Jump to content
zxcvb

Kuidas "ehmatada" keha

Recommended Posts

Olen siis mõnda aega alloleva kava järgi treeninud ja tunnen, et areng pole enam see, mis ta oli siis kui ma selle kavaga alustasin. Tahakski nüüd mõningaid näpunäiteid, mida uut sisse viia või mida muuta, et keha päris ära ei harjuks.

On see tõsi, et harjutusi pole vaja muuta, vaid on vaja koormust muuta? Kuskilt raamatust lugesin. Enam laiali jaotada kava ei tahaks, 3 korda nädalas on minu jaoks hetkel ideaalne.

Esmaspäev jalg, biitseps

Kükist üles hüpped 4x max

Ühe jalaga kükid 4x 8-10

Etteasted 10-12

Sääre sirutus 4x max

Hantli tõsted mõlemad käed korraga 4x15

Hantli tõsted kordamööda kätega 4x10

Kolmapäev rind, triitseps

Horisontaalpingil surumine 5x5

Kaldpingil surumine smithiga 4x 8-10

Hantlitega lendamine selili 4x 8-10

Trosside ristamine 4x 10-12

Rööbaspuudel surumine 4x 6-8

Prantsuse surumine 4x 10

Plokil surimine alla 4x 12-15

Reede selg, õlg

Lõuatõmbed 4x max

Jõutõmme 4x 8

Plokksüsteemil tõmbed vastu rinda 4x10

Istudes tõmbed vastu kõhtu 4x

Smith kangiga surumine istudes 4x8-10

Lendamine kõrvale seistes 4x12

Lendamine hantlitega ette, mõnikord kangitõmbed lõua alla 4x 10

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Variandid:

1. Langeta nati raskust ja lühenda olulilselt seeriate vahelist pausi.

2. Tõsta nati raskust ja tee rohkem seeriaid

3. Superseeriad.

4. (kui eelnev ei aita) Mine öösel Lasnamäele või Tartus Annelinna ja karju "pidarassõ" kuni keha "ehmatuse" kätte saab :D

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihaseid ehmatada saad ka korduste arvu muutes.

Tegin enne viimast võistlust jõudu ( kordused 1-3 )

Peale võistlust hakkasin tegema kuueseid korduseid seerjas.

Kuigi pole algaja, jäid lihased kohe pärast esimest sellist trenni mitmeks päevaks haigeks.

Omaeti olid raskused väiksemad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Variandid:

1. Langeta nati raskust ja lühenda olulilselt seeriate vahelist pausi.

2. Tõsta nati raskust ja tee rohkem seeriaid

3. Superseeriad.

4. (kui eelnev ei aita) Mine öösel Lasnamäele või Tartus Annelinna ja karju "pidarassõ" kuni keha "ehmatuse" kätte saab :D

Ma loodan, et esimese kolme variandiga saab hakkama :D

No võid proovida minu kava : ) Siiamaani väga hästi töödanud minu jaoks .

Edu : )

Aitäh :)

Lihaseid ehmatada saad ka korduste arvu muutes.

Tegin enne viimast võistlust jõudu ( kordused 1-3 )

Peale võistlust hakkasin tegema kuueseid korduseid seerjas.

Kuigi pole algaja, jäid lihased kohe pärast esimest sellist trenni mitmeks päevaks haigeks.

Omaeti olid raskused väiksemad.

Siis ma arvasin õigesti, et harjutused võivad samaks jääda. Täna tegin rinnalt surumist viimases seerias aint 3 kordust (tõstsin raskust)

Aga tänud teile kõigile :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mis ehmatamist see keha ikka niiväga vajab. Rohkem sellised edasijõudnute eksperimendid ole, mis ka kõigile tulemusi ei anna. :)

Areng aeglustub absull iga kavaga. Lihaste ehitamine lähebki raskemaks mida kauem teed. Alguses on ta sul lihtne suht ükskõik, mis kavaga. Edaspidi leiuta mis sa leiutad, aga raske saab ta olema mingist punktist alates niivõinaa. Pigem jääb mulje, et on aeglustunud, kui harjutuste valik on liialt piiratud ning kogu lihasgrupi töötlemist ei saavutatagi antud harjutustega - ehk uus kava võib pakkuda arengut puhtalt selle pärast, kes kasutab harjutusi, mis lihaseid uue nurga alt mõjutab.

Tasub vahepeal teha 1-2 nädalat nö. "Deloadi", kui väga pikalt juba raskelt rassitud. Ehk see "deload" periood kasutad väiksemaid raskusi, keskendud oma hingamistele, tehnikale, soojendustele, venitustele jne. Ehk lood ideaalse keskkonna "aktiivseks taastumiseks", ehk perioodiks, kus vähendatud koormus võimaldab eelmisest raskest treeningperioodist täielikku taastumist, samas võimaldab kontrollida ning vajadusel parandada keha painduvust, hingamist ning harjutuste sooritamise tehnikat (Mis kipub lagunema ka kõige kogenenumatel proffidel pika ja raske perioodi puhul - rääkimata algajatest).

Pannes see kõik kokku saame alustada uut ja järgnevat treeningperioodi ideaalse tehnikaga, täiesti puhanud ja painduva kehaga ning kontrollitud hingamisega. Kõik see viib enamasti selleni, et mistahes seisakust lausa lennatakse läbi.

Erinevaid kavasid võib ju ka muidugi proovida. Kuid ega need erinevad kavadki imet ei tee. Imet teevad nad tavaliselt siis, kui eelmine kava oli kehva/liialt üksluine/piiratud ning nüüd komistatakse korralikuma variandi otsa.

Üldjoontes on trenn ju lihtne. Treeni lihaseid harjutustega ning progresseeruvalt lisa raskusi nendele harjutustele ja nii aastaid ja aastaid järjest. Erinevad kavad võivad panna rõhkusid erinevatele lihasgruppidele olenevalt sellest kuidas on splitid üles ehitatud ja mis järjekorras ja millised harjutused on. Aga põhimõte on enamikel siiski sama.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sa üritad arendada jõudu või lihasmassi, sest see pole jõukava ja loomulikult jäävad seega jõunäitajad toppama:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sa üritad arendada jõudu või lihasmassi, sest see pole jõukava ja loomulikult jäävad seega jõunäitajad toppama:)

See polegi mul jõukavana mõeldud, aga numbrite üle ei saa nuriseda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×