Jump to content
inni

Toitumiskava varieerimine

Recommended Posts

Tervist,

sooviksin Teie arvamust esmalt selle näidispäeva toitumiskava kohta, mille tuttav treener mulle koostas, üldiselt ning samas ka seda, millega võiks neid toiduaineid aeg-ajalt välja vahetada ning asendada?

20a naine, pikkus 168cm, kaal 58kg, kehamassiindeks 20.55.

Soov oleks võtta kaalust alla rasva arvelt :)

Trenni püüan teha 3x nädalas - 2x jooksu ja 1x aktiivset sulgpalli.

Hommik

2tk sepikut lahja singiga ja/või natuke kaerahelbeputru

kohv ilma kooreta/tee

250kcal

Oode

Lahja jogurt või kodujuust

200kcal

Lõuna

Kala- või kanafilee 150-200g

Tatar, riis või kartul

Toorsalat 100g

300-500kcal

Õhtu

Salat tomati, kurgi, kodujuustu ja tuunikalaga 150-200g

300kcal

Soola asemel kasutada vürtse, magisaisu korral puuvilju (nt banaan)

----

Küsimused oleks siis sellised, et kas hommikul võiks kohvile suhkrut panna? Kui pudru sees on rohkem süsivesikuid, siis võib-olla võiks suhkrut panna vaid juhul kui söön singisepikut? Või pole hommikul väga vahet, pigem jälgida suhkrut lõunal ja õhtul? Kas võiks panna piimapulbrit või madala rasvasisaldusega piima (kohvile)?

Millega siis neid asju tasub varieerida? Koguaeg ühtesid ja samu toite süües viskab teatavasti suht kiiresti kopa ette. Mis puuviljad on vähese suhkrususaldusega?

Kuidas üleüldiselt see näidispäeva kava Teile tundub? Kui tuleb veel küsimusi meelde, siis küsin :)

Inni

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et siis 1250kcal kokku - miinus trenn ja miinus bla bla bla ...ühesõnaga 500kcal ja küsid, et kas võiks suhkurt juurde lisada? :) Lase ikka normaalne kava omale teha :)

Argo

Muudetud kasutaja argoll poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere jälle. Üliõpilasena keeruline endale seda kava tellimist lubada hetkel ning tahaks esialgu üleüldisemalt oma toitumist natukene korrigeerida, sest enne oli see pehmelt öeldes kaootiline. Kui olen juba natuke harjunud, siis võib mõelda kava tellimisele.

Äkki raatsite ikkagi midagi muud öelda kui et mine osta kava endale?

Muudetud kasutaja inni poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle kui treenerile jääb arusaamatuks, et miks te panete kellegi "tuttava treeneri" kavad foorumi välja, et seda saaks siin arvustada. Kui te kellegi poole pöördute abi saamiseks, eeldan et te usaldate seda inimest ja siis ühtäkki tekkib kahtlus ja soovite kommentaare sellele kavale. Miks te ei küsi selle treeneri käest abi kui tunnete et midagi on vaja kava osas kohendada. Mina küll treenerina ei sooviks, et minu toitumiskavasid siin arvustataks - ma küsiks selle peale, et miks te siis pöördusite minu poole kui ei usalda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle kui treenerile jääb arusaamatuks, et miks te panete kellegi "tuttava treeneri" kavad foorumi välja, et seda saaks siin arvustada. Kui te kellegi poole pöördute abi saamiseks, eeldan et te usaldate seda inimest ja siis ühtäkki tekkib kahtlus ja soovite kommentaare sellele kavale. Miks te ei küsi selle treeneri käest abi kui tunnete et midagi on vaja kava osas kohendada. Mina küll treenerina ei sooviks, et minu toitumiskavasid siin arvustataks - ma küsiks selle peale, et miks te siis pöördusite minu poole kui ei usalda...

Usalda, aga kontrolli. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist,

sooviksin Teie arvamust esmalt selle näidispäeva toitumiskava kohta, mille tuttav treener mulle koostas, üldiselt ning samas ka seda, millega võiks neid toiduaineid aeg-ajalt välja vahetada ning asendada?

20a naine, pikkus 168cm, kaal 58kg, kehamassiindeks 20.55.

Soov oleks võtta kaalust alla rasva arvelt :)

Trenni püüan teha 3x nädalas - 2x jooksu ja 1x aktiivset sulgpalli.

Hommik

2tk sepikut lahja singiga ja/või natuke kaerahelbeputru

kohv ilma kooreta/tee

250kcal

Oode

Lahja jogurt või kodujuust

200kcal

Lõuna

Kala- või kanafilee 150-200g

Tatar, riis või kartul

Toorsalat 100g

300-500kcal

Õhtu

Salat tomati, kurgi, kodujuustu ja tuunikalaga 150-200g

300kcal

Soola asemel kasutada vürtse, magisaisu korral puuvilju (nt banaan)

----

Küsimused oleks siis sellised, et kas hommikul võiks kohvile suhkrut panna? Kui pudru sees on rohkem süsivesikuid, siis võib-olla võiks suhkrut panna vaid juhul kui söön singisepikut? Või pole hommikul väga vahet, pigem jälgida suhkrut lõunal ja õhtul? Kas võiks panna piimapulbrit või madala rasvasisaldusega piima (kohvile)?

Millega siis neid asju tasub varieerida? Koguaeg ühtesid ja samu toite süües viskab teatavasti suht kiiresti kopa ette. Mis puuviljad on vähese suhkrususaldusega?

Kuidas üleüldiselt see näidispäeva kava Teile tundub? Kui tuleb veel küsimusi meelde, siis küsin :)

Inni

BAV on selle kehakaalu jaoks 1414 kcal. Normaalselt alla BAV-i toitumiskava ei koostata.

Toiduainete valik on hea, kui siia lisada õiged kogused, siis võib toituda nii küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle kui treenerile jääb arusaamatuks, et miks te panete kellegi "tuttava treeneri" kavad foorumi välja, et seda saaks siin arvustada. Kui te kellegi poole pöördute abi saamiseks, eeldan et te usaldate seda inimest ja siis ühtäkki tekkib kahtlus ja soovite kommentaare sellele kavale. Miks te ei küsi selle treeneri käest abi kui tunnete et midagi on vaja kava osas kohendada. Mina küll treenerina ei sooviks, et minu toitumiskavasid siin arvustataks - ma küsiks selle peale, et miks te siis pöördusite minu poole kui ei usalda...

Ta mõtles võib-olla tuttavat "treenerit", sellepärast küsis üle :ph34r:

Olgem ausad (mitte teades küll teema algataja taustalugu),kõigil meist tekiks kahtlusi, kui selline kava praegu välja pakutaks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma teen kavad inimestele, siis ütlen ka nii ,et me hakkame selle kavaga nii pihta ja kui tulemused ei ole ootuspärased, siis me kohendame neid. Iga dieedi ajal on vaja jooksvalt kava kohendada, mitte ükski plaan nii treening kui toitumis ei tööta ühtemoodi kuni lõpuni. Seega algselt võiks küsida selgitust kava tegijalt, miks ta tegi sellise plaani nagu tegi - treener peab lisaks plaani koostamisele oskama ka selgitusi anda, miks ta tegi just nii nagu ta tegi, vastale juhul ei ole tegemist pädeva treeneriga - tekkib tunne, et võetakse kuskilt ajakirjast ilmunud kavast copy ja ongi kõik, oma pea ei suuda seda kokku panna ega selgitusi jagada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma teen kavad inimestele, siis ütlen ka nii ,et me hakkame selle kavaga nii pihta ja kui tulemused ei ole ootuspärased, siis me kohendame neid. Iga dieedi ajal on vaja jooksvalt kava kohendada, mitte ükski plaan nii treening kui toitumis ei tööta ühtemoodi kuni lõpuni. Seega algselt võiks küsida selgitust kava tegijalt, miks ta tegi sellise plaani nagu tegi - treener peab lisaks plaani koostamisele oskama ka selgitusi anda, miks ta tegi just nii nagu ta tegi, vastale juhul ei ole tegemist pädeva treeneriga - tekkib tunne, et võetakse kuskilt ajakirjast ilmunud kavast copy ja ongi kõik, oma pea ei suuda seda kokku panna ega selgitusi jagada.

See kava on olnud liiga hea, et ajakirjast copida. Igal treeneril on oma käekiri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heh, tegu ei ole enam aktiivse treeneriga ning ta ei jälgi mu treeninguid. Lihtsalt koostas mingisuguse näidise, milline võiks umbkaudu välja näha menüü kui on soovi kaalu kaotada. See lihtsalt esimene samm korrastamaks mu seniseid toitumisharjumusi ning eks teadmiste kogunedes saan ka ise rohkem aru, kuidas ja mida peaks sööma, ning millal.

Seoses selle BAV (baasainevahetus?) jutuga, siis mul on nagu silma jäänud, et rasv kaob siis kui sa sööd vähem kui kulutad (nt aeroobse treeningu jm päevaste tegevuste käigus). Millest ma valesti aru saan? Meestel küll see värk jah, et peab palju sööma, et lihas kasvaks, aga kui ma nüüd selle menüü kolmekordistaks (et saada 1400kcal), siis tekiks küll selline tunne, et kaalu alandamiseks peaksin rohkem sööma hakkama.

Kui mul oleks oma treener, kes jälgib pidevalt minu toitumist ja treeninguid, siis ma ju ilmselgelt ei küsiksi siit. Kuna aga rahalistel põhjustel ei saa endale privaatset treenerit lubada, siis pean leppima sellise suuna-andva kavaga ning edasi ise infot otsima - mille tõttu ma ka teie poole pöördusin.

Ning endiselt ootaksin mingisuguseid soovitusi või viiteid, kui te olete nii lahked.

Ette tänades,

Inni

Muudetud kasutaja inni poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Me aitame veel natuke:

valgud 1,5 - 1,7 g/kehakaalu kg kohta

rasvad 0,8 - 1 g/kg kohta

ülejäänud päevasest kaloraažist on süsivesikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×