Jump to content
villu_v

EHE 100% liha viiner

Recommended Posts

Kui seal 100% liha oleks, siis ei mahuks "

lõhna- ja maitseained, stabilisaator (difosfaadid), happesuse regulaatorid (trifosfaadid, glükoondeltalaktoon), antioksüdant (naatriumisoaskorbaat), toiduvärv (paprikaekstrakt), säilitusaine (naatriumnitrit)" mitte kuskile ära.

Nimi on eksitav ja "

Sealiha (100g valmistoote valmistamiseks kasutatakse 100g sealiha)" ütleb kõik ära. Mu laua peal oleva salaamipaki peale on kirjutatud, et 100g valmistoote valmistamiseks läks 170g sealiha. Seega - väike pettus nagu ikka. Kuigi ma ei kahtlegi selles, et tegemist on suurima lihasisaldusega viinerilaadse tootega turul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et 100% liha all mõeldakse, et kõik on liha, mitte 50% liha + rupskid + konditustatud lihamass + peldikupaber + jahu jne. See, et 100g viineri või vorsti tegemiseks on kasutatud 100g liha, on täiesti õige, sest see kaal on võetud enne termilist töötlemist, mille käigus liha kaotab massi, kuna veesisaldus väheneb. Seega valmistootes on tegelikult 80-90g liha.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma ei eksi, siis on kuskil pakendi infol või kodukal neil näpukas. Poes on neil portsjoni info - 50g. Ja seal on tõesti 50g - 8g valku. Nii et 100g kohta ikka 16g.

See on küll paha lugu kui kodukas selline viga on, oleks vist viimane aeg ära parandada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal juhul kahel käel tervitatav teade, et liha on lõpuks ka viinerisse jõudnud! :)

Ma ka sellega ühel meelel, kuid ise eelistan sellele vaatamata pigem naturaalset liha muretseda ja üks korralik roog valmistada ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võrdlesin poes toote koostist nii keeduvorstil, kui ka uuel viineril. Tuli välja, et hinna vahe on kahe kordne, kuid peale selle, et uutes viinerites oli 8% rohkem rasva ma ei täheldanud.

Ehk siis kasutatakse väga rasvast liha, mida võib võrrelda 40%-lise hakklihaga-ei tundu just eriti erutav:)

Tootel küll rasva 24%, kuid toote valmistamisel sealt ilmselt 10% rasva sulab välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võrdlesin poes toote koostist nii keeduvorstil, kui ka uuel viineril. Tuli välja, et hinna vahe on kahe kordne, kuid peale selle, et uutes viinerites oli 8% rohkem rasva ma ei täheldanud.

Ehk siis kasutatakse väga rasvast liha, mida võib võrrelda 40%-lise hakklihaga-ei tundu just eriti erutav:)

Tootel küll rasva 24%, kuid toote valmistamisel sealt ilmselt 10% rasva sulab välja.

Kui viiner, siis pigem juba need :)

Rasva vähem ja valku sama palju

http://www.tallegg.ee/tooted/tootegrupid/_viinerid/ulesuitsutatud-kanaviiner

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×