Jump to content
Killhoven

Miks kaal enam tempokalt ei lange?

Recommended Posts

Hei, kirjutan ühe tuttava eest. Naine 60. a, kaal ~150kg, pikkus 166. Alustas 7 nov ja võttis 7-17 nov alla 7kg. Kõik ilus. Mure selles, et enam ei lähe kaal tempokalt alla. Hea kui mingi 0-200g päevas, mis oleks siis 100g/päev puhul tempoks ca 3kg/kuus. Ilmselt võiks sellises kaalus see tempo palju rajum olla.

Kaks korda nädalas käib hommikuti ujumas ja siis ujub ikka 45-60min ja korraliku distantsi. Kalkulaator näitab, et ta võiks süüa sina 2,5k kCal kanti päevas ja sealt vaikselt alla tulema hakata. Ta sööb aga äärmiselt vähe ja räägib, et sellest piisab. Ei tunne suurt nälga.

Ma ei oska ise enam aidata, sest minu meelest sööb ta ajuvabalt vähe ja siit alla võtta kah enam ei saa, et vähesega ära harjunud organismi sundida tempokamalt jälle kaalu langetama. Selline toitumine aga ilmselt võib tervise rikkuda. See valmistab kõige rohkem muret.

Toitumine:

1 variant:

hommikul 30 gr pudruhelbeid (täistera või kiir) 100 kcal veega

kella 12- ne paiku lahja kohupiim 100 g (pool pakki) 84 kcal

pett 200 ca 200 gr. 60 kcal

kurki ca 100 gr 10 kcal

õhtupoole toores juurvili, täna porgand 250 gr 88 kcal

puuvili 2 õuna 100 kcal

kella 4 paiku 30 gr, pudruhelbeid 100 kcal

õhtuks 200 gr Maahärra juurvili 66 kcal

suitsuvutid 2 tk 300 kcal (nii on paki peal kirjas)

Kokku 908 kcal

2 variant:

hommikul

leib 30 gr. rukkipala 70

bonjur (määre) 17

taisink veise,klakuni 30 gr 30

lõuna

lahja kohupiim 100 g (pool pakki) 84 kcal

pett 200 ca 200 gr. 60 kcal

kurki ca 100 gr 10 kcal

vahepeal

2 õuna 100 kcal

juurvilja (kapsas, porgand) 30 kcal

kella 4 paiku 30 gr pudruhelbeid 100 kcal

õhtuks

keedetud juurvili 200 gr. 66 kcal

kana 240 gr 178 kcal või veiseliha 100 gr 153 kcal

kokku ca 745 kcal Kui liha veidi rohkem, on kaloreid veidi rohkem kuid enamjagu ei tule 1000 kcal täis.

Muudetud kasutaja Killhoven poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei, kirjutan ühe tuttava eest. Naine 60. a, kaal ~150kg, pikkus 166. Alustas 7 nov ja võttis 7-17 nov alla 7kg. Kõik ilus. Mure selles, et enam ei lähe kaal tempokalt alla. Hea kui mingi 0-200g päevas, mis oleks siis 100g/päev puhul tempoks ca 3kg/kuus. Ilmselt võiks sellises kaalus see tempo palju rajum olla.

Kaks korda nädalas käib hommikuti ujumas ja siis ujub ikka 45-60min ja korraliku distantsi. Kalkulaator näitab, et ta võiks süüa sina 2,5k kCal kanti päevas ja sealt vaikselt alla tulema hakata. Ta sööb aga äärmiselt vähe ja räägib, et sellest piisab. Ei tunne suurt nälga.

Ma ei oska ise enam aidata, sest minu meelest sööb ta ajuvabalt vähe ja siit alla võtta kah enam ei saa, et vähesega ära harjunud organismi sundida tempokamalt jälle kaalu langetama. Selline toitumine aga ilmselt võib tervise rikkuda. See valmistab kõige rohkem muret.

Normaalne kaalulangus. Vanadel inimestel muutubki ainevahetus aeglasemaks. Lihtsalt järjepidevust ja kannatust on vaja. Ega selline ülekaal ka üleöö ei tulnud, ikka paarisaja grammi kaupa. Parem kui kaal langeb aeglaselt, muidu selles vanuses võib nahk nö. rippu jääda.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge. Kas järjepidevalt võiks edasi lasta nagu preagu, s. t. 1k kCal kandis toitumisega?

See praegune menüü on kuskilt raamatust, mida soovitatakse ennem mao väiksemaks lõikamise operatsiooni paar nädalat teha. Magu ta lõikama mõistagi ei hakka, aga peaks nii enam-vähem tervislikus vahekorras menüü olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge. Kas järjepidevalt võiks edasi lasta nagu preagu, s. t. 1k kCal kandis toitumisega?

See praegune menüü on kuskilt raamatust, mida soovitatakse ennem mao väiksemaks lõikamise operatsiooni paar nädalat teha. Magu ta lõikama mõistagi ei hakka, aga peaks nii enam-vähem tervislikus vahekorras menüü olema.

BAV on ca 2100 kcal. Alla selle ei soovitata süüa. Kui juurde võtta mineraalaineid ja vitamiine, siis teatud aeg alla BAV`i toituda ei ole probleem. Antud menüüs jääb puudu ka kiudainetest, see põhjustab kõhukinnisust. Selline menüü ei ole kindlasti mõeldud pikaajaliseks toitumiseks.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu kogemus ütleb, et ülekaalulistel subjektiivselt rohkem söömine tihti hoopis kiirendab kaalulangust.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu kogemus ütleb, et ülekaalulistel subjektiivselt rohkem söömine tihti hoopis kiirendab kaalulangust.

Oleneb muidugi ka, et mida süüa :) ..."kvaliteetse" valgu tarbimine peaks kindlasti asja parandama.

Mõtlesid ehk pigem, et sagedamini?(mille võimalik eeldus on ka rohkem söömine)

---

Kui sellist kaloraaži jätkata, siis mina annaks süsivesikute arvelt valkudele ja rasvadele rohkem ruumi. Näiteks see puder keedumuna vastu vahetada, leiva asemel juust, peti asemel bakterikultuuriga keefir, õun avokaadoga välja vahetada ja kohupiim ei pea ka kõige lahjem olema? Naise organism käib ju rasvadega paremini ümber, kui süsivesikutega.

Muudetud kasutaja htilga poolt
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb muidugi ka, et mida süüa :) ..."kvaliteetse" valgu tarbimine peaks kindlasti asja parandama.

Mõtlesid ehk pigem, et sagedamini?(mille võimalik eeldus on ka rohkem söömine)

---

Kui sellist kaloraaži jätkata, siis mina annaks süsivesikute arvelt valkudele ja rasvadele rohkem ruumi. Näiteks see puder keedumuna vastu vahetada, leiva asemel juust, peti asemel bakterikultuuriga keefir, õun avokaadoga välja vahetada ja kohupiim ei pea ka kõige lahjem olema? Naise organism käib ju rasvadega paremini ümber, kui süsivesikutega.

... ja kiudainete asemel Teholaxa kuubikud. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

... ja kiudainete asemel Teholaxa kuubikud. :huh:

Jah, nõnda läheb vist selles osas näitajad väga alla - variant oleks siis näiteks oad / herned sisse tuua? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naise organism käib ju rasvadega paremini ümber, kui süsivesikutega.

Kust see info pärineb, ja ehk räägid lühidalt miks jne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kust see info pärineb, ja ehk räägid lühidalt miks jne?

Proportsionaalselt naised söövad vähem kui mehed. Hormoonsüsteemi iseärsustest tingitult, kasutavad naised füüsilise koormuse puhul rohkem rasva kui süsivesikuid. Siit järeldub, et glükogeenivarud mängivad naistel väiksemat rolli kui meestel.

Päris originaalallikale hetkel viidata ei suuda, kuid ise ka ma neid ridu välja mõelnud pole :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×