Jump to content
Eger1

Kas kava on hea kaalulangetamiseks?

Recommended Posts

Tere,

Pöörduks siis sellise murega targemate poole, et kas järgnev kava on piisav kaalu langetamiseks, esmalt tahaks langetada kaalu ja hiljem vb hakata ka lihast vähehaaval kasvatama.

Kava on siis selline:

Esmaspäeval:

90 minutit ratast

+300 kõhulihast

+staatilised

Teisipäeval:

60 minutit jooksu(lindil)

+30 minutit sõudeergomeetrit (10 ehk viimase astmega)

Kolmapäeval:

60 minutit jalgratast

+mõned üksikud jõuharjutused

+300 kõhulihast

Neljapäeval:

60 minutit jooksu

+ 30 minutit sõudeergomeetrit

Reede:

Kehalise tunni laadne asi, kus pm kah tund aega jooksmist, võtab äärmiselt võhmale :D

+300 kõhulihast

+staatilised

Laupäev:

Puhkus

Pühapäev:

30 minutit jooksu

+ 30 minutit ratast

+ 30 minutit sõudeergomeetrit

+ vähesed jõuharjutused

Selline on siis minu praegune kava, et kas võiks midagi sellejuures muuta, et häid tulemusi saaks, või on rohkem puhkust vaja või mida? Ma üritan pulssi hoida 150 ümber, enamasti nii 155, ehk jooksulindipeal vahepeal teen kiirkõndi kah, et pulss alla läheks. Polnud varem tükk aega trenni teinud, seega ma arvan, et mõistetav. Kehakaal on hetkel 95 kilo juurde ja pikkus umbes 190 cm. Oleks soov saada kaalu ikka alla 90 kindlasti :)

Toitumise kohapeal äkki oskate kah kuidagi aidata, üritan seda kah viimasel ajal piirata, et rämpstoitu ei söö ja alkoholi tarbin kah harva. Minu tavaline söök on nädalas selline, et :

Hommikul:

1 klaas mahla

2 võileiba

1 kauss piimaga kellogseid

Lõunal:

Söön apelsine, mandariine, nii 5 tükki ikka kokku :D pluss siis näiteks banaani, õuna, vahest ostan makarone.

Joogiks kas mahl või vesi.

Õhtul:

Enamasti on õhtusöögiks kas spagetid, makaronid, kana, kartul.

Joogiks mahl, vesi või piim.

Kui keegi oskab millegi kohta natukenegi näpunäiteid anda, oleksin äärmiselt tänulik :)

Ette tänades,

Eger.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise aeroobse mahuga kukub su kaal kolinaga. Aeroobne on liiga pikk või siis peaksid jooma kindlasti näiteks BCAA-d.Enne trenni ja trenni aeg, Ja söök on kui juudi näljalaagris !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandage mu võhiklikkust, kui ma eksin, aga... See menüü. Kas seal mitte väga vähe valku ja rasva ei ole, kulutada plaanitud kalorite mingistki kompenseerimisest rääkimata? Sest lõunasöögiks põhimõtteliselt ainult puuvilja süües oleks mul õhtuks pilt täiesti eest. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumine on totaalselt paigast ära, põhimõtteliselt ainult süsivesikud.

Kui soovid kaalu langetada, siis võiks süsivesikuid kärpida ning rasvu ja valke kõvasti juurde tooma.

http://kulturism.ee/downloadable/kulturism_opik.pdf ,alates lk60 toitumisest.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumine on totaalselt paigast ära, põhimõtteliselt ainult süsivesikud.

Kui soovid kaalu langetada, siis võiks süsivesikuid kärpida ning rasvu ja valke kõvasti juurde tooma.

http://kulturism.ee/...turism_opik.pdf ,alates lk60 toitumisest.

Aitäh kõigile ja To: htilga, ma olen alatu just arvanud, et rasvu ei tohi süüa, et seda peab just toote pealt vaatama :D miks ta siis nii ei ole ja muidu kas pulsi hoidmine 150-160 juures on hea või peaks olema madalam, või hoopis kõrgem? Ja mille arvelt ise soovitaksid süsivesikuid kärpida, et milline oleks selline ideaalne toitumine, mis oleks võimalik ilma suuremate väljaminekuteta?

Ette tänades,

Eger

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh kõigile ja To: htilga, ma olen alatu just arvanud, et rasvu ei tohi süüa, et seda peab just toote pealt vaatama :D miks ta siis nii ei ole ja muidu kas pulsi hoidmine 150-160 juures on hea või peaks olema madalam, või hoopis kõrgem? Ja mille arvelt ise soovitaksid süsivesikuid kärpida, et milline oleks selline ideaalne toitumine, mis oleks võimalik ilma suuremate väljaminekuteta?

Ette tänades,

Eger

Mul on muidu kodus olemas ka see fitshop.ee-st ostetud Fasti toode Muscle +

kirjas on seal, et 100g toodet sisaldab valku 41 g, süsivesikuid 44g millest 19,6g on suhkruid, rasvu 2,8 g ja rasvhappeid 1,7g. Kas oleks kasulik ka seda jooki päevas korra näiteks teha, et toitumine parem oleks või see on ainult lihasmassi treenijaile, taga muidu kirjas, et võib kasutada ka kaalu langetades, kuna süsivesikute ja valkude suhe on 1-1le.

Ette tänades,

Eger.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu praeguse jutu juures,võte ette algajate foorum ja hakka lugema teemasid kus räägitakse toitumisest. Sinu treeningkava meenutab ikka väga karmi aeroobset laagrit, sest enamus inimestel soovitatakse alustada 3x nädalas. Muidugi kui sa oled jooksnud kõvasti maratone,või maailmatasemel suusataja, siis võib see isegi sobil olla.Söömise juures alustaks hommikusöögiga milleks oleks näiteks mingi korralik pudru.Kartma ei peaks ka muna ja peekoni,mis sest et see võib tunduda sinu rasvakartuse juures absurne. Ja lõunaajal oleks tarvis ikka vähemalt üks korralik soe toit tüüa. Minagi liha, kala, kana ja näiteks riisi, tatra või kartuliga.Ja siis edaspidi võiks hakata ka kaloraaži kokku lööma.Aga parem on muutuseid viia sisse ükshaaval, sest korraga võib see olla natuke palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga lühidalt - enamuses süsikatest koosnev menüü ja vastupidavusala tipptegijale kohane treeningkava tagavad kindlasti äärmiselt eduka lihasepõletuse.

Polegi ammu - http://www.fitness.ee/artikkel/723/kuidas-rikkuda-ara-vorm-ja-kahjustada-tervist- - seda artiklit kellelegi soovitanud, B)

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei ütleks et treeningkava just tipptegijale oleks :D aga suhteliselt väga karm algajale. Ma soovitaksin ka väheke rohkem kangitrenni juurde lisada. Ei saa aru miks neid kõhulihaseid niipalju vaja teha on. Lisaks ma ei hoiaks pulssi nii kõrgel, kui oma pulsi tsoone ei tea siis ütleme et hoia alla 150-ne kindasti (no näiteks 130-150 vahel).

Kui pidevalt treenida kõrge pulsiga siis see mõjub halvasti treenitavusele ja lisaks ka südamele. Kestvussportlased hoiavad pulssi trennis kõrgel juhtudel kui tahetakse saada juurde võistluskiirust/kiiruslikke omadusi. Ülejäänud aja treenitakse mahtu madalal pulsil.

Toitumisest ma ei hakka rääkimagi, parem loe seda toitumise foorumi osa nagu eespool ka maintud.

Oleks ka väga huvitav teada treenimise ajalugu ehk kui algaja oled või mis spordialasid harrastad/sid ja kui kaua :) .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rusikareegel jooksu puhul, mis pea igale inimesele kehtib (erandeid muidugi on): alla 120 on taastav; 140(+-2-3) on mõõdukas aeroobne; üle 145 läheb juba trenniks.

Üldiselt võiks kestvustrenni lõviosa (80%) olla 140 pulsi lähedal, 15% siis 120 ligidal ja 5% pauguta ikka korralikult (tunde järgi nii et on raske). Räägin hetkel koguaegadest nädalas, st. kui sa teed 10h trenni (mida on algajale LIIGA PALJU; siis max 30min kõikide trennide peale võiks treenida ebamugavustsoonis.) Siin on jällegi fenomen, kui jooksu ajal on väga mõnus ja hea enesetunne, siis kiputakse jooksma natuke liiga kiiresti.

Kangitrenni koha pealt, kui sa soovid kaalu langetada, siis võid rahulikutl intensiivsed jooksuotsad ära jätta ja teha 2-3x nädalas kogu keha läbi. Samas sinu piire ma ei tea ja neid pead sa ise tunnetama. Ära karda vaba päeva võtta kui väsimus sees, areng toimub puhates ja kaal langeb köögis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh jällegi kõigile, trennist niipalju, et eelmine aasta sai suht visalt sõidetud suuska, käisin isegi eelmisel Tartu maratonil, mida küll jala probleemide tõttu ei lõpetanud aga oli ikka saanud korralikult suusatada, muidugi mitte piisavalt, nimetan ise kah ennast kindlasti trenni koha pealt väga algajaks. Muidu sport on väga hinges, et meeldivad enamus palli alad ja niipalju kui võimalust on olen ikka alati mänginud kah ja suvel ikka vahest jooksmas käinud ja jalkat mänginud. Pulsi koha pealt niipalju, et seal 140 juures on teda nii raske hoida, ma suhteliselt kõrge pulsiga ja 140 juures on ta mul jooksulindil juba ühest jooksusammust :D Kas peakski alguses rohkem kiirkõnni moodi värki tegema, et niikaua kuni süda rohkem trenni saab ja pulss treenides järjest madalamale jääb. Viimane kord jooksingi lindil ainult nii väikse kiirusega nagu 6 km/h ja ega pulss oli juba kiirkõnni ajal seal 143 juures. Kangitrenni kohta niipalju, et see ei tõmba nagu mind kohe üldse, vb siis kui saan selle rasva maha joostud...

Üks asi veel, et kas mul oleks näiteks mõtekas tellida toitumiskava, kuna ma ise nagunii selle koha pealt väga midagi ei jaga ja kui oleks siis kust kohast te seda soovitaksite, kas see üldse aitab :)

Ette tänades,

Eger.

Muudetud kasutaja Eger1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina soovitan sealt tellida, sest mõnel treeneril on veeel kallim :P

Nagu näiteks sinul :D Kuigi ma ei mõista kuidas sa kavatsed konkureerida nimekamatega, kui kõrgemat hinda küsid.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu näiteks sinul :D Kuigi ma ei mõista kuidas sa kavatsed konkureerida nimekamatega, kui kõrgemat hinda küsid.

Kuulsus ei tähenda alati automaatselt parimat. ;) + Mingi teenuse väärtus sõltub turust ning teinekord tuleb lihtsalt jalg vastu maad lüüa ning mitte grammigi järgi anda nende ees, kes oma aega ja vaeva kopikate eest müüvad. :)

Ma ei kavatse konkureerida, vaid teen seda juba, küll sa peagi kuuled/näed ka ;)

Ma multifunktsionaalne nagu mu treening, see ongi edu põhjus.

Ootan huviga seda millest mulle rääkisid mõni aeg tagasi.

Mul nüüd veidi ähmaseks jäänud, mis need kuupäevad olid täpselt - aga kas asi juba käib? Kui käib, siis kuidas läheb? Nii üldiselt vast saad ikka vastata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu näiteks sinul :D Kuigi ma ei mõista kuidas sa kavatsed konkureerida nimekamatega, kui kõrgemat hinda küsid.

Kui hind ja kvaliteet paigas siis ju pole probleemi:) Vbl veel mingid lisaväärtused vms - saab näost näkku näha, täpsustada, rohkem suhelda?

Huvitav on ikka ja jälle see efekt, et toitumiskava eest 40 välja käia on palju, pulbrikoti eest sama summa käib niks-naks. Aga kaua kestab toitumiskavast saadud kasu, kaua valgukotike ;) ?

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui hind ja kvaliteet paigas siis ju pole probleemi:) Vbl veel mingid lisaväärtused vms - saab näost näkku näha, täpsustada, rohkem suhelda?

Huvitav on ikka ja jälle see efekt, et toitumiskava eest 40 välja käia on palju, pulbrikoti eest sama summa käib niks-naks. Aga kaua kestab toitumiskavast saadud kasu, kaua valgukotike ;) ?

Eks see on see psühholoogiline teema jälle. Inimene mõtleb -

"Ahhaa, ostan koti seda ja toda, võtan ning kasvan. Milleks plekkida treenerile, et see õpetaks mulle kuidas ja millal lihatükki suhu panna ning mis järjekorras hantleid tõsta. Pealegi see on ju jube tüütu ja vaevanõudev. Pigem ostan selle ja tolle, libistan hommikul ja õhtul mõned kapslid ja mõne joogi ning lihas vohab." :D

Eks endal oli ka kunagi sama asi. Lisandite peale sai ulme summasid magama pandud ning treeneri toitumis/treeningkava oli köömes selle kõrval, kuid no mitte ei raatsinud osta. Sest jah - puudub ju see käega katsutav asi mida raha eest saad. Antakse ainult mingeid juhtnööre eksole mille tulemusi näed päevade, nädalate pärast.

Valgukoti teed kohe lahti, joogi valmis ja jood ning ajule hoopis teine reaktsioon...

Päris huvitav psühholoogilise külje poolt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuulsus ei tähenda alati automaatselt parimat. ;) + Mingi teenuse väärtus sõltub turust ning teinekord tuleb lihtsalt jalg vastu maad lüüa ning mitte grammigi järgi anda nende ees, kes oma aega ja vaeva kopikate eest müüvad. :)

Ootan huviga seda millest mulle rääkisid mõni aeg tagasi.

Mul nüüd veidi ähmaseks jäänud, mis need kuupäevad olid täpselt - aga kas asi juba käib? Kui käib, siis kuidas läheb? Nii üldiselt vast saad ikka vastata?

Kannatust :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see on see psühholoogiline teema jälle. Inimene mõtleb -

"Ahhaa, ostan koti seda ja toda, võtan ning kasvan. Milleks plekkida treenerile, et see õpetaks mulle kuidas ja millal lihatükki suhu panna ning mis järjekorras hantleid tõsta. Pealegi see on ju jube tüütu ja vaevanõudev. Pigem ostan selle ja tolle, libistan hommikul ja õhtul mõned kapslid ja mõne joogi ning lihas vohab." :D

Eks endal oli ka kunagi sama asi. Lisandite peale sai ulme summasid magama pandud ning treeneri toitumis/treeningkava oli köömes selle kõrval, kuid no mitte ei raatsinud osta. Sest jah - puudub ju see käega katsutav asi mida raha eest saad. Antakse ainult mingeid juhtnööre eksole mille tulemusi näed päevade, nädalate pärast.

Valgukoti teed kohe lahti, joogi valmis ja jood ning ajule hoopis teine reaktsioon...

Päris huvitav psühholoogilise külje poolt.

Aga keda te sealt fitnessi lehe pealt soovitaksite ise, mis kogemused kellegil on või mingid jutud, et kes teeks kõige asjalikuma kaalu langetus kava, see tehakse ikka personaalselt eks.

Ette tänades,

Eger.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga keda te sealt fitnessi lehe pealt soovitaksite ise, mis kogemused kellegil on või mingid jutud, et kes teeks kõige asjalikuma kaalu langetus kava, see tehakse ikka personaalselt eks.

Ette tänades,

Eger.

Ott Kiivikas ikka! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pulsi koha pealt niipalju, et seal 140 juures on teda nii raske hoida, ma suhteliselt kõrge pulsiga ja 140 juures on ta mul jooksulindil juba ühest jooksusammust .... ega pulss oli juba kiirkõnni ajal seal 143 juures.

Mingeid kõrvalekaldeid esineb, kuid üldiselt siiski 250-se pulsiga terveid inimesi ei leidu. Kui pulss juba kiirkõnni juures 140 on, siis on aeroobsed võimed üpris kehvad. Kiirkõnniga (st. mitte võistlustel tehtav kiirkõnd) peaks olema normaalse võimekusega pulssi raske üle 120 saada. Peaksid täpsemalt siiski jälgima, mis sul toimub seal. Tee koormustest, pannakse pulsitsoonid paika ja antakse nõu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×