Jump to content
Alexander Andrusenko

1. EKV klassikalises jõutõstmises - tulemused/pildid/videod

Recommended Posts

Aga kas ma enda küsimusele vastuse saan nende põlvesoenduste koha pealt?

Ma palusin Markot sulle vastata. Ma ise ei saa aru, mis asjandused neil seal küljes on. Reegel on see, et nendel põlvesukadel ei tohi olla elemente, mida saab kasutada nende pingutamiseks. Kas sinu omadel on nad küljes või ei ole, sellest ma ei saa pildi järgi aru. Marko peaks üle vaatama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma palusin Markot sulle vastata. Ma ise ei saa aru, mis asjandused neil seal küljes on. Reegel on see, et nendel põlvesukadel ei tohi olla elemente, mida saab kasutada nende pingutamiseks. Kas sinu omadel on nad küljes või ei ole, sellest ma ei saa pildi järgi aru. Marko peaks üle vaatama.

Neid asjandusi küljes ei ole, kuigi need on seal olnud all ääres vist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neid asjandusi küljes ei ole, kuigi need on seal olnud all ääres vist.

No seal pildi peal on ju näha selgelt krõpsud, mida saab pingutada, vastavalt vajadusele või näen ma valesti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No seal pildi peal on ju näha selgelt krõpsud, mida saab pingutada, vastavalt vajadusele või näen ma valesti?

Krõp on seal tõesti, aga sinna ümber käib ka kummist pael, mida seal peal ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://powerlifting-ipf.com/fileadmin/data/Championships/RAW_WORLD_RECORDS_01_01_2012.pdf

Saab vaadata ka mis tulemusi peaks tegema et maailmas tasemel olla:)

Maailamrekordini küünditakse tõenäoliselt meil eelkõige -105kg kui Raus oma tulemused ära teeb. Aga kas EKV loetaks ära mõni maailmarekordi vääriline tulemus või see eeldab ikkagi rahvusvahelist kohtunikebrigaadi? Algul vaatasin ,et rekordnormid ei olegi väga kõrged, kuid see oli naiste tabel..... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rausil on täiesti reaalne kükis see norm ära teha, teiste aladega ei näe võimalust veel (maailamarekordi normist räägin muidugi).

Muudetud kasutaja renku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mull tunduvad need rekordnumbrid kuidagi kahtlased- ntx kui tehakse kuni 105 kiloste seas rekordnorm täpselt täis erinevate alade lõikes, siis see teeb kokku 678 kg. Kuna aga kogusumma rekordnorm on 685, siis kogusmma rekordit ei fikseerita olenemata 3st rekordnormi ületamisest (kõikidel alades).

Kas erinevate alade rekordnormid ei peaks andma kokku kogusumma rekordnormi? Arvutusviga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

<ul>

<li>Kas surumisel on võimalik talla alla kõrgendusi panna? Kas need on olemas või saab kasutada suuri kettaid?</li>

</ul>

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maailamrekordini küünditakse tõenäoliselt meil eelkõige -105kg kui Raus oma tulemused ära teeb. Aga kas EKV loetaks ära mõni maailmarekordi vääriline tulemus või see eeldab ikkagi rahvusvahelist kohtunikebrigaadi? Algul vaatasin ,et rekordnormid ei olegi väga kõrged, kuid see oli naiste tabel..... :D

Maailmarekordi registreerimise eelduseks on palju nõudeid, aga üks neist on ka, et rekordid saavad olla tehtud ainult IPF-i rahvusvahelistel võistlustel. Esimene võimalus on klassikalise jõutõstmise karikal Stockholmis, selle aasta juunis. Rahvusvahelise litsensiga kohtunikud peavad olema küll ja peale rekordi püstitamist peab sportlane ka dopingukontrolli minema. Kui tulemus on negatiivne, siis registreeritakse rekord. Seda lühidalt öeldes.

Esialgu on Eesti jõutõstjatest ainult Margus Silbaumi nimel jõutõmbe eurooparekord (352,5 kg, kaaluklassis -93kg) ja seda ei ole siiani purustatud. Sama kaaluklassi maailmarekordi norm on 360kg ja ootab püstitamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

<ul>

<li>Kas surumisel on võimalik talla alla kõrgendusi panna? Kas need on olemas või saab kasutada suuri kettaid?</li>

</ul>

Võib kasutada. Tõenäoliselt saad kasutada kettaid.

Jalg peab olema täielikult kõrgenduse peal-

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on huvitav küll jah :D. Ma küsiks seda ka juba, et seal on surumise järel märgitud (kolmevõistlus), aga üksikala oma pole toodud. Kas see on sinna niisama jäänud või tulevad üksikala surumisele eraldi normid?

Eks kui tulevad klassikalise jõutõstmise lamades surumisvõistlused, tuleb ka neile rekordnorm. Hetkel selliseid võistlusi IPF-is ei eksisteeri.

Üksikalade rekordnormide liitmine ei anna tõepoolest kogusumma rekordnormi, aga eks kogusumma rekord peabki kättesaamatum olema, sest seda väärtustatakse rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogusumma rekordnorm ei võrdu jah alati alade rekordnormidega. See juhtus selle pärast, et rekordnorme mitte ei valitud suva järgi ega võetud mingit kindlat protsenti maailmarekordnormidest, vaid võeti varustusega maailmarekordi ja praeguse Eesti rekordi suhe ning tehti nii, et see suhe säiliks varustuseta MR ja Eesti rekordi puhul. Ehk siis uued rekordnormid on sõltuvuses varustusega rekorditest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogusumma rekordnorm ei võrdu jah alati alade rekordnormidega. See juhtus selle pärast, et rekordnorme mitte ei valitud suva järgi ega võetud mingit kindlat protsenti maailmarekordnormidest, vaid võeti varustusega maailmarekordi ja praeguse Eesti rekordi suhe ning tehti nii, et see suhe säiliks varustuseta MR ja Eesti rekordi puhul. Ehk siis uued rekordnormid on sõltuvuses varustusega rekorditest.

Aga oletame, et keegi võistleb Eesti MV-l varustuseta.... Kui ta püstitab nn klassikalise jõutõstmise Eesti rekordi normid - kas siis need rekordid kinnitatakse?! II näide, pisut keerulisem: näiteks võistleja püstitab Eesti MV-l esimeste katsetega varustuseta mainitud klasikalise jõutõstmise rekordid ja edasi võistleb juba siis varustusega (Eesti Meistritiitli nimel)....

Veel, kui võistleja ületab EKV-l ilma varustuseta kehtiva Eesti rekordi ka nö õiges jõutõstmises...! Kas ka siis see kinnitatakse?

Või saab ainult EKV-l püstitada klassikalise jõutõstmise rekordeid ja EMV-l Eesti rekordeid jõutõstmises?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga oletame, et keegi võistleb Eesti MV-l varustuseta.... Kui ta püstitab nn klassikalise jõutõstmise Eesti rekordi normid - kas siis need rekordid kinnitatakse?! II näide, pisut keerulisem: näiteks võistleja püstitab Eesti MV-l esimeste katsetega varustuseta mainitud klasikalise jõutõstmise rekordid ja edasi võistleb juba siis varustusega (Eesti Meistritiitli nimel)....

Veel, kui võistleja ületab EKV-l ilma varustuseta kehtiva Eesti rekordi ka nö õiges jõutõstmises...! Kas ka siis see kinnitatakse?

Või saab ainult EKV-l püstitada klassikalise jõutõstmise rekordeid ja EMV-l Eesti rekordeid jõutõstmises?

Ma arvan, et me teeme täpselt samamoodi nagu IPFis. Ma ei ole kuskilt lugenud, et varustuseta võistlusel registreeritakse ka varustusega rekordeid. Kaks ala hoitakse täiesti lahus. Varustuseta võistlustel tehakse ainult varustuseta rekordeid, varustusega võistlustel tehakse ainult varustusega rekordeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on pingutamiseks-siis ei kõlba. Mistahes pingutid ei ole lubatud.

Kui on need seal ilu pärast :P - siis on ok!

IPF lubab kasutada ainult 3-me ametliku tootja nn põlvesukkasid:

The following knee sleeves are approved by the TC:

1. Titan knee sleeves

2. Metal knee sleeves

3. Rehband knee sleeves

Tean, et Tartus on ühel võistlejal Titan põlvesukad, mis lähevad kindlasti EKV-l varustuse kontrollist läbi!

Aga mõnel TÜASK võistlejatel on Rucanori põlvesukad.... Loodan, et ka nendega võib siiski võistelda EKV-l?! Kuna nende sidemete erinevust praktiliselt ei esine (Titan-Rehband-Rucanor)!

Arvatavasti soovib mõni võistleja võistelda ka nende valgete elastiksidemest-sukkadega, milledel tugiefekt praktiliselt puudub - nö soojendusefekt.

Aga teistel spordialadel kasutuses olevad taolised sidemed, millel on lisaks veel need tugevdavad krõpsud ja isegi plastmassist ja metallist tugivardad - nendega kindlasti võistelda ei tohi!

Muudetud kasutaja Peep70 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas seda tehti siis iga ala kohta ka eraldi sel viisil või ainult kogusummaga. Ja kas seda siis ilmselt natuke "siluti" ka reaalse tehtavuse poole. Muidu ma saan aru, et näiteks -93 tõmbes oleks olukord kus MR on 360 ja Eesti rekord 352.5, suhe seega 1.02. Varustuseta MR norm on 325, siis oleks Eesti norm pidanud olema 318 :D. Et kas siis mõnedes kohtades, kus meie tipud on maailma tippudele lähedal, siluti asjad allapoole? Või ma sain ikka valesti aru?

See on hea küsimus. Margus võiks selgitada, kuidas ta seda arvutas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et me teeme täpselt samamoodi nagu IPFis. Ma ei ole kuskilt lugenud, et varustuseta võistlusel registreeritakse ka varustusega rekordeid. Kaks ala hoitakse täiesti lahus. Varustuseta võistlustel tehakse ainult varustuseta rekordeid, varustusega võistlustel tehakse ainult varustusega rekordeid.

Ega seda polegi võimalik kuskilt lugeda, kuna varustuseta Eesti ja Maailma KV-d klassikalises jõutõstmises toimuvad ju see aasta esimest korda!

Sellest saan ma igati aru, nö õigetel MV-l ei saa püstitada klassikalise jõutõstmise rekordeid. Kuna võistlustel on lubatud kasutada spetsiaalvarustust, siis ega kohtunikel pole aega vahtida ja teha märkmeid, et kes võistleb varustuseta...

Aga näide, mis on võimalik meil Eestis kergemate naiste kaalukategoorites (mitte üheski meestekategoorias!) - Võistleja võib püstitada EKV-l Eesti rekordi juuniorite arvestuses, jõutõstmises.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

<ul>

<li>Kas surumisel on võimalik talla alla kõrgendusi panna? Kas need on olemas või saab kasutada suuri kettaid?</li>

</ul>

Jah, võistlejal on õigus soovi korral kasutada jalgade all kõrgendusi. Nn plokkide mõõtmed on 40 cm x 60 cm ja kõrgused valikuliselt- kas 5 cm, 10 cm, 20 cm või 30 cm. Meil Eestis on kasutatud jah vahel ka klassikalise tõstmise tõstekettaid....

Tiitlivõistlustel kasutavad seda jalaaluste kõrgenduste/plokkide varianti sagedamini kergemate kategoorite tõstjad. Kuid vahel kasutab ka mõni raskema kaalu tõstja, kel sobib just selline jalgade/puusa asend!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega seda polegi võimalik kuskilt lugeda, kuna varustuseta Eesti ja Maailma KV-d klassikalises jõutõstmises toimuvad ju see aasta esimest korda!

Sellest saan ma igati aru, nö õigetel MV-l ei saa püstitada klassikalise jõutõstmise rekordeid. Kuna võistlustel on lubatud kasutada spetsiaalvarustust, siis ega kohtunikel pole aega vahtida ja teha märkmeid, et kes võistleb varustuseta...

Aga näide, mis on võimalik meil Eestis kergemate naiste kaalukategoorites (mitte üheski meestekategoorias!) - Võistleja võib püstitada EKV-l Eesti rekordi juuniorite arvestuses, jõutõstmises.

Ma arvan, et IPF oleks seda ikka reeglites maininud, kui varustuseta võistlustel oleks võimalik ka varustuseta rekordeid püstitada olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogu selle pika arutelu peale ütlen, et EKV-l klassikaline toimub juhendis välja toodud varustuse reeglite järgi. Ehk kõlbavad iga tootja põlvesukad. Peaasi, et pinguteid ei oleks. See, et IPF lubab ainult nende kolme tootja omasid, on pigem selles, et need firmad maksavad selle eest mingit aastamaksu. Teistel firmadel ei ole lubatud oma kaubamärki promoda.

Eestis ei ole me ka varem mingeid piiranguid logode kasutamisel teinud. Nii jääb ka klassikalise jõutõstmise varustusega esialgu.

EELNEVAT VARUSTUSEKONTROLLI EI TEHTA, AGA VÕISTLUSPÕRANDALE TULLES VAATAB PEAKOHTUNIK VARUSTUSE ÜLE. Reeglite rikkumise korral katsele ei lubata.

Jõutõstmine ja klassikaline jõutõstmine on erinevad alad ja neil toimuvad ka erinevad võistlused. Seega hoitakse ka rekordid ja nende tegemine eraldi.

Mis puutub pakkudesse, siis neid igas võistluspaigas ei ole. Olude sunnil peab kasutama kettaid jalgade all. Aastate jooksul olen näinud ainult mõnel üksikul korral pakkude kasutamist siinmail.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×