Jump to content
Arnold

Team Kiivikas - Saage tuttavaks Teami uue liikme Madisega (Karm lugu)!

Recommended Posts

Bikini Fitness on nüüd juba vähemalt aastase ajalooga kategooria. Nagu näha, neidude huvi aina kasvab. Ott, Sa oled selle ala kõrval olnud, kuidas võib ala arengu kokku võtta? Kas arvamus sellest alast on aja jooksul mingil kombel muutunud? Milline Natalia arvamus on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

<- Laura Eliise fänn :D

Selge see kui üks lemmik ära kaob Aleksandra või mis ta nimi oli, siis ilmub teine.... ;)

Bikini Fitness on nüüd juba vähemalt aastase ajalooga kategooria. Nagu näha, neidude huvi aina kasvab. Ott, Sa oled selle ala kõrval olnud, kuidas võib ala arengu kokku võtta? Kas arvamus sellest alast on aja jooksul mingil kombel muutunud? Milline Natalia arvamus on?

Hetkesies vähemalt maailmatasemel liigub küll selgelt sportlikuse suunas (kui vaadata esimest EMV ja viimast, siis ka Eestitasmel on selge vahe sportlikuse suunas, nüüdseks juba 3 aastat on see kategooria kavas olnud) ja vaadates, kes piima koorelt riisuvad, siis need on ikka väga treenitud tüdrukud. Mul on ka täna rühmas tüdrukuid, kes ei treeni kangisaalis vähem kui kulturistid, kes ettevalmistust teevad, seega suund on õige, nüüd on vaja ainult aega ja kannatust. Seda ,et ta nö ilualaks jääb, sellest tõenäoiliselt pääsu ei ole, kuid kui inimesed näevad väga sportliud välja on tegemist ikka sportliku iluga, mis on silmale hea vaadata ja usun ,et huvi selle alal arendamise ja miks mitte ka sponsorite kaasamise osas ei vaibu niipea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bodyfitness on veidi soiku jäänud...

Endised tegijad on "abroad", kodus lastega jne...

Kas on tulevikku sel alal Eesti pinnal?

Eesti parimad ja treenitumad bikiinid võiksid juba varsti bodyfitnessisse üle minna muidugi kui neil endil selle spordiala vastu huvi oleks. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bodyfitness on veidi soiku jäänud...

Endised tegijad on "abroad", kodus lastega jne...

Kas on tulevikku sel alal Eesti pinnal?

Sinna on keerulisem juba sobivat materiali leida, sest eeldab juba selgelt suuremat lihasmassi ja samas ka kohati ebareaalset kuivust vormi osas (vähemalt kui vaadata maailmas levivaid trende).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bodyfitness on veidi soiku jäänud...

Endised tegijad on "abroad", kodus lastega jne...

Kas on tulevikku sel alal Eesti pinnal?

Anastasija Zerdetskaja, Esta Pilt, Darola Kruusik, Liis-Kristiin Vaher ja Merike Sula vast hetkel kõige aktiivsemad olnud.

Kuhu on kadunud Kati Grabbi, Christina Alev, kes käis messidel ulme vormiga, aga lavale ei jõudnud, Vitaliya Dmitrieva, Jaanika Saareleht, muidugi ka Aire Lossmann jpt. Kuhu kõik kadunud on?

Eli, ise paned ka ulme lihasmassiga pilte blogisse ja jätad meid algajaid klassikuid häbisse oma lihasmassiga. :D Kunas ise lavale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eli, ise paned ka ulme lihasmassiga pilte blogisse ja jätad meid algajaid klassikuid häbisse oma lihasmassiga. :D Kunas ise lavale?

Sinna on keerulisem juba sobivat materiali leida, sest eeldab juba selgelt suuremat lihasmassi ja samas ka kohati ebareaalset kuivust vormi osas (vähemalt kui vaadata maailmas levivaid trende).

Said vast vastuse.

Nii palju veel teha: vaja ju selgelt suuremat lihasmassi ja samas ka kohati ebareaalset kuivust vormi osas, mida mul pole!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu jaoks on ühe neiu nägu siin väga huvitav näha, sest ise olen teda kolm korda jõusaalis näinud. Peale mukkimise ja lõhnastamise ta suurt midagi seal ei tee. Selline näide ehk näitab, kui lihtne on Eestis bikinina võistlema hakata. Loodan väga, et ta järgmisel korral ka mõne hantli pihku võtab ja ehk paar liigutust teeb.

Ott, pead ikka treeningpiltide seeria ka tegema, muidu mõni arvab, et piisabki ainult peegli ees keerutamisest.. :P

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Said vast vastuse.

Nii palju veel teha: vaja ju selgelt suuremat lihasmassi ja samas ka kohati ebareaalset kuivust vormi osas, mida mul pole!

Kõik, kes ütlevad, et ma veel liiga nõrk, liiga väike, vaja veel treenida, vaja juurde võtta 5kg lihast jne, need tavaliselt ei jõua mitte kunagi lavale. :)

  • Upvote 5

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Anastasija Zerdetskaja, Esta Pilt, Darola Kruusik, Liis-Kristiin Vaher ja Merike Sula vast hetkel kõige aktiivsemad olnud.

Kuhu on kadunud Kati Grabbi, Christina Alev, kes käis messidel ulme vormiga, aga lavale ei jõudnud, Vitaliya Dmitrieva, Jaanika Saareleht, muidugi ka Aire Lossmann jpt. Kuhu kõik kadunud on?

Eli, ise paned ka ulme lihasmassiga pilte blogisse ja jätad meid algajaid klassikuid häbisse oma lihasmassiga. :D Kunas ise lavale?

Kuna Chrisil omal kontot siin enam pole, siis vastan tema eest - Chris tegeleb endiselt alaga, endiselt on tal ulme vorm (Sarge sõnad), kuid miks ta peaks võistlema? Kas selline kohustus on olemas? Mida Eestis võistlemine, kus konkurents olematu, talle juurde annaks, mida tal veel ei ole (3 järjestikust absoluutset kulda)? Ja UK-s võistlemisel on omad kriteeriumid - 2 aastat vähemalt elamist (see sai täis alles eelmisel suvel). Elus on muudki põnevat, kui medalite tagaajamine ... Viimane sisuliselt võistlusvorm sai tehtud 2012 Ronnie UK tuuri jaoks. Ja sel aastal taas messile ulmevormiga :) Kuid ära iial ütle iial - naiste värk, äkki lööb pähe ja on sügisel laval :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan, et eli viielol on eesti tasemel bodyfitnessis võistlemiseks kõik olemas, praegustel pole sedagi vormi... Kui meie eestis esikoht bodyfitnessis naabrite juures viimane on, ei ole seis kiita. Nii mõnigi võiks bikinisse kolida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan, et eli viielol on eesti tasemel bodyfitnessis võistlemiseks kõik olemas, praegustel pole sedagi vormi...

Paraku on bodyfitnessis vaja enamat kui head vormipildid hämaras toas ja keskmisest jämedam käsi.

Vaja on proportsioone- laia selga, kitsast keskkohta, pikki jalgu, ilusat õlavööd ja naiselikkust. Paraku neid kõiki korraga on antud väga vähestele.

Kui sina arvad et Eli Viielol on eesti tasemel bodyfitnessis võistlemiseks kõik olemas, siis mina ja ma arvan et paljud kes selle alaga rohkem kursis on kui sina, arvavad, et Darolal on hetkel eesti tasemel bodyfitnessis võistlemiseks kõik olemas, vaja on ainult liha peale kasvatada ja vormi teha.

Jõmmikas olemisest sellel keerulisel alal kahjuks ei piisa...

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paraku on bodyfitnessis vaja enamat kui head vormipildid hämaras toas ja keskmisest jämedam käsi.

Vaja on proportsioone- laia selga, kitsast keskkohta, pikki jalgu, ilusat õlavööd ja naiselikkust. Paraku neid kõiki korraga on antud väga vähestele.

Kui sina arvad et Eli Viielol on eesti tasemel bodyfitnessis võistlemiseks kõik olemas, siis mina ja ma arvan et paljud kes selle alaga rohkem kursis on kui sina, arvavad, et Darolal on hetkel eesti tasemel bodyfitnessis võistlemiseks kõik olemas, vaja on ainult liha peale kasvatada ja vormi teha.

Jõmmikas olemisest sellel keerulisel alal kahjuks ei piisa...

Niipalju kui ma seda asja siit eemalt kaenud olen, siis hetkel on ainukesena kogu pakett olemas Darolal, kuid jah - lihasmassiga on nagu on. Teistest ei oska kahjuks midagi arvata ... Eks neid ole tulnud, olnud ja läinud, pidama ei ole kahjuks eriti keegi jäänud. Ala on väga raske ja väga subjektiivne, dieeditamisest ma parem ei räägigi. Kui keegi veel suudabki esimeseks võistluseks või ka teiseks suht korraliku vormi teha, siis edasi on kumm tühi ja jääbki pooleli.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paraku on bodyfitnessis vaja enamat kui head vormipildid hämaras toas ja keskmisest jämedam käsi.

Vaja on proportsioone- laia selga, kitsast keskkohta, pikki jalgu, ilusat õlavööd ja naiselikkust. Paraku neid kõiki korraga on antud väga vähestele.

Kui sina arvad et Eli Viielol on eesti tasemel bodyfitnessis võistlemiseks kõik olemas, siis mina ja ma arvan et paljud kes selle alaga rohkem kursis on kui sina, arvavad, et Darolal on hetkel eesti tasemel bodyfitnessis võistlemiseks kõik olemas, vaja on ainult liha peale kasvatada ja vormi teha.

Jõmmikas olemisest sellel keerulisel alal kahjuks ei piisa...

Tahaks seda punkti natuke kommenteerida. Vabandatagu, kui kellegi jalgadel tallun.

Minu meelest ei ole hea mõelda, et ühel on rohkem eeldusi kui teisel ja et vastavalt sellele tuleks kaardid kõige eeldusrikkama peale asetada. Kulturismi võlu peitub selles, et ka kõige andetum saab endast kujundada midagi. Eeldused on kõigest näitajad, kulturism ei taandu vaid nendele. Mõelge ise, inimesi, kellel on fantastilised eeldused, näeme kogu aeg - aga mida nende eeldustega peale hakata, kui puudub näiteks tahtejõud, või teadmised või mida iganes.

Iga noor naine, kes on seadnud endale tõelise sportliku sihi (bodyfitness) ja ületab end iga päev kangelaslikult, väärib kõrgeimat tunnustust ja toetust. Kulturism ei hinda vaid eeldusi, hindab ka seda, mida inimene just selliste eelduste nagu temal on juures endaga teha suudab.

Ei ole üldse vaja inimesi eelduste-jutuga heidutada. Vastupidi, tuleb teha kõik selleks, et naised näeksid bodyfitnessis suurepärast võimalust eneserealisatsiooniks.

Mina isiklikult elan kehvade eeldustega tublit tööd teinud bodyfitnessistile tuhat korda enam kaasa kui heade eeldustega bikinifitnessistile, kes käib end jõusaalis mukkimas ja lõhnastamas.

Bodyfitness on suurepärane, naiselik kategooria. On masendav, kui neiud selle võlu ei märka, märkavad vaid masendavat bikinifitnessi.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina näen küll bikini fitnessit hea hüppelavana body fitnessile. Mõelge nüüd korra ikka ka kui kaua läheb aega korraliku body fitnessi keha loomise jaoks, kui tegu pole just endise muu spordiala esindajaga. No ikka rohkem kui aasta.....

Bikini fitnessi võistlusvormi saab aga hea tahtmise ja sihikindlusega ikka oluliselt kiiremini. Seega miks mitte, saada oma esimene kogemus võistlusteks ja kõigest, mis sellega kaasneb (alates dieedist, bikiinidest kuni lavalise liikumiseni) just sealt ning kui vorm lõpuks lubab, siirduda üle body fitnessisse.

Natuke masendav ikka küll, kuidas bikiinisid muudkui maha tehakse....ka kõikidel bikiini võistlejatel ei tule vorm kahjuks puhtalt hea geneetika arvelt! Uskuge või mitte aga meie teeme ka jõusaalis korralikke trenne ja pole meil ka lust ja lillepidu kõik :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina näen küll bikini fitnessit hea hüppelavana body fitnessile. Mõelge nüüd korra ikka ka kui kaua läheb aega korraliku body fitnessi keha loomise jaoks, kui tegu pole just endise muu spordiala esindajaga. No ikka rohkem kui aasta.....

Bikini fitnessi võistlusvormi saab aga hea tahtmise ja sihikindlusega ikka oluliselt kiiremini. Seega miks mitte, saada oma esimene kogemus võistlusteks ja kõigest, mis sellega kaasneb (alates dieedist, bikiinidest kuni lavalise liikumiseni) just sealt ning kui vorm lõpuks lubab, siirduda üle body fitnessisse.

Natuke masendav ikka küll, kuidas bikiinisid muudkui maha tehakse....ka kõikidel bikiini võistlejatel ei tule vorm kahjuks puhtalt hea geneetika arvelt! Uskuge või mitte aga meie teeme ka jõusaalis korralikke trenne ja pole meil ka lust ja lillepidu kõik :rolleyes:

Riina, kui tähte närida, siis ei saa öelda, et bikiniste muudkui maha tehakse, vähemalt mitte siin foorumis. Isegi üllatavalt hästi on asi vastu võetud. Ilmselt ma ise olengi kõige rohkem kõige karmimalt öelnud - miks nii, seda on varasemates teemades piisavalt argumenteeritud. Aga hetkel ei ole see teema, jutt oli suunatud bodyfitnessile. Selles kategoorias on vähe inimesi ja see on probleem. Tuleb bodyfitnessi rohkem propageerida.

Aga Sinu kommentaaride kommentaariks:

Ma arvan, et kulturism on spordiala nagu iga teinegi. Ja on vähe alasid, kus aasta treenid ja kohe lavale. Spordi juurde peaks kuuluma ka sportlik mõtteviis - see, et sead endale eesmärgid ja näed vaeva ja kui oled ühel päeval piisavalt hea, siis lähed ja särad. See ikka päris õige ei ole, et käid jõusaalis ja juba oledki võistlussportlane valmis. Teine asi on see, et kui noori peale ei tule ja võistlusi korraldada seetõttu ei saa - siis ehk tõesti võiks ürituse päästmise nimel lati alla lasta. Aga see ei ole teema bikinifitnessi puhul, kus ilmselgelt midagi vaja päästa pole, rahvast nagu murdu. Või kuidas?

Ja tegelikult on kultursimis võimalik aastaga imet teha küll, kui korralik põhi all - Eli on selle parim näide.

Ainuke põhjus mu meelest, miks bikinit tolereerida, ongi see, et äkki annab materjali kõrgemate kategooriate jaoks - aga kui läheb näidete toomiseks sellistest ülesiirdujatest, siis valitseb millegipärast vaikus. Sa oled erand.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paraku on bodyfitnessis vaja enamat kui head vormipildid hämaras toas ja keskmisest jämedam käsi.

Vaja on proportsioone- laia selga, kitsast keskkohta, pikki jalgu, ilusat õlavööd ja naiselikkust. Paraku neid kõiki korraga on antud väga vähestele.

Kui sina arvad et Eli Viielol on eesti tasemel bodyfitnessis võistlemiseks kõik olemas, siis mina ja ma arvan et paljud kes selle alaga rohkem kursis on kui sina, arvavad, et Darolal on hetkel eesti tasemel bodyfitnessis võistlemiseks kõik olemas, vaja on ainult liha peale kasvatada ja vormi teha.

Jõmmikas olemisest sellel keerulisel alal kahjuks ei piisa...

Pigem nagu vastasin eli pidevale "mul-nii-sitt-vorm" suhtumisele. Darola vorm ongi super, aga ta ei oli bodyfitnessis ainus võistleja, mõtlesin miskit muud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke ka kommenteeriks seda bodyfitnessi teemal juttu.
Seda, et seal natuke vaikus on, tähendabki seda, et sellel alal ongi väga raske vormi teha, sest kriteeriumid on kõrged ning neid on raske täita.
Mõni võib siin öelda, et eeldused ei loe, aga tegelikult loevad küll ja kui eeldused on puudulikud, siis muidugi võid tööd teha, aga lõppkokkuvõttes nopib medalid see, kes teeb tööd eelduste baasil.
Omast kogemusest võin öelda, et sa võid endast 100% anda ja enamgi veel, aga lõppkokkuvõttes loeb laval kogu pakett ja seal peab olema kõik paigas. Keegi seal ei näe, et oi kui palju sa saalis tõstad või mitu korda nädalas aeroobset teed. Seal loeb kogu töö, eeldused, pühendumine, ettevalmistus ja olek/poseerimine/kõnnak kõik kokku ja juba esimese võistlusega sain aru, et sa võid saalis küll suuri raskusi tõsta, aga kui sa laval kõndida, poseerida ja olla ei oska, siis on jama lugu.
Pealegi see võistluseelne dieet on samuti naistele palju raskem taluda kui meestele, sest oma loomuliku rasva% allaviimine tekitab naise kehas ja hormoonides ikka parajat segadust, see ei ole kerge, seega ma nüüd mõistan, miks nii vähe naisi bodyfitnessis lavale jõuab. Seega läheb minu poolt väga väga suur austus ja lugupidamine ning tunnustus nendele naistele, kes bodyfitnessis naturaalsel teel on jõudnud lavale, sest see on meeletu pühendumine, mis on tulnud ära teha. Aga üks asi Eestis võistlemine ja välismaal on kaks täiesti erinevat, sest kasvõi vaadata, mis nali meil siin Nordicus naiste bodyfitnessi eesotsas toimus, siis see on kahjuks kurb...

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellel alal on eeldused väga väga olulised...

Võtame näiteks Monika Saare

Tal on olemas lai selg, ilus õlavöö, naiselikkus, ilu, kõndimisoskus, lihasmass ja ta suudab ennast väga väga heasse vormi viia kui vaja... Puudu jääb ainult kitsast keskkohast ning sellest ühest puudujäägist paljudest piisab, et lõhkuda ära pakett.

Küljepoosides suurepärane, eest ja tagant poosis jääb silma lai keskkoht ning paraku hinnatakse seda bodyfitnessis alla.

post-24563-0-49021900-1392138032_thumb.j

Mõningal juhul jääb naistel puudu lihasmassist, mõningal juhul kuivusest, tihti jääb liiga kitsaks selg ja liiga laiaks puus. Tihti häirivad ka kõverad jalad. Enamus juhtudel naistest on nii, et ülakeha saab väga ilusasti kuivaks aga alakeha ei saa. Nagu Monika näiteks tõin, siis piisab ainult ühest pisikesest miinusest...

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis ma oskan veel bf kohta öelda - seni, kuni naised ei pööra piisavalt tähelepanu kolmele lihasgrupile - õlad, selg ja jalad, ei toimu mitte midagi. Selg võib olla lai, kuid kui lihasel paksust pole, pole ka tippude hulka asja. Sama kehtib ka õlavöö kohta - massiperioodil võid ju jõhvikas paista, kuid viskad 10kg maha ja korras päev. Ja suur viga tehakse muidugi kätetrennidega - miskipärast arvatakse, et triitseps ja biitseps on bf määrava tähtsusega. Puha vale - mida jämedam käsi, seda vähem eristub õlg. Bf tarbeks piisab täiseti, kui teha triitsepsile 2 harjutust ja biitsepsile 1 nädalas, that´s it! Jalad on muidugi omaette teema, kuid kui jalgu pole, pole ka bf suurt midagi teha. Ka siis, kui ülemine ots täitsa ok :)

Eestis on bf harrastajaid ilmselt mitu, kuid lavale jõuavad ja korralikku vormi näitavad vaid vähesed. Eli on üks vähestest, kuid tema peaks oma peas selgeks mõtlema, mida ta lõpuks teha tahab - bf või jõutõstmist või midagi kolmandat. No offence, Eli, aegajalt hoian Su tegemistel silma peal :)

Liis-Kristiin - minu arvates on tegemist regressiga. Olen jälginud võistlusi, kuid olgem ausad - lihasmassis on toimunud tagasiminek (minu arvates, kuid ehk pildid petavad). Läbilöögiks täiskasvanute seas (ja ka ilmselt viimased aastad juuniorites), kui selline soov olemas on, peaksid ümbermõõdud olema suuremad.

Darola - kogu pakett on olemas ja antud, kuid mida ja kuidas treenib või teeb, pole aimu ka.

Loodan, et seda kriitikat võeti konstruktiivselt ja keegi ei suhtu sellesse kui solvangusse. Mis puudutab alaspetsiifilis treeninguid, siis alati võib mulle või Christinale kirjutada, aitame - oleme seda ka varem teinud :)

  • Upvote 6

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna toimus siis jällegi iganädalane ülevaatus, reportaaz on seekord jõulisem ja võib - olla ongi vahelduseks hea. Asi selles, et aeroobika saalis läks elekter ära ja bikiinid toimetasid õhtuhämaruses ja pildistada ilma välguta ei olnud seal mõtet.

Aga meeste kulturism, klassika ja bodufitness on meil ka Team Kiivikas ikka esindatud.

Kõipealt "Publikulemmik 2013" Nastja

post-22-0-66572500-1392579831_thumb.jpg

post-22-0-38856600-1392579834_thumb.jpg

post-22-0-49435300-1392579837_thumb.jpg

post-22-0-72822600-1392579839_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×