu välja näitad, on suurepärane vahend õppimiseks. Sa pole hetkegi mind kui isiksust rünnanud, vaid pigem arutled ideede, kogemuse ja kirjutamisstiili üle.

Mis puutub su kommentaari mu figuuri üle, siis ma arvan, et need Facebooki pildid ei anna täit ülevaadet. Kui vaadata näiteks pilti mu "Keha keskosa treening" artiklist, siis ma ei usu, et ma näen välja nagu ma poleks kunagi trennis käinud. Kui ma särgi seljast võtan, siis peaks ikka igaüks aru saama, et ma teen regulaarselt jõutreeningut. Vastupidi, mul on enda põhimõtted sellest, milline ma tahan välja näha. Kahjuks või õnneks, läheb see täielikult vastuollu sellega, mida antud foorumis jahitakse. Ma usun, et kergem kaal ja mitte liiga madal rasvamass on hoopis tervislikum ja näeb parem välja.

Ma arvan, et kasutada väljendit "minu kogemus" ei ole ka ilmtingimata halb. Jah, mu kogemus on väike, aga mis siis? See on ju ikkagi kogemus. Ma ei saa öelda, et mul on palju kogemust ja seega võiks inimesed mu arvamust uskuda. Jah, seda ma ei saaks öelda. Aga ma võin öelda, et selle kogemuse põhjal, mis mul on, ja selle põhjal, mida lugenud ja kuulnud olen, saan ma uskuda seda ja seda.

Aga sellegi poolest arvan ma, et su jutus on iva, kuna mul võib seda "mina" ja "minu kogemus" olla tõesti liiga palju. Üks asi on info, teine asi on see, kuidas sa infot edastad. Juba puhtalt teksti huvitavuse poolest on parem kui sõnakordusi oleks vähem. Huvitaval kombel on mulle isegi soovitatud, et ma räägiks rohkem enda kogemusest. Mõnele lugejale meeldib jällegi kuulda isiklikest lugudest rohkem. Võib-olla oleks parim mõlemat teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No põhiline on see, et inimene saaks aru, millised laused põhinevad sinu enda kogemustel, ja millised laused põhinevad teistel allikatel. Ja kui sa tahad ikkagi enda kogemustest kirjutada, siis peaks lugejal olema selge see, kui palju neid kogemusi ikkagi on, et ta teaks, kui tõsiselt sellesse suhtuda.

Ma võin näiteks kirjutada "mina vormis" uisutamisest, aga ma olen vaid kord elus uisutanud. Ma võib-olla midagi valesti isegi ei kirjutaks ja mul on ju mingi kogemus olemas, aga seda kogemust ei ole ikkagi piisavalt, et mu kirjutis saaks ainult sellel põhineda. Kui ma aga oleks uisutamise teooriat ja teiste kogemusi põhjalikult uurinud ja kirjutanud, et autoriteetne autor X soovitab seda ja teine tuntud uisutaja Y väidab veel midagi, ja siis lisan, et mina proovisin ka nii ja toimis, siis oleks juba asi hoopis selgem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Analüüsi pakutud Infot ilma autorit torkimata. See, kes on autor, mida ta teeb, milline ta välja näeb, tema saavutused ja diplomid - kõik Täiesti ebaoluline. See ei muuda tema poolt pakutud infot karvavõrdki.

Nõksa häirib, kui inimesed väärtustavad kellegi poolt jagatud informatsiooni sõltuvalt sellest, milline see inimene on.

Katsume rääkida ikka teksti üle, mitte inimese üle, kes seda kirjutas. :)

Aga loomulikult muudab.Eriti, kui autor ISE pidevalt rõhutab oma mina - minu arvates, minu kogemus -

kui argumenti.

No see on nagu arstil diagnoosi panek: kui sul on probleem, kuulad sa asjatundjat, mitte mingit suvalist jorssi - ntx mind - , :D

Kuigi jutt võib olla sama.

Elik siis, kui inime kasutab oma väidete tõestuseks iseend, oma kogemust, räägib minu ideaalvorm, ja sama vaatab piltidelt vastu tegelane, kes esmamulje järgi pole üldse kunagi spordiga tegelenud ...

siis sry, taolised argumendid ei toimi.Tuleb leida midagi muud oma väidete tõestuseks.

Küllap oled enda suhtes sama kogenud, kui siin kellelegi midagi tõestada püüad.Samas ...

Su revolutsioonilised teooriad saaks hoopis teise kaalu, kui suudaksid neid praktikas toetada elik teeksid võistlustel mingi kõva tulemuse.

Oleksid matsti! kohe autoriteet, :)

Su enda jaoks on ju kah jupp vahet, kas midagi väidan mina või ntx Fred Antson.

Quod licet Jovi, non licet bovi - nii oli, on ja jääb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×