Jump to content
Timpss

Tartu Maratonile minek! (63km) Mida ette võtta treeningkavaga?

Recommended Posts

Tere rahvas, selline küsimus- 19. veebruar lähen siis 2. aastat järjest sõitma tartu maratonile, siit ka küsimus. Minu hetkeline treeningkava on nii, et esmaspäev on rind ja triitseps, teisipäev selg ja biitseps, kolmap puhkus, neljapäev jalad ja reede õlg ja käed kergemalt ning pühapäev on siis maratoniaeg. Kas peaksin maratoni nädalal tegema kergemate raskustega, et just plahvatusliku jõudu saada või peaks puhkama, kuigi iseenesest arvan, et trenn kergemate raskustega sobiks hästi. Kuna Klassika sõit eeldab tugevat ülakeha, eriti triitsepsi tööd paaristõugete puhul. Soovitage ja kirjutage arvamusi, Tänud :)

Timpss

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitaks maratoni nädalal üldse mitte jõudu teha ja võibolla max 1-2x suuskadega 5-10 km rahuliku otsa teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt tasuks suusamaratonile minne sikka suusatamist treenida mitte jõusaalis vehkid. Aga viimase nädala kohta on see õige, et jõusaalis raskused maha ja 15 veebr sõita 10-15km, 17 veebr 5km, kus siis kuskil 1km jagu maratonitempot ja muul ajal puhata. Siis on maratoniks ilusti taastutud ja tehtud trennidest kasu (eeldusel et sa oled ikka treeninud suusatamist?!). Vastasel juhul on kogu see värk sul üks kole kannatamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav maratonitreening sul! Et siis, kuidas sellise jõusaalitreeningu kõrvalt suusatamiseks aega-jõudu jätkub ja palju üldse suusa-jooksukilometraaž on? Maratonieelsel nädal pole jõusaal vist jah eriti soovitatav. Maratoni läbimiseks vajalik jõutreening tehakse ikka varasemal ettevalmistusperioodil. Põhimõtteliselt tehakse maratonieelsel nädalal 5-7 päeva(olenevalt individuaalsest taastumisvõimest) enne stardipäeva nt. 40-45km. tühjendussõit ja vahepealsel ajal toimub nn. tankimine ning teed kergemaid suusaotsi. Ise tegin oma 45km tühjendussõidu teisipäeval ja vahepealse ajal enne pühapäeva närisin pidevalt tankimiseks kodusvalmistatud "purakakraami" - kaerahelbeküpsised rosinate ja šokolaadiga ning tegin 2x 8-12km kerget suuska. Endal oli suusakilometraaž olenevalt lumeoludest ca 700 km/kuus ja metsajooksumaht ca 240(sh. kordusjooksud ja fartlek) km/kuus. Aga noh, seal maratonil kohtab vendasid, kellel on enne ka ainult 60 km suusatrennimahtu tehtud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt tasuks suusamaratonile minne sikka suusatamist treenida mitte jõusaalis vehkid. Aga viimase nädala kohta on see õige, et jõusaalis raskused maha ja 15 veebr sõita 10-15km, 17 veebr 5km, kus siis kuskil 1km jagu maratonitempot ja muul ajal puhata. Siis on maratoniks ilusti taastutud ja tehtud trennidest kasu (eeldusel et sa oled ikka treeninud suusatamist?!). Vastasel juhul on kogu see värk sul üks kole kannatamine.

Olen ikka treeninud maratoniks, teinud suusatamist ja värki. Olen 10 aastat tegelenud kergejõustikuga, jõusaali olen harrastanud nüüd üle aasta. Maratonile minek on hobi nagu ka suusatamine. Eelmine aasta tegin enne maratoni trenni 40km suusatamist aga sõitsin läbi ja meeldis. Sel aastal olen teinud rohkem suusatrenni ja jõusaalis saavutatud jõud on näidanud et minek on palju parem kui eelmine aasta ja lähen oma aega vähemalt tunniga lööma ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav maratonitreening sul! Et siis, kuidas sellise jõusaalitreeningu kõrvalt suusatamiseks aega-jõudu jätkub ja palju üldse suusa-jooksukilometraaž on? Maratonieelsel nädal pole jõusaal vist jah eriti soovitatav. Maratoni läbimiseks vajalik jõutreening tehakse ikka varasemal ettevalmistusperioodil. Põhimõtteliselt tehakse maratonieelsel nädalal 5-7 päeva(olenevalt individuaalsest taastumisvõimest) enne stardipäeva nt. 40-45km. tühjendussõit ja vahepealsel ajal toimub nn. tankimine ning teed kergemaid suusaotsi. Ise tegin oma 45km tühjendussõidu teisipäeval ja vahepealse ajal enne pühapäeva närisin pidevalt tankimiseks kodusvalmistatud "purakakraami" - kaerahelbeküpsised rosinate ja šokolaadiga ning tegin 2x 8-12km kerget suuska. Endal oli suusakilometraaž olenevalt lumeoludest ca 700 km/kuus ja metsajooksumaht ca 240(sh. kordusjooksud ja fartlek) km/kuus. Aga noh, seal maratonil kohtab vendasid, kellel on enne ka ainult 60 km suusatrennimahtu tehtud!

Maratonile minek on jah mul pigem hobi ja hakkab olema ka traditsioon, kuna naudin seda ja sellised rahvaüritused lähevad peale :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×