Jump to content
kepikõndija

Jalad värisevad:)

Recommended Posts

Olen 26a. noor naine, alati olnud sportlik. Tegelenud olen BodyPumpiga 3 kuud 2#nädalas. Aga alati seljaloo ajal hakkavad minu jalad-põlved värisema,kuigi koormus ei ole suur(2#5kg) ja tunne igati hea. Hoian selle loo ajal `põlved pehmed` aga jõutõmmete ajal on värin sees....Iseenesest naljakas aga häiriv. Kas minu kehahoiak võib olla vale või olen lihtsalt nõrk?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas seda värinat on võimalik mingi imejoogiga vältida või millest see üldse tuleb? Lihas jääb pingesse, ei venita korralik vms?

Mul endal on täpselt sama mure, jalad värisevad nii mis hirmus ja vahepeal on selline tunne nagu jalg tahaks "alt ära minna" Väljaastete ajal on probleem tasakaaluga, praegune kava on muidugi nende hüpetega, mis pole väga minu teema, kang turjal tundus ja ma arvan, et oli effektiivsem. Kükkimise tehnika on mul enda arvates tasemel, selg sirge, põlv liigub minimaalselt ette, kükk on sügav ja tempo pole probleemiks:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihaskoordinatsioonist tuleb, pakuks ma. Ega päris täpselt ei teatagi, milline see protsess on.

Harjutamine teeb meistriks. Loomulikult taastumine ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures mul on viimasel ajal sama probleem, et jala-õla päeval hakkavad jalad värisema, säärtest on tunda just, enne seda teengi 2 eri harjutust säärtele, kokku 6 seeriat ja kusagil 130 kordust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pikapeale see väheneb, aga kuna kõigi siinsete eesmärk on eeldatavasti ikkagi koormust järjepidevalt suurendada, siis tuleb sellega lihtsalt harjuda või lihast mitte nii "tühjaks" tõmmata.

Samas mingi süsikatega spordijook võiks seda olukorda justkui vähendada küll, kui see tuleb elektrolüütide või glükogeeni vähesusest.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas mingi süsikatega spordijook võiks seda olukorda justkui vähendada küll, kui see tuleb elektrolüütide või glükogeeni vähesusest.

Peab proovima, mul sama jama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kükk ju kohe peale soojendust. Vahele rind, siis seljalugu. Selle aja peale minu arvates veel küll mingit süsikat vaja pole. St. polegi abi. Seljalugu algab juba 10-12 minutit peale soojendust. Sinnani võiks ju ikka ilma söömata kesta küll?

See jalgade värin võib huvitav välja näha küll. Aga kui vaid 3 kuud asjaga tegeldud ja enne midagi tehtud pole võib vist juhtuda küll, et nt. soojenduses veel vereringet korralikult käima ei saada, või tehakse soojendus liiga suure raskusega. Edasi on kükk kohe järgi ja kui seal on algajal alati tunne hea veel, siis pannakse kükile väga palju peale ja ehk sealt siis jalad värisema all hakkavadki?

3 kuud on ka ju vaid tegelikult 12 trenni - kalendrist ehk pikk aeg, kuid sisuliselt oled selle ajaga ju teinud vaid 12 korda kükke - selle ajaga küll veel eriti midagi ei muutu. Kui keha on koormusega harjunud, võiks küki ajal juba küünarnukke mööda higi põrandale joosta ehk aeroobne energia tootmine võiks juba täiega käia. Kui mitte, siis tõmbadki nende 120 kükiga tegelikult ju jalad tühjaks ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegeled millegi muuga ka veel lisaks bodypumpile? Mul on perioode, kus ilmselgelt koorman oma põlved üle, ise tegelen kõige enam tantsuga - hüpped, maandumised - siis hakkavad keset trenni värisema või vahel ka väsimusest kui pikk trenn seljataga. Samas 1h pikkune trenn, seda enam, et selg pole kõige lõpuski, ei tohiks väsimusest jalad värisema panna, kui trenniinimene.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×