Jump to content
thunder

Valgud - 3 küsimust

Recommended Posts

Sellised küsimused valkude tarbimise teemal:

Esiteks - siin foorumis ja kulturismi kirjanduses tihti läbi jooksvad numbrid valgu tarbimisele on 2 grammi kaalu kg kohta.

Samas mitmel pool kirjandust sirvides, need kogused mida soovitatakse arstide ja toitumisteadlaste poolt on pisut väiksemad ca 1,5 -max 1,8 grammi kaalu kg kohta.

Loomulikult on igaüks individuaalne, kuid sooviksin M.Kalmuse soovitust sellel teemal, nimelt millal tarbida rohkem, milla vähem.

Ühes eelnevas kommentaaris oli M.Kalmuse oma kogemus vahemikus 1-3 grammi kaalu kg kohta.

Sellega seoses oleksin tänulik, kui saaks ära toodud need näitajad näiteks a la -

massi periood, maha võtmise periood, puhkus.

Teema huvitab, kuna on minevikus olnud väikeseid probleeme neerudega ja ei tahaks mõttetult valkudega üle pingutada.

Teine küsimus kaalu arvestamise kohta.

Kui valgu kogus sõltub kehakaalust, kas siis peaks ka rasva protsenti arvestama?

Näiteks kui inimene kaalub 100 kilo ja rasva protsent on 25%.

Kui ideaalis oleks see 10-15% (tavalisel inimesel)

kui nüüd näiteks võtta 10-15 kilo rasva maha, kas siis võib vähem süüa valku?

Idee poolest on valku vaja ju lihaste ülesehitamiseks, keha rasvavarudega neil palju pistmist pole.

Kas oleks lahendus valgu koguse arvestamisel taandada oma kehakaal sellisele kaalule, mis oleks normaalse 10-15% rasvaprotsendi juures.

Kolmas küsimus ongi just seotud nn puhke perioodiga. Kui aeg ajalt teha jõu trennis väike paus (näiteks nädal paari kuu tagant) ja sellel perioodil tarbida valku nii tavainimese kombel 1-1,5 grammi kaalu kg kohta, kas on siis oht hakata lihast kaotama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need numbrid mis kirjandusest läbi jooksevad käivad nende inimeste kohta kes trennis ei käi. Treeningperioodil peaks 2-2,5g kehakaalu kohta kätte saama, kui puhkus on lühiajaline siis sama palju, et võimalikult vähe lihasmassi katabolismi näol kaodata(kui see puhke paus on ainult nädalane nagu sa kirjutasid siis sa mitte ei kaota vaid pigem puhkad ja kogus sellega massi)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to: Axer

Milline on sinu arvamus selle keha rasvaprotsendi kohta.

tooks sellise näite - meesterahvas hakkab käima jõusaalis, rasva protsent on

35, kaal näiteks 125, seega eeldades, et normaalne kaal on kusagil 100 kilo tuuris(rasva protsendiga 10-15) seega üleliigset pekki peal ca 20-25 kilo

Kui võtta puhtalt selle tüüpvalemi järgi siis peab ta sööma:

2-2,5grammi valku*125kg = 250 - 312 grammi

Minu arust on seda palju ja loogika ütleb, et üleliigse rasvaga ei peaks arvestama.

Seda enam, et suht raske on ka juba 250 grammi valku päevapeale jagada - 6 söögikorra peale jagades tuleb juba ca 40 grammi kord.

Samuti kipun ma ka natuke kahtlema selles "raudses reeglis" igal ajal ja iga ilmaga 2-2,5 grammi kaalu kilo kohta.

Kusjuures olen lugenud materjale mis toovad ka rasket sporti tegevatele valguvajaduse alla 2 grammi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna mul toidulisanditeks hetkel raha ei ole siis mina küll tavatoiduga oma 2g/kg kohta kätte ei saa. Vaevalt venitab 1,5 välja aga siiamaani tuleb jõudu nii, mis mühiseb. Ma arvan küll, et 2g kilo kohta on küll max mis vaja läheb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle rasvaprotsendi kohta ütleks nii palju, et sa ei toida valkudega oma rasvu, vaid lihaseid.

Ideaalne oleks nii, et arvutad oma rasvaprotsendi, siis lahutad selle oma kaalust maha ja saadud kaalu korrutad 2-3ega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to. barbell

No seda minagi siin üritasin tõestada. Samas pole sellest rasva maha võtmisest küll kusagil varem juttu olnud valgu koguse arvestamisel. Tavaliselt ikka ju 10-15% pekki peal, massi perioodil ehk rohkemgi.

Ehk ütleb oma sõna sekka ka Marek Kalmus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×