Jump to content
udso1

peale luumurdu treenimine

Recommended Posts

Tere, selline jama mul, et murdsin suvel(juuli esimestel päevadel) mõlemad jalaluud ära. Ühesõnaga kehv langevarju hüpe. Nüüd siis aega juba 5 kuud möödas ja olen kuskil kuu aega juba vaikselt trenni teha püüdnud(ilma kavata). Trenn siis selline, et alustuseks väntan rattaga umbes 20 min, siis sõudeergomeetriga umbes 10min. Ning siis õlgu, biitsa, triitsepsit, rinda, kõhtu ning ettevaatlikult ka jalga. Jalgadele teen siis selliseid harjutusi nagu: jalasirutus ette trenazööril, pöiasirutus jalapressil, jalgade kõverdamine trenazööril kõhuli ja muud nipet-näpet venitusi ja pöiale tõuse seistel ilma raskuseta. siis veel venitusi jalgadele peale trenni ja pöiaringe. Tahaks nüüd hakata kava järgi trenni tegema, aga ei ole päris kindel, et kas ja mida teha julgeb. Mõtlesin alustada massitsükli treeninguga, muidugi pean sealt mõned kükid ja jalaharjutused välja jätma vist.

Tahtsingi küsida, et kas keegi oskab soovitada häid harjutusi jalgadele, mida ei peaks tegema suurte raskustega, aga samas millest oleks ka head tolku, ning ei teeks jalgadele liiga. Vigastused olid siis sellised, et vaskul jalal oli sääre luu ja pind luu lahtine luu murd( viimane op oli 7 sept. võeti mõned kruvid vähemaks, kokku olnud 3 opi vasakul jalal. Paremal jalal oli hüppeliiges kildudeks ja sääreluu katki. Vasakus jalas on siiamaani 38cm pikk raudnael sees, mis on löödud põlvest sisse läbi sääreluu alla välja. Paremas jalas on hüppeliigeses metall plaat. Mõlemast jalast võetakse rauad välja tuleval kevadel-suvel.

Ettetänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sulle soovitati, et peaksid veitsa trenni tegema, et luid tugevamaks saama või tahtsid muul põhjusel alustada?

Tegin kõigepealt kaks kuud enne trenni alustamist taastusravi, ning nüüd umbes 1.5 kuud tagasi alustasin tõsisemaid treeninguid tasapisi. Keegi nagu otseselt ei soovitanud ega käskinud, ise tahtsin jalgu tugevamaks saada ja muud vormi ka jälle paremaks, kuna selle opiga ja peale selle taastumisega võtsin maha umbes 12kg.

Trennis käima hakates lonkasin ikka kõvasti, nüüd enam väga ei lonka, ja jalgades on jõudu ka kõvasti rohkem jälle tagasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul nüüd järgmise aasta alguses plaadid välja võetakse, siis peale seda vist jälle ei tohi paar kuud jalgadele koormust anda?

ega suht kindalt ei saa teha kah paar kuud midagi. algul kodus kummi lindiga möllama, et lihas päris ära ei kaoks ja siis kuskil kuu pärast vast saab vaikselt aeroobset ja kahe kuu pärast juba korralikumalt ma loodan teha juba. masendav aeg...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul endal ka käes plaadid sees ning eelmine aasta tuli mõte need välja võtta, kuid siis sain teada, et 6 kuud ei tohiks ma jõutrenni teha ning otsustasin need ikka sisse jätta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul endal ka käes plaadid sees ning eelmine aasta tuli mõte need välja võtta, kuid siis sain teada, et 6 kuud ei tohiks ma jõutrenni teha ning otsustasin need ikka sisse jätta.

julm pikka aeg jah. mul kahjuks valikut ple, need rauad mis mul sees on. võivadki ainult aasta sees olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×