Jump to content
Risto Uuk

Kas selleks, et õppida ja maailmale väärtust luua, on vaja ülikoolis käia?

Recommended Posts

Vabandust aga ROtter mida te ise aastaid siin foorumis olete teinud?? kaudselt või otseselt teinud sarkastilisi-iroonilisi märkusi.On see mingisugune strateegia,et kedagi mõistlikumalt mõtlema panna??sügavalt kahtlen selles.

nüüd kui teie kohta öelda pisut tundsite end kohe solvatuna.

Sellel teemal ma muidugi enam ei jätka.

Ma ei osalegi siin foorumis nagu missivõistlustel, et igaühele meeldida ja rohkem punkte koguda.

Oma teadmiste piires olen püüdnud kõiki õpetada ja anda edasi parimat, mida olen leidnud interneti avarustest ja seda ei saa keegi eitada.

Aga need, kes põhjuseta ründavad mind, saavad ka edaspidi vastava kohtlemise osaliseks.

Aamen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Steve Jobs oli kahtlemata andekas itimees ja oleks fenomenaalne olnud ka omal käel aga ülikool pakkus talle kindlasti ohtralt materjali, pinnast, mille pealt areneda - samuti leidis ta sealt eluagse sõbra ja äripartneri.

Steve Jobs käis ülikoolis ainult ühe semestri, mis järel tuli sealt ära. Ta ei näinud ülikoolils käimisel mõtet ja samuti läks sinna kõik tema vanemate säästud. Alles aastate pärast ta sai aru, et ülikoolis veedetud aeg ei olnud kasutu. Pärast väljalangemist võttis osales ta veel mõnda aega vabakuulajana teda huvitavates ainetes. Hiljem kasutas ta ülikoolist omandatud teadmisi kalligraafiast Maci disainimisel, millest sai esimene ilusa tüpograafiaga arvuti. Ilma seda loengut külastamata poleks Macil erinevaid kirjastiile või proportsionaalsete vahedega tähti. Aga mu jutu point on selles, et ehk kunagi läheb ka sul vaja mingeid teadmisi ülikoolist. Aga see arusaam võib tulla alles aastate pärast ja siis ei tundugi ülikool ajaraiskamisena

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei osalegi siin foorumis nagu missivõistlustel, et igaühele meeldida ja rohkem punkte koguda.

Oma teadmiste piires olen püüdnud kõiki õpetada ja anda edasi parimat, mida olen leidnud interneti avarustest ja seda ei saa keegi eitada.

Aga need, kes põhjuseta ründavad mind, saavad ka edaspidi vastava kohtlemise osaliseks.

Aamen.

Wowowow, that's NOT what Jesus would do :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei osalegi siin foorumis nagu missivõistlustel, et igaühele meeldida ja rohkem punkte koguda.

Oma teadmiste piires olen püüdnud kõiki õpetada ja anda edasi parimat, mida olen leidnud interneti avarustest ja seda ei saa keegi eitada.

Aga need, kes põhjuseta ründavad mind, saavad ka edaspidi vastava kohtlemise osaliseks.

Aamen.

Millegi pärast, kui mina nii käitun langen ainult rünnakute ja muidu isiklike solvangute alla. Tundub, et sinu "interneti avarustest" leitu on tunduvalt parem, kui minu oma. ;)

Usun, et reaalselt omame mõlemad teadmisi, mis võivad paljudele kasu tuua. Peame lihtsalt hetkel veel elama ja aksepteerima fakti, et umbusaldame üksteise teadmisi. Mina sinu omasid, kuna tundud üks vana peer, kes oma "haridust" ja eksperdi staatust nina alla hõõrub, ning mind umbusaldad vastupidi vast selle tõttu, et jätan ülbe nooriku mulje, kes ilma vastava "hariduseta" eksperti mängib. ;)

Eks "Teadjaid" tuleb igas mõõdus.

Any man is educated who knows where to get knowledge when he needs it, and how to organize that knowledge into definite plans of action.

Bingo!

Informatsioon on kättesaadav kõigile, kes vaid viitsib seda otsida. Ning tõesti, kes ei suuda leida endas tahet ja soovi omal käel enda eesmärkide täitmiseks vajalikku spetsiifilist materjali leida või seda informatsiooni otsida, siis Ülikool, oma laialdase ainevalikutega pakub võimalust ampsata vähe suurem tükk ning loota, et seal sees on ka see mida otsitakse. Ning, et see läbiseeditud tükk viib siis lõpuks selle eri-alani, millega on soov reaalselt tegeleda.

Kahjuks on liiga paljude jaoks tegemist kohaga kuhu minnakse "midagi lahedat" õppima või lihtsalt minnakse vooluga kaasa ning alles pärast mõeldakse, kas see oli tõesti see millega sisemiselt tegeleda sooviti. Tihti mitte.

Üks mu IT haridusega sõber parandab mobiiltelefone. Eks haridus tuli kasuks, aga veeta 4a ülikoolis, et mobiiltelefone kokku-lahti panna? Ärge ajage soga mulle.

Või teine IT haridusega sõber Sõjaväes meedik. Kool oli kena ja tore nagu ta ütles, aga lõpuks oli sõjavägi lahedam.

Inimesed võiksid Ülikooli vajaduse üle rohkem mõelda on ainuke mida minu jutust võiks keegi kõrva taha panna. Elu ilma vastavate paberiteta pole kõigile, aga minu arust on mõte sellel ainult siis, kui asi sind tõsiselt huvitab ning koolis käiakse teadmiste edendamiseks, mitte üleliia ühiskonna survel, et omada seda maagilist paberit, mis sulle tulevikus töökoha garanteeriks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millegi pärast, kui mina nii käitun langen ainult rünnakute ja muidu isiklike solvangute alla. Tundub, et sinu "interneti avarustest" leitu on tunduvalt parem, kui minu oma. ;)

Usun, et reaalselt omame mõlemad teadmisi, mis võivad paljudele kasu tuua. Peame lihtsalt hetkel veel elama ja aksepteerima fakti, et umbusaldame üksteise teadmisi. Mina sinu omasid, kuna tundud üks vana peer, kes oma "haridust" ja eksperdi staatust nina alla hõõrub, ning mind umbusaldad vastupidi vast selle tõttu, et jätan ülbe nooriku mulje, kes ilma vastava "hariduseta" eksperti mängib. ;)

Eks "Teadjaid" tuleb igas mõõdus.

Miks ma peaksin sind usaldama, kui sa annad inimesele soovitusi, mis tulemusi ei anna või annab soovitule vastupidiseid tulemusi. Nt. kilpnäärme alatalitusega inimestele ei saa rakendada soovitust harju keskmise energiakulutuse kohta ja öelda, et minu terve tüdruksõber kasutab sellist kaloraaži. Kui inimesel on mingi organ haige, siis see ei tähenda veel seda, et pärast tabletiravi lõppu hakkaks see organ normaalselt jälle tootma hormoone. Tablettidega on näidud saadud normi, aga kas kilpnääre on terveks saanud? See selgub alles peale järgmisi uuringuid, kui vahepeal ei ole kasutatud ravimeid. Aga vahepeal on ta kaloraaži suurendanud ja kaalus juurde võtnud, mis kindlasti ei olnud ta eesmärk.

Vot selline vahe soovitustel ongi haridusega ekspertidel ja "hariduseta" ekspertidel.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mille järgi sa ikka inimese väärtust hindad? Sisemise ilu järgi?

Keegi on siia miinuse ladunud. Muhahaa.

Kõigepealt tuleb selgeks teha, mida me mõtleme üldse mõiste "kellegi väärtus" all ja siis saab edasi arutleda.

Mõne inimese jaoks on väärtus sisemine ilu, seda otseses tähenduses, sest tal on terved neerud ja ta saab ühe ära müüa oma pere näljasurmast päästmiseks.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks ma peaksin sind usaldama, kui sa annad inimesele soovitusi, mis tulemusi ei anna või annab soovitule vastupidiseid tulemusi. Nt. kilpnäärme alatalitusega inimestele ei saa rakendada soovitust harju keskmise energiakulutuse kohta ja öelda, et minu terve tüdruksõber kasutab sellist kaloraaži. Kui inimesel on mingi organ haige, siis see ei tähenda veel seda, et pärast tabletiravi lõppu hakkaks see organ normaalselt jälle tootma hormoone. Tablettidega on näidud saadud normi, aga kas kilpnääre on terveks saanud? See selgub alles peale järgmisi uuringuid, kui vahepeal ei ole kasutatud ravimeid. Aga vahepeal on ta kaloraaži suurendanud ja kaalus juurde võtnud, mis kindlasti ei olnud ta eesmärk.

Vot selline vahe soovitustel ongi haridusega ekspertidel ja "hariduseta" ekspertidel.

Kas Holger on reaalselt kellegile haigele nii soovitanud?

Muudetud kasutaja ErikO poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas Holger on reaalselt kellegile haigele nii soovitanud?

Teadmatusest ikka juhtub, aga ega see ei tähenda, et ta seda pahatahtlikult tegi. Ja eksivad ka arstid.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teadmatusest ikka juhtub, aga ega see ei tähenda, et ta seda pahatahtlikult tegi. Ja eksivad ka arstid.

Kas ta tegi seda, kas ta tegi seda, kas ta tegi seda??? Ehk nüüd suudad hämavaba vastuse anda :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ta tegi seda, kas ta tegi seda, kas ta tegi seda??? Ehk nüüd suudad hämavaba vastuse anda :D

See on meievaheline probleem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma siin imestan ,et küll mõnedel on ikka aega arvutis istuda ja idiootsustega tegeleda!!!

Nõus. Selle asemel, et siin halada ja ülikoole maha teha, võiks oma energia suunata nendele samustele "väärtuste" loomisele, kui nii targad ollakse.

Muudetud kasutaja Siim K poolt
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siit teemast koorub omakorda uus teema Ristole: "Kuidas vältida ärapanemise mentaliteeti ja arendada konstruktiivset arutelu." Sellega võibolla saaks juba väärtusi luua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütlen ausalt: Imetlen selles teemas kirjutajaid ning nende järjepidevust. Samas on kindlasti teemasid kus erinevate inimeste seisukohad jäävadki erinevaks kuna neil on erinevad kogemused, nad on erinevad isiksused ja erinev maailmavaade. Lisaks eestlasele omane jonnakus ning kisub vägisi tülitsema ning kõrvalseisjad kahjurõõmust käsi plaksutama. Pidage vastu ja ärge olge kurjad eestlased! :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütlen ausalt: Imetlen selles teemas kirjutajaid ning nende järjepidevust. Samas on kindlasti teemasid kus erinevate inimeste seisukohad jäävadki erinevaks kuna neil on erinevad kogemused, nad on erinevad isiksused ja erinev maailmavaade. Lisaks eestlasele omane jonnakus ning kisub vägisi tülitsema ning kõrvalseisjad kahjurõõmust käsi plaksutama. Pidage vastu ja ärge olge kurjad eestlased! :)

Eestlaste toit ikka ju alati teine eestlane olnud. :P

Kui kellegil läheb hästi siis vaja ju kadetseda ja maha teha. Kui kellegil halvasti läheb siis parastada. Kui keegi julgeb väita, et sa loll, siis peab ju kõik endast andma, et teist lolliks teha. :D - Selle asemel, et teise edu üle rõõmu tunda, ebaõnne korral kaasa tunda ja rünnaku puhul lolliks sõimamise puhul vastupidist tõestada. :P

Aga selline meie konnatiik juba on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eestlaste toit ikka ju alati teine eestlane olnud. :P

Kui kellegil läheb hästi siis vaja ju kadetseda ja maha teha. Kui kellegil halvasti läheb siis parastada. Kui keegi julgeb väita, et sa loll, siis peab ju kõik endast andma, et teist lolliks teha. :D - Selle asemel, et teise edu üle rõõmu tunda, ebaõnne korral kaasa tunda ja rünnaku puhul lolliks sõimamise puhul vastupidist tõestada. :P

Aga selline meie konnatiik juba on.

...ja konnatiigi kõige targem konn on maailma kõige targem konn ning konnatiigi kõige suurem konn on maailma kõige suurem konn...teiste konnatiigiasukate arvates :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...ja konnatiigi kõige targem konn on maailma kõige targem konn ning konnatiigi kõige suurem konn on maailma kõige suurem konn...teiste konnatiigiasukate arvates :lol:

Ikka, ikka. :)

Omas mullis on kõik targad. Pistad aga nina oma tiigist välja siis süüakse kohe ära. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ikka, ikka. :)

Omas mullis on kõik targad. Pistad aga nina oma tiigist välja siis süüakse kohe ära. ;)

Aga Looduses ongi nii seatud, et kõik on kõigile söömiseks - ka Loomade Kuningas Lõvi süüakse vaklade poolt ära. :wacko:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga Looduses ongi nii seatud, et kõik on kõigile söömiseks - ka Loomade Kuningas Lõvi süüakse vaklade poolt ära. :wacko:

Just, just. Mis aga teadmistesse puutub siis tuleb anda parim, et mitte alati ilmtingimata omas mullis langeda selle ohvriks, et teha järeldusi asjade kohta, mis väljaspool mulli vbl hoopis teise maigu saavad. :)

Alljärgnevas videos välja toodud jutt veidi haakub ka meie teemasse. Ehk meie mõistmine maailmast kipub olema siiski piiratud justnimelt sellega palju me ise näeme, katsuda saame jne. Enne Internetti olid meie võimalused väga piiratud ning pidi ikka hullult vaeva nägema, et siit tiigist välja saada ja muudest suurematest tiikidest nende infot ammutada.

Tänapäeval kui oleme pm. kõik ühte suurte patta lükatud siis peaksime suutma anda endist parimat, et proovida kõike mõista ka vastavalt massiivselt avatud mõttemaailmaga. :)

@2:51

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×