Jump to content
Leraak

Jõusaalikava Taipoksi Kõrvale

Recommended Posts

Tervist, häid pakkumisi jõusaali kava kohta on kellelgi? Taipoksis käin esmaspäev, kolmapäev ja reede. Saalis oleks võimalik käia teisipäev, neljapäev ja laupäev (Spartas). Eelnev jõusaalikogemus olemas.

Muudetud kasutaja Kimbo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan, et see peaks tõesti päris hea olema.

1. päev - Rind, Biitseps, Triitseps, Kõht Seeria Surumine kangiga lamades 3 x 6 - 8 Surumine kangiga lamades kaldpingil 3 x 8 - 10 Lendamine hantlitega lamades 3 x 10 - 12 Ületõmme hantliga (pullover) 3 x 8 - 10 Küünarvarte kõverdamine kangiga scottipingil 3 x 8 - 10 Küünarvarte kõverdamine hantlitega istudes 3 x 8 - 10 Prantsuse surumine kangiga lamades 3 x 6 - 8 Triitsepsile ploki alla surumine seistes 3 x 8 - 10 Jalgade tõstmine rippkangil 3 x max Keretõste kõhupingil 3 x max 2. päev - Reie esiosa, reie tagaosa, säär Seeria Kükk kangiga, kang turjal 3 x 8 - 10 Jalapress trenazööril 3 x 8 - 10 Jala sirutus ette trenazööril 3 x 10 - 12 Jalgade kõverdamine trenazööril kõhuli 3 x 8 - 10 Jalgade kõverdamine trenazööril istudes 3 x 8 - 10 Pöiasirutus hack-kükk trenazööril 3 x 8 - 10 Pöiasirutus trenazööril istudes 3 x 10 - 12 Säärte sirutamine kallutusseisus (Eesel) 2 x 6 - 8 3. päev - Õlg, selg, kõht, alaselg Seeria Surumine kangiga kukla tagant istudes 3 x 8 - 10 Lendamine küljele hantlitega seistes 3 x 10 - 12 Lendamine küljele trenazööril 3 x 8 - 10 Tõmme rippkangil althoidega 3 x 6 - 10 Tõmme kangiga vastu kõhtu kummargil 3 x 8 - 10 Tõmme plokil ülalt kitsa haardega 3 x 8 - 10 Eest ülestõmbed plokksüsteemil 3 x 8 - 10 Keretõste alaseljapingil 3 x 8 - 10 Keretõste kõhupingil 3 x max Kerepöörded trenazööril

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igasugune võitlusala on üldiselt segatreening. Treening on tavaliselt 1,5-2 tundi, ega kogu see aeg anaeroobses tsoonis olda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igasugune võitlusala on üldiselt segatreening. Treening on tavaliselt 1,5-2 tundi, ega kogu see aeg anaeroobses tsoonis olda.

Mina oma esimeses poksitrennis olin küll :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina oma esimeses poksitrennis olin küll :)

See oli ilmselt huumoriga mõeldud, aga reaalsuse täpsustamiseks - see oleks inimlikult võimatu lihtsalt:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Massi juurde ja tugevaks.

Et siis jõusaal on esmane ja taipoks teisene? Sest massi kasvatava ja tugevaks tegeva kava kõrvalt oleks vaja korralikult puhata ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida sa selle MASSIGA teed?? jõud peaks ikka olulisem olema.massi tuleb niivõinaa juurde kui korralikult treenid.

ning saalis jõutrenn on selle alapuhul küll abistavat laadi mitte põhiasi millele keskenduda.

Lugesin kunagi kuulsa sprindi treeneri John Smithi kirjutatud teksti kus mainis,et kui enamus sprintereid unustaks selle tohutu saalis rassimise ning keskenduks väheke rohkem tehnikale siis oleks väga palju neid kes jõuaks ka reaalselt olümpia mängudele.

Sellega ma ei taha öelda,et saali ei tohiks minna vaid,et treening tuleb loogiliselt ülesehitada.Kindlasti käib see ka Taipoksi kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma miskipärast arvan, et kui inimesed räägivad siin foorumis, et soovivad massi juurde, siis selle all mõeldakse ikka lihasmassi. Kes see ikka end paksuks süüa soovib? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igasuguse spordiala juures(välja arvatud kulturism ja mõned muud üksikud alad) on massi lisandumine pigem kõrvaline nähtus mitte eesmärk omaette.erinevatesse kaalukatekooriatesse saamine ja püsimine on alles massiga seotud ning vastavalt sellele ka reguleeritakse toitumist ja treeninguid.

Seepärast on asjakohane ka selgitada mida,miks ja milleks.mitte lihtsalt,et loobime 4x12 kava ette ning kõikide lihasgruppide läbitöötamine võib alati aga kui soovi siis andku minna.keelata ju ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selline jõusaalikava ja taipoks ei sobi hästi kokku, ma arvan. Oleneb muidugi mida soovid, kui poksi teed vaid harrastusena, siis pole suurt vahet. Aga kui tahad taipoksis maksimaalselt areneda, siis selline kava ei ole ilmselt hea, peaksid vähe mugandama. Jorx oskab kindlasti paremaid soovitusi anda sulle siit, kui keegi teine. Aga selline tavaline kulturistikava ja taipoksi intensiivne trenn hakkavad üksteist segama, pead valima, kumb on olulisem ja selle järgi kavandama oma tegemised. Pluss jah, kui kasvada tahad, siis eelkõige pead rohkem sööma...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida sa selle MASSIGA teed?? jõud peaks ikka olulisem olema.massi tuleb niivõinaa juurde kui korralikult treenid.

ning saalis jõutrenn on selle alapuhul küll abistavat laadi mitte põhiasi millele keskenduda.

Lugesin kunagi kuulsa sprindi treeneri John Smithi kirjutatud teksti kus mainis,et kui enamus sprintereid unustaks selle tohutu saalis rassimise ning keskenduks väheke rohkem tehnikale siis oleks väga palju neid kes jõuaks ka reaalselt olümpia mängudele.

Sellega ma ei taha öelda,et saali ei tohiks minna vaid,et treening tuleb loogiliselt ülesehitada.Kindlasti käib see ka Taipoksi kohta.

Okei, väljendasin ennast natuke valesti, mass kaasneb ju lihaskasvuga, ei pidanud silmas massile suuremat tähelepanu pöörata. pigem just tugevaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et siis jõusaal on esmane ja taipoks teisene? Sest massi kasvatava ja tugevaks tegeva kava kõrvalt oleks vaja korralikult puhata ka.

Taipoks ikka oleks esmane, mõtlesin sinna kõrvale hakata jõusaali trenni tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tai poks on esmane, siis ma soovitan jõusaali teha 2x nädalas, keskenduda esialgu baasharjutustele ja lisanditena teha tasakaalustavaid harjutusi ja lihashooldust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma teeks jõusaalis sinu asemel plahvatust ja kiirust

Plahvatust ja kiirust erialases kontekstis arendab erialatreening alguses piisavalt. Üldiselt sprinte joosta ja kükist üleshüppeid teha tai poksi kõrvale nii alguses ei ole pigem mõtet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühesõnaga peaksin kava koostama tuginedes baasharjutustele ja tasakaalustavatele harjutustele ? ;)

Jah. Tasakaalustavad harjutused, kehatüve staatilised harjutused, lõdvestus-pingutusmeetod venitamisel (staatiline pingutus venituse "otsas" enne venituse suurendamist) and you're good to go:)

http://www.mobilitywod.com - super sait

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×