Jump to content
Sch3ct

Vasak käsi väiksem

Recommended Posts

On siis selline probleem, et vasaku käed triitseps ja biitseps on väiksemad parema käe omast. Olen koguaeg mõlemat samamoodi treeninud küll, kuigi tunnen tihti, et vasak käsi ikka natuke nõrgem. Ei tea kas peaks kumbagi kätt rohkem eraldi treenima? Sest mitmed harjutused on mul sellised, kus mõlemad käed korraga töötavad.

Kava on selline:

Triitseps:

1) Hantliga küljel küünarvarte kõverdamine 3x12,10,10

2) Plokil alla surumine 3x12,10,8

3) Prantsuse surumine lamades 3x12,10,10

Biitseps:

1) Küünarvarte kõverdamine kangiga 3x12,10,8

2) Küünarvarte kõverdamine hantlitega 3x8

3) Küünarvarte kõverdamine hantliga scott-pingil 3x8

Seeriate arvud natuke varieeruvad, olenevalt sellest, kuidas jõudu on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on tavaline, eraldi pole mõttet küll treenida. Tee kordusi nõrgema käe järgi, arenevad mõlemad. Küll ajapikku asi veidi ühtlustub ja visuaalselt ei pruugi seda väga näha olla.

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures jah, visuaalselt oluliselt nagu ei ole nähaväga pole, aga kui ma natuke hoolikamalt vaatan, on väike vahe see küll :D

Keegi peale sinu enda ja kulturismi kohtunike ei vaata seda hoolikamalt. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muideks, ma olen enda puhul tähele pannud, et üks kehapool pole teisest absoluutses mõttes tugevam. Ühel poolel on ühed, teisel teised lihasgrupid tugevamad :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ürita rohkem teha harjutusi kangiga ja nagu eespool mainitud nõrgema käe korduste järgi .

Miks just kangiga?? Ja kuidas käib kangiga nõrgema käe korduste järgi tegemine?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks just kangiga?? Ja kuidas käib kangiga nõrgema käe korduste järgi tegemine?

Hantlitega võib jah samahästi teha, kangiga ei tohi hakata teise käega kompenseerima ja mingeid imelike liigutusi vihtuma. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poissmehe sündroom..

Kui teha kangiga surumist näiteks (aeglaselt muidugi), siis tugevam pool lükkab kiiremini ja kõrgemale. See aga tingib sellle, et rohkem raskust langeb nõrgemale poolele ja nõrgem pool peab rohkem pingutama. Hantlitega seda ei juhtu.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on kummalisem kombel tekkinud hoopistükkis olukord, kus vasak käsi on visuaalselt suurem (ümbermõõt 2cm rohkem), ent nõrgem. Trennis lööb kiiremini verd täis (pean triitsepsit silmas) ja ei ole nii suutlik. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu TANK mainis

Kui teha kangiga surumist näiteks (aeglaselt muidugi), siis tugevam pool lükkab kiiremini ja kõrgemale. See aga tingib sellle, et rohkem raskust langeb nõrgemale poolele ja nõrgem pool peab rohkem pingutama. Hantlitega seda ei juhtu.

Aga kuula seda varianti: tugevam käsi võtab a la 60% kangi raskusest enda peale ja teine üritab kuidagi stabiliseerida, samas kui tugevam saab ikka tugevamaks, kuna teeb suurema raskusega. hantlitega on see välistatud.

Igal juhul usun et enne tekib selline ebavõrdsus kangide või masinatega treenides kui hantlitega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kangiga surumisel saab ka raskust jaotada keha poolte vahel.

Kui võtta lähteasend, on käed kangi keskelt võrdsetel kaugustel. Nii jaotub raskus ühtlaselt.

Aga kui nihutad nõrgemat poolt 2-3 senti keskele poole, langebki sinna suurem raskus.

Ise kasutasin seda varjanti kui õlg oli haige. Siis panin tugevama käe keskele poole.

Haigele õlale ei langend nii suurt koormust ja sain suruda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kangiga surumisel saab ka raskust jaotada keha poolte vahel.

Kui võtta lähteasend, on käed kangi keskelt võrdsetel kaugustel. Nii jaotub raskus ühtlaselt.

Aga kui nihutad nõrgemat poolt 2-3 senti keskele poole, langebki sinna suurem raskus.

Ise kasutasin seda varjanti kui õlg oli haige. Siis panin tugevama käe keskele poole.

Haigele õlale ei langend nii suurt koormust ja sain suruda.

Ma lisaks selle juurde sellise tähelepaneku, et kui inimesel on juba olemas kerge lihaste düsbilanss või kerge skolioos, siis on väga raske terve seeria vältel seda ideaalset tasakaalu hoida. Sinul kogenud surujana ja hea lihastunnetusega inimesel ei ole see muidugi nii suureks probleemiks ja saad teadlikult mängida sellelega, aga inimene, kes seda jälgida ei suuda, võib vabalt seeria lõpetada, keha ühele poole viltu ja tänu sellele ühe poole rohkem koormamisega. Nii et ma ütleks, et isegi skolioos võib tekitada käte ebavõrdsust, eriti kangiga treenides.. aga see on ainult minu nägemus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kuula seda varianti: tugevam käsi võtab a la 60% kangi raskusest enda peale ja teine üritab kuidagi stabiliseerida, samas kui tugevam saab ikka tugevamaks, kuna teeb suurema raskusega. hantlitega on see välistatud.

Igal juhul usun et enne tekib selline ebavõrdsus kangide või masinatega treenides kui hantlitega.

Ära tegele usukuulutusega vaid mõtle loogiliselt.

Kui kangiga rahulikult treenid ja ei rapsi läheb kõik ise paika!!!

Ja ütleme, et kui tugevam võtabki algul 60% korraks, siis pärast peab alumine käsi töötama veel suurema raskusega samas kui ülemine käsi hoiab ainult raskust paigal.

Seega mida tugevam sul üks käsi on seda rohkem peab nõrgem käsi kangiga töötama ja seda raskem tal on.

OK. siin on väike nüanss. Kompleksharjutustes võib suure raskuse ja viletsa tehnikaga juhtuda, et lisatööga peavad tegelema liialt sekundaarsed lihasgrupid.

N. surumisel saavad koormuse parem rind vs. vasak õlg ja triits. Siit võib saada veidi lihasdüsbalanssi.

Aga isolatsiooniharjutuses (n. biitsepsi kõverdus kangiga) ja korraliku raskuse ja tehnikaga seda ei juhtu.

Oled ikka päris kindel selles või ?

Imelik küsimus - muidugi olen. See on füüsika.

Kui sina ei ole siis kaalu kasvõi ära kuidas kaal jaguneb.

Või mõtle selle peale - Kuidas on kätekõverdusi kergem teha?

1. Kas siis kui käed on tooli peal ja jalad maas

2. või siis kui on jalad tooli peal ja käed maas?

Kui vead sõbraga diivanit trepist üles... kellel on raskem?

v. Sellel kes on allpool!

Muudetud kasutaja -TANK- poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatle näiteks kangi kolme punkti - otsi ja keskpunkti . Liigutuse alguses on kõik kolm punkti samal horisontaalil ja liigutuse lõpus on kõik kolm punkti samal horisontaalil . Keskpunkt liigub põhimõtteliselt mööda vertikaali . Eeldame muidugi et tegemist nn "standardse " surumisega - käed on keskpunktist samal kaugusel ja raskust mõlemas otsas võrdselt. Seleta mulle mismoodi selle liigutuse vältel vasak käsi suuremat raskust on surunud? Ja mis sellel diivani tassimisega pistmist on?Füüsika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole hullu! Minul oli 15-16 aastaselt terve vasak külg oluliselt suurem, sest koolis käisime vahetundide ajal 32 kg sangpommi pildumas ja minul millegipärast on vasakus küljes kindlam tehnika ning oluliselt rohkem jõudu, kuigi olen paremakäeline. Arst uuris ja punnitas silmi kui nägi ning pärast seda hakkasin mõlemat kehapoolt võrdselt treenima ning tugevam pool toetab nõrgemat. Aastatega loksub kõik paika. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaatle näiteks kangi kolme punkti - otsi ja keskpunkti . Liigutuse alguses on kõik kolm punkti samal horisontaalil ja liigutuse lõpus on kõik kolm punkti samal horisontaalil . Keskpunkt liigub põhimõtteliselt mööda vertikaali . Eeldame muidugi et tegemist nn "standardse " surumisega - käed on keskpunktist samal kaugusel ja raskust mõlemas otsas võrdselt. Seleta mulle mismoodi selle liigutuse vältel vasak käsi suuremat raskust on surunud? Ja mis sellel diivani tassimisega pistmist on?Füüsika.

Alguses on raksuskese keskpunktis, kuid kui kang on viltu, siis liigub raskuskese madalama otsa poole.

Tee lihtne katse:

Võta kang (ütleme et 50kg) ja 2 kaalu. Aseta üks kaal põrandale ja teine toolile.

Tõsta kangi otsad kaalude peale ja vaata kumb kaal näitab rohkem?

Ja lõpuks tulebki välja, et kiirem/tugevam käsi surus ütleme 24kg ja aeglasem/nõrgem käsi pidi suruma 26kg.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole nainud kedagi surumas nii, et kangi otste korguste vahe oleks sarnane pingi korgusega, aga see selleks. Alguses tuleb see kangi ots korgemale saada, see juhtub, kui tugevam kasi yritab kangi poorata ymber punkti kus norgem kasi kangi hoiab, lopus toimub vastupidine liigutus. See raskuskeskme nihkumine ei mangi siin olulist rolli, kuna kang on jaik siis tugevam kasi kompenseerib selle vahe

, kui palju seda on suht voimatu moota. Seega tundub mulle vale vaide, et kang antud probleemi puhul efektiivsem on kui hantlid.Pole eesti klaverit sellel pillil, vabandust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ütleks, et mingi usukuulutamisega tegelen, lihtsalt üritan loogikale pihta saada... :huh:

Pealegi olen täheldanud, et isegi kui kinni võtta ühtlaselt, siis kangi ära pannes on see ikka tugevama poole nihkunud.

St mitte haardekohast, vaid kogu kang, ja selle keskpunkt on liikunud tugevama poole. Füüsikareeglite järgi on sellel poolel suurem raskus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tooli kõrgus oli võetud selleks, et piltlikult selgitada raskuskeskme liikumist. Ja tõesti raskuse muutumist on harjutuse ajal väga raske mõõta.

1 asi veel: kui tugevam käsi lõpetab töö kiiremini, siis teeb nõrgem tööd ka kauem.

Igaljuhul olen näinud palju vildakaid/algajaid surujaid, lõpuks on kõik saanud oma tehnika korda.

Keegi pole hakanud VEEL VILDAKAMALT suruma.

Kang on lihtsalt parem, usu seda või mitte.

Ma ei ütleks, et mingi usukuulutamisega tegelen, lihtsalt üritan loogikale pihta saada... :huh:

Pealegi olen täheldanud, et isegi kui kinni võtta ühtlaselt, siis kangi ära pannes on see ikka tugevama poole nihkunud.

St mitte haardekohast, vaid kogu kang, ja selle keskpunkt on liikunud tugevama poole. Füüsikareeglite järgi on sellel poolel suurem raskus.

No kui sa tõesti juba kangi keskpunkti vasakule või paremale ära nihutad, siis see käib juba vääraka tehnika alla.

Võta raskusi maha ja tee korralikult.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kang on lihtsalt parem, usu seda või mitte.

SEE on usukuulutamine - kui öelda, et usu, aga põhjendus on hägune.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh... Sina rääkisid algul oma usust ja uskumistest. :D

Ma olen 5x seletanud ja põhjendanud... ja puust punaselt ette teinud.... ma enam ei viitsi....

Tead sa teibi poistel nõrgem kehapool kinni ja ongi korras. :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh... Sina rääkisid algul oma usust ja uskumistest. :D

Ma olen 5x seletanud ja põhjendanud... ja puust punaselt ette teinud.... ma enam ei viitsi....

Tead sa teibi poistel nõrgem kehapool kinni ja ongi korras. :D

Nõrgema kehapoole teipimisest pole pikemas perspektiivis kasu, kui selle kehapoole jõudu järgi ei arenda ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×