Jump to content
Solingen

Algaja- Mida Soovitate?

Recommended Posts

Ega ma seal need viimased kuud nalja ka pole päris teinud. Jõu baas on all olemas ja aeg on hakata musklit peale ehitama. Selle jaoks aga tavalisest toidust ei piisa hetkel.

Aasta aega niisama käimine oleks küll mõttetu ajaraiskamine. Ega toidulisandid ei ole ju mingid halvad asjad, mis kahju teevad.

Kõik vajalik on selgeks tehtud. Korralik kava on samuti olemas.

Mis mõttes ei piisa? Ei viitsi süüa/teha süüa või pole aega? :)

Kui loodad mingeid muid ime-asju lisanditest peale mugavuse ja mõnel juhul ka väikse jõulaksu saalis, siis on küll asjadest vale arusaam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võta julgelt, ma ei saa aru mis teised seda keelavad. Kui me kunagi kooli jõukas käisime samas vanuses, siis lõpuks olid lihased ainult neil, kes pulbrit segasid peale trenni. Selge see, et ema sulle 120g valku päevas ei vaarita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võta julgelt, ma ei saa aru mis teised seda keelavad. Kui me kunagi kooli jõukas käisime samas vanuses, siis lõpuks olid lihased ainult neil, kes pulbrit segasid peale trenni. Selge see, et ema sulle 120g valku päevas ei vaarita.

Suudad näitada, kes keelavad või valetad lihtsalt niisama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljudel noortel kes koolis käivad ja vanematega elavad pole sellist võimalustki lihtsalt, et kodused in. oma toitumisharjumusi nende pärast muutma hakkaks, või neile ekstra lisa valgupakikesi (kohupiim, kodujuust, kanafilee) ostma hakkavad. Vanemad inimesed elavad ikka oma kartuli ja saia peal.

Põhjus, miks niimõnelgi vennal hakkavad tulemused peale valgupulbi kasutamist paranema, on see, et nende päevane tarbitav valgukogus lihtsalt suureneb ja toetab lihaskasvu paremini.

Kui tunned, et saad vähe valku päevas (soovitatavalt kusagil 2g x kehakaal), siis osta julgelt mõni valgutünn koju ja vaata, et saaksid piisavalt valke päevajooksul kätte.

See, et siin tüübid pasundavad enne aasta kaks treenimisest saada kukele! Parem valk kotis, kui mitte midagi.

Kuid ära unusta, et toidus on lisaks valgule veel palju muid ülimalt kasulike aineid ning see valgupulber vee või piimaga ei täida kõhtu ka pikemaks ajaks (kuid peale trenni on omal kohal)... Et toit on ikka parem / põhiline, ning lisand on ikkagi lisand.

Paar linki ka: http://www.fitness.e...e&articleID=540

http://www.fitness.e...ne-toitumine-ii

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kreatiini v6etakse yldiselt sysikatega.

Valgu puhul pole algajal vahet, kas saab selle pulbrist v kohupiimast (mis on m6nes m6ttes palju "funktsionaalsem", rohkem mikrotoitaineid jm), aga ei tasu unustada ka sysikaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljudel noortel kes koolis käivad ja vanematega elavad pole sellist võimalustki lihtsalt, et kodused in. oma toitumisharjumusi nende pärast muutma hakkaks, või neile ekstra lisa valgupakikesi (kohupiim, kodujuust, kanafilee) ostma hakkavad. Vanemad inimesed elavad ikka oma kartuli ja saia peal.

Põhjus, miks niimõnelgi vennal hakkavad tulemused peale valgupulbi kasutamist paranema, on see, et nende päevane tarbitav valgukogus lihtsalt suureneb ja toetab lihaskasvu paremini.

Kui tunned, et saad vähe valku päevas (soovitatavalt kusagil 2g x kehakaal), siis osta julgelt mõni valgutünn koju ja vaata, et saaksid piisavalt valke päevajooksul kätte.

See, et siin tüübid pasundavad enne aasta kaks treenimisest saada kukele! Parem valk kotis, kui mitte midagi.

Kuid ära unusta, et toidus on lisaks valgule veel palju muid ülimalt kasulike aineid ning see valgupulber vee või piimaga ei täida kõhtu ka pikemaks ajaks (kuid peale trenni on omal kohal)... Et toit on ikka parem / põhiline, ning lisand on ikkagi lisand.

Paar linki ka: http://www.fitness.e...e&articleID=540

http://www.fitness.e...ne-toitumine-ii

Ise olen ka asjadest pigem nii aru saanud.

Rääkides süsikatest, paljud lisavad mingit puuviljasuhkrut vms juurde. Kui visata proteiini sheigi sisse mingusugune puuvili (näiteks banaan), kas siis sellest on piisav? Kui võtta kreatiin ja proteiin üksteise järel põhimõtteliselt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen ka asjadest pigem nii aru saanud.

Rääkides süsikatest, paljud lisavad mingit puuviljasuhkrut vms juurde. Kui visata proteiini sheigi sisse mingusugune puuvili (näiteks banaan), kas siis sellest on piisav? Kui võtta kreatiin ja proteiin üksteise järel põhimõtteliselt...

Puuviljasuhkrut ehk fruktoosi? Ei.

Siiski viinamarjasuhkrut ehk glükoosi. Osad kasutavad ka puhast viinamarjamahla.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, viinamarjasuhkrut mõtlesin.

Just lõpetasin viki667 poolt antud artiklite lugemise.

Kiire guugeldamine ütleb, et ühes banaanis on umbes 25g süsivesikuid. Kui see nüüd visata umbes kahe tassi piima sisse, milles on ka vadakuproteiin, siis sellest jääb vist veel veidi väheks? Kreatiini võtaks kohe järgi, aga tassi veega (millegi pärast on jäänud mulje, et enamus inimesi võtavad eraldi neid).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere. Olen 19 aastane naine, ning olen jõusaalis pikemat aega treeninud. Tegelen ka cardioga.

Nimelt tahaks siis rasvast lahti saada ja selle asemel endale siis lihaseid. Millist pulbrit peaksin hakkama kasutama?

Kas need mis on diet pulbrid või midagi muud?

Rasva pole palju, pisikesed sangad, ja reitel on ka natuke. Pikkus 167 ja kaal 57.

Ning huvitab ka see, et kui peaksin võtma algul diet pulbrit, ning kui selle võtmise lõpetan ja jätkan samamoodi treenimist, ega sellest ju rasva ometi tagasi ei tule?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esmatähtis on siiski oma toitumine üle vaadata :)

toitumine on korras, olen selle kohta palju uurinud, ja lihaseid on mul juurde tulnud võrreldes sellega mis ma näiteks pool aastat tagasi olin. Vahest joon peale trenni proteiini jooki. kui antud hetkel siis raha rahakotis on. :D

mõtlesin et oleks soodsam osta pulber ja ise seda siis valmis segada. aga ei teagi millist, kas seda msi kasvatab lihaseid või seda mis põletab rasva?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

toitumine on korras, olen selle kohta palju uurinud, ja lihaseid on mul juurde tulnud võrreldes sellega mis ma näiteks pool aastat tagasi olin. Vahest joon peale trenni proteiini jooki. kui antud hetkel siis raha rahakotis on. :D

mõtlesin et oleks soodsam osta pulber ja ise seda siis valmis segada. aga ei teagi millist, kas seda msi kasvatab lihaseid või seda mis põletab rasva?

Seda teeb siiski sinu menüü tervikuna :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda teeb siiski sinu menüü tervikuna :)

seda nüüd küll, ma tarbin valku, kuid olen lugenud, et enamus naisi kes treenivad jõusaalis 5korda nädalas, tarbivad proteiini jooke ikkagi päris palju. Samuti lugesin kusagilt ka seda, et saada enda päevane proteiini kogus kätte, peaks sööma umbes viis 200g kohupiima päevas. kuid nii palju valku ma tõesti ei tarbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

toitumine on korras, olen selle kohta palju uurinud, ja lihaseid on mul juurde tulnud võrreldes sellega mis ma näiteks pool aastat tagasi olin. Vahest joon peale trenni proteiini jooki. kui antud hetkel siis raha rahakotis on. :D

mõtlesin et oleks soodsam osta pulber ja ise seda siis valmis segada. aga ei teagi millist, kas seda msi kasvatab lihaseid või seda mis põletab rasva?

Kui oleks toitumine korras, siis seda teemat siin ei oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

seda nüüd küll, ma tarbin valku, kuid olen lugenud, et enamus naisi kes treenivad jõusaalis 5korda nädalas, tarbivad proteiini jooke ikkagi päris palju. Samuti lugesin kusagilt ka seda, et saada enda päevane proteiini kogus kätte, peaks sööma umbes viis 200g kohupiima päevas. kuid nii palju valku ma tõesti ei tarbi.

Proteiinipulbrite üks väljund on tõesti see, et kui ei suudeta päevas reaalselt piisavas koguses valku ära süüa, siis tuleb kontsentraat appi :)

Küsimus on selles, et kas antud probleem praegusel juhul ka aktuaalne on.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui oleks toitumine korras, siis seda teemat siin ei oleks.

no aga küsimus polnudki toitumise kohta, vaid soovitus valgupulbri leidmisel. enamus kulturiste tarvitavad igast pulbreid ja muid tablette. Usun et neil on ka toitumine korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no aga küsimus polnudki toitumise kohta, vaid soovitus valgupulbri leidmisel. enamus kulturiste tarvitavad igast pulbreid ja muid tablette. Usun et neil on ka toitumine korras.

Nimelt nii pidi.Kõigepealt korras toitumine, siis pulbrid.Võid tead mõnda tegijat, kel pulbrid asendavad toitumist?

Aga rohkem su oma asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui selle dieedi pulbri all mõtled dietmixi, siis ära selle ohvriks lange :)

Dietmix erineb teistest valgupulbritest eeskätt seetõttu, et sisaldab L-karnitiini(millele lubatakse rasva põletavat ja töövõimet tõstvat omadust). Samas leidub inimese igapäevatoidus(lihas, eriti lamba- ja loomalihas) seda piisaval määral ning karnitiinivaegust tervel inimesel sisuliselt ei esine (organism saab seda sünteesida vajadusel metioniinist ja lüsiinist(aminohapped)). Iseenesest on see tõsi, et karnitiini funktsioon (füsioloogiliselt) on rasvhapete transport mitokondritesse, mis tagab rasvade kasutamise energiaallikana. Niisiis lubatakse, et karnitiini manustades suureneb selle sisaldus lihastes ning selle osakaalu tõusul kasutatakse rasvhappeid veelgi enam energiaallikana. Samas on tehtud kindlaks, et karnitiini manustamine ei suurenda lihastes viimase osakaalu ning seega ei oma rasvapõletust stimuleerivad toimet. Kuigi jah, üks viimatine uuring lubab alates(koos kindla SV kogusega manustades) 12-24 kasutusnädalast tulemusi - paraku siiski ebaratsionaalne meetod.

Samas on täheldatud kofeiini toetavat rasvapõletavat mõju aeroobsel treeningul (manustada kristallina(nt. kohvina pidavat oluline toime puuduma, tõenäoliselt lipiidsete ühendite tõttu), optimaalne tarbida 45-60 min. enne vastavat treeningut; ideaalne kogus peaks vist olema (3mg / 1 kg) * kehakaal(?) ). Samuti on täheldatud tauriini positiivset mõju rasvapõletusele (pikemal ajal).

Aga eeskätt peaks kaalulangus (kui see on eesmärgiks) toimuma juba tavamenüü pealt, lisandid oleksid vajadusel vaid toetavaks teguriks.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui selle dieedi pulbri all mõtled dietmixi, siis ära selle ohvriks lange :)

Dietmix erineb teistest valgupulbritest eeskätt seetõttu, et sisaldab L-karnitiini(millele lubatakse rasva põletavat ja töövõimet tõstvat omadust). Samas leidub inimese igapäevatoidus(lihas, eriti lamba- ja loomalihas) seda piisaval määral ning karnitiinivaegust tervel inimesel sisuliselt ei esine (organism saab seda sünteesida vajadusel metioniinist ja lüsiinist(aminohapped)). Iseenesest on see tõsi, et karnitiini funktsioon (füsioloogiliselt) on rasvhapete transport mitokondritesse, mis tagab rasvade kasutamise energiaallikana. Niisiis lubatakse, et karnitiini manustades suureneb selle sisaldus lihastes ning selle osakaalu tõusul kasutatakse rasvhappeid veelgi enam energiaallikana. Samas on tehtud kindlaks, et karnitiini manustamine ei suurenda lihastes viimase osakaalu ning seega ei oma rasvapõletust stimuleerivad toimet. Kuigi jah, üks viimatine uuring lubab alates(koos kindla SV kogusega manustades) 12-24 kasutusnädalast tulemusi - paraku siiski ebaratsionaalne meetod.

Samas on täheldatud kofeiini toetavat rasvapõletavat mõju aeroobsel treeningul (manustada kristallina(nt. kohvina pidavat oluline toime puuduma, tõenäoliselt lipiidsete ühendite tõttu), optimaalne tarbida 45-60 min. enne vastavat treeningut; ideaalne kogus peaks vist olema (3mg / 1 kg) * kehakaal(?) ). Samuti on täheldatud tauriini positiivset mõju rasvapõletusele (pikemal ajal).

Aga eeskätt peaks kaalulangus (kui see on eesmärgiks) toimuma juba tavamenüü pealt, lisandid oleksid vajadusel vaid toetavaks teguriks.

Aitäh, väga hea tekst. :)

Aga kui tahaksin endale lihast kasvatada, ning ma ise tunnen et ei tarbi piisavalt valgu, nagu on soovitatav neile kes treenivad raskelt jõusaalis. kas peaksin kasutama lihtsalt valgupulbrit, mis sisaldab siis ainult valku ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh, väga hea tekst. :)

Aga kui tahaksin endale lihast kasvatada, ning ma ise tunnen et ei tarbi piisavalt valgu, nagu on soovitatav neile kes treenivad raskelt jõusaalis. kas peaksin kasutama lihtsalt valgupulbrit, mis sisaldab siis ainult valku ?

Süsivesikute olemasolu on samuti oluline (valgu) paremaks imendumiseks :) Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×