Jump to content
gmaster

Vigastuste ennetamine, taastusravi jm

Recommended Posts

Leevendus saabub siis kui kaetakse 2 meetri mullaga :D

Leevendus saabub raviga, mis on kombinatsioon harjutustest ja erinevatest töötlustehnikatest lihastele ja liigestele :) Oleks seda muidugi paremini diagnoosida osatud, ei peaks ma praegu tagajärgedega tegelema, aga eestis on selliste asjadega lood kehvavõitu :) St mõningaid asju oskab korralikult diagnoosida ainult valitud seltskond.

Väga paljude arstide jaoks on ortopeediline manuaalteraapia eestis paraku veel ulmevaldkond. Samas kui skandinaavias ja mujal harrastatakse sellist asja kuskil paarkümmend aastat :)

Perearstidel näiteks puudub ortopeedia ja taastusravi tsükkel, seega pole nad sellise asjaga üldse kursis :) (kontrollitud äsjalõpetanud perearstilt)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nimetatakse resorptsiooniks, loe näiteks siit

http://www.mc.vanderbilt.edu:8080/reporter/index.html?ID=1001

Ühesõnaga disk ei "lähe tagasi" vaid lagundatakse katkised ja väljaturritavad jupid ära : )

Midagi on siis kasu ka nendest maatriksi metalloproteinaasidest. Muidu ainult tekitavad "UV-kahjustusi" ja võtavad vanainimestel hambaid suust ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sai siis käidud füsioterapeutidele, ortodontidele ja logopeedidele mõeldud huvitaval konverentsil "Peapiirkonna funktsioonianomaaliad ja müofunktsionaalne teraapia“.

Räägiti uutest ravisuundadest ja üldse sellest, kuidas inimest vaadata ning toodi välja uuringuid, milles selgus näiteks hingamismustri seos hambumusega ja sealt edasi juba rühiga.

Kas teadsid, et ninasööre, mida vähem kasutad, võib kokku tõmmata, või korrigeeritud alalõualuu või hambumus jälle paigast ära minna, kui oma hingamist ei korrigeeri? Tihti võib suuhingaja lausa välimuse järgi ära tunda.

Ilmselt ei teadnud, aga tee üks katse:
pööra tähelepanu nüüd sellele kuidas su hambad on puhkeolekus? On nad koos? On neil vahe sees?

Vastus järgneval real:

Kui need on koos, siis osutad liiga suurt pinget lõualiigesele ning mälumislihastele, kui vahe on üle 3mm, siis võib juba tegemist probleemiga olla

Olge terved!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis siis veel - FC Flora võitis 2015 meistritiitli, pool võidule tulnud meeskonnast pärineb minu meeskonnast FCF II

12218777_972796956095684_1843044111_o.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

post-2813-0-91589800-1450653618_thumb.jp

See siis eelmise hooaja lõpust. Nüüd taas alanud uus hooaeg ning minu meeskonnal käib põhja ladumine.

Korra sai ka puhkamas käidud ning nüüd olen taas ka oma kabinetis tagasi, mis vahepeal taas omanikku vahetas, see on taas Citypilates.

Ja nagu ikka, olen väga klientidele keskendunud, ja selle tõestuseks ka väiksed testimonialid :)

post-2813-0-07480900-1450654136_thumb.pn

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Postitan ka siia viimase postituse, mis siinseid kindlasti huvitab! Aga jälgige mu FB kanalit!

xray_lowerSpine_sciencephoto-com_233x336

Röntgenisse ruttamine ei paranda seljavalust taastumist.

2009. aastal läbi viidud kokkuvõtlik uuring leidis, et akuutse või subakuutse seljavalu puhul polnud ei lühikeses ega pikas perspektiivis märkimisväärset vahet ravitulemuses nendel, kellel tehti kiirelt radioloogiline uuring ja neil, kellel ei tehtud.

Valuskaalat kasutanud uuringutes leidi paranemine hoopis nendel, kellel ei viidud läbi kohest radioloogilist uuringut.

Seega, ärge kiiritage ennast asjatult. On suur tõenäosus, et see, mis sealt pildilt leida võib, pole üldse valu põhjuseks!

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21214357

Kõige efektiivsem on paraku konservatiivne ravi. Uuringutele on mõtekas minna põhimõtteliselt ainult siis, kui peab juba kaaluma süsti või oppi. Kui need on sinu jaoks välistatud, siis väga sul sealt midagi loota pole peale kiirituseampsu :)

Röntgen ei ravi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nädalavahetusel oli mul võimalus osaleda väga kogenud Soome spordifüsioterapeudi Peter Haleni workshopil selja rinnaosa füsioteraapia teemal.

Mõned mõtted:
Roide düsfunktsioon võib viia isegi plantaarfastsiidini
Roiete funktsioon mõjutab saaglihase funktsiooni
Roide düsfunktsioon on tõenäoliselt meditsiinis väga aladiagnoositud

Ja lõpuks:
Valikuvõimalustega närvisüsteem on õnnelik närvisüsteem. Düsfunktsioonid erinevates piirkondades vähendavad keha liikumise valikute võimalusi.

Kui mitte oma närvisüsteemi eest hoolitseda siis mille eest veel?

Seoses roideteemaga ütlen et kulturismi/fitnessi harrastajatel on üldiselt roiete funktsiooni ja hingamisega kehvad lood, mis paneb väga suure koormuse selja keskosale ja roiete kinnitustele. Seega - kui sul on valusid selja keskosas, siis loe lause algust uuesti :)

Mõndasid jõutõstjaid on juba sel teemal konsulteeritud, ja väga heade tulemustega.

post-2813-0-22280200-1456830732_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lääne-Austraalia tervishoiamet soovitab ja uurib joogat lisaravimeetodina. Joogat soovitab ka Ameerika Valuassotsatsioon selliste valude puhul, mis muule ravile ei allu. Videos lahkab seda teemat päris korralikult, soovitan seda silmaringi avardamiseks vaadata.

Minu arvamus: jooga ei ole imeravim, aga kombineerib erinevaid asju - liikuvust, jõuvastupidavust ja närvisüsteemi rahunemist, mis kõik koos võivad isegi kroonilise valu puhul aidata.

 

Kui harrastad mingit spordiala ja lähed füsio või arsti juurde siis kindlasti anna ka talle teada!
 

p04tx0mn.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=z16-HV5bnw8
 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõõluseprobleemide taastusravi:
* Passiivsed teraapiad üksi ei tööta (Prolo, elekter, shockwave jne)
* Närvide mõjutamine võib anda ajutise leevenduse
* Kõõluse struktuuri väliselt muuta ei saa
* Tegeleda tuleb jõu, mehaanika ja ajuga
* Liigne puhkus nõrgestab kõõlust
* Ainult ektsentrilistest harjutustest ei piisa, treenima peaks ka teisi režiime
* Individuaalsus!

 

Kui sul on kõõlusprobleem siis pöördu kõike seda valdava füsioterapeudi poole!

 

PS. hamstringi kõõlusproobleemi ei pruugigi alati kõigil samasugusena väljenduda- inimesed pole õpikust välja hüpanud. Seetõttu peab füsioterapeut valdama ka diferentseerivat hindamist. Massaaži tulnud inimene ei pruugi oma probleemi jaoks tegelikult massaaži vajada.

 

Meenub ühe fitnessisti juhtum, kus suurel jõutõmberaskusel kadus jõud ühest jalast. Ka tema puhul ei aidanud ainult puhkusest. Hamstringi rehabilitatsiooniprogrammiga tegi juba 2 kuu pärast täiskoormusel jõutõmmet.

 

 

 

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Püsige kanalil, varsti avaldan väikse projektikese fitnessimaailma kaunismehe Kaspar Tõnissoniga!


19535291_863759130458799_629477828175750

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Katsetame, kuidas see töötab. Esimene video üleval -

https://www.instagram.com/stories/kaspar.tonisson/

 

 

 

Liiga hästi ei töötanud, vaatame mis teha annab :) stay tuned

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väänata või mitte?

Kaasaegsed uuringud näitavad, et ainult väänamine või mudimine või misiganes passiivne meetod pole nii hea kui segu erinevatest meetoditest - konsulteerimine, psühholoogiline nõustamine ja näiteks harjutuste tutvustamine.

Seega, kui keegi ravib sind ainult ühe kiire väänamisega, siis ole valvas ja uuri, kas saaks paremini.

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2468781217300371?via%3Dihub

tarkusetera10.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See Kaspari insta storys osalemine liiga hästi ei õnnestunud, isegi mina nägin ainult paari meie tehtud videot.
Või siis olen nii vana, et ei oska Instagrami kasutada.

 

Igatahes et asi korralikum oleks, teen selle projekti korralikumalt - profivarustusega :)
Ja ehk nõustub Kaspar ka uuesti osalema.

 

Aga mõtlesin et võtaks eelneva aasta kokku.
Käisin umbes 13 ortopeedia-alasel koolitusel, et õppida probleeme hindama ortopeediliste testidega, nagu ortopeedid. Ja neid sadu teste peab kogu aeg kordama, et vähem kasutatud meelest ei läheks. Päris hirmus :)


Peale kolmandat oppi tuli mu juurde kolmikhüppe meister ja ütleks et tahaks veel hüpata. 4 kuu pärast hüppaski meistriks.

414680t1h55de.jpg

 

Lisaks sai koostööd tehtud kahe MMA oma kategooria meistriga.

 

Kõige positiivsem emotsioon oli ilmselt ühe prouaga, kellele räägiti auk pähe, et ta peab enne põlvevahetust minu konsultatsioonile tulema. Siin tulebki ortopeediline diagnostika mängu. Nagu ma kogu aeg rääkinud olen, röntgen või MRI ei näita valu ega funktsiooni.
Röntgeni pilt oli üsna ehmatav, aga valu ei olnud ja liikuvus oli hea. Mis puudus, oli jõud. Kui inimese reie nelipealihase jõust on varasemate valude tõttu kadunud 90%, siis põlve asendamine seda lihast tööle ei pane. Seega peale 4 kuud usinat treeningut ja mitmeid kahtlusi koputas proua mu uksele ja ütles: "Tead Georg, sul oli õigus." Ja tegi mõned kükid.

See tegi südame alt väga soojaks ja ilmselt jääb pikaks ajaks meelde.

 

Tegin tööd mõne algaja ja mõne edasijõudnud jõutõstjaga, kelleks üks surus peale pikka rinnaprobleemi 235kg.
Fitnessist tooks välja näiteks Kaspar Tõnisson ja Helen Hilkja, kellega oli väga meeldiv koostööd teha.

 

Sponsoreerisin - st hoidsin joonel Joel Juhti, et ta saaks heategevusliku maratoni joosta. Maratoniks oli Maraton des Sables, toetati Siimusti lastekodu. Temaga teen koostööd siiamaani :)

 

 

Samal ajal sirgusid minu jälgitavast Flora U21 meeskonnast mõned uued Premium liiga mängijad, kes nüüd on Flora esinduses.

 

Siin aastalõpu turniiri võidu järel tehtud meeskonnapilt.

26170900_556317108038120_4155083767889743270_o.thumb.jpg.d7f43da5dbeefe89e0954c83f2626f87.jpg

 

 

Ongi jutud räägitud. Kõike paremat teile!

 

 

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leidsin ägeda video mu varasemat videot täiendama. Ehk tarka juttu minu võimlemise juurde :)

 

 

 


 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

 

 

Hea selge video, aga karta on, et meie "treenerid" mõjuvad vaatamata kõigele (puudulikule arusaamale eelkõige) ikkagi tavainimesele mõjusamalt.

 

Kas me võime öelda, et see, kuidas asju veel mõni aeg tagasi nägid, ja olid "täiesti kindel, et ma tean seda 100%.." on omajagu muutunud?

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×