Jump to content
palmiall

Värsked-kuivatatud puuviljad-marjad, mahlad, nende süsivesikud, fruktoos

Recommended Posts

mis arvate kas peaks päevas puuviljade söömist piirama ja kuidas pean silmas just kõige syytumaid ( õun, mandariin) ja kuidas lood kui enne magamaninekut tunnike nosin paar mandariini v õuna??

mis on teie arvamus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et kaalus juurde võtta.

BS

See sõltub peamiselt ikkagi muust söögist peale puuviljade.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
e-ee ...

minusuguste puhul piisab täeisti ka puuviljadest, :blink:

Kaal tõuseb ja kiiresti.

Ma peaks nägema sinu menüüd...et kommenteerida (ahjaa...sina kuulad meil ju ainult Antsonit ja Otterit) :huh:.

Mina võtan ka väga hästi juurde, kuid hooajalised marjad ja puuviljad toimivad küll pigem nn organismi läbiloputajatena. Oleneb mis, kuna ja millega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma peaks nägema sinu menüüd...et kommenteerida (ahjaa...sina kuulad meil ju ainult Antsonit ja Otterit) :blink:.

Mina võtan ka väga hästi juurde, kuid hooajalised marjad ja puuviljad toimivad küll pigem nn organismi läbiloputajatena. Oleneb mis, kuna ja millega.

FRUCTOSE CONTENT OF FRUITS & BERRIES

------------------------------------------------

Fruit /100 g /100 kcal

------------------------------------------------

Apples 5,90 g 11,35 g

Bananas 4,85 g 5,45 g

Blackberries 2,40 g 5,58 g

Blueberries 4,97 g 8,72 g

Cantaloupe 1,87 g 5,50 g

Grapes 8,13 g 11,78 g

Honeydew melon 2,96 g 8,22 g

Kiwi fruit 4,35 g 7,13 g

Pears 6,23 g 10,74 g

Pineapple 2,12 g 4,24 g

Raspberries 2,35 g 4,52 g

Strawberries 2,44 g 7,63 g

Tangerines 2,40 g 4,53 g

Watermelon 3,36 g 11,20 g

The first number after the fruit's name is fructose per 100 g of fruit, and the second number is fructose per 100 kcal.

Glükoos läheb lihastesse ja kasutatakse energiaks, fruktoos läheb maksa ja suured kogused põhjustavad maksa rasvumist ja kehakaalu tõusu.

http://lowcarbdiets.about.com/od/nutrition...tosedangers.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Fructose_malabsorption

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
FRUCTOSE CONTENT OF FRUITS & BERRIES

------------------------------------------------

Fruit /100 g /100 kcal

------------------------------------------------

Apples 5,90 g 11,35 g

Bananas 4,85 g 5,45 g

Blackberries 2,40 g 5,58 g

Blueberries 4,97 g 8,72 g

Cantaloupe 1,87 g 5,50 g

Grapes 8,13 g 11,78 g

Honeydew melon 2,96 g 8,22 g

Kiwi fruit 4,35 g 7,13 g

Pears 6,23 g 10,74 g

Pineapple 2,12 g 4,24 g

Raspberries 2,35 g 4,52 g

Strawberries 2,44 g 7,63 g

Tangerines 2,40 g 4,53 g

Watermelon 3,36 g 11,20 g

The first number after the fruit's name is fructose per 100 g of fruit, and the second number is fructose per 100 kcal.

Glükoos läheb lihastesse ja kasutatakse energiaks, fruktoos läheb maksa ja suured kogused põhjustavad maksa rasvumist ja kehakaalu tõusu.

http://lowcarbdiets.about.com/od/nutrition...tosedangers.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Fructose_malabsorption

Asjad ei toimi nii lihtsustatul kujul. Ma saan aru, et see oleks teile meelepärane. Inimene ega loodus üldisemalt ei ole nagu mehhaaniline kellamehhanism, et hammasrattad jooksevad hammasrataste sisse. :blink:

Fruktoos kui inimeste ekstraheeritud valge pulber või fruktoos oma loomulikus keskkonnas - mõjuvad organismile erinevalt ja ka võimalikud manustatavad kogused on erinevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asjad ei toimi nii lihtsustatul kujul. Ma saan aru, et see oleks teile meelepärane. Inimene ega loodus üldisemalt ei ole nagu mehhaaniline kellamehhanism, et hammasrattad jooksevad hammasrataste sisse. :blink:

Fruktoos kui inimeste ekstraheeritud valge pulber või fruktoos oma loomulikus keskkonnas - mõjuvad organismile erinevalt ja ka võimalikud manustatavad kogused on erinevad.

Nendes kahes lingis ongi see kõik põhjalikumalt kirjas. :huh:

Kogus oli 25 - 45 g ööpäevas. Pärast otsin lingi ka. :huh:

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Kolmveerand inimpopulatsioonist on süsivesikutundlikud (sedasama on väitnud Charles Glass ning sellest räägivad ka edumeelsemad ameerika arstid!),nemad peavad püsivate tulemuste nimel tarbima ka edaspidi vähese süsivesikutesisaldusega toitu (umbes 50 grammi päevasest toiduratsioonist juur- ja puuviljadest)." - Effective & Permanent Fat Loss Symposium

100 grammis õunas on 13 süsikaid millest 10g suhkruid, 2g sukroosi, 2,5g glükoosi ja 5,9g fruktoosi.

100 grammis mandariinis on 13 süsikaid millest 10g suhkruid, 6g sukroosi, 2g glükoosi ja 2,4g fruktoosi.

Midagi hullu sellistes kogustes õuna ja mandariini kindlasti ei tee kui neid õigel ajal süüa - peale-enne trenni.

Muudetud kasutaja jõuents poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Kolmveerand inimpopulatsioonist on süsivesikutundlikud (sedasama on väitnud Charles Glass ning sellest räägivad ka edumeelsemad ameerika arstid!),nemad peavad püsivate tulemuste nimel tarbima ka edaspidi vähese süsivesikutesisaldusega toitu (umbes 50 grammi päevasest toiduratsioonist juur- ja puuviljadest)." - Effective & Permanent Fat Loss Symposium

100 grammis õunas on 13 süsikaid millest 10g suhkruid, 2g sukroosi, 2,5g glükoosi ja 5,9g fruktoosi.

100 grammis mandariinis on 13 süsikaid millest 10g suhkruid, 6g sukroosi, 2g glükoosi ja 2,4g fruktoosi.

Midagi hullu sellistes kogustes õuna ja mandariini kindlasti ei tee kui neid õigel ajal süüa - peale-enne trenni.

Jah...erandiks on kui inimene on oma ainevahetuse juba nii peesse keeranud (diabeet või diabeedi eelik), siis peab tõesti lugema hakkama, mitu ampsu tuleb...

Samas...mina arvasin ka, et ma ei saagi oma ainevahetust normaalselt tööle...aga näh. Võttis aega, mis võttis, kuid taastub ikka pikapeale. Nii, et lootus jääb :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nendes kahes lingis ongi see kõik põhjalikumalt kirjas. :huh:

Kogus oli 25 - 45 g ööpäevas. Pärast otsin lingi ka. :blink:

Ma usun, et sellest lingist oleks kasu küll. Ma kogun allikaid lihtsuhkrute normide kohta.

Ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
BS

See sõltub peamiselt ikkagi muust söögist peale puuviljade.

Arvan et kui puuviljadest tulevad need kalorikulutust ületavad kalorid siis võib kaal tõusta küll. Ise kasutasin küll sellel eesmärgil.

Aga teemaalgatajale soovitaks puuvilju ja salatit ikka kasutada, aga öösel võiks vast veidi piirata jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis arvate kas peaks päevas puuviljade söömist piirama ja kuidas pean silmas just kõige syytumaid ( õun, mandariin) ja kuidas lood kui enne magamaninekut tunnike nosin paar mandariini v õuna??

mis on teie arvamus?

Mina võtaks selle asja niiviisi kokku, et ikka parem nosida tunnikepaar enne magamaminekut paar puuvilja kui paar purksi. Aga ma ei ole kahtlemata ka nii haritud sellel teemal, kui teised sõnavõtjad.

Muidugi olen ka seda meelt et ühegi asjaga ei maksa liiale minna :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

100% mahlal on koht ainult peale trenni või trenni ajal. Vahepealsel ajal pole märkimisväärselt parem kui suhkruvee joomine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kodutehtud õuna/porgnandi vms mahl?

Okei, see on hea - sisaldab mingeid vitamiine ja võimalik, et muid fütotoitaineid. Aga menüüd SELLEGIPOOLEST peaks tema koht olema kas treeningu ajal või treeningujärgselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kehtib puuviljamahlade kohta.

Õige tähelepanek. Köögiviljamahlad on natuke teine teema (nt. tomat). Aga sellegipoolest tasub pigem süüa köögivilja ennest ja nt. peedimahlal ja peedil on väga suur vahe...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
;)

aga tegelikult, kui see pisiasi vahele jätta

Pisiasjadest saavadki alguse suured asjad. :P

Nüüd mõtle seedimise ja imendumise peale - tahke vs vedel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×