Jump to content
builder

Põlve piirkonnas joostes tekib valu

Recommended Posts

Proovin kirjeldada seda, aga tundub, et võibolla enne arsti juurde minekut herr Rotter annab nõu, tal neid varnast võtta. Nimelt lühikesi otsi joostes kuni 30 minti , on kõik korras. Aga kuskil 35-40 minuti peal lööb põlve piirkonna välimisse serva valu nii, et toetuda joostes ikka üsna valus ja isegi teatud piirini "ühe jalaga joostes" kõndides peale jooksu isegi siis teatud aeg on see koht valus. Umbes tunni jooksul see läheb ilusti üle ja kõndimist ei sega. Olen kuskil isegi 5 päevase puhkuse teinud, aga ikka sama jama. Kükke sai eile tehtud ja täna jooksmas, mõtlesin, et nüüd ei saa 10 minutitki joosta, aga ikka samamoodi peale 30 minti hakkab see jama. Ei armasta neid naiselikke 30 mindiseid soojendusjookse, vaat et nutt tuleb kurku ;). Muideks võibollaasi võib ka selles olla, et olen hakanud intensiivsemalt jooksma ning eelmistel kordadel olen millelegi liiga teinud ja seniajani asi ei parane? Kaua teatud "elemendid" tahaksid puhkust, et nad taastuksid? Tasakesi Googeldan ka, vaatan, kas kellegil midagi sarnast juhtunud. Tänud ette vastuste eest!!!

Muudetud kasutaja builder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas kükke teed regulaarselt, kas mõnda traumat varasemalt ei ole olnud, millisel pinnal jooksed, kas spets jooksutossud, kehakaal, vanus? Mõned küsimused, mis aitaksid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui pikal jooksul tekib, oleks loogiline, et mingi lihas lüheneb pika koormuse ajal või siis väsimusest laguneb jooksuvorm. Alginfot on natuke vähe jh...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul oli sama asi kui peale 5 kuulist jooksupausi jälle jooksma hakkasin :( . Praeguseks on kasvanud jooksu aeg tunniseks, ilma mingite probleemideta. Põlvedesse tekib minul imelik tunne kui olen teinud intervalle või siis tõusuga jooksu, seega teen neid korra nädalas.

Aga jah sa vaata on jooksutossud üle, äkki on vanad või siis pole õiged.

Mis tüüpi jooksja sa oled... kannale või varvastele. Kannale jooksjatel langeb suur koormus liigestele, sellepärast on vägagi oluline tossude seisukord või siis spets jooksiate harjutused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui juba pakkumiseks läks siis mina omaltpoolt pakuks jooksja põlve:)

Selle põhjustab nõrgad, vigastatud või ebaühtlaselt arenenud reie nelipealihased, mis ei võimalda teostada põlveliigeses sujuvaid liigutusi.

Sellepärast ma küsisin kükkimise kohta treeningutel. Samuti eelnevaid traumasid, et välistada või leida kinnitust kõhre kahjustumise kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle põhjustab nõrgad, vigastatud või ebaühtlaselt arenenud reie nelipealihased, mis ei võimalda teostada põlveliigeses sujuvaid liigutusi.

Sellepärast ma küsisin kükkimise kohta treeningutel. Samuti eelnevaid traumasid, et välistada või leida kinnitust kõhre kahjustumise kohta.

Olen teadlik. Ka kõrge kehakaal või suur jooksmiskoormus, erinev alajäseme pikkus, kehv jooksutehnika, hüppeliigese joondus, kui ma ei eksi siis nelipea liigsuur toonus ja lühenenud hamstringid ka.

Hea artikkel ka.

http://www.runnerswo...-7773-0,00.html

Builder, tule proovi kinesioteipingut, ma Tartus ja Tln.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui kindla aja tagant ütleb üles, ehk viga liigese õlituses. Praegu külmad ilmad ka väljas. ->omega-3

Muidu tüüpilised põlvehädad on tingitud lühenenud reie nelipealihasest ja nõrgast reie kakspealihasest võrreldes reie nelipealihasega. Samuti kinnine hüppeliiges ja aktiveerimata tuharalihased.

Huvilistele veidi lugemist:

http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/straightforward_knee_rehab

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandan, et nii tükk aega pole vastanud! Rotterile lisaksin, et kükke olen ikka harvemaks jätnud, rõhku hoopis jooksule pannud. Tossud jah võivad vanad olla, aga ennemgi jooksnud metsasihtidel nendega ja probleeme pole olnud. Otseselt asfaldi jooksu ei tee, vaid selle kõrval oleval pehmel kruusal ja seda ka vähesel määral. Enamuses ikka teedel, mis rohkem pehmepinnaselised ja metsasihid. Et jah kuskil 6-7 kildil tekib see valu. Ülekaalu pole. Ja see samas esmakordne ka, et nii intensiivselt hakkasin tegema trenni, kuigi 3 korda nädalas ei ole väga hull ju, nüüd 2 korda nädalas saan lubada endale seda tänu põlvele. Taastuvat jooksu enam ei teegi, mida proovisin enne, nüüd ikka iga trenn proovin koormust lisada. Et jah variant , et jooksu ainult välimist piirkonda valusaks ajab ja teatud ajal, siis ju see piirkond saab rohkem koormust? Talla asend võibolla on muutunud, aga mis taldu sinna tavaliselt pannakse, on vaja eradi vist uurin teha? Ja mainitud jooksupuhkus võib ka olla, minu erand on see, et ma ei olegi enne nii intensiivselt seda asja proovinud. Ja mõni lõigu trenn ulatus pea 2 tunnini. Loodan, et midagigi sai infoks praegu juurde, teema hoian vast lahti, eks saab teada, kas midagi muutub.

Edit- pikk jooks ikka kanna peale ikka maandun! Jah lõigul ikka päkaljooksu kah, aga seda lõigu trenni olen vähe teinud.

Edit2- üks foorumi kasutaja isegi võttis ühendust ja andis nõu ja kahtlustas ITB sündroomi. Aga soovin veel variante, kuigi need sümptomid jah kipuvad kirjeldusele vastama.

Muudetud kasutaja builder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alati on kriitilised treeninguga alustamise esimesed kuud, sest lihased, liigesed, kõõlused, sidemed pole jõudnud veel koormusega harjuda. Muidugi võib tegemist olla ka luuümbrise põletikuga. Põhjuseks on treeningkoormuse järk tõus.

Spordiarst saab muidugi täpsustada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah vennal ka selline asi olnud, aga praegu hakkan proovima ravi venitusharjutusi , mis kasutaja kasutas ja vaatan paari kuu pärast kas abi oli. Midagi ei kaota, kui neid proovin. Seni sõtkun ratast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ma sain õieti aru,et sa suurendad koormust iga trenn. Nii palju kui mina tean soovitatake ainult 10% nädalas, seega korra ainult pikal jooksul, ülejäänud jooksud peaksid jääma alla .

ITB probl. peaksid tundma ka pinget puusajuures. Tossudes veel rääkides siis kas need toetavad su jalga, päkka maandudes on ikka jalg ilusti sirge või kedrakont vajub väljapoole.

3x nädalas pole jah eriti hullu, mina teen 4 x nädalas jooksu ja 3x nädalas on aktiivsed puhkepäevad, st. jõutreening kas oma keharaskusega või siis kergete raskustega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah vennal ka selline asi olnud, aga praegu hakkan proovima ravi venitusharjutusi , mis kasutaja kasutas ja vaatan paari kuu pärast kas abi oli. Midagi ei kaota, kui neid proovin. Seni sõtkun ratast.

Põhjuse pead ikka välja selgitama, sest sellest jääb väheseks, kui ainult tagajärjega tegeled. Peale ravi lõppu treeninguid alustades tekib teatud aja möödudes viga uuesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis olen natuke valesti aru saanud. Samas eile juba neid harjutusi tehes oleks tegu nagu uute lihasgruppide harjutustega ja kardan, et need osad on mul täitsa alaarenenud, võibolla jäidki need nõrgad osad mulle jalgu?

Põhjuse pead ikka välja selgitama, sest sellest jääb väheseks, kui ainult tagajärjega tegeled. Peale ravi lõppu treeninguid alustades tekib teatud aja möödudes viga uuesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis olen natuke valesti aru saanud. Samas eile juba neid harjutusi tehes oleks tegu nagu uute lihasgruppide harjutustega ja kardan, et need osad on mul täitsa alaarenenud, võibolla jäidki need nõrgad osad mulle jalgu?

Vast ikka said õigesti aru. Kui need harjutused tõid esile sinu lihaste nõrgad kohad, siis võibki põhjus seal peituda.

http://en.wikipedia.org/wiki/Iliotibial_band_syndrome

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nijah, vaatab, mis paari kuu pärast on, aga Rotter, räägi, kas jooksu rahulikult oleks mõtekas teha samal ajal, kuni valuläveni? Või muud treeningut? Väga frustreeriv ikka oleks ilma väikse jooksutagi. Rattasõit ja sõudmine on minujaoks ikka nagu linnainimese mängumaa.........

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nijah, vaatab, mis paari kuu pärast on, aga Rotter, räägi, kas jooksu rahulikult oleks mõtekas teha samal ajal, kuni valuläveni? Või muud treeningut? Väga frustreeriv ikka oleks ilma väikse jooksutagi. Rattasõit ja sõudmine on minujaoks ikka nagu linnainimese mängumaa.........

Internetist loetud teabe põhjal ei ole vast kõige õigem diagnoosimise viis, sest paljudel haigustel on kattuvaid sümptomeid ja ainult kogenud arstid oskavad õige diagnoosi ja ravi määrata. Liikuda tuleb, sest liikumine hoiab lihased töös ja nii paraneb antud piirkonna verevarustus ja see aitab kaasa tervenemisele. Mõttekas on valuläveni, sest selle ületamine võib pikendada põletikulisi protsesse ja sellega aeglustub tervenemisprotsess.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on näiteks paremal põlvel sarnased sümptomid, valusaks jääb põlve siseserv ja uuring näitas meniski osalist rebendit, ilmselt mingist ammusest traumast. Lähengi sellega opile pühapäeval. Igatahes, nagu juba eelpool öeldud - meie pole arstid, su põlve on vaja uurida, meil kahjuks rõntgen- või ultrahelisilmi pole, go see a bloody doctor!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rahu nüüd, traumasid põlvedega ennem pole olnud. Ei lähe ma kuskile arsti juurde. Vähemalt kui need venitused aitavad, milleks veel külast kuskilt hakata spordiarsti otsima? Et kui asi jääb samaks siis võibolla tulen suurde linna abi otsima. Ja üldse teine sümptom jorsik sul. ;) Võtan koormust madalamaks ja annan siia teada, mis saanud on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×