Jump to content
Diip

Pulsisageduse ja kaalu muutumatus

Recommended Posts

Vabandan segase pealkirja eest, kuid ei suutnud kuidagi paremini antud olukorda põhjendada. Nimelt on mul üks sõbranna, kes on teinud stabiilselt aeroobset trenni üle kuu aja, vähemalt 3 korda nädalas rasvapõletuse eesmärgil. Kaloridefitsiit on iga päev vahemikus ca. 200-400. Aeroobse treeningu alustamisel jõudis ta aeroobsesse tsooni juba praktiliselt kiirkõnniga. Mina omast kogemusest jahvatasin, et aeroobne treenib parasjagu südant ja üsna pea peaks ilmnema üsna oluline muutus tempo mõistes ( tempo tõuseb ning pulss on madal), kuid nii pole siiani juhtunud- kuu aega aeroobset ja tempo on täpselt sama aeglane. Samalaadne probleem on ka kaaluga, mis pole seni langenud. Niisiis küsimus seisneb selles, et milles võib asi olla? Või kas osadel inimestel toimubki tõesti areng nii aeglaselt?

Ette tänades,

Diip

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis puutub aeroobsesse treeningusse, siis on tõesti inimesi, kellel toimub kohanemine miskipärast aeglasemini kui teistel.

Aga mis puutub kaalu siis ilmselt peaks ta üle vaatama oma tegeliku sissesöödud kalorite hulga ja toitanete vahekorra.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina teen nov algusest alates trenni. Jooksen kaalu alandamis eesmärgil rasvapõletus pulsiga (2päeva jooksen, 1puhkan). Korraga 50-60min. Alustasin nii et jooksin nii aeglaselt et mõni koeraga jalutaja lihtsalt KÕNDIS minust mõõda. Nii jooksin ma 2,5 kuud ja oli aeg kus ka selle jooksuga oli pulss tugevalt üle 70% kogu jooksu vältel, ei olnud võimalik normi saada, oleks vist pidanud istuma kuskile 5ks minutiks, ei tea ei proovinud. Olen alles nüüd pannud tähele et tavapärane ring saab kiiremini joostud.

See et su sõbrannal pole veel vastupidavust tekkind et tempot tõsta on minumeelest normaalne. Selleks on ikka rohkem aega vaja.

Jah, las arvutab oma sõõdud kalorid välja, sest mina alguses motlesin et küll langeb kaal, teen ju trenni. Aga nüüd on nüri mõelda et ainult 3 kg on langend, oleks võind selle ajaga topelt olla. Eesmärgiks oli 7kg, nüüd olen targem ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise alustasin suurema mahulisi aeroobseid treeninguid natuke üle 6 kuu tagasi. Alguses viskas juba kerge jooksuga pulsi sinna 160 tuuri (kiirus ehk 8-9km/h), tänaseks on seis selline et 140 pulss on kiiruse juures 10,7km/h, st seda et kuskil 30 lööki minutis on langenud, st. selgelt treenituse tõusu, kuid see on võtnud ikka rohkem aega kui 1 kuu ja arvestades seda, et treeninud olen regulaarselt 28 aastat erienvaid spordialasid....Esimene ehmatus treeninguid alustades võib tekitada selle, et kaal mitte ei lange vaid isegi tõuseb, sest treening on organismi jaoks siiki stress ja organsim võtab sisse nö kaitsepositsiooni, kuid kui treeninguid tuleb regulaarselt peale olukord normaliseerub. Ärme unusta ka, et algajate puhul toimuvad muutused tihti kahes suunas, toimub rasvapõletus ja samas ka lihaste kasv , seega esialgu ei pruugi see väljenduda kohe numbrilistes kaalulanguses, tegelikult rasva osakaal väheneb ja lihas tuleb juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enda kogemusest tean, et aeroobsega võib olla niimoodi, et poole aastaga ei tule ka erilisi muudatusi. Kõik on individuaalne.

Kui poole aastaga ka muutusi ei ole, siis julgen väita, et midagi on väga vähe ja/või valesti tehtud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui poole aastaga ka muutusi ei ole, siis julgen väita, et midagi on väga vähe ja/või valesti tehtud

Pool aastat on tõesti pikk aeg, aga olen lugenud artikleid, kus olid n-ö nonresponderid, ehk inimesed, kellel pulsisagedus muutus 3kuuga vaid 2 löögi võrra puhkeseisundis.

Ah jaa, ideaalis võiks pulssi mõõta peale ärkamist enne voodist tõusmist ja nädalast nädalasse seda numbrit järgida - loomulikult kui on vastav eesmärk ja viitsimine..

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu pulsisagedus muutus hmm 78-54 = 24 võrra pooleteise kuu puht aeroobse treenimise tagajärjel. Mõõtmisajaks oli siis just hommikune esimene ärkamishetk. Aga peab mainima ka, et südametunnistus pole lubanud kunagi kahte kratti kaasas kanda - kui trennipisik peal, siis suitsupisik surmavate hoopide all. Ja vastupidi. Nii saingi pahamast pahest lahti;) Ja kuigi mul eesmärki polnud, siis kaal langes iseenesest.

Ega sõbrants suitsupahe käes ole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu pulsisagedus muutus hmm 78-54 = 24 võrra pooleteise kuu puht aeroobse treenimise tagajärjel. Mõõtmisajaks oli siis just hommikune esimene ärkamishetk. Aga peab mainima ka, et südametunnistus pole lubanud kunagi kahte kratti kaasas kanda - kui trennipisik peal, siis suitsupisik surmavate hoopide all. Ja vastupidi. Nii saingi pahamast pahest lahti;) Ja kuigi mul eesmärki polnud, siis kaal langes iseenesest.

Ega sõbrants suitsupahe käes ole?

Ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui poole aastaga ka muutusi ei ole, siis julgen väita, et midagi on väga vähe ja/või valesti tehtud

Ei ütleks et mul midagi valesti tehtud oleks, kuna perearst ütleski et mul võtab hästi pikalt harjumine aega ning arvestades mu eripära ja geneetilist eelsoodumust ongi selline olukord normaalne. Sest peale teist koormustesti ei olnud vaid mina segaduses, vaid ka mu treener, mistõttu saigi perearstilt nõu küsitud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×