Jump to content
blueuyo

Alustamine

Recommended Posts

Tere!

Alustasin ka nüüd hiljuti treenimist jõusaalis (eelnevalt tegelesin võitlusspordiga) ning mõtlesin, et küsin siis enne kui valesti tegema asju hakkan. Nimelt saaks ma käia trennis maksimaalselt 4x nädalas: T; R; L; P. Ma tean, et need ei ole just kõige parema, kolm päeva järjest.

Olles küsinud sõpradelt ning internetis kavasid uurides olen märganud, et kavad saaks idee poolest jaotada kahes: Iga päev tehakse erinevaid lihasgruppe ning iga trennipäev on sama, mis eelmine. Esimene küsimus oleksi teile, et kumba te eelistate, kumb variant oleks sobilikum alustajale ning mis vahe neil üldse on?

Kui nüüd võtta see, et iga nädalapäev ütleme siis nii on erinevad lihasgrupid, kuidas jaotada lihasgrupid ära kolme päeva peale (L teeks ainult aeroobset, jookseks, sõuaks, ujuks - selline fatburn treening), nii et iga trenn saaksid kõik lihasgrupid mingi koormuse kuid iga trenn oleks mõeldud just ühele või kahele lihasgrupile, mis oleksid üksteisest enam-vähem sõltumatud?

Ärge palun kujutage ette, et ma lihtsalt tulin ja postitasin uue teema ilma vaatamata teisi, olen päris pikalt neid teisi analoogseid teemasid lugenud kuid tihti on neis lahkarvamusi jne. Kindlasti tekib mul küsimusi juurde kui nendele vastuse saan e ma ei tulnud siia mõttega, et esitan oma küsimused ja enam ei külasta seda kohta.

Meeldivat uut aastat!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui teha eraldi päevadel erinevaid lihasgruppe siis see võimaldab mõneti mitmekülgsemalt treenida lihaseid, samas nõuab eelnevat jõusaali baasi. Algajale üldiselt soovitatakse just teha kogu keha läbi, ehk igale lihasgrupile 1-2 harjutust ja 2-3 seeriat. Enamik algajate kavasid on ka sedasi ülesse ehitatud (vaata tööriistade alt). See võimaldab algul keha treeninguga harjutada ja ei lõhu kohe ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui teha eraldi päevadel erinevaid lihasgruppe siis see võimaldab mõneti mitmekülgsemalt treenida lihaseid, samas nõuab eelnevat jõusaali baasi. Algajale üldiselt soovitatakse just teha kogu keha läbi, ehk igale lihasgrupile 1-2 harjutust ja 2-3 seeriat. Enamik algajate kavasid on ka sedasi ülesse ehitatud (vaata tööriistade alt). See võimaldab algul keha treeninguga harjutada ja ei lõhu kohe ära.

Ma märkasin jah ja olen seda http://www.fitness.ee/treeningkavad/54 proovinud kuid see on juba üsnagi üle visanud. Ma teen küll kõiki harjutusi enda jaoks üsna raskete raskustega. Vb on probleem selles, et ma olen harjunud, et järgmine päev peale trenni peab lihas haige olema, et siis saan kindel olla, et lihas sai koormust.

Muudetud kasutaja blueuyo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kuidas tuleks siis ikka erinevad lihasgrupid ära jagada kolmele / neljale päevale ning kas oleks mõtet teha mingit lihasgruppi kaks korda nädalas näiteks rinda, ükspäev massitreening ja nädala lõpus jõutreening vms?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×