Jump to content
briku

Toitumine - rasvad, valgud, päevane kaloraaž

Recommended Posts

Tere!

Selline mure, et püüan oktoobrist saati jälgida oma toitumist, et kaotada kehalt rasva aga asi ei edene eriti.

Kui oma tänase menüü nutridatasse sisse panin, siis kaloraaž on miinuses aga samas rasvasid ning valke söön ikkagi liiga palju selle järgi.

Tänane menüü:

Hommikusöök: 190g maitsestamata kohupiimapastat, mis on veidi maitsekamaks tehtud 20g agaavi siirupi ja 10g mõrukakaoga ning lisaks 90g enda valmistatud müslit (ei ole röstitud ega lisatud suhkrut ega mett)

Vahepala: porgandid 150g või 1 õun

Lõuna: 75g ilma rasvata küpsetatud sea sisefilee, 2 kartulit ning värske salat

Enne trenni: 1 apelsin

Peale trenni: reco2 piimaga

Õhtusöök: 100g kodujuustu, kurk-tomat-paprika-suhkruhernekaunad, 1 keedumuna ja maitseks veidi külmsuitsu forelli või veisesinki

Üldiselt ongi minu menüü suht sarnane, väheke varieerub ka. Kui lõunal kartulit või pastat ei taha siis asendan selle 2 viilu rukkileivaga. Sealiha söön üldiselt harem, pigem kala (forell, lõhe). Vahetevahel juhtub nt tööl mõni sünnipäev ette ja siis olen veidi magusamat kraami endale ka lubanud aga mitte suurtes kogustes.

Trennis käin nädalas 4 päeva:

E: pump+abs

K: core

R: functionalbody

L: pump+abs+strech

Novembris käisin kaalul ja nüüd nädal tagasi uuesti. Kaal on selle ajaga langenud 1 kilo, samas rasvaprotsent oli veidi tõusnud ning lihasprotsent langenud.

Viimatised andmed kaalumiselt: kaal 59kg, rasva% 27, lihas% 30,3

Ok, see kaalunumber ei olegi primaarne ning mingeid tulemusi ma siiski ka näen endal (käsivartel pole enam lotti, reitel on võbisevat asja vähemaks jäänud ning selg on nagu ka polstrit kaotanud). Aga kõhul, mis on minu suurim mure, ei ole mitte mingit muutust toimunud või siis tõesti väga-väga minimaalselt.

Mis on siin valesti? Äkki keegi targem kommenteeriks palun :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, karm värk.Ostetakse mingit ainet, valatakse see siirupiga üle, et alla läheks, ja kujutatakse ette, et käib 'irmus tjeet, :D

Rasvad menüüst pea eemaldatud, valku võiks rohkem olla, kaloraazh liiga väike.

Tulemused on näha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei püüa dieeti pidada vaid ma olengi selliseid asju eluaeg söönud ja mulle maitseb, lihtsalt varasemalt sõin kogu selle asja juurde üsna palju ka magusat.

Rasvad ei ole kõik eemaldatud, Kui söön leiba siis taluvõiga, värske salat on oliiviõliga üldiselt (kui seal just kodujuust sees ei ole). Mandleid-pähkleid söön. Kala söön ka pm iga päev kasvõi väikeses koguse + kalaõli kapslid.

Selle konkreetse menüü kohta ütleb nutridata tabel, et valku on üle normi ja samamoodi ütleb ka rasva kohta.

Kas kohupiim tõesti on mingi "aine" ainult? Ja seda siirupit ma sinna ka hulgi ei lisa vaid ikka üsna vähe, et oleks natukene magusam.

Muudetud kasutaja briku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bioelektrilised rasvaprotsendi mõõtjad (e. pealtnäha vannitoa kaal millele paljajalu peale astud) ei ole väga täpsed riistad. Kõige muu hulgas sõltub näit ka veetasemest kehas. Et vähegi võrreldavaid andmeid saada, pead mõõtma maksimaalselt sarnaste tingimuste juures: enne trenni, enne sauna, umbes sama palju puhanuna, sama palju söönu-joonuna jne.

Pigem usalda mõõdulinti.

No ja aasta alguses tuleks alati mõelda seda, et kuidas oli söömine ja trenn ajavahemikus 17.dets..09.jaan. Sama nagu tavaliselt?

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ok, see kaalunumber ei olegi primaarne ning mingeid tulemusi ma siiski ka näen endal (käsivartel pole enam lotti, reitel on võbisevat asja vähemaks jäänud ning selg on nagu ka polstrit kaotanud). Aga kõhul, mis on minu suurim mure, ei ole mitte mingit muutust toimunud või siis tõesti väga-väga minimaalselt.

Mis on siin valesti? Äkki keegi targem kommenteeriks palun :)

Tulemused on ju igati positiivsed ja kõhupealne rasvakiht kaobki kõige viimasena, sest seal on teda kõige paksem kiht ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et siis ikkagi õigel kursil enamvähem? Nii trennide kui menüü osas?

Ma küll tean, et suuri tulemusi ei saa kiiresti loota aga samas praeguseks on juba ka veidi aega kulunud kõige sellega tegeledes ning kohati tekib motivatsioonikriis, et äkki see kole kõht ei kaogi kuhugi. Seda enam, et nt kaal pole põhimõtteliselt üldse liikunud. Trennidega alustades tõusis kohe paar kilo aga edasi seisab nagu raudnael.

Ümbermõõdud mingil hetkel ka vähenesid aga nüüd seisavad juba tükk aega paigal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaalu muutus 1kg ei anna alust väita, et on toimunud reaalselt mingi muutus. Kui oled muutmas oma toitumist ja kasutad kehakoostise monitore, siis kasuta seda järjepidevalt. Kehakoostise mõõtja ei mõõda rasvaprotsenti vaid mõõdab keha rasvavaba massi, mis sõltub suurel määral nt. lihaste vee sisaldusest. Piisab, kui tuled ühel päeval mõõtma ja oled sel päeval söönud nt. soolaheeringat ja joonud palju vett näitab aparaat justkui oled kilo lihast juurde võtnud. Teisel nädalal nälgid, rasv põleb kuid ka keha on energiast tühi. Kehakoostise monitor näitab aga, et justkui rasvaprotsendi on üles visanud. Kehakoostise monitori peab oskama lugeda ja analüüsida ning kõrvutada andmeid sellega, mida oled hiljuti teinud - kuidas söönud, kuidas joonud, kuidas trenni teinud. Kord paari kuu tagant tulla, mõõta ja siis 1kg erinevuse puhul midagi väita mina ei julge. Kui kasutan monitori, siis pidevalt ja viskan välja kõik ilmsed kõrvalekalded.

Mis puutub nutridata kalkulaatorisse, siis minu arvates on seal midagi viga. See karjub kõigi peale, kes koostavad endale toitumiskava mis ei oleks süsivesikuid täis ja kus on rasva ja valku rohkem kui sinna sisestatud toidupüramiid arvab. Kui sinna sisestaks oma toidud keskmine kulturist, siis ilmselt tuleks see nutridata kalkulaator neile näopeksu tegema juba.

Ja lõppude lõpuks - ei ole mõtet analüüsida viisil, "miks ma alla ei võta, kalkulaator ju ütles, et peaks võtma". Simpel, kui ei tule kaal alla, siis tuleb ikkagi kriitiliselt vaadata üle oma toidusedel. Mingil hetkel on võimalikud juba muud asjaolud, kuid 30% keharasva juures suure tõenäosusega küll muuga tegemist pole kui liiga väikese miinusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et siis ikkagi õigel kursil enamvähem? Nii trennide kui menüü osas?

Ma küll tean, et suuri tulemusi ei saa kiiresti loota aga samas praeguseks on juba ka veidi aega kulunud kõige sellega tegeledes ning kohati tekib motivatsioonikriis, et äkki see kole kõht ei kaogi kuhugi. Seda enam, et nt kaal pole põhimõtteliselt üldse liikunud. Trennidega alustades tõusis kohe paar kilo aga edasi seisab nagu raudnael.

Ümbermõõdud mingil hetkel ka vähenesid aga nüüd seisavad juba tükk aega paigal.

Füüsiline töö kulutabki vähem kaloreid kui me arvame ja toidust saame rohkem kui arvame. Kui kaal ja ümbermõõdud ei vähene, siis tuleb söögiga saadud kaloraaži vähendada 10 -15 %. Rohkem korraga ei ole mõtet, sest võib tekkida tugev näljatunne ja paljud loobuvad sel põhjusel kaalulangetamisest. Ega liigne kaal ka üleöö ei ole tekkinud, samuti võtab aega kaalulangetus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle kaalumise kohta ma ei oskagi muud arvata, et mitte mingit muutust pole toimunud kahe kaalumise vahepeal.

Nutridata järgi on konkreetselt tänase menüü kohta kaloraaži miinus 690.

No ja siit minu mure ju alguse saigi, et mida ma teen valesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pikkus 165

Kaal 59

Vanus 33

Sugu: N

Kirja pandud menüü kohta ütleb nutridata:

Kcal kokku 1470

Süsivesikuid 171g/45,1%

Rasvad 58g/34,4%

Valgud 77,9g/20,5%

Siin juures tegelikult ei ole Reco2 pulber arvestatud kuna seda seal valikus pole.

Muudetud kasutaja briku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pikkus 165

Kaal 59

Vanus 33

Sugu: N

Nii. Noh midagi võib selle kohta pakkuda. Mistahes eesmärkide täitmiseks alustaks mina arvatavasti 1800-2000kcal suurusest toidukogusest päevas ning teeks korrektuure sõltuvalt neist.

Kui seda on liiga palju, hakkab kaal vaikselt tõusma. Kuid arvestades regulaarset trenni, ei ole see üldsegi mitte halb ning lihasmassi kasv on kasulik. Kui kogused liiga väiksed siis kaal langeb. Võimalik, et kaal püsib - mis ei ole ka mitte halb, sest rasvamassi/lihasmassi muutustega ei käi alati kaalumuutused kaasas.

Toitumine huvitaks siiski ka. Kui sa ütlesid, et kõik lased NutritionData'sse sisse, siis kirjuta siia oma praegu Kaloraaž, valgud, rasvad, süsikud ning vaatame, mis seal valesti on.

Lisa veel juurde, et kuidas sinu üldine elustiil on väljaspool trenne? Aktiivne? Istuv?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldine elustiil on nii, et 8h kontoritööd, millest suurem osa on tõesti arvuti taga. Ja ülejäänud tööst ning trennist vaba aeg kulub tavaliselt kodustele toimetustele (koristamine, toidu valmistamine ülejäänud perele jne) ja lastele. Diivanil peesitamiseks väga aega ei ole.

Nutridata pakutud päevane kaloraaž on 2160kcal millest tänane söömine annab 1470 + siis recost saadav osa, mida ma peast ei tea ja nutridata ei ütle :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No aga kuidas keegi teine oskab midagi su kohta öelda, kui sa ise ka ei tea, palju sa seda Reco2-t sööd? Ja sel juhul tekib küsimus, miks sa seda üldse sööd? Nii harvad treeningud (üle päeva) ei vaja kindlasti mingit erilist taastumisjooki, pealegi sellist, mille kohta sa tegelikult ei teagi, palju sa seda sööd.

Ja oled sa kindel, et sa ei jäta nutridatasse samal põhimõttel löömata sisse mõnda muud asja, mida suhu pistad? Põhimõttel, et "see oli vaid korraks" vms. Pead lõpuni aus olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean ikka palju ma seda sisse söön aga ei oska seda siin kohe muudesse numbritesse ümber panna - 65g pulbrit ja 400ml piima (piim on juba arvestatud nutridatas, pulber mitte).

Seda olen peale trenni tarbinud põhjusel, et peale trenni ju soovitatakse midagi kohe süüa aga puuviljad ei tee õhtuti mu kõhule head mingil põhjusel ning ma ei teagi, mida siis peaks sööma-jooma kui koju jõudmine peale trenni võtab aega 1-1,5h. Ilma millegita kõhtu täitmata olen ma koju jõudes ülimalt nälgas juba :(

Ahjaa, nutridata osas olen ma siiski päris aus. Kuna enamuse ajast viibin tööl siis mul siin pole midagi, mida vahepeal kiirelt veel lisaks ampsata. Alkot ei tarbi üldse nii, et õhtul hilja kodus ei joo klaasikest veini nt ja ei söö sinna juurde veel juustu või viinamarja.

Muudetud kasutaja briku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh see Reco2 pulber annab oma 250kcal-i, kui 65g pulbrit võtta.

Ehk siis ca. 1700kcal saad päevas kokku.

Küsimus ongi siinkohal see, kas iga päev on tegemist samade numbritega? Või tuleb mõni päev rohkem ja mõni päev vähem? Kuidas on makrode ülesehitus? Lisaks ära usu seda Nutrition Data'd ka liiga palju valmistoodete puhul.

Osta endale köögikaal ning loe pakendite sisu. Nutritionist võtaksin ma pigem ainult teatud puuviljade numbrid 100g kohta ning edasi arvestaks ise.

Ma ise avastasin, et panin iga päev ca. 300kcal'iga puusse oma puuviljade arvestamise koha pealt. Ega silma järgi ikka ei vaata nii hästi palju see õun või banaan kaalub. ;)

See 1700kcal(kui see on õige number) kohta 1kg kahe kuuga on muidugi väikene muutus. Kaalu koha pealt, aga see polegi oluline. Lihasmassi kasv võib peita suure osa rasvakaost. Kuna väga vabalt on võimalik, et pekki on kadunud mingi 3kg aga 2kg lihasmassi on samuti tulnud. Ehk kehakaalu muutus kõigest üks kilo - samas, kui üleüldine areng võib olla vägagi hea. :) - (Lihasmassi kasvuks vajaminev kalorihulk või lagundamisest saadav energia on tunduvalt väiksem, kui rasvamassi muutusteks vajaminev)

Sinu pikkuse ja kaalu suhe tundub siiski vägagi normaalne ning seega ei soovitakski ma mingit kaalukaotust otseselt ette võtta. Jätka samas vaimus ning usun, et jõuad selle aasta jooksul vägagi heasse vormi.

Lihtsalt jälgi toitumise koha pealt paari lihtsat reeglit.

Valke võiks ca. 2g kehakilo kohta saada. Ehk sinu puhul ca 120g, rasvu ca. 1g kehakilo kohta ehk 60g ning ülejäänud võiksid olla siis suuresti süsivesikud.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

fitshopist või paki pealt - Reco2 370kcal/100g. 65g seega 240kcal. Puuviljade fruktoos või hape võib olla see, mis su seedimist rikub. Võid katsetada mõnda teist puuvilja või siis juurvilju. Ehk siis ca 1500+240=1740 kcal. See võib olla juba piisav. Aga lisaks tekitasid tähelepanu muud asjad. Oled kindel, et oled kõik need asjad üle kaalu lasknud? Sest kui oleks, siis oleksid ilmselt siia ka kirjutanud praktiliselt grammipealt, mitte "natuke maitseks forelli" või "suhkruhernekaunad". 75g sea sisefileed? Nii väikes tükki tavaliselt ei serveerita kuskil. Üks tavaline praekarp sisaldab fileed 550g, 150g tükk on sellest klassikaline praeports. 75g on juba kribal :)

Ma lõin kiirelt su kalorid kokku, võttes arvesse, et midagi ikka salatisse pannakse - päris kuivad ei ole need kunagi. Sain koos Recoga kokku julgelt 2000kcal/päev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Forelliga, mida salatisse panen on nii, et ma ostan seda 100-150g kaupa ja kui ma seda ainult salatisse panen õhtul peale trenni, siis saan seda ikka julgelt 4 päeva süüa sest see on suht soolane mu jaoks ja mulle ei meeldi kui selle maitse domineerib. Sel põhjusel pole ma nii väikest törtu kaaluma hakanud igapäevaselt.

Suhkruherneid ei kannata väga palju korraga süüa seega peotäis, kaalusin selle ka just hommikul tegelikult üle ja sain 24g :)

Sisefileed küpsetan ma ise kodus ja konkreetselt kaalusin täna üle selle tüki - oli 75g. Piisas täiesti koos 2 kartuli ja värske salatiga, et kõht täis saada. Kurki ja tomati ma tõesti ei kaalu üldiselt kuna need ei pidavat ju ka eriti midagi peale vee sisaldama.

Muudetud kasutaja briku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Milline võiks mu päevane kaloraaž olla treening- ja treeningvabal päeval? Igapäevaselt 8 h kontoritööd, vähene liikumine; treeningpäevadel kardio (45 min pulsil 120-135) + jõusaal. Eesmärk on hea vorm saavutada, kaalunumber võiks olla 50-52.

BAV ~1366 kcal

vanus: 25 a, varsti saan 26

Pikkus: 157 cm

Kaal: 57,7 kg

Sugu: N

Viimasel treeningpäeval oli kaloraaž 1980 kcal, 197 g süsivesikuid, 95,2 g rasva, 81,7 g valku.

Muudetud kasutaja fragrance poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas hetkel kaal püsib? Kui on rahulikus languses, siis võib jätta muutmata...aga kui ei lange, siis võid hakata rasvu kärpima. Mina lähtun parameetritest rasva u. 1g/kg kohta, valku 1.5g/kg ja ülejäänud süsivesikud (sh. kiudained) - sinu puhul teeks see 60g rasva (540kalorit), 90g valku (360kalorit) ja süsivesikuid 270g (1080 kalorit) [ 55% sv, 27% rasva, 18% valku ]. Nüüd kas sa peaksid toituma erinevalt päevadelõikes - minu arvates tuleb see kasuks, kui sul treeningpäevi tuleb nädalas alla 4. St. et nelja ja enam treeningpäevaga püsiks nädalalõikes kaloraaž miinuses, mis on mõistlik ajavahemik mõõtmaks kaalulanguse tempot . Kui pead vajalikuks lüüa toitumine kaheks, siis trennivabal päeval esialgu 200-300 kalorit vähemaks (u. 50g-75g süsivesikuid) ja selliselt toitud nt. nädala, siis kaalud ja analüüsid üldist pilti. Kui muutust ei märka, siis võid 100-200 kalorit edasi kärpida. Katseta & proovi :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×