Jump to content
Aile

Piim

Recommended Posts

Sain yhe s6numi, mis v22rib pikemalt peatumist ja laiemat arutelu.

"Nii pool aastat tagasi käis foorumist läbi piimavastane teema, kus oli video piima kahjulikkusest ja umbes selline näide oli et kes on kõige suuremad piimajoojad ja kes on kõige suurema ülekaalulisusega inmesed maailmas. veel oli seal lingil kui edasi-tagasi minna üldiselt räägitud igast toiduainetest et mida süüa ja mida mitte jne."

Ma kindlalt ei ole piimavastane.

Lihtsalt on inimesi, kes ei saa toorpiima tarbida...ja saavad tarbida mingit muud piimatoodet, n2iteks keefiri...v6i m6nda juustu.

2rge j2tke kellegi teise eeskujul mingit looduse poolt pakutavat toiduainet v2lja. Analyysige.

Mina tean enda kohta, et toorpiim ja veel m6ned piimatooted mulle ei sobi. Ostan toorpiima oma tiibeti piimaseenele, kes siis hapendab selle minu jaoks sobivaks. Mida ma ka...vahest tahan rohkem ja vahest v2hem.

Kyll on piimaga seotud teatud m6nureaktsioon...st 2rge uskuge pelgalt tundmust, et oh, mulle piim maitseb, et kyll siis ka sobib. Ei pruugi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õige. Laktoositalumatus või tundlikkus on reaalne. Kuid kohe kindlasti mitte pole Piim mingi aine mida peaks lihtsalt mingite kuulujuttude pärast vältima hakkama.

Kui on meditsiiniline põhjus, või lihtsalt ei maitse siis palun väga. Aga kindlasti pole vaja hüpata ennatlike järeldusteni igal pool massimeedias levitatava propaganda pärast.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siinkohal on oluline eristada talumatust piimasuhkrule(laktoos) ja piimavalgule ;) ,esimene neist on levinum.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just...Talumatust on igasugust. Isegi m6ne piimakultuuri talumatust.

Siin on kyll pigem ameerika piima kohta, mis sisaldab veel seda ja teist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt on inimesi, kes ei saa toorpiima tarbida...ja saavad tarbida mingit muud piimatoodet, n2iteks keefiri...v6i m6nda juustu.

Ja on inimesi, kes taluvad toorpiima paremini kui poepiima, piimavalgu talumatusega peaks nii olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellised videod on jubedad.

Nad rikuvad inimeste mõttemaailma kuna ei paku enamasti väljaöeldule mingeid tõendeid ning samuti rebitakse palju juttu kontekstist välja. Tava-inimene vaatab seda esimest videot ning võib selle tõttu piima tarbimise lihtsalt ära lõpetada, kuna pealiskaudselt võib jääda mulje, et see teeb pigem kahju, kui head.

Seetõttu kogu see kuradi propaganda mind närvi ajabki.

Kui on olemas suur kogus paikapanevaid tõendeid millegi kasulikkusest/kahjulikkusest on mõtet seda ka avalikkusele ette sööta, Kuid spekuleeritavad põhjused ning "correlated evidence" on lihtsalt mõttetu bullshit, mis tekitab ülemaailmset paanikat.

Justnimelt ülemaailmset.

Kuna suur osa Ameerikast pole näiteks siiani toibunud 80ndatel pähe taotud rasva vastastest kampaaniatest. Palju tsiteerivad siiani ühe totaalselt idiootliku Arsti kirjutatud raamatut ning järgivad 30a vanu "fakte", mis olid juba tollal logiseva teadusliku põhjendusega või lihtsalt väljamõeldis ja tema enda looming.

35byyhu.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aile, kas asi on minus, et mis on teema point? Esimesest postitusest saan aru, et teema nagu oleks teavitusena? See piim, mida sa jood, selle koostist sa tead, millest koosneb täpselt? Ei ole seni teaduslikult tõestatud, et keegi piimasurma surnud. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aile, kas asi on minus, et mis on teema point? Esimesest postitusest saan aru, et teema nagu oleks teavitusena? See piim, mida sa jood, selle koostist sa tead, millest koosneb täpselt? Ei ole seni teaduslikult tõestatud, et keegi piimasurma surnud. ;)

Ei tea hetkel nimetada jah... :D

Kui toitumisest ja sellega seotud surmadest r22kida, on mul varnast v6tta yks lugu noormehest, kes toitus esimesed 23 aastat ainult r2mpsust (yks kindel konservsupp koos margariini ja valge r8stsaiaga) ja pysis isegi n8 terve (homotsysteiini tase oli ohtlikult k6rgeks l2inud).

Mida see t2hendab? ...et me k6ik peaksimegi niimoodi toituma?

Asjad ei ole nii nunnult must-valged ja inimesed on v2ga erinevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kindlalt ei ole piimavastane.

Some advice from Arnold Schwarzenegger, who said: "Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer." :rolleyes:

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Some advice from Arnold Schwarzenegger, who said: "Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer." :rolleyes:

..eks siingi mingi tõetera leidub. Lehmapiim ikkagi inimese beebile ei sobi. Lehmapiim on mõeldud vasikale... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja lehm ise on mõeldud hundile B)

Marjad musträstale.

Valu varesele ja haigus harakale.

Sa ei ole ju rumal?

Erinevate imetajate piim on erinev. Hülgepoega lehmapiimaga ei toida... Kitsepiim on erinev lehmapiimast jne jne.

...ja inimesed on erinevad, osadele sobib see, teistele teine ning parem on seda teada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hülgepoega lehmapiimaga ei toida...

Arvan, et toidab ikka.

Igasugu loomi tavalise piima peal üles kasvatatud. Alati pole ema-looma käepärast võtta. Kuigi arvatavasti teatud liikude puhul pole see väga tervislik muidugi. Aga ega ma spetsiifikaga kursis muidugi pole.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa ei ole ju rumal?

Erinevate imetajate piim on erinev. Hülgepoega lehmapiimaga ei toida... Kitsepiim on erinev lehmapiimast jne jne.

...ja inimesed on erinevad, osadele sobib see, teistele teine ning parem on seda teada.

Aga sina? :)

No kuule, eri loomade liha on ka erinev. Eri taimed on erinevad. Ei saa väita et inimene on mõeldud sööma ainult elboonia käharkapsast ja Alpi mägivuti liha.

Inimene on kõigesööja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"the tendency of frequent dairy intake to increase serum insulin-like growth factor I (IGF-1) concentrations, and the effect of dairy products on testosterone concentration or activity."

Unistuste söök/jook? Mida enamat üks sportlane võiks tahta :D

Tegelikult ebapädev artikkel. Eesnäärme ebanormaalse healoomulise kasvu käivitab östrogeen, pahaloomuline peab alluma samale kontrollmehhanismile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"the tendency of frequent dairy intake to increase serum insulin-like growth factor I (IGF-1) concentrations, and the effect of dairy products on testosterone concentration or activity."

Unistuste söök/jook? Mida enamat üks sportlane võiks tahta :D

Tegelikult ebapädev artikkel. Eesnäärme ebanormaalse healoomulise kasvu käivitab östrogeen, pahaloomuline peab alluma samale kontrollmehhanismile.

50:60 B)

Mina suurendasin Mg doose.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"the tendency of frequent dairy intake to increase serum insulin-like growth factor I (IGF-1) concentrations, and the effect of dairy products on testosterone concentration or activity."

Unistuste söök/jook? Mida enamat üks sportlane võiks tahta :D

,

Tegelikult ebapädev artikkel. Eesnäärme ebanormaalse healoomulise kasvu käivitab östrogeen, pahaloomuline peab alluma samale kontrollmehhanismile.

Healoomulisel ja pahaloomulisel pole alati tingimata nii selget vahet kui arvata võiks. Hea võib pahaks muutuda, ja võib ka lihtsalt oleneda kohast, kuhu satub. Paar cm siia-sinna võib olla vahe hea- ja halvaloomulise vahel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan, et toidab ikka.

Igasugu loomi tavalise piima peal üles kasvatatud. Alati pole ema-looma käepärast võtta. Kuigi arvatavasti teatud liikude puhul pole see väga tervislik muidugi. Aga ega ma spetsiifikaga kursis muidugi pole.

Mis sunnib sind siis kirjutama, kui ei ole. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×