Jump to content
Toskin

Treeningkava.

Recommended Posts

Tervist.

Niimuuseas tekkis küsimus selline, õigemini küsimused :)

1.Millise treeningkava järgi alustas Vend Vähk jõusaali teekonda ja kaua ta selle kavaga tegeles?

2.Kasutusel olid ka mingid massilisajad, burnerid mms ?

3.Mis kava sai järgmiseks ?

4.Millele pööras Vend Vähk jõusaalis erilist tähelepanu ?

5.Kas treenisite pigem hantlitega või masinatel ?

Tänud Ette ära!!! ;)

Head päeva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No näete siis! Teinekord tasub vaheldusteks ringi surfata ja leidsin sellise vana postituse, mis on omal ajal jäänud kahe silma vahele. Eks need on sellised küsimused, millele võib ka praegu vastata: 

 

1.Millise treeningkava järgi alustas Vend Vähk jõusaali teekonda ja kaua ta selle kavaga tegeles?

 

Jõusaalitreeningutega alustasin 1992 aastal. Varasemalt olin tegelenud mõned aastad karatega ning muidugi mägisuusatamisega. Päris ausalt, paar esimest aastat kulus jõusaalikultuuriga kohanemiseks ja katsetamiseks. Nii juhtuski, et enne veel kui 16 aastaseks sain, oli triceps paisunud sma suureks nagu ta mul praegu on. Tricepsit tegin iga päev ning ilmselt oli suusatamine käte kolmpeale sügava jälje jätnud, mis üsna kiiresti ka jõusaalis avaldus. Nooremana ei osanud seda lihtsalt märgata.

 

2.Kasutusel olid ka mingid massilisajad, burnerid mms ?

 

Ei, 90-date alguses ei olnud erilist toidulisandivalikut. Tõsi, turul oli mingi Eesti oma toode Bioton, mis maitses nagu pähkliklops, aga see oli ka vase koolipoisi jaoks ainuke toidulisand.

 

3.Mis kava sai järgmiseks ?

 

Tõsisem kava ja suunamine toimus 1994 aastal maailmameister Taavi Kooviti venna Gerdi poolt. Koovit oli siis TÜ kehakulturi teaduskonna üliõpilane ning mingil ajal oli minu kodusaali EPMÜ jõusaali treener. Temalt sain väga palju informatsiooni lihaste jaotusest, harjutuste õigest sooritusest jne. Need teadmised on põhimõtteliselt mind kandnud tänase päevani.

 

4.Millele pööras Vend Vähk jõusaalis erilist tähelepanu ?

 

Noh, noorel mehel veri vemmeldas. Lolluseid tehti kõvasti ja valesti. Näiteks hakkas trenn läbi saama ja siis astusid saali mingid ilusad tüdrukud ja ilmselgelt noored mehepojad hakkasid bicepsit pumpama 50-e kilose kangiga poolteist tundi... Siis tulid veel mingid tibinad saali... Kusjuures jala treenimine oli suhteliselt teisejärguline, aga seda asendas ideaalselt talvel mägisuusatamine ja suvel jalgratas.

 

5.Kas treenisite pigem hantlitega või masinatel ?

 

Tänaseks päevaks olen treeninud ni lintide, kangide, hantlite kui masinatega. Igasugune vaheldus on teretulnud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×