Jump to content
Kaupo911

Kaalust maha rasvaarvelt

Recommended Posts

Optimaalne (klassikaline) treening oleks 1,5h, aga muidugi ka oleneb.

5 kuuga oleks mõistlik kaotada maksimaalselt 10kg (rasva arvelt ei saa lihtsalt rohkem) :)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oleneb siis sellest millist tampi saad ? Mida teie toidus jälgite rohkem valke madal Sv ja rasvad 0 ?

Ja kas kohupiim peaks olema lahja või tavaline ? Paki oma siis ? Hommik soe söök kell 10 pool pakki keefiri juurde õun banaan kell 12 soe söök kell 15.00 teine pool keefiri ja mingi võiku ? õhtul 18.00 soe söök 19.00 trenni tagasi kell 20.00 ja siis 21.00 banaan ?

Muudetud kasutaja Kaupo911 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Optimaalne (klassikaline) treening oleks 1,5h, aga muidugi ka oleneb.

5 kuuga oleks mõistlik kaotada maksimaalselt 10kg (rasva arvelt ei saa lihtsalt rohkem) :)

Ma ei hakka siin teemas rohkem sõna võtma, aga küsiksin et kes sa oled ja kust su väited pärinevad?

Tänan

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ohoo Hr ROtter Hea reklaam õigel ajal õiges koha

Küsimused

1. Kui palju maksab teie treening- toitumiskava

2. Kui kulukaks toitumiskava võib kujuneda jaotatuna päevaks

3. Palju aega nõuab treening

4. Kas ma saan vastava kavaga mis on koostatud teie poolt hetke kaalust -15 kg (5) Kuuga

5. Kuidas kaalulangus mõjub tervisele

6. Jooksmine huvi ei ärata .

1. Hinnaklass on nagu teistelgi. Lõplik hind kujuneb läbirääkimiste käigus ja sõltub sellest, kui pikalt pärast konsultatsioone soovitakse.

2.Sellele küsimusele ei saa nii üheselt vastata, sest sõltub toiduainete hindadest (päeva soodushindadest, kust keegi toiduaineid ostab jne.).

3. Treeningu kestvus on 60 - 90 min, sõltub jällegi treeningu eesmärkidest.

4. Vastus on pigem "ei" kui "ja". Sõltub inimesest. Kiirem kaalukaotus on seotud suurema näljatundega ja inimeste taluvusega tühja kõhu tunnet taluda.

5. Aeglasem kaalukaotus on tervislikum, organismil vähem stressi.

6. Peale jooksmise on teisigi võimalusi organismi aeroobse võimekuse (südame - veresoonkonna ja kopsude töö) suurendamiseks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigepealt jõua selgusele milline toduvalik sul tuleb! Seejärel tuleb jagada toidukorrad põhikordadeks ja vahe söögikordadeks. Põhisöögikorrad hommik lõuna õhtu. Ja nede kolme vahele kaks väiksemat söögikorda.Väiksemaks toidukorraks nt pool pakki kohupiima klaas piima või keefiri ning mingi puuvili.variant 2 paar muna üks kollasega teine ilma ja jälle klaas piima või keefiri. Hommikul lase kaerahelbe putru, midagi veel kõrvale???. Lõuna ajal eelista pruuni riisi, keedetud kartuli praetud kartuline jne, kanafileed, kalaliha(hea valikl), mingit salatit. Õhtul söö umbes sama nagu lõunal aga väiksema koguse süsivesikuteta st kartul riis leib sai

jne. Väiksemaks toidukorraks võib lugeda ka umbes 500 ml valgukokteili! Võiks olla segatud väikese rasvasisaldusega piimaga!

Liigu palju jala, kasuta igat võimalust kulutada lisaenergiat. Tööjuures liigu rohkem jne!!

Korduvalt tehtud ettepanek lisada foorumile like / dislike nupp tuli jälle meelde..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mu meelest päris hea variant, mida hommikuks süüa :)

Kui maitseb. Üldjuhul pole ta ei parem, ega halvem, kui miski muu. Ma näiteks ei söö üldse. Seega minu jaoks pigem halb. ;)

Verivorst ei ole just kõige mõistlikum valik. Näiteks: http://vk.atria.ee/t...aarja-verivorst

100 g tootes keskmiselt : Energiat 916 kJ/219 kcal Valke 11 g Süsivesikuid 13 g Rasvu 14 g

Mis seal halba on? :)

Häirib see meeletu sv kogus- muud midagi.

Miks?

Kõigepealt jõua selgusele milline toduvalik sul tuleb! Seejärel tuleb jagada toidukorrad põhikordadeks ja vahe söögikordadeks. Põhisöögikorrad hommik lõuna õhtu. Ja nede kolme vahele kaks väiksemat söögikorda.Väiksemaks toidukorraks nt pool pakki kohupiima klaas piima või keefiri ning mingi puuvili.variant 2 paar muna üks kollasega teine ilma ja jälle klaas piima või keefiri. Hommikul lase kaerahelbe putru, midagi veel kõrvale???. Lõuna ajal eelista pruuni riisi, keedetud kartuli praetud kartuline jne, kanafileed, kalaliha(hea valikl), mingit salatit. Õhtul söö umbes sama nagu lõunal aga väiksema koguse süsivesikuteta st kartul riis leib sai

jne. Väiksemaks toidukorraks võib lugeda ka umbes 500 ml valgukokteili! Võiks olla segatud väikese rasvasisaldusega piimaga!

Liigu palju jala, kasuta igat võimalust kulutada lisaenergiat. Tööjuures liigu rohkem jne!!

Bla bla bla. :D - Ma ei tee mitte midagi mida soovitad. Maitse asi, ajad teema-algatajal juhtme kokku nende soovitustega. :D

Mis põhjusel üks muna ilma kollaseta?

Just. Kollane on muna kõige parem osa. Nii maitselt, kui omadustelt. Munavalge ise on üks kesine toiduaine.

Optimaalne (klassikaline) treening oleks 1,5h, aga muidugi ka oleneb.

5 kuuga oleks mõistlik kaotada maksimaalselt 10kg (rasva arvelt ei saa lihtsalt rohkem) :)

Optimaalne treening sõltub eesmärkidest ning ajavahemikus tehtavast. Ma võin 1,5h saalis kotte ka sügada, ei tee seda veel optimaalseks trenniks. Või iga minu seeria vahel võib olla 10 minutit või hoopis 30 sekki. Mõlemad suht ekstreemsed ning arvatavasti ei sobiks paljudele. :)

Rasva võib viie kuuga kaotada kasvõi mitukümmend kilo. No problemo. Sõltub alguspunktist. Ning lihtsalt teatud hetkest hakkab koos rasvaga kaduma ka lihasmassi, mis muudab sellise tegevuse suhteliselt mõttetuks. Vähe mõtet end kõhnaks ja nõrgaks dieeditada.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korduvalt tehtud ettepanek lisada foorumile like / dislike nupp tuli jälle meelde..

Selline võimalus nüüd täitsa olemas..

post-25435-0-10250700-1325661022.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Optimaalne (klassikaline) treening oleks 1,5h, aga muidugi ka oleneb.

5 kuuga oleks mõistlik kaotada maksimaalselt 10kg (rasva arvelt ei saa lihtsalt rohkem) :)

Ota ...

mina kaotasin ~100kg nii ~aastaga.Kas ma peab järeldama, et 20kg sellest oli rasva ja 80kg lihast?

:lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ota ...

mina kaotasin ~100kg nii ~aastaga.Kas ma peab järeldama, et 20kg sellest oli rasva ja 80kg lihast?

:lol:

Pigem jah vastupidi. :D - Isegi pigem 90kg rasva vbl.

Keha hoiab lihasmassist tegelikult suhteliselt hästi kinni, isegi nälgides. Vaadake Imret. :)

On tehtud uuringuid, kus inimene ei söönud mitte midagi 1 aasta. :D Elas ainult oma pekist. Kaotas umbes 120kg Ja täitsa elus. Mingist hetkest lülitab keha valkude lõhkumise ja põletamise peaaegu täielikult välja, et elu pikendada. Toimub minimaalne valkude lagundamine ning ka see on peamiselt jooksvate kohanemiste ja parandustööte tarvilikkuse jaoks. :)

http://pmj.bmj.com/c...69/203.abstract

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ota ...

mina kaotasin ~100kg nii ~aastaga.Kas ma peab järeldama, et 20kg sellest oli rasva ja 80kg lihast?

:lol:

Ma ei hakka siin teemas rohkem sõna võtma, aga küsiksin et kes sa oled ja kust su väited pärinevad?

Tänan

Esimesele väitele lisasin, et see oleneb. (ja minu pakutud keskmine aeg jäi ka Rotteri pakutud vahemikku).

Ja teine väide: lk 66(esimene lause), http://kulturism.ee/...turism_opik.pdf

"Kehakaalu saab vähendada ...rasvkoe arvelt (väga aeglaselt: 250-500 g nädalas). Ehk maksimaalselt 2kg kuus, mis teeb 5 kuuga 10kg ;)

---

Mis teema sellega on, et teie vastuväited tuginevad põhimõtteliselt ütlusele "o really?" :D, tooge ikka tõestuseks midagi välja.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimesele väitele lisasin, et see oleneb. (ja minu pakutud keskmine aeg jäi ka Rotteri pakutud vahemikku).

Ja teine väide: lk 66(esimene lause), http://kulturism.ee/...turism_opik.pdf

"Kehakaalu saab vähendada ...rasvkoe arvelt (väga aeglaselt: 250-500 g nädalas). Ehk maksimaalselt 2kg kuus, mis teeb 5 kuuga 10kg ;)

---

Mis teema sellega on, et teie vastuväited tuginevad põhimõtteliselt ütlusele "o really?" :D, tooge ikka tõestuseks midagi välja.

K&F raamat pole kaalukaotuse piibel, lepi sellega palun. Minu vastuväited tuginevad klientide tulemustel, küll see tõestus ka tuleb, varu kannatust ;)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pakun, et seal raamatus oli mõeldud, et puhast rasvamassi saab kaotada ca. 250-500g nädalas. Üle selle kipub tahes-tahtmata juba lihasmassi ka kaduma hakkama.

Aga ütleme nii, et väljaspool mõnda korralikku asutust, korraliku aparatuuriga tehtud rasvamassi uuringuid (DEXA, Bodypod) pole väga mõtet rasvamassi vähenemise numbritest rääkida - eriti algajate puhul kus sellega on tihtipeale täiesti pudru ja kapsad ning selgelt pilti raske saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida suurem ülekaal on, seda kiiremini kaal alguses langeda võib, kui ainevahetus käima saab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida suurem ülekaal on, seda kiiremini kaal alguses langeda võib, kui ainevahetus käima saab.

Ülekaaluliste ainevahetus(BAV + Neat energiakulu) on üldiselt suurem niivõinaa, seega kui kaloraaži piirata normaaltasemete lähedale siis hakkab jah üldiselt suht kiiresti langema.

Teadupärast peaks vist kuni teisme-eani keha looma ka uusi rasvarakke ülekaloraaži puhul. See võib tähendada tulevikus ka kiiremat potentiaalset rasvakaotust, kui eksisteerib rohkem rasvarakke, kust energiat võtta. Aga pole kindel muidugi.

Aga jah, mida paksem oled, seda kiiremini õnnestub ka kaotada, Kõhnal inimesel polegi lihtsalt niiväga midagi enam kaotada ning madala kaloraaži juures jooksutatakse end kiiresti kokku ning keha tõmbab end koomale.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülekaaluliste ainevahetus(BAV energiakulu) on üldiselt suurem niivõinaa, seega kui kaloraaži piirata normaaltasemete lähedale siis hakkab jah üldiselt suht kiiresti langema.

Teadupärast peaks vist kuni teisme-eani keha looma ka uusi rasvarakke ülekaloraaži puhul. See võib tähendada tulevikus ka kiiremat potentiaalset rasvakaotust, kui eksisteerib rohkem rasvarakke, kust energiat võtta. Aga pole kindel muidugi.

Aga jah, mida paksem oled, seda kiiremini õnnestub ka kaotada, Kõhnal inimesel polegi lihtsalt niiväga midagi enam kaotada ning madala kaloraaži juures jooksutatakse end kiiresti kokku ning keha tõmbab end koomale.

Kas sa tahad väita, et rasvkude kui ebaaktiivne kude vajab "olemasolemiseks" energiat(kcal)? :)

Mu teada tuleb näiteks kasvõi BAV kalkulaatorisse lüüa rasvavaba kehamass sisse.

Mida suurem ülekaal on, seda kiiremini kaal alguses langeda võib, kui ainevahetus käima saab.

Jah, aga mille arvelt see kaal langeb? :) Ma ei usu, et puhtalt rasva arvelt. I. Otsuse õpiks on öeldud, et organismi võimel mobiliseerida depoorasva energia saamiseks on siiski piirid. (keskmise inimese puhul maksimaalselt ~100-150 g päevas ning ka see number on teoreetiline maksimum).

ErikO, niisiis sa tahad öelda, et I. Otsus on meile oma õpikus valeinformatsiooni jaganud? :D

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sa tahad väita, et rasvkude kui ebaaktiivne kude vajab "olemasolemiseks" energiat(kcal)? :)

Väga vähe.

Aga ülekaaluliste keha reguleerib üldjuhul energiakulutust ülespoole kuna toitainete sissevool on niivõrd suur. Pigem oleks õige olnud öelda, et NEAT keeratakse lakke enamike puhul. Muidugi ei ole see kõigi puhul sama, paljude puhul energiakulutuste reguleerimist ei toimu ning lisakaloraaž läheb suht täiesti mahus pekiks. Aga paljude puhul siiski reguleeritakse ülespoole. Lisaks tõuseb paljudel ka lihasmass.

PJ-BE595_OBESE_NS_20120103184818.jpg

http://jama.ama-assn.../307/1/47.short

Valkude osakaalu suurendamine menüüs tõstab lihasmassi ka siis kui treening puudub. Ehk paljude ülekaaluliste puhul tõuseb valkude tarbimine, mis viib ka lihasmassi osalise suurenemiseni, mis omakorda põletab nõksa rohkem kaloreid ning siis sellele lisaks veel paljude puhul NEAT'i tõus.

Mu teada tuleb näiteks kasvõi BAV kalkulaatorisse lüüa rasvavaba kehamass sisse.

Jah. Ning kaalu järgi Neat'i eriti arvestada ei saa. Ning ka igasugu BAV arvutid on siiski umbkaudsed ning lõpuks tuleb ikka omal käel katsetada ja mõtte.

Jah, aga mille arvelt see kaal langeb? :) Ma ei usu, et puhtalt rasva arvelt. I. Otsuse õpiks on öeldud, et organismi võimel mobiliseerida depoorasva energia saamiseks on siiski piirid. (keskmise inimese puhul maksimaalselt ~100-150 g päevas ning ka see number on teoreetiline maksimum).

ErikO, niisiis sa tahad öelda, et I. Otsus on meile oma õpikus valeinformatsiooni jaganud? :D

No kui 100-150g päevas siis teeb see nädalas ca. kilo ning kuus 4kg. Mis on kindlasti tõele lähemal, kui see 2kg väide., Aga ka siin ajab Otsus veidi siiski soga, sest kindlasti on võimalik põletada rohkem rasva kui 4kg kuus. See aga sõltub juba tõesti detailidest. Isiku algpunktist. Kaalust, aktiivsusest, toitumisest ja lugematutest faktoritest. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui 100-150g päevas siis teeb see nädalas ca. kilo ning kuus 4kg. Mis on kindlasti tõele lähemal, kui see 2kg väide., Aga ka siin ajab Otsus veidi siiski soga, sest kindlasti on võimalik põletada rohkem rasva kui 4kg kuus. See aga sõltub juba tõesti detailidest. Isiku algpunktist. Kaalust, aktiivsusest, toitumisest ja lugematutest faktoritest. :)

Vaata lk 66(67/105), http://kulturism.ee/...turism_opik.pdf

Seal on lehekülje lõpu poole kirjas, et 0,7-1kg nädalas on teoreetiline maksimum :) ,lehekülje esimese lause lõpus aga, et: "...saab vähendada (ehk siis praktiliselt) 250-500g nädalas".

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teadupärast peaks vist kuni teisme-eani keha looma ka uusi rasvarakke ülekaloraaži puhul. See võib tähendada tulevikus ka kiiremat potentiaalset rasvakaotust, kui eksisteerib rohkem rasvarakke, kust energiat võtta. Aga pole kindel muidugi.

See Rootsi uuring on väga uus ja ilmselt vajaks analüüsi, miks info varasemaga vastuolus on:

Varem oli seisukoht, et rasvarakkude täitumise puhul tekitatakse adipotsüüte juurde, aga peale seda enam vähemaks ei lähe.. Et rasvarakul on teatud mahtuvus..

Tean et Bastard on selle teema fanaatik, vaatame, mis ta ütleb

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata lk 66(67/105), http://kulturism.ee/...turism_opik.pdf

Seal on lehekülje lõpu poole kirjas, et 0,7-1kg nädalas on teoreetiline maksimum :) ,lehekülje esimese lause lõpus aga, et: "...saab vähendada (ehk siis praktiliselt) 250-500g nädalas".

Ma täitsa usun, et ta seda väidab. Aga reaalne elu räägib muud.

Muidugi antud juhul läheme normaalpiiridest niivõrd palju välja, et ma ei usugi, et Otsus üldse kaalus võimalust, et mõni inimene kaalub 300kg ning suudab ühe kuuga ka 10kg puhast rasva kaotada. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui maitseb. Üldjuhul pole ta ei parem, ega halvem, kui miski muu. Ma näiteks ei söö üldse. Seega minu jaoks pigem halb. ;)

Mis seal halba on? :)

Miks?

Bla bla bla. :D - Ma ei tee mitte midagi mida soovitad. Maitse asi, ajad teema-algatajal juhtme kokku nende soovitustega. :D

Just. Kollane on muna kõige parem osa. Nii maitselt, kui omadustelt. Munavalge ise on üks kesine toiduaine.

Optimaalne treening sõltub eesmärkidest ning ajavahemikus tehtavast. Ma võin 1,5h saalis kotte ka sügada, ei tee seda veel optimaalseks trenniks. Või iga minu seeria vahel võib olla 10 minutit või hoopis 30 sekki. Mõlemad suht ekstreemsed ning arvatavasti ei sobiks paljudele. :)

Rasva võib viie kuuga kaotada kasvõi mitukümmend kilo. No problemo. Sõltub alguspunktist. Ning lihtsalt teatud hetkest hakkab koos rasvaga kaduma ka lihasmassi, mis muudab sellise tegevuse suhteliselt mõttetuks. Vähe mõtet end kõhnaks ja nõrgaks dieeditada.

:D Tegelikult suhteliselt algaja teadmisteda inimene püstitas sellle teema siin ja küsis kuidas nt keegi meist siin toidukordi jagab.Tegin ühe näite mitmetest. Ainus kes siin algaja teadmistega inimesel pea segi ajab oled sina. Asi aetakse ikka keerulisemaks kui arvata oskaks. Sai tellitud kunagi umbes 5 aastat tagasi Ott kiivikaselt toitumiskava umbes sama eesmärgi saavutamiseks, küll polnud nii ülekaalus aga soovisin peale pikka massiperioodi võimalikult valutult rasva põletada ,lihast minimaalselt kaotades.See toitumis kava oli umbes selline Et siis üks näide ja konkreetne vastus kuidas on võimalik toidukordi jagada, mitte midagi keerulist et peaks kellelgi pea segi ajama, samas ei pretendeeri absoluutsele tõele.

Muudetud kasutaja ville1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Archangel Kottidele ma trennis rõhku ei pane 2. kuna käime kahekesi ühe kavapeal siis vahe on sirka 2-3 min aga selle sisustan lihaste soojashoiule jalgratas , Sõudmine . 3. sul on õigus kui ütlesid ajavad mul pea sassi nii on (Olete siin päevaga nagu sõja maha pidanud) aga samas palju tarka jällegi minule :)

To Hr ROtter . Räägime lähemalt aga mismoodi ? Email , Telefon . Tundus mõistlik esimese pilguga vaadates.

To Everyone: Teema on hea jutt veel parem jätkake samas vaimus siis saan ka mina nendepealt targemaks . :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtusöök

200 g kanafileed 150g extra kodujuust lahja 3 tomatit 300 g keefirit . mis arvate ? igatahes maitseb hästi hetkel :)

Piinlik Küsimus . Kui täisterakaerahelbe paki peal on kirjas 342 kcal kas see tähendab 100g paki toitu või 100g valminud toitu ?

Muudetud kasutaja Kaupo911 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakkab looma! :). Üldiselt on kirjas kuivaine toiteväärtus/sisaldus! Nt kui teed selle veega, ei tule kaloreid juurde, teed piimaga tuleb juurde lisatud piima kcal valgud rasvad.

Lõin kokku selle kaloriarvutiga

Klassikaline kanafilee (Tallegg) (200 g):

- Kaloreid 192 Kcal, Rasva 2 g, Valku 42 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g - kustuta

EKSTRA Klassikaline kodujuust 4% (Farmi) (150 g):

- Kaloreid 178.5 Kcal, Rasva 6 g, Valku 21 g, Süsivesikuid 3 g, Kiudaineid 0 g - kustuta

keefir 2,5 % (300 g):

- Kaloreid 150 Kcal, Rasva 6 g, Valku 9 g, Süsivesikuid 12 g, Kiudaineid 0 g - kustuta

Kaloreid: 520.5 Kcal

Rasva: 14 g.

Valku: 72 g.

Süsivesikuid: 15 g.

Kiudaineid: 0 g.

Nagu näha võiks siit sealt midagi kärpida. Valku ühe toidukogusega natuke palju. Piisaks kui valgukogus jääb maks 40 g. Võta nt kanafileed 150, kodujuustu 100. Ning lisa üks väike toidukord 2 h ennem magama minekut( nt 125 gr maitsestamata kohupiima 150 g piima) eriti treeningpäeval.

Edu!!!

Muudetud kasutaja ville1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Archangel Kottidele ma trennis rõhku ei pane 2. kuna käime kahekesi ühe kavapeal siis vahe on sirka 2-3 min aga selle sisustan lihaste soojashoiule jalgratas , Sõudmine . 3. sul on õigus kui ütlesid ajavad mul pea sassi nii on (Olete siin päevaga nagu sõja maha pidanud) aga samas palju tarka jällegi minule :)

To Hr ROtter . Räägime lähemalt aga mismoodi ? Email , Telefon . Tundus mõistlik esimese pilguga vaadates.

To Everyone: Teema on hea jutt veel parem jätkake samas vaimus siis saan ka mina nendepealt targemaks . :)

ralf.otter@gmail.com

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×