Jump to content
henriiiii

Mida arvate jõunäitajatest?

Recommended Posts

Hei, lihtsalt küsin Teie arvamust minu näitajate kohta.

Vanus: 20

Pikkus: ~180 cm

Kaal: ~87 kg

Lamades surumine: eile surusin 100 kg 6 korda. Ilma abita. Selg ei tõusnud.

Kükk: Eelmine kolmapäev tegin 105 kg 6 korda.

Jõutõmme: Täna siis tegin 110 kg 6 korda.

Ise mul on hea tunne kuna ületasin kõiges kolmes saja piiri.

Aga mis Te arvate minu näitajatest? On need head? Või...?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kükkida võiks proportsionaalselt ju natuke rohkem jõuda, st. sellise lamades surumise näitaja kohta :)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei, lihtsalt küsin Teie arvamust minu näitajate kohta.

Vanus: 20

Pikkus: ~180 cm

Kaal: ~87 kg

Lamades surumine: eile surusin 100 kg 6 korda. Ilma abita. Selg ei tõusnud.

Kükk: Eelmine kolmapäev tegin 105 kg 6 korda.

Jõutõmme: Täna siis tegin 110 kg 6 korda.

Ise mul on hea tunne kuna ületasin kõiges kolmes saja piiri.

Aga mis Te arvate minu näitajatest? On need head? Või...?

Asi väga paigast ära.Kükk--jõutõmme lihtsalt nõrgad surumisega võrreldes, peaks olema ~50-60kg rohkem.

Soovitaks Smolov'i kükikava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oi jummel...kas näiteks põhjuseks võib ka see olla, et ma jõutõmmet tegin esimest korda täna tõsiselt? varem ei olnud mul rihmasid. Ning ei ole ausalt öeldes seda üldse teinudki...proovinud olen 50-60 kiloga...see ka kõik.

ning kükki ei ole ma ka "treeninud". ma olen seda varem teinud, kuid mitte nii piiril kui eelmine nädal. sama kuskil 70-80 kiloga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahet ei ole, kas eesmärk on jõutõstmine või lihasmass - lihased peavad ikkagi proportsionaalselt arenema. Sul jäävad jalad ja selg maha. Ja kui ilma rihmadeta ei suuda tõmmet teha, siis ka käed on nõrgad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vasaku käega pean kasutama rihmasid, mitte, et käsi on nõrk, vaid nimetissõrme puudumisel ei ole haarde jõud isegi mitte 75% parema käe omast.

Isegi lõuga tõmmates hakkab libisema vasak käsi. Parema käega täna, 110 kg juures, ei olnud probleemi.

Alustasin 2010 detsember, siis tegin mai pooleni. siis kuni suve lõpuni ei teinud midagi.

Ja nüüd alustasin septembris uuesti.

Enne 2010 detsembrit olen ka jõusaalis käinud. Veel pikemate pausidega. Esimene kord jõusaali sain vist 2007.

Jõutõmmet olengi vist elus jooksul mingi 5-6 ainult teinud. Enamus kordi ainult proovimise pärast.

Muudetud kasutaja henriiiii poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole eesmärgiks jõutõstmine, pigem füüsiline koormus ja kehaehitus.

E rind

T selg

K jalad

N õlad

R käed

Soovid veel täpsemat kava?

Sul on peale selja päeva jalad. Seda ma ei soovitaks.

Võiksid teha E jalad

T rind

K selg

N käed

R õlad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei, lihtsalt küsin Teie arvamust minu näitajate kohta.

Vanus: 20

Pikkus: ~180 cm

Kaal: ~87 kg

Lamades surumine: eile surusin 100 kg 6 korda. Ilma abita. Selg ei tõusnud.

Kükk: Eelmine kolmapäev tegin 105 kg 6 korda.

Jõutõmme: Täna siis tegin 110 kg 6 korda.

Ise mul on hea tunne kuna ületasin kõiges kolmes saja piiri.

Aga mis Te arvate minu näitajatest? On need head? Või...?

100x6@87kg pole midagi erilist... selle kaalu/pikkuse juures peaks algaja nullist antud tulemuseni jõudma ca 6-9 kuuga... kehakaal mängib surumise juures olulist rolli ja sul on ta üsna suur

mida üldse tähendab, et selg ei tõusnud? normaalselt surud sellise plahvatusega, et kang tõmbab inertsiga selja/õlad pingi küljest lahti?

need jõunäitajad üldiselt vihjavad sellele, et korralik rasvapolster katab veel keha keha... jõutõmbe tulemus on täitsa vastav esimest korda tõmbe tegijale ja küki puhul kahtlen juba sügavuses

mis puutub rihmade kasutamisse, siis selle nimetissõrme teema tõttu pead just rohkem haardega vaeva nägema... kui jõutõmbe puhul tahad keskenduda selja treenimisele ja mitte end mõjutada muust lasta, siis soovitav oleks kindlasti kavasse lisada rippumise jne haarde tugevdamiseks...

ära mõista valesti mu kriitilist tooni... eesmärk polnud halvustada, vaid lihtsalt maa peal hoida... kõigil kolmel alal saja piiri ületamine on veel alles päris algus... ülakeha arvatavasti omandab sul juba jumet, selg ja alakeha on aga veel spordivõõra inimese tasemel... edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehitaks treeningkava pigem baasharjutustele üles, nt. 1) Kükk 2) Surumine 3) Jõutõmme 4) Svung, neile lisaks vajalikke abiharjutusi, nt 1)Kükk, lailihas, kõht 2) Surumine, triiseps, biitseps 3) Jõutõmme, kerge jalg, kerge lailihas, kõht 4) Svung/militar press, veel paar õlaharjutust, ranne. Mõtekas oleks enda tugevad ja nõrgad küljed läbi analüüsida ja siis vastavalt nõrkadele piirkondadele kava paika panna. Teie puhul keskenduks kindlasti väga jalgadele ja seljale. Kätele ja rinnale eraldi päevasid pole ilmselt mõtet teha (arenenum piirkond, pealegi tugevdab/suurendab ülakeha nii jõutõmme kui ka kükk), harjutusi ei ole ka mõtet liiga palju panna (ma muidugi ei tea kava, aga see on alguses tüüpiline, et tehakse liiga palju ja suhtkoht tühja) - ideaalis kestab trenn 1,5 - 2 h. Unustada ei tasu ka igasuguseid õla ja muu keha süvalihaseid ning venitusi - mõlemad aitavad tulemuste parandamisele ja eriti vigastuste vältimisele kaasa, hea kui kohe alguses sellised harjutused sisse harjutad, hiljem on raskem:). Kava tuleb muidugi aeg-ajalt vastavalt keha arengule muuta ja mingi aeg tuleks pühenduda ka aeroobsele, mina isiklikult teeks nt. 2 korda nädalas peale trenni, vabad päevad jätaks puhkuseks. Treeningpäevad võiks olla näiteks: E - 1), K - 2), R - 3), P - 4).

Selline on minu arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui trenn läheb üle tunni, siis kipub selline mõttetu kottide-sügamine enamasti olema. :)

http://www.weightrai...ning/rules.html

Rule #4: Don't Train More Often Than Three Days Per Week (Four Under Certain Circumstances) If You're Trying to Build Maximum Muscle Mass and Strength

"But perhaps you don't feel like believing me. In that case, I challenge you to scour the published research regarding strength and hypertrophy training. See if you can find "proof" that 4,5 or 6-day-per-week programs are more effective than 3-day-per-week programs. I did. Guess what I found? The answer is not so cleverly hidden in the title of this rule."

Rule #6: Keep Your Workouts To An Hour Or Less, Most Of The Time

"At least 95% of the people reading this should be working out for an hour or less, 95% of the time. You've got 60 minutes to send your body the signal to grow. Don't waste time on crap exercises. Lift the big weights and go home and eat something. That's how strong, impressive drug-free bodies are built, not loafing around the gym half the day, sitting on every useless exercise machine there, and deluding yourself into thinking you're working hard."

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui trenn läheb üle tunni, siis kipub selline mõttetu kottide-sügamine enamasti olema. :)

http://www.weightrai...ning/rules.html

Rule #4: Don't Train More Often Than Three Days Per Week (Four Under Certain Circumstances) If You're Trying to Build Maximum Muscle Mass and Strength

"But perhaps you don't feel like believing me. In that case, I challenge you to scour the published research regarding strength and hypertrophy training. See if you can find "proof" that 4,5 or 6-day-per-week programs are more effective than 3-day-per-week programs. I did. Guess what I found? The answer is not so cleverly hidden in the title of this rule."

Rule #6: Keep Your Workouts To An Hour Or Less, Most Of The Time

"At least 95% of the people reading this should be working out for an hour or less, 95% of the time. You've got 60 minutes to send your body the signal to grow. Don't waste time on crap exercises. Lift the big weights and go home and eat something. That's how strong, impressive drug-free bodies are built, not loafing around the gym half the day, sitting on every useless exercise machine there, and deluding yourself into thinking you're working hard."

Sorry mees, aga sinu postitusi erinevates teemades lugedes tekib küll mulje, et oled ise üks väga kitsa silmaringiga kottide sügaja. Katsu aru saada, et kõik inimesed ei ole sellised wannabe kulturistid ja treeninul on palju erinevaid viise ja eesmärke lisaks oma rinnalihase punnipumpamisele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sorry mees, aga sinu postitusi erinevates teemades lugedes tekib küll mulje, et oled ise üks väga kitsa silmaringiga kottide sügaja. Katsu aru saada, et kõik inimesed ei ole sellised wannabe kulturistid ja treeninul on palju erinevaid viise ja eesmärke lisaks oma rinnalihase punnipumpamisele.

Teema kus räägime kükkidest, surumisest ja muust sellisest pole mõtet tulla oma "erinevate eesmärkide" jutuga kobisema. :)

Ilmselgelt on teema-algataja eesmärk liigutada suuri raskusi ja ehitada suurt lihasmassi. Ning selle jaoks on olemas väga lihtsad ja teada tuntud meetodid. 2-3h jõusaalis passimine pole üks neist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui trenn läheb üle tunni, siis kipub selline mõttetu kottide-sügamine enamasti olema. :)

Ott on rääkind,et tal trennid kestavad ka 3 h. kuidas seda siis nimetad :-)

Ja inimesed on erinevad,mõni teeb 6 erinevat harjutust teine 12-16 tk. ei sa ju tunniga tehtud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teema kus räägime kükkidest, surumisest ja muust sellisest pole mõtet tulla oma "erinevate eesmärkide" jutuga kobisema. :)

Ilmselgelt on teema-algataja eesmärk liigutada suuri raskusi ja ehitada suurt lihasmassi. Ning selle jaoks on olemas väga lihtsad ja teada tuntud meetodid. 2-3h jõusaalis passimine pole üks neist.

1. Lihasvastupidavust arendavaid harjutusi sooritatakse suure korduste arvuga

(20–50 või enam), väikese lisaraskusega (0–30%), harjutuste arv 5–8, seeriate arv

3–5, puhkepausid lühi kesed (30 sek), korduste koguarv ühes treeningus 500–

1500, harjutuste sooritamise tempo on aeglane.

2. Jõuvastupidavuse harjutused sooritatakse lisaraskusega 20–50%, korduste arv

seerias on 10–20, harjutuste arv 8–10, seeriate arv 3, puhkepausid 20–45 sek, korduste

koguarv ühes treeningus 300–600, harjutuste sooritamise tempo on kiire.

3. Põhi- ehk baasjõu harjutused sooritatakse lisaraskusega 50–85%, korduste arv

seerias 4–12, harjutuste arv 3, ühes treeningus 150–200, harjutuste sooritamise

tempo on aeglane.

4. Maksimaalse jõu harjutuste sooritamisel on lisaraskus 90–100%, kordusi seerias

1–3, harjutuste arv 3, seeriate arv 5–6, puhkepaus 2–4 min, korduste koguarv

ühes treeningus 20–60, harjutuste sooritustempo on võimalikult kiire.

5. Kiire jõu arendamisel on lisaraskuse protsent 30–80, kordusi seerias 6–10, harjutuste

arv 3–5, seeriate arv 3–6, puhkepaus 2–3 min, korduste koguarv ühes

treeningus 60–200, harjutuste sooritamise tempo on maksimaalne.

6. Plahvatusliku jõu arendamisel on lisaraskuse protsent 40–60, kordusi seerias

1–5, harju tuste arv 3–5, seeriate arv 3–5, puhkepaus 2–4 min, korduste koguarv

ühes treeningus 50–150,harjutuste sooritamise kiirus on maksimaalne.

Söö saia/jäätist edasi ja ära tule õpetama kuidas peaks trenni tegema !!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fine. Kes tahab minu arvamust siis lugege, kes ei taha - ignoreerige. Mul üks kama kõik. Treening/toitumise stiile on niipalju erinevaid ning kõik on näidanud tulemusi teatud inimeste peal. Kuid, kui saab tulemusi väiksema vaevaga siis milleks end petta ja sundida rohkem tegema, lootuses, et nii kuidagi paremini asjad lähevad? :)

Ott on rääkind,et tal trennid kestavad ka 3 h. kuidas seda siis nimetad :-)

Ja inimesed on erinevad,mõni teeb 6 erinevat harjutust teine 12-16 tk. ei sa ju tunniga tehtud.

Ott ei ole ammugi enam mingi algaja ega noor. Tema treenib hoopis teisel tasemel ning teda pole kellegil eeskujuks mõtet võtta.

Jah, inimesed on erinevad. Kuid kui räägime massi ehitamisest, siis see, kes teeb 12-16x jääbki seda massi taga ajama, sest sellises korduste vahemikus on raskused kesised. Trennid venivad pikaks, aga kasu on kesine. Milleks veeta saalis 2-3h, kui sama ja isegi parema arengu saaks kätte 1h-ga? Mõistusevastane.

Kui eesmärk on vastupidavust kasvatada siis muidugi, laske pikalt. Kuid mul tekib küsimus, et milleks seda lihasvastupidavust taga aetakse? Kui pole võistlev sportlane või erinevate füüsiliselt koormavate hobidega tegelev isik siis mis kasu saad sellest, et suudad mingi kesise raskusega hunnik kordusi teha? Mõttetu ajaraisk.

1. Lihasvastupidavust arendavaid harjutusi sooritatakse suure korduste arvuga

(20–50 või enam), väikese lisaraskusega (0–30%), harjutuste arv 5–8, seeriate arv

3–5, puhkepausid lühi kesed (30 sek), korduste koguarv ühes treeningus 500–

1500, harjutuste sooritamise tempo on aeglane.

2. Jõuvastupidavuse harjutused sooritatakse lisaraskusega 20–50%, korduste arv

seerias on 10–20, harjutuste arv 8–10, seeriate arv 3, puhkepausid 20–45 sek, korduste

koguarv ühes treeningus 300–600, harjutuste sooritamise tempo on kiire.

3. Põhi- ehk baasjõu harjutused sooritatakse lisaraskusega 50–85%, korduste arv

seerias 4–12, harjutuste arv 3, ühes treeningus 150–200, harjutuste sooritamise

tempo on aeglane.

4. Maksimaalse jõu harjutuste sooritamisel on lisaraskus 90–100%, kordusi seerias

1–3, harjutuste arv 3, seeriate arv 5–6, puhkepaus 2–4 min, korduste koguarv

ühes treeningus 20–60, harjutuste sooritustempo on võimalikult kiire.

5. Kiire jõu arendamisel on lisaraskuse protsent 30–80, kordusi seerias 6–10, harjutuste

arv 3–5, seeriate arv 3–6, puhkepaus 2–3 min, korduste koguarv ühes

treeningus 60–200, harjutuste sooritamise tempo on maksimaalne.

6. Plahvatusliku jõu arendamisel on lisaraskuse protsent 40–60, kordusi seerias

1–5, harju tuste arv 3–5, seeriate arv 3–5, puhkepaus 2–4 min, korduste koguarv

ühes treeningus 50–150,harjutuste sooritamise kiirus on maksimaalne.

Söö saia/jäätist edasi ja ära tule õpetama kuidas peaks trenni tegema !!!

Ära kobise. Sinu teadmised pärinevad üldiselt sellistest allikatest, et tihtipeale tasuks nutta rohkem, kui naerda. :D (Poliquin, irw)

See selleks. Antud näited on aga põhimõtteliselt lihtsalt hunnik erinevaid treening-liike, aga ma ei näe ühtegi põhjust miks neid kõiki ei võiks alla 1h-ga ära teha.

Mida kuradit te seal saalis sügate end tundide kaupa? Ei viitsi intensiivselt treenida? Fine, ärge siis treenige - laske pikkade pausidega. Areng toimub, kuid minu arust lihtsalt mõttetu aja raiskamine mida võiks muude asjadega tegelemiseks kasutada. Ärge siis nutke, et trennide jaoks pole vaba aega. Ärge passige saalis niisama.

Eesmärk on lihast koormata sellise raskuse ja korduste vahemikuga, mis sunniks teda järgmiseks trenniks tugevamaks/suuremaks kohanema. Kui sa oled lihast juba esimese tunni ajaga mitme, mitme raske seeriaga koormanud - siis kas sa tõesti arvad, et sul on jõudu/energiat, et jätkata tema koormamist samaväärsete raskustega ka edasipidi? Ole nüüd.

Ehk mis on asja point? Oled lihast juba tund aega piinanud ning raskused liiguvad ainult allapoole. Mis kasu sinu arust see kerge raskusega vehkimine trenni lõpus enam sulle annab?

Praktiliselt midagi ei anna. Kurnad ennast niisama. Lihas on oma stiimuli juba esimese tunniga kätte saanud, edasine on lihtsalt väsitamine ja taastusaja pikemaks ajamine, mis ei pruugi mingit lihaskasvu lisa tuua.

Kui jah, tõesti on inimene lihtsalt veidi "laisk" siis puhkepauside venitamine pikemaks ei ole minu arust midagi eriti hullu. Lihtsalt aja raiskamine.

---

Ehk trennid venivadki selle pärast pikaks, et inimesed on saalis kas 1) Laisad ning venitavad puhkepausid mõttetult pikaks, või 2) Teevad metsikus volüümis harjutusi ja seeriaid/kordusi, lootes, et nii kasvab lihas/jõud paremini - mis on lollus.

Ehk variant 1) Kottide sügajad, variant 2) Pisikeste raskustega ületreenijad

Esimene grupp arvatavasti areneb ilusti, teine grupp pigem mitte.

Training Volume

"A very popular misconception that has been around for many decades is that increasing volume is the most effective means of stimulating muscle growth. If that were the case, you wouldn't need heavy weights and you wouldn't need to train to failure. That begs the question: how many sets should you do? If three sets are better than one, why not do 10 sets, 20, 50, or 100 sets?

Training with a very high volume demands light loads and low-intensity, and it won't stimulate muscle growth. Think about a guy who digs ditches for 8 hours a day. If high volume was so effective, the ditch-digger would have the shoulder, back, and arm development of a pro bodybuilder. His volume is very high, but his intensity is low, as are the loads of dirt in his shovel. Or, consider a man who operates a jackhammer all day at a construction site. I can stimulate more triceps growth with one intense set of skull-crushers than he can operating that jackhammer for 8 hours." - Dorian Yates

"One major mistake that most bodybuilders make is to increase training volume over time, feeling that this is how 'advanced' people should train. The problem is that we all become much bigger and stronger over years of training, but our ability to recover never improves much. As you are able to work the muscles heavier and harder, they actually need less actual exercise and more time to recover." - Dorian Yates

*** Või kui tahate Eestikeelset varianti siis:

http://www.mihkelvai...ise-printsiibid

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need,kes teevad nende edasijõudnute kava järgi ~25-35 seeriat trennis,nendel kulub juba tööseeriatele 30min + puhkepausid 1-3min.

Minu arvates,see ongi üks algajate/edasijõudnute (intermediate not advance) üks vigu,et nad võtavad kava kelleltki,kellega neil ei ole miskit ühist (eesmärkide puhul siis)

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×