Jump to content
henriiiii

Mida arvate jõunäitajatest?

Recommended Posts

Need,kes teevad nende edasijõudnute kava järgi ~25-35 seeriat trennis,nendel kulub juba tööseeriatele 30min + puhkepausid 1-3min.

Minu arvates,see ongi üks algajate/edasijõudnute (intermediate not advance) üks vigu,et nad võtavad kava kelleltki,kellega neil ei ole miskit ühist (eesmärkide puhul siis)

Tihti nii on.

Kui räägime Oti'st kes saavutas arvatavasti 95% oma naturaalsest geneetilisest potensiaalist juba aastaid ja aastaid tagasi, siis tema praeguseid treeningmeetodeid pole küll kellegil mõtet eesmärgiks võtta, kes just ise sama kaugele jõudnud pole. Sama Imre'ga ja ka paljude teistega.

Üks probleem kipub olema see, et igasugu ajakirjadest ning Pro'de "soovitustest" jms järgi maalitakse algajatele silme ette pilt, kus nad peaksid mõne kuuga endale kümneid kilosid liha selga kasvatama.

Keegi ei taha aksepteerida fakti, et lihaste kasvatamine on aeglane protsess. Kiputakse katsetama üht kava teise järgi, et "sundida" oma keha kasvama läbi igasugu trikkide ja meetodite unustades samas lihtsalt baas-tõed.

Kui kõik läbi kukub siis vaadatakse kurbade silmadega oma treenerite otsa, kes siis tihtipeale proovivad enda jaoks sobilikke kavasid ka neile kohandada - unustades, et algajatele pole vaja ulme koormust ega mahtu, ega erinevaid trikke/harjutusi ja mida iganes veel - vaid lihtsalt progresseeruvate raskustega baasharjutusi ning õiget toitu ning puhkust.

Miks Kuusnõmme poisid nii vägevad kulturismi lavadel on olnud? Sest nende tugev jõutreeningute osakaal, mis koosnes suuresti üli-rasketest baasharjutustest võimaldas neil ehitada suures hulgas tugevat lihast.

Samas, kui paljud noored kulturismi-poisid sipsivad saalides "edasujõudnute" kavadega ning on arvamuses, et mida rohkem harjutusi nad läbi proovivad ning mida rohkem seeriaid endast välja pigistada suudavad - seda kaugemale omadega jõuavad.

Ning siis tulevad Kuusnõmmed ja löövad platsi puhtaks. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No lõpuks ometi oled sa meid ullikesi hakanud õpetama ka treeningute osas. Nüüd saab nii mõndagi uut teada. Muidugi Poliquin on LAMMAS võrreldes SINUGA. Selles ei kahtle ma enam üldsegi.....

Üks uus asi mis mulle kohe selgeks sai on - treening peaks kestma alla tunni !!!

Siiani ma teadsin ,et treeningu kestvus sõltub mitmetest erinevatest teguritest - maht,intensiivsus,sagedus.

On olemas selline mõiste nagu periodiseerimine.(Vups! See krt vist jälle mingite "vanade peerude" joga.). Sinul on ilmselt terve aasta läbi programm kus on tähtis treeningu ajaline kestvus :D.

Periodiseerimine tähendabki treeningstiili metoodilist muutmist/varieerimist. Muutus/variatsioon võib seisneda paljude aspektide muutuses: muudetakse mahtu (seeriate arv), intensiivsust (kasutatav treeningraskus/vastupanu), harjutuste valik, korduse sooritamise kiirus, puhkeintervallide kestus jpt. parameetrid. Vastavalt sellele muutub ka treeningu iseloom ja kestvus.

Periodiseerimise liike on palju. Üldine põhimõte seisneb selles, et raskemale perioodile järgneb kergem(taastav) periood.

Näiteks alustatakse treeningperioodi suure mahu (suur seeriate arv) ja väikese intensiivsusega ning järk-järgult liigutakse väiksema mahu ja suurema intensiivsuse (vastupanu) suunas, st. raskused suurenevad, samal ajal üldine seeriate arv lihase kohta ja korduste arv vähenevad.Seejärel on nädal aktiivset puhkust ning pärast seda läheb kogu tsükkel kordamisele.

Poliquini programmi järgi treenitakse 2-3 nädalat 10-12 kordusega, 2-3 nädalat kordusvahemikus 5-6 x, 2-3 nädalat 7-9 x (pöördumine vahepeal uuesti tagasi suurema kordusvahemiku juurde peab vältima lihasmassi detreeningut) ja viimased 2-3 nädalat kordusvahemikus 3-5 kordust.

Tooksin siin veel näite meie Maestro Otsuse programmist kus 1 nädal on madalad kordused(5-7 x; müofibrillaarne hüpertroofia), 2 nädal kõrged kordused(13-15 x;sarkoplasmaatiline hüpertroofia), 3 nädal püramiid seeriad(12-6 x), 4 nädal superseeriad.

Uudne lähenemine on ilmselt nüüd selline, et võtad internetist mingi programmi ja püüad selle alla tunni ära teha omamata vähematki ettekujutust milleks see programm ettenähtud on. :D :D :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No lõpuks ometi oled sa meid ullikesi hakanud õpetama ka treeningute osas. Nüüd saab nii mõndagi uut teada. Muidugi Poliquin on LAMMAS võrreldes SINUGA. Selles ei kahtle ma enam üldsegi.....

Üks uus asi mis mulle kohe selgeks sai on - treening peaks kestma alla tunni !!!

Siiani ma teadsin ,et treeningu kestvus sõltub mitmetest erinevatest teguritest - maht,intensiivsus,sagedus.

On olemas selline mõiste nagu periodiseerimine.(Vups! See krt vist jälle mingite "vanade peerude" joga.). Sinul on ilmselt terve aasta läbi programm kus on tähtis treeningu ajaline kestvus :D.

Periodiseerimine tähendabki treeningstiili metoodilist muutmist/varieerimist. Muutus/variatsioon võib seisneda paljude aspektide muutuses: muudetakse mahtu (seeriate arv), intensiivsust (kasutatav treeningraskus/vastupanu), harjutuste valik, korduse sooritamise kiirus, puhkeintervallide kestus jpt. parameetrid. Vastavalt sellele muutub ka treeningu iseloom ja kestvus.

Periodiseerimise liike on palju. Üldine põhimõte seisneb selles, et raskemale perioodile järgneb kergem(taastav) periood.

Näiteks alustatakse treeningperioodi suure mahu (suur seeriate arv) ja väikese intensiivsusega ning järk-järgult liigutakse väiksema mahu ja suurema intensiivsuse (vastupanu) suunas, st. raskused suurenevad, samal ajal üldine seeriate arv lihase kohta ja korduste arv vähenevad.Seejärel on nädal aktiivset puhkust ning pärast seda läheb kogu tsükkel kordamisele.

Poliquini programmi järgi treenitakse 2-3 nädalat 10-12 kordusega, 2-3 nädalat kordusvahemikus 5-6 x, 2-3 nädalat 7-9 x (pöördumine vahepeal uuesti tagasi suurema kordusvahemiku juurde peab vältima lihasmassi detreeningut) ja viimased 2-3 nädalat kordusvahemikus 3-5 kordust.

Tooksin siin veel näite meie Maestro Otsuse programmist kus 1 nädal on madalad kordused(5-7 x; müofibrillaarne hüpertroofia), 2 nädal kõrged kordused(13-15 x;sarkoplasmaatiline hüpertroofia), 3 nädal püramiid seeriad(12-6 x), 4 nädal superseeriad.

Uudne lähenemine on ilmselt nüüd selline, et võtad internetist mingi programmi ja püüad selle alla tunni ära teha omamata vähematki ettekujutust milleks see programm ettenähtud on. :D :D :D

Ei "pea" kestma tunni absoluutselt kõigile. Enamikel võiks see aga nii olla.

Ma tõin lihtsalt välja selle, et kui Treening on võimalik teha väga ilusti 1 tunniga ära, siis mida enamik seal saalis 2-3h teevad? :)

Ma olen Poliquini treening-meetoditega kursis ning see on ka vist üks väheseid asju mida ta oma algus-aastatel hästi tegi. :) - Kuigi kõiges muus on mehe katus juba aastaid tagasi ära sõitnud, ning mul on mitmeid videosid, kus jääb mulje, et ta on just terve toru kanepit ära teinud. :D

Aga see selleks.

Nagu ütlesin siis isegi nende periodiseerimiste puhul räägime treeningkavadest, mis ei ole ekstreemselt suure üldmahuga. Jah, teatud hetkedel on kordusi palju, aga siis jälle pausid väiksed jne.

Kokkuvõttes kui on soov mitu tundi saalis veeta, siis võib seda ju teha. Aga sellisel juhul toimub puhkepauside venitamine pikemaks, kui vajadus on. Lihaste taastumisvõime seeriate vahel on suht piiratud ning esimese paari minutiga on lihas enamuses taastunud ning isegi peale väga raskeid seeriad on peale 5 minutit edasine taastus niivõrd aeglaseks langenud, et polegi enam mõtet kauem passida.

Aja raiskamine lihtsalt. Kottide sügamine. ;) - Võib ju teha, aga milleks?

Hullem on see variant, kus tehakse metsikus mahus harjutusi ja seeriaid. Ning tõsimeeli raiutakse 2-3h raskustega trenni teha, lootuses, et jõud ja lihasmass paraneb. Areng võib ju toimuda, kuid see saab olema aeglane ning piiratud. Veel hullem kui ajaraisk - lihtsalt enese tagasihoidmine.

See, kui edasijõudnud paar nädalat või isegi kuu-kaks täiega raiuvad pikemaid trenne teha massiivsete mahtudega pole samas ebanormaalne. Edasijõudnud peaksidki vahetevahel kasutama meetodeid, mis erinevad algajate omadest, et sundida aeglustunud lihaskasvu veidikene uute lahendustega tagant. Aga enamasti tehaksegi seda väga lühi-ajaliselt ning enamasti teevad seda juba aastaid treeninud ja kogenud inimesed. Mitte paar kuud saalis sipsinud algajad.

*

Ehk milleks tõsta treeningmahtu niivõrd suureks, kui see välistab suurte raskuste kasutamise, mis omakorda praktiliselt välistab maksimaalse lihaskasvu. Tobe lihtsalt.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul isiklikult läheb jõusaalis tavaliselt üle 1h20min kindlasti. Puhkepausid seeriate vahel on 50sec-1,5min. Kordused enamjaolt 8-12, seeriaid 3-4 ja harjutuste vahel on paus 3-4min.

Ja kommentaariks teema algataja jõunäitajate kohta ütleksin ma, et tema vanuse kohta on täitsa normaalne suruda rinnalt võrreldes küki ja seljaga suht palju (noorena ei olda nii kogenud ja peamiselt alustavad enamus rohkem rinnalt surumisega või biitsepsi treenimisega ja sealt ka järeldus, et selg ning kükk jääb maha alguses). Hea on seegi, et ta kükki suudab teha enda kehakaalust raskema raskusega. Esmatähtis üldiselt on jõutõmme ja siis tulevad jalad ning sellele järgneb rind. Nõrga alaseljaga ei tee ka eriti suure raskusega kükke. Küll need küki ja selja näitajad peagi tunduvalt paremaks võrreldes rinnaga lähevad - see tuleb suht loomulikult ja küll ta ise ka aru saab, et selleks on ka vajadust.

Küll mõne kuu pärast juba näitavad rohkem proportsioonis on ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

EI usu,et asi alati selles.kuigi ise olen sprinter ning jalad saavad korraliku vatti siis rind ja ülakeha on üldse alati ebaproportsionaalselt tugevam alakehast olnudl.ilma treenimatta surusi nrinnalt juba üle 100kg ja seda 17 aastasena.

Ei saa alati väita,et kui kükk nõrk siis järelikult tehakse liiga palju rinda jne.tihtipeale see nii on kuid mitte alati...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Archangel, ma tahaks näha, kuidas sa puhkad 1-2 min pärast 10-st jõutõmbeseeriat, kui pärast seeriat ei suuda isegi püsti seista ja hingeldad nii, et kops tahab plahvatada.

Ja miks nii vähe puhkad? Ma puhkaks ikka kauem.

Kui seeria on nii raske, siis miks sa peaksid seda harjutust palju tegema? Või on mõtet teha ühes trennis mingi 5 rasket seeriat jõutõmmet? Minu arust ei ole.

Ma teen kerge soenduse. Siis 1-2min pausi. Raskem seeria, paar minti pausi ning siis max. seeria. 15 minti max. ning jõutõmbe osa trennist on tehtud. Kokku Ühele lihasgrupile mitte rohkem, kui 3-4 harjutust, igas ühes 1-3 seeriat, väiksematele 1-2. Ei kujuta ette mida seal saalis teha, et nüüd üle tunni aja hakkaks oluliselt minema. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, mina puhkan just rohkem, kui on nii rasked seeriad. Mida ma öelda tahtsin, on see, et mõnikord on vaja rohkem puhkust. Ja noh, see, mida teed sina ja see, kuidas treenivad jõutõstjad, on väga erinevad asjad - neid ei ole mõtet võrrelda. Ma ei tea, kas sa pidasid silmas ainult kulturismitreeningut, kui rääkisid seda "mitte üle 1h" juttu.

Minul tuleb näiteks ainuüksi lamades surumises koos soojendusseeriatega 6-9 seeriat. Ja trenni jooksul on umbes 6-7 harjutust. Abiharjutusi teen 3-4 seeriat. Proovi sa siis alla 1h hakkama saada. Minul kulub tavaliselt 1.5h või natuke rohkem. Sinna juurde veel soojendus: võimlemine, aerutamistrenažöör või jalgratas, dünaamilised venitused, RC harjutused jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah. Ma pean pea alati rohkem kulturismi silmas. :)

Päris igale poole ei tule meelde lisada, et "jõu/massi arendamiseks". Puhas jõutreening jah veidi teine loom, kus lisaks peamise lihase koormamisele on vaja kindlasti arendada toetavaid lihasrühmi nii tugevaks kui võimalik. Kulturismi puhul pole see alati nii tähtis kuna raskused üldistes seeriates ei tõuse alati nii suureks, et oleks vaja väiksemate lihaste metsikut "aitamist"

Piisab enamasti mõnest seeriast rasketest baasharjutustest, et lihased kasvama hakkaksid ning koos nendega kasvavad ka väiksemad lihased piisavalt. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei, lihtsalt küsin Teie arvamust minu näitajate kohta.

Vanus: 20

Pikkus: ~180 cm

Kaal: ~87 kg

Lamades surumine: eile surusin 100 kg 6 korda. Ilma abita. Selg ei tõusnud.

Kükk: Eelmine kolmapäev tegin 105 kg 6 korda.

Jõutõmme: Täna siis tegin 110 kg 6 korda.

Ise mul on hea tunne kuna ületasin kõiges kolmes saja piiri.

Aga mis Te arvate minu näitajatest? On need head? Või...?

Siin on üks päris huvitav kogumik tabeleid erinevate harjutuste kohta mis ütlevad mis võiksid olla "normaalsed" tulemused kui ka proportsioonid kükk-surumine-tõmbe vahel.

http://www.exrx.net/Testing/WeightLifting/StrengthStandards.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igasugused jõunäitajate parandamised on minu hinnangul ikka motivatsioonis kinni. Selle teema algatajale võin tuua sama näite, et kui uksest astuks sisse musta ülikonnaga mees ning asetab sinu ette lauale 1 miljon eurot sulas ning esitab sulle tingimuse, et kui tahad seda raha endale, siis 2 kuu pärast pead kõikidest oma praegustest rekorditest puhtalt 30-40 % suurema raskusega tegema. Vähemalt mina küll prooviksin ja ilmselt teeks ära ka. Küll siis oleks seda tahtejõudu ning särki-värki :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rinnalt surumine tõusis 2 nädalaga 100x6-lt 105x6 kg-le.

Nüüd vist nii palju ei tule kuna siin need jõulud ja vana-aasta õhtu sees, ning suht toitumiskava ei jälgi nii täpselt see nädal. Maiustan palju.

Aga plaan on jaanuarikuus 110 kg 6 korda ära suruda.

Rinnalt surumises olen seal intermediate-advanced vahel kuskil, 3. ja 4. taseme vahel

jõutõmme novice, 2. tase

kükk intermediate, 3. tase

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tihti nii on.

Kui räägime Oti'st kes saavutas arvatavasti 95% oma naturaalsest geneetilisest potensiaalist juba aastaid ja aastaid tagasi, siis tema praeguseid treeningmeetodeid pole küll kellegil mõtet eesmärgiks võtta, kes just ise sama kaugele jõudnud pole. Sama Imre'ga ja ka paljude teistega.

Üks probleem kipub olema see, et igasugu ajakirjadest ning Pro'de "soovitustest" jms järgi maalitakse algajatele silme ette pilt, kus nad peaksid mõne kuuga endale kümneid kilosid liha selga kasvatama.

Keegi ei taha aksepteerida fakti, et lihaste kasvatamine on aeglane protsess. Kiputakse katsetama üht kava teise järgi, et "sundida" oma keha kasvama läbi igasugu trikkide ja meetodite unustades samas lihtsalt baas-tõed.

Kui kõik läbi kukub siis vaadatakse kurbade silmadega oma treenerite otsa, kes siis tihtipeale proovivad enda jaoks sobilikke kavasid ka neile kohandada - unustades, et algajatele pole vaja ulme koormust ega mahtu, ega erinevaid trikke/harjutusi ja mida iganes veel - vaid lihtsalt progresseeruvate raskustega baasharjutusi ning õiget toitu ning puhkust.

Miks Kuusnõmme poisid nii vägevad kulturismi lavadel on olnud? Sest nende tugev jõutreeningute osakaal, mis koosnes suuresti üli-rasketest baasharjutustest võimaldas neil ehitada suures hulgas tugevat lihast.

Samas, kui paljud noored kulturismi-poisid sipsivad saalides "edasujõudnute" kavadega ning on arvamuses, et mida rohkem harjutusi nad läbi proovivad ning mida rohkem seeriaid endast välja pigistada suudavad - seda kaugemale omadega jõuavad.

Ning siis tulevad Kuusnõmmed ja löövad platsi puhtaks. :D

Vau, mees, lihtsalt vau. Sa geneetikast oled midagi kuulnud? Kuusnõmmesi on õnnistatud väga heade geenidega, millele on lisatud tugev treening, Päris igal jõutõstjal kulturismilavale asja ikka ei ole küll. Ning need "noored kulturismi poisid" näevad sinust kordades paremini välja ja liigutavad ka suuremaid raskuseid.

Minu trenn kestab samuti pea kaks tundi: 20 min soojendus + 1:15 h kang+ 20 min venitusi. See, et sina ainult kangi viitsid tõsta ja aeroobset kardad nagu musta katku, ei tähenda, et teised käivad kotte sügamas.

Aru ma ei saa, kuidas kõik teised sinu ümber nii lollid küll olla saavad? Ainult sina suudad seda õiget pilti näha, Teised muudkui usuvad proffe ja ajakirju, ei ole aimugi, et lihased kasvavad aeglaselt, baastõdedest midagi ei jaga, treenerid on lollid ning ei osata toituda ega puhata.

Sul endal ei ole vahest imelik hakanud, kui mõtled, et miks küll nii palju inimesi sinuga vaidlevad? Ei? Oledki kõigist targem?

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Lihasvastupidavust arendavaid harjutusi sooritatakse suure korduste arvuga

(20–50 või enam), väikese lisaraskusega (0–30%), harjutuste arv 5–8, seeriate arv

3–5, puhkepausid lühi kesed (30 sek), korduste koguarv ühes treeningus 500–

1500, harjutuste sooritamise tempo on aeglane.

2. Jõuvastupidavuse harjutused sooritatakse lisaraskusega 20–50%, korduste arv

seerias on 10–20, harjutuste arv 8–10, seeriate arv 3, puhkepausid 20–45 sek, korduste

koguarv ühes treeningus 300–600, harjutuste sooritamise tempo on kiire.

3. Põhi- ehk baasjõu harjutused sooritatakse lisaraskusega 50–85%, korduste arv

seerias 4–12, harjutuste arv 3, ühes treeningus 150–200, harjutuste sooritamise

tempo on aeglane.

4. Maksimaalse jõu harjutuste sooritamisel on lisaraskus 90–100%, kordusi seerias

1–3, harjutuste arv 3, seeriate arv 5–6, puhkepaus 2–4 min, korduste koguarv

ühes treeningus 20–60, harjutuste sooritustempo on võimalikult kiire.

5. Kiire jõu arendamisel on lisaraskuse protsent 30–80, kordusi seerias 6–10, harjutuste

arv 3–5, seeriate arv 3–6, puhkepaus 2–3 min, korduste koguarv ühes

treeningus 60–200, harjutuste sooritamise tempo on maksimaalne.

6. Plahvatusliku jõu arendamisel on lisaraskuse protsent 40–60, kordusi seerias

1–5, harju tuste arv 3–5, seeriate arv 3–5, puhkepaus 2–4 min, korduste koguarv

ühes treeningus 50–150,harjutuste sooritamise kiirus on maksimaalne.

Söö saia/jäätist edasi ja ära tule õpetama kuidas peaks trenni tegema !!!

See kõik on väga tore teadmine õpikust, aga mida see algajale ütleb?

Kui sa tahad maksimaaljõudu arendada, siis peaks kõik harjutused selles kordusvahemikus tegema? Ei!

Kas kordused 1..3 töötavad üldse algaja puhul? Ei!

Kas sa treenid selga kordustega 1..3? Ei!

Igatahes ma olen Archangeliga paljugi ühel meelel ja on terve hunnik tunnistatud ja kogenenuid välistreenereid, kes levitavad ka samu teadmisi. Tahad lihast ja jõudu, treeni 1h ja keskendu põhiliselt baasharjutusele. Ma ei tea kuidas te seal tippkulturismis treenite, aga iga keskmise inimese puhul see kehtib.

Algaja käekäik võiks jõusaalis olla selline: alustad Mark Rippetoe kavaga, 3x nädalas ülekehatreening. Saad jõunäitajad üles ja massi ka. Oled seda piisavalt teinud, lähed üle üla- ja alakeha jaotusele, teed seega rohkem harjutusi ja lihasmass hakkab kohe vohama. Aga hakkad seal 50 kiloga 12 korduseid tegema, siis väga suureks ja tugevaks ei saa ju, tee aga 100 kilogrammiga 12 kordust ja lihast tuleb ikka küll:) Kes teab kedagi, kes on väga tugev, aga näeb väga kleenuke välja? Kõik jõutõstjad on massiivsed, kus küll nende lihasmass tuleb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Algaja käekäik võiks jõusaalis olla selline:... 3x nädalas ülekehatreening. Saad jõunäitajad üles ja massi ka. Oled seda piisavalt teinud, lähed üle üla- ja alakeha jaotusele...

Väidab keegi vastupidist?

Täpsustusena vaid seda, et 3x nädalas trenni tehes soovitab Otsus juba kohe üla- ja alakeha trennile üle minna, kuid 3x nädalas terve keha on ka väga levinud.

Samas kui tegu on algajaga, siis on 12x50 piisavalt raske pingutus ja paneb lihase kasvama küll. Või tahab keegi vastupidi väita? Et kui Coleman hakkaks ka 200 kg asemel 12x100 tegema, hakkaks lihas vohama? Kõik on ju ikka kinni selles, mis on antud indiviidi jaoks piisav raskus.

Saan vist aru, mida mõtled, aga veider sõnastus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

väike update siis...

Enne jõule surusin ära 105 kg 6 korda rinnalt.

2. jaanuaril lõpetasin 4. seeria 102.5 kg x4, sest jõuludest vana-aasta õhtuni ei pidanud toitumisest kinni ning maiustasin palju.

9. jaanuar ei saanud õige pingi peal suruda, surusin siin smithi peal...imelik oli kuidagi, tegin mingi 85-90 kg-ga.

Kuid mis mind imestas oli see, et negatiivse kaldega surusin ma 110 kg suht kergelt ära 6 korda. neljas seeria.

Oleks vb isegi 115-120 ära tulnud.

järgmine esmaspäev proovin 105x6 jälle neljanda seeriana. Kui tuleb ära siis proovin ka 107.5-e

iga seeriaga lisan muidu 2.5 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rohkem pingutada ja küll need jõunäitajad paranevad võimsalt ja enne kui pensionile lähed, teed võib-olla igal alal juba 2-3 korda suurema raskusega! Edu! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna oli siis rinnatrenn jälle.

Kuna eelmine kord lõpetasin neljanda seeriana 102,5 x 4, siis mõtlesin, et teen täna 4. seeria 105 kg-ga. Alustasin 97.5 kg-ga ja lisasin 2,5 kg iga seeriaga kui õnnestub teha 6 korda ära.

Lõpetasingi neljanda seeria siis 105 kg x6 ning mõtlesin, et teen 1 seeria veel, sest tundus et jõuan.

5. seeria tegin siis 107.5 kg x6, tuli ära

ja siis tegin 6. seeria ka,

suutsin 110 kg 5 korda ära suruda, kuuendat ei jõudnud... karjusin üle saali, hea tunne oli

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×