Jump to content
Mammur

Antidepressandid ja söömine

Recommended Posts

Issand, anna mulle jõudu muuta asju, mida ma saan muuta, meelekindlust leppida asjadega, mida ma muuta ei saa ja tarkust nende vahel vahet teha.

K. Vonnegut

No nii küll midagi ei muuda, nõnda just distantseerutakse. Parem seleta asi lahti.

Ega ma siin millegi promomiseks pole ning samuti olen piisavalt noor, et ei ole oma liistude külge kinni juurdunud. Õppimise eesmärgil olen siin, valgusta mind siis! :)

Sellepärast me räägimegi üldiselt, et meeleoluhäirete puhul on efektiivseim farmakoloogilise ja terapeutilise sekkumise kombinatsioon.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma leian, et viga on selles(mida tihti esineb), kus inimesele kirjutatakse AD ning mitte midagi muud tegemata saadetakse oma elu edasi elama. Ja sealjuures kuna probleem ei leia lahendust, siis mingi aja tagant koguseid suurendatakse(ja siiski midagi muud ette võtmata).

Ma ei mõista kust selline visioon raviskeemist:) Ma ei ole veel kohanud, et keegi, kes on nt. 2 aastat depressioonidiagnoosiga olnud võtaks nüüd mingeid hiigelkoguseid AD'sid. Või nüüd mingeid "super-üli-kangeid" AD'sid.

Nii see asi ikka tavaliselt ei käi.

Ja mida võibolla ROtter mõtles (ja tihti on väga raske aru saada mida need sügavad, aga ambivalentsed mõtteavaldused tähendavad tema enda jaoks:) on see, et AD peale ja "elu edasi elama" raviskeem psühhiaatri poolt võib aidata inimesel jõuda selle arusaamani, et oleks "jõudu muuta asju, mida ma saan muuta, meelekindlust leppida asjadega, mida ma muuta ei saa ja tarkust nende vahel vahet teha."

(tsitaat, muide, ei kuulu originaalis Vonnegutile, vaid seda omistatakse ühele usutegelasele. Reinhold oli vist tema nimi)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×