Jump to content
fender

Küsimus toitumise kohta

Recommended Posts

Tere!

Kõigepealt et ringi kitsamaks tõmmata, mainin kohe et ma ei ole kulturist, ei jälgi täpselt toidukoguseid ja ei tee väga rangelt planeeritud kava järgi treeninguid.

Eesmärgiks on seatud oma tervis ja hea füüsiline vorm.

Kuna kaaluprobleeme pole ja ainevahetus on nagu ahi, siis ma kogustega väga tagasi ei hoiagi.

Küsimus oligi, kuna hetkel piirdub nö jõukava põhiliselt keharaskustega harjutustel (lõuatõmbed, kätekõverdused jm), siis tunda on, et need võtavad lihased päris läbi ja kui vähegi varieeruda aeg ajalt ja kavas muudatusi teha, siis vahest on taastumisprotsess isegi 4-5 päeva.

Toitumisest ma kuni täiuslikkuseni ei tea, aga nii palju kui ise olen lugenud ja uurinud, olen alati üritanud süüa iga 2-3 tunni tagant ja jälgida valgu ja süsivesikute vahekorda vahemalt 1:2-le.

Loomulikult jälgin et saaksin ka kasulikke rasvu, vitamiine jm.

Söön enamasti puhast (talutooted) ja isetehtud toite, väldin rämpstoitu.

Küsimus olekski, kuna minu kava pole nagu kulturistidel (nt 3 korda nädalas kindlad lihasgruppid) trenn kus on ilmselt pidev taastumis protsess, siis kui tähtis on minu jaoks, et ma kindlasti iga 2-3 tunni tagant sööks ja sealhulgas jälgiks et valkude ja süsivesikute vahekord oleks piisav? Mind väga huvitab, et kas keharaskustega harjutused võivad lihaseid täpselt samamoodi ja efekiivselt ''lõhkuda'' kui raskustega töödates? Kindlasti mitte samamoodi, aga kas toitumine on mõlema puhul sama oluline?

Muudetud kasutaja fender poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Kõigepealt et ringi kitsamaks tõmmata, mainin kohe et ma ei ole kulturist, ei jälgi täpselt toidukoguseid ja ei tee väga rangelt planeeritud kava järgi treeninguid.

Eesmärgiks on seatud oma tervis ja hea füüsiline vorm.

Kuna kaaluprobleeme pole ja ainevahetus on nagu ahi, siis ma kogustega väga tagasi ei hoiagi.

Küsimus oligi, kuna hetkel piirdub nö jõukava põhiliselt keharaskustega harjutustel (lõuatõmbed, kätekõverdused jm), siis tunda on, et need võtavad lihased päris läbi ja kui vähegi varieeruda aeg ajalt ja kavas muudatusi teha, siis vahest on taastumisprotsess isegi 4-5 päeva.

Toitumisest ma kuni täiuslikkuseni ei tea, aga nii palju kui ise olen lugenud ja uurinud, olen alati üritanud süüa iga 2-3 tunni tagant ja jälgida valgu ja süsivesikute vahekorda vahemalt 1:2-le.

Loomulikult jälgin et saaksin ka kasulikke rasvu, vitamiine jm.

Söön enamasti puhast (talutooted) ja isetehtud toite, väldin rämpstoitu.

Küsimus olekski, kuna minu kava pole nagu kulturistidel (nt 3 korda nädalas kindlad lihasgruppid) trenn kus on ilmselt pidev taastumis protsess, siis kui tähtis on minu jaoks, et ma kindlasti iga 2-3 tunni tagant sööks ja sealhulgas jälgiks et valkude ja süsivesikute vahekord oleks piisav? Mind väga huvitab, et kas keharaskustega harjutused võivad lihaseid täpselt samamoodi ja efekiivselt ''lõhkuda'' kui raskustega töödates? Kindlasti mitte samamoodi, aga kas toitumine on mõlema puhul sama oluline?

Mida paremaid tulemusi tahad, seda olulisemaks muutub toitumine. Lihased ei tea harjutuste nimesid, ning neile on ükskõik, kuidas sa neid mõjutad, kas oma keharaskusega, kangi tõstes, labidaga maad kaevates, heina niites, kive tõstes, joostes jne. Kui füüsilise koormuse tulemusena on lihaste glükogeenivarud tühjenenud ja lihasrakud lõhutud, siis tuleb neid taastama hakata.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud vastuse eest!

Kui sügavamalt mõtlema hakkasin siis sain aru kui lolli küsimuse ma tegelt esitasin, olen ju isegi tähele pannud, et kui näiteks laupäeval on trennipäev ja teisipäev-kolmapäev ujulapäevad, siis on suur vahe sellel kuidas ma eelnevatel päevadel toitunud ja liikunud olen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×