Jump to content
jõukakapp

Võhma vähe

Recommended Posts

Tere , olen käinud umbes 5 kuud jõusaalis ja täna läksime kehalises suusatama

ja võhma oli lihtsalt nii vähe , kas keegi teab kuidas seda parandada , ega muidu ka mulle suusatada ei meeldi

aga võhma võiks ikka veits rohkem olla , aeroobset teha rohkem ?

Tahaks jätta ka need harjutused jõusaali kui saab .

Tänud vastamast .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeroobne vähemalt 20 min 3x nädalas, iga nädal pikenda 5 min võrra.

Eriti hästi toimib erialaspetsiifiline aeroobne, st kui tahad suusatamist parandada, suusata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alternatiiv aeroobse osa suurendamisele võiks vist olla ka lihtsalt intensiivsem trenn (see pool tundi aeroobset iga trenni otsa venitab trenni ikka jube pikaks..). Kui väga palju seeriate vahel puhata siis see paistab ka võhmale üsna halvasti mõjuvat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alternatiiv aeroobse osa suurendamisele võiks vist olla ka lihtsalt intensiivsem trenn (see pool tundi aeroobset iga trenni otsa venitab trenni ikka jube pikaks..). Kui väga palju seeriate vahel puhata siis see paistab ka võhmale üsna halvasti mõjuvat.

Väga kehvad ja asjatundmatud soovitused, sorri.. riskin nüüd 1 feimipunkti kaotamisega, aga sinu soovitused on vastupidise mõjuga, tulemuseks südame hüpertroofia mahu suurenemise asemel.

Parimat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei olegi asjatundja, lihtsalt pakkusin välja variandi mida keegi kinnitaks või ümber lükkaks. Enda kogemused lihtsalt näitavad, et see soovitus justkui kehtiks, vähemalt minu enda puhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega siin pole midagi leiutada. Võhma ja aeroobse arendamise kohta artikleid maa ja ilm.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii ta on. Ega ei pääse võhma arendamisel üle ega ümber ajafaktorist. Õige on, et trennid venivad siis pikaks ja algajatele tundub kogu trenn ainult aeroobsele pühenduda kuidagi jama aga tühja koha pealt midagi ei tule. Selle suure ajakulu vastu aitab treeningute jaotamine, 5 korda nädalas käid jõusaalis, kolmel korral teed aeroobset.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki abiks näiteks Taku HIIT programm. Alusta kindlasti natuke kergemalt aga vähemalt minu puhul töötab hästi. Ühtlasi jääb mulje, et see Eestis väga populaarne meetod ei ole, eelistatakse ikka pikalt ja ühtlaselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

HIIT ei asenda kõiki aeroobse mõjusid.

Isegi poliquin toob oma kodukal välja HIITi ettevalmistusena aeroobse programmi...

Table 3:

http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMultimedia/Articles/Article/24/Getting_Maximum_Results_Part_II_-_Alternatives_to_.aspx

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt. HIIT on suunatud vaid ühe vastupidavuskomponendi arendamisele ja eriti noortel ei asenda see mitte mingil juhul südame, veresoonkonna ja hingamiselundite arendamist.

Kindel, et ainult ühe?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et hapniku tarbimis võime omandamiseks on hiit vägagi hea harjutus, ma suudan rahulikult tiksudes joosta hetkel 20 km aga kui hakata tegema intervalle siis hetkel on 8 km ring max mida kannab teha, mitte et süda ja kopsud otsi annaksid aga jalad värisevad alla nagu õlekõrred tuules :D .

Pussu olen vist veel :unsure: .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Intervallidega peaks küll algaja ikka väga ette vaatama. Alustuseks (vähemalt 2 kuud) võiks kerge baasi luua, ikka ja siis hakata intervallide peale mõtlema. Intervallid on psühholoogiliselt ka väga kurnavad, võrreldes lihtsa aeroobse tegevusega. Aga minu soovitus lihtne. Suusata, jookse, sõida rattaga, uju. Ja üsna rahulikus tempos, alguses kindlasti mitte rohkem kui 1,5-2 tundi päevas. Kui pulsikella kasutad siis olenevalt su maksimumist aga sinna 120-130 vahele võiks jääda keskmine HR. Ja kuna jõusaal on põhiteema siis 2 korda nädalas oleks väga piisav (kindlasti mitte samad päevad, kui jõusaali teed).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Intervallidega peaks küll algaja ikka väga ette vaatama. Alustuseks (vähemalt 2 kuud) võiks kerge baasi luua, ikka ja siis hakata intervallide peale mõtlema. Intervallid on psühholoogiliselt ka väga kurnavad, võrreldes lihtsa aeroobse tegevusega. Aga minu soovitus lihtne. Suusata, jookse, sõida rattaga, uju. Ja üsna rahulikus tempos, alguses kindlasti mitte rohkem kui 1,5-2 tundi päevas. Kui pulsikella kasutad siis olenevalt su maksimumist aga sinna 120-130 vahele võiks jääda keskmine HR. Ja kuna jõusaal on põhiteema siis 2 korda nädalas oleks väga piisav (kindlasti mitte samad päevad, kui jõusaali teed).

Mis juhtub, kui algaja hakkab intervalle tegema? Nagunii üle 10 min ei jõua ja 100 m lõike 10 sekiga ei läbi.

Tänane arvutipõlvkond saab, jah, õues värske õhu mürgituse. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindel, et ainult ühe?

Ähh, muidugi ei mõeldnud ma lause esimest otsa kirjutades neid näppudel kokku lugeda. Mu rõhk oli lause teisel osal. Et HIIT ei asenda ekstensiivset vastupidavustreeningut.

See, et algaja ei jaksagi rohkem kui paar tsüklit HIITi teha ei muuda asja. Vastupidi. Tulemuseks on ju veel järsem ja ühekülgsem mõju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×