Jump to content
ise

Kaalu probleemid (ei alane mitte mingit viisi)

Recommended Posts

Tere,

Probleem siis selline, et teen päevas pidevalt trenni või kui ei satu jõusaali, siis kas kõnnin palju, tantsin või jooksen. Ise olen 19. aastane poiss, pikkus 177 ja keha kaal 78kg. Keha kaal kõigub mul palju aga püsima seda saada on tohutult raske. Üritan jälgida õiget toitumist, kuid antud hetkel on see raske, kui olen sõjaväes. Enne jõule õnnestus mul saada kaal 74kg peale aga nüüd jälle 78, ei oska öelda, kuidas 74 peale sain.

Probleem toitumisel siis see, et olen laktoosik ja ei saa/tohi süüa aineid, mis sisaldavad laktoosi. Samas tunnen, et mul on tohutult aeglane ainevahetus.

Üritan vältida magusat, kuigi aeg ajalt ikka kukun sööma (seoses sõjaväega) ja alkoholi olen kah vältima hakanud, samas ei joo kohvi. Söögi kogused on keskmised, söön kartulite jms asemel rohkem salatit (peedi või mingi vitamiini oma).

Ehk oskab keegi aidata, et mida peab tegema? Toitumiskava, treeningutega jne? Kõige rohkem huvitab, et MILLEST mul sellised kaalu kõikumised käivad, kuidas on võimalik võtta 4 nädalaga 5 kg juurde ja siis nädalaga jälle 3 kg alla, et mis ma selle vältimiseks tegema pean? Pulbritest kasutan isotonicut (enne treeningut 15 min ja treeningu ajal) ning vahete vahel SOJA VALGU pulbrit.

Trennis (jõusaalis) käin pea igapäev. Teen ühe päeva aeroobset, teine päev jõudu jne. (kindlasti esineb mingeid vaheldusi jms). Nädalavahetuseti tegelen tantsimisega.

Nii palju siis infot, et aastal 2008 kaalusin 96 kg. 2009 kaalusin 84 kg ja nüüd siis 78kg.

Ideaalis tahaksin saada keha kaaluks 74-76 kanti ja püsivaks.

Muudetud kasutaja ise poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Probleem siis selline, et teen päevas pidevalt trenni või kui ei satu jõusaali, siis kas kõnnin palju, tantsin või jooksen. Ise olen 19. aastane poiss, pikkus 177 ja keha kaal 78kg. Keha kaal kõigub mul palju aga püsima seda saada on tohutult raske. Üritan jälgida õiget toitumist, kuid antud hetkel on see raske, kui olen sõjaväes. Enne jõule õnnestus mul saada kaal 74kg peale aga nüüd jälle 78, ei oska öelda, kuidas 74 peale sain.

Probleem toitumisel siis see, et olen laktoosik ja ei saa/tohi süüa aineid, mis sisaldavad laktoosi. Samas tunnen, et mul on tohutult aeglane ainevahetus.

Üritan vältida magusat, kuigi aeg ajalt ikka kukun sööma (seoses sõjaväega) ja alkoholi olen kah vältima hakanud, samas ei joo kohvi. Söögi kogused on keskmised, söön kartulite jms asemel rohkem salatit (peedi või mingi vitamiini oma).

Ehk oskab keegi aidata, et mida peab tegema? Toitumiskava, treeningutega jne? Kõige rohkem huvitab, et MILLEST mul sellised kaalu kõikumised käivad, kuidas on võimalik võtta 4 nädalaga 5 kg juurde ja siis nädalaga jälle 3 kg alla, et mis ma selle vältimiseks tegema pean? Pulbritest kasutan isotonicut (enne treeningut 15 min ja treeningu ajal) ning vahete vahel SOJA VALGU pulbrit.

Trennis (jõusaalis) käin pea igapäev. Teen ühe päeva aeroobset, teine päev jõudu jne. (kindlasti esineb mingeid vaheldusi jms). Nädalavahetuseti tegelen tantsimisega.

Nii palju siis infot, et aastal 2008 kaalusin 96 kg. 2009 kaalusin 84 kg ja nüüd siis 78kg.

Ideaalis tahaksin saada keha kaaluks 74-76 kanti ja püsivaks.

Kehakaalu kõikumine 2-3 kg piires on täiesti normaalne nähtus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kehakaalu kõikumine 2-3 kg piires on täiesti normaalne nähtus.

Ja mitte ainult nädala raames. Väga hektilise toitumise ja füüsilise aktiivsusega pole imestada, kui isegi ühe päeva raames nii mitu kilo kaal kõigub.

Isegi 3kg ühe päevaga alla võtnud ning kõhult mitu senti kaotanud, peale seda kui unustasin üks päev süskareid süüa, lol.

Teema-algatajale:

Eks sinul sama mure. Toitumine ning füüsiline koormus ei ole paigas. Ehk iga päev lõpeb erinevalt, see aga teeb arengu jälgimise raskeks. Raske on menüüsse/koormusesse muudatusi sisse tuua, kui pole paigas kaloraaž mida tarbida oleks vaja ning puudub arusaam kuidas füüsiline aktiivsus seda samuti mõjutab.

Kui ikka soov stabiilselt mingis suunas areneda, siis vähemalt ajutiselt on vaja toitumine ning kogu päevane energiakulu veidi luubi alla võtta ning asjad paika saada. Tulevikus tuleb asi juba ise-enesest. Aga praegu jah - pead endale palju asju selgeks tegema.

Arvatavasti lihtsam kava tellida siinsete treenerite käest - ise leiutamine võib kätte maksta. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seega sõjaväes olles on see raske, pärast ajateenistust tasub hakata tegelema, jah?

Põhimõtteliselt jah, sest sa ei saa sõjaväes ise füüsilist koormust reguleerida ega sööklas vastavalt sellele ka toiduportsjoneid valida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahad kaitseväes rasva arvelt kaalu vähendada ja samal lihasmassi hoida?

http://4.bp.blogspot...o-ming-meme.jpg

Tarbid rohkem kaloreid kui kulutad: kaal tõuseb. Tarbid vähem kui kulutad: väheneb. Kindlasti oli sinu "õiges toitumises" puudujääke ja kaloraaž kõikus.

Magusaisu tekib tõesti, kui alles 6 tunni tagant süüa saab nagu kaitseväes. Tähelepankuid: kohv kaalutõusu ei põhjusta, pigem soodustab rasvapõletust. Peet on mälu järgi pm sama mis kartul, teisi salateid võid süüa palju tahad. 4 nädalaga 5 kg juurde võtta pole mingi ime. Nädalaga võib 3 kg alla minna, kuid kindlasti mitte ainult rasva arvelt, vaid pigem vee. Isotoonilist sul kaitseväes vaevalt vaja läheb, kui eesmärgiks kaalu kontrolli all hoida-süsivesikuid saad seal piisavalt. Valgupulber oleks küll omal kohal!

Ise kasutan kaitseväes kaseiinivalku toidukordade vahel normaalse söögirütmi tagamiseks. Samuti valgubatoone.

Just sellises pakis kohupiimakreemid säilivad 3-4 päeva ka toatemperatuuril: http://images.search...s&start=0&pos=2

Samuti säilivad toatemperatuuril ka beef jery tüüpi tooted, chick snack üks soodsamaid: http://images.search...3&start=0&pos=0

Ehk siis kaalu saad püsivaks, kui toitumine on püsiv ja kehaline aktiivus sellega kooskõlas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahad kaitseväes rasva arvelt kaalu vähendada ja samal lihasmassi hoida?

http://4.bp.blogspot...o-ming-meme.jpg

Tarbid rohkem kaloreid kui kulutad: kaal tõuseb. Tarbid vähem kui kulutad: väheneb. Kindlasti oli sinu "õiges toitumises" puudujääke ja kaloraaž kõikus.

Magusaisu tekib tõesti, kui alles 6 tunni tagant süüa saab nagu kaitseväes. Tähelepankuid: kohv kaalutõusu ei põhjusta, pigem soodustab rasvapõletust. Peet on mälu järgi pm sama mis kartul, teisi salateid võid süüa palju tahad. 4 nädalaga 5 kg juurde võtta pole mingi ime. Nädalaga võib 3 kg alla minna, kuid kindlasti mitte ainult rasva arvelt, vaid pigem vee. Isotoonilist sul kaitseväes vaevalt vaja läheb, kui eesmärgiks kaalu kontrolli all hoida-süsivesikuid saad seal piisavalt. Valgupulber oleks küll omal kohal!

Ise kasutan kaitseväes kaseiinivalku toidukordade vahel normaalse söögirütmi tagamiseks. Samuti valgubatoone.

Just sellises pakis kohupiimakreemid säilivad 3-4 päeva ka toatemperatuuril: http://images.search...s&start=0&pos=2

Samuti säilivad toatemperatuuril ka beef jery tüüpi tooted, chick snack üks soodsamaid: http://images.search...3&start=0&pos=0

Ehk siis kaalu saad püsivaks, kui toitumine on püsiv ja kehaline aktiivus sellega kooskõlas.

Kui ma ei eksi, siis käid sa Kupis. Aga nüüd kui postitasid siin tooteid välja, siis panid ikka enne tähele, et ma ei saa LAKTOOSI sisaldavaid ained tarbida?

Nii siis, magusast olen loobunud, saan sööklast palju puuvilju (õun, pirn, banaan ja ananass). Söögi vahekordadel tarvitan siis puuvilju. Joon nüüd samas kohvi, mis mõjub päris hästi, teeb mul seedimise natukesegi kiiremaks. Isotoonilisest loobusin ja tarvitan selle asemel vett. Päevas joon ca. 3l vett. Keha on juba silmnähtavalt muutunud ja seda ka kaal, hetkel on 76 ja sipa peale.

Söögist siis nii palju, et sööklas küsin endale vähem kartulit jms. selle asemel võtan salatit (vitamiini, hiina vms). Enesetunne on endal juba täitsa hea.

Kas keegi oskab soovitada mulle mingit valgu pulbrit, mis ei sisalda laktoosi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma ei eksi, siis käid sa Kupis. Aga nüüd kui postitasid siin tooteid välja, siis panid ikka enne tähele, et ma ei saa LAKTOOSI sisaldavaid ained tarbida?

Nii siis, magusast olen loobunud, saan sööklast palju puuvilju (õun, pirn, banaan ja ananass). Söögi vahekordadel tarvitan siis puuvilju. Joon nüüd samas kohvi, mis mõjub päris hästi, teeb mul seedimise natukesegi kiiremaks. Isotoonilisest loobusin ja tarvitan selle asemel vett. Päevas joon ca. 3l vett. Keha on juba silmnähtavalt muutunud ja seda ka kaal, hetkel on 76 ja sipa peale.

Söögist siis nii palju, et sööklas küsin endale vähem kartulit jms. selle asemel võtan salatit (vitamiini, hiina vms). Enesetunne on endal juba täitsa hea.

Kas keegi oskab soovitada mulle mingit valgu pulbrit, mis ei sisalda laktoosi?

Kohupiimas on ju osa laktoosi juba lõhustatud, seda peaksid saama süüa?

Enamikes valgupulbrites on laktoosi vähe. Lisavalguna võiksid võtta seda: http://fitshop.fitness.ee/proteiinid/0/readmore/33/Prode90%20maitseta/

Pärast trenni tarbimiseks: http://fitshop.fitness.ee/proteiinid/1/readmore/58/Whey3%20800g/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohupiimas on ju osa laktoosi juba lõhustatud, seda peaksid saama süüa?

Enamikes valgupulbrites on laktoosi vähe. Lisavalguna võiksid võtta seda: http://fitshop.fitne...e90%20maitseta/

Pärast trenni tarbimiseks: http://fitshop.fitne...8/Whey3%20800g/

Noo alustan sellest pärast trennisest valgust esialgu. Maitsestamata kohupiimas on lõhustatud ja maitsega kohupiimas on sisse jäetud.

Tänud ;).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

küsimus siis selline, et seda valgupulbrit on mõtekas kasutada ainult pärast trenni, eks? Muidu pole seda mõttet tühja süüa, kui ei tee midagi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

küsimus siis selline, et seda valgupulbrit on mõtekas kasutada ainult pärast trenni, eks? Muidu pole seda mõttet tühja süüa, kui ei tee midagi?

noh kui lihtsalt tahad päevast valgukogust suurendada siis ju võib ..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

noh kui lihtsalt tahad päevast valgukogust suurendada siis ju võib ..

kas sellega kaasneb mingid probleem kah? Näiteks, et keha ei jõua valku ära töödelda vms?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui julmalt mõjub see kehale kui nädal aega olen valesti toitunud jms. ehk siis kui olin metsa laagris siis sõin magusat, et üleval püsida ja joosta. Kuidas nädal aega sellist suhtumist võib kehale mõjuda? Sõin vähe aga magusat, juua sain kah nii, kuidas jumal juhatas. Söögiks oli veel tavaliselt võileivad vms.. Magusaks: Shokolaad, sefiir, küpsised, kommid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

noo 2 nädalat polnud kaalunud ja hetkel näitas 75.5

Siis on raske midagi täpselt öelda :)

Aga kui peeglisse vaadates ise rahul oled ja jõunäitajad suht alles ka on, siis pole ju hullu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui julmalt mõjub see kehale kui nädal aega olen valesti toitunud jms. ehk siis kui olin metsa laagris siis sõin magusat, et üleval püsida ja joosta. Kuidas nädal aega sellist suhtumist võib kehale mõjuda? Sõin vähe aga magusat, juua sain kah nii, kuidas jumal juhatas. Söögiks oli veel tavaliselt võileivad vms.. Magusaks: Shokolaad, sefiir, küpsised, kommid.

Paljud inimesed toituvad sedasi ja elavad ,eks nädal väga hullu ei tee,ega see seedimisele head ei tee.Pakun,et kaka võtab küll kinni :) ,kui enamus toit kuiv ja magus on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis on raske midagi täpselt öelda :)

Aga kui peeglisse vaadates ise rahul oled ja jõunäitajad suht alles ka on, siis pole ju hullu?

Peeglisse vaadates olen vägagi rahul aga hetkel ei ole veel jõusaali jõudnud, järgmine nädal proovin üle, kuidas jõunäitajatega lood on.

Paljud inimesed toituvad sedasi ja elavad ,eks nädal väga hullu ei tee,ega see seedimisele head ei tee.Pakun,et kaka võtab küll kinni :) ,kui enamus toit kuiv ja magus on.

Jah, ütleme nii, et metsa alla laskmist väga ei toimunud :D Koguaeg pidin kusagil jooksus olema, polnud aega selleks. Aga nüüd läksin sujuvalt üle tervislikumale eluviisile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×