Jump to content
vasakparem

Lihased lähevad/ei lähe verd täis, on see hea/halb?

Recommended Posts

Tervitus! Tulin just trennist ja tabasin end mõttelt biitsa tehes, nimelt - kui biits läheb verd täis, kas siis on eeldatav, et trenn oli efektiivsem või kui ei lähe, et siis trenn oli pisut tagasihoidlik? Olen täheldanud, et mul isiklikult biits ei lähe olulislet verd täis, isegi siis kui tegin 3-4 harjutust ja 4x12. Kas sellel on otsene seos lihasekasvu või mitte kasvuga?

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma võin siis järeldada, et olen aasta tühja lasknud? Küsimus siis täpsemalt biitsa kohta - kuidas keegi soovitab, kas teha näiteks 3x12 või milline variant teil töötab? Täna tegin 4 seeriat - esimese 15kordust, 8x,8x ja 6x?. Ei tahaks nagu targematele vastu vaielda, aga on see kindel ikka, et kui lihas verd täis ei lähe, siis trenn on ebaefektiivne? Enda arvates ei saa ma biitsa peaaegu mitte kunagi verd täis, kuigi biits on väsinud ja rohkem ei jõua - kuhu siis areng jääb või mille taha? Milles võib probleem olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ka ei ütleks, et see pumbatus nüüd mingi efektiivsuse näitaja oleks. Eks mingi tasemeni jah on normaalne et lihas läheb verd täis.

Aga see, et lihas on venoosset verd täis näiteks tohutult väikse amplituudiga "pumpavast" liigutusest, ei tähenda et see oleks kõige efektiivsem treening.

Väiksemate kordustega, näiteks 1-2 ja 90-100% raskusega näiteks lihas niiväga verd täis ei lähe. Kas see siis pole efektiivne?

Ja pealegi, loeb ka see, kas lihas on üldse piisavalt suur, et selle pumbatust näha, ja kas on veres piisavalt toitaineid mida sinna pumbata.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

saan ma siis õigesti aru, et see verd täis minek/mitte minek või ole väga mingi näitaja, veel vähem eesmärk. Millised kordusi ja seeriaid kasutate, millised hästi toimivad, millised harjutused biitsale kõige efektiivsemad on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

saan ma siis õigesti aru, et see verd täis minek/mitte minek või ole väga mingi näitaja, veel vähem eesmärk. Millised kordusi ja seeriaid kasutate, millised hästi toimivad, millised harjutused biitsale kõige efektiivsemad on?

Kõige efektiivsem on see, kui teed korraliku kükitrenni ja siis sinna lõppu 2-3 seeriat biitsa... omast kogemusest tean, et kasvab mühinal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×